Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno info o tym, że Duda i ktoś tam zostali zbanowani z Białego Domu to fake news, prawda to?
Chyba jednak niet, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23113877,msz-notatki-nie-ujawni-za-to-sklada-zawiadomienie-o-przestepstwie.html#Z_MT
Wiem, że gazeta nie jest najlepszym źródłem, ale albo to jest kompromitacja MSZ, albo coś jest na rzeczy.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Draken napisał:

Chyba jednak niet, http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23113877,msz-notatki-nie-ujawni-za-to-sklada-zawiadomienie-o-przestepstwie.html#Z_MT
Wiem, że gazeta nie jest najlepszym źródłem, ale albo to jest kompromitacja MSZ, albo coś jest na rzeczy.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk
 

No GW nie jest dobrym źródłem z czymkolwiek związanym z PiSem, zresztą powtarzają za Onetem, który jest rzekomo źródłem tego fake newsa

Odnośnik do komentarza

Nie, to nie jest fake news. Onet publikuje notatkę Parysa potwierdzającą tę informację, a MSZ właśnie ogłosiło, że sprawę wypłynięcia nieistniejącej notatki kieruje do prokuratury z paragrafu o ujawnienie informacji niejawnej.

 

1. notatka Parysa

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowy-dokument-msz-ws-relacji-z-usa/20wkvsz

 

2. oświadczenie MSZ z oficjalnego TT ministerstwa

DXtLeduWAAAAXNu.jpg

 

Koniec debaty, czy to jest prawda.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

 

"Rząd postanowił, że każdy z nas ma odkładać część pensji na dodatkową emeryturę. A to oznacza, że mniej będziemy zarabiać. Więcej pieniędzy mamy mieć jednak na starość.

Przyszli emeryci powinni nie być zdani tylko na ZUS. Oprócz państwowego świadczenia mają dostawać też dodatkową emeryturę. Tak zakłada przygotowana przez rząd reforma systemu emerytalnego. – Aby nasz standard życia na emeryturze był jak najlepszy, konieczny jest dodatkowy system gromadzenia kapitału przez oszczędzających – zapowiada rząd."

 

 

Nawet nie chcę wiedzieć ile mi z tego ukradną :keke:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wwosik napisał:

Ekhm. Czyli OFE, tylko tym razem zamiast obligacji będzie można inwestować w SKOKi, fundacje świętych i a konto tacy w kościele.

 

Nie no, OFE ojebią do końca a po jakimś czasie stwierdzą, że pieniądze z tamtych świadczeń też oczywiście nie są nasze i je podjebią....Te składki są dobrowolne? Bo chyba tylko debil się na nie nabierze....

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dobrowolne? Żartujesz. Będzie tak dobrowolne, jak KRS będzie niezależny od polityków. System będzie taki:

 

1. Pracodawca zapisuje Cię z automatu i nie ma prawa zniechęcać Cię do uczestniczenia w systemie (czyli zapewne nawet informować, jaki to jest przekręt)

2. Jeśli nie chcesz brać udziału w tej farsie, musisz złożyć stosowne oświadczenie.

 

ale, i to jest clou tego numeru

 

3. Po dwóch latach pracodawca ma obowiązek PONOWNIE Cię zapisać.

4. A Ty masz obowiązek PONOWNIE zadeklarować, że ma tego nie robić.

 

Po czym

 

5. GOTO #3

 

ETA: Wrzucałem w absurdalnym chyba stosowne fragmenty projektu, w orka.sejm.gov.pl jest całość

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.03.2018 o 22:27, wwosik napisał:

Ekhm. Czyli OFE, tylko tym razem zamiast obligacji będzie można inwestować w SKOKi, fundacje świętych i a konto tacy w kościele.

Miej litość dla siebie i przeczytaj założenia jakie były w momencie nowelizacji ustawy pod kątem wieku emerytalnego( 25%na rezerwę emerytalna czyli kradzież,75% z tego co pamiętam ma iść na ikze, więc poza jurysdykcję ZUS). Takie są założenia miało to być ustalone i wejść w życie od 1.01.2018(teraz coś wspominano o 1.07.2018) czeka to na oficjalne przyklepanie min. w celu określenia jak i po jakk czasie będzie możliwa wypłata lub zamknięcie z wysokością opłaty likwidacyjnej( z założenia przez kilka pierwszych lat wysoki % w celu odstraszenia od szybkiego zamknięcia).

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, dziki_ryj_ napisał:

75% z tego co pamiętam ma iść na ikze, więc poza jurysdykcję ZUS). 

 

Czyli tak jak OFE? A jak się tam coś uzbiera, to rząd znowu przyjdzie i zabierze pieniądze, a w zamian da cyferki? I wiem, że to zaczęła PO, czego im nie wybaczę.

 

Podziękuję. A sam odkładam i bez sugestii rządu 20 procent z każdego przelewu. I zajmuje mnie tylko kwestia, jak je zabezpieczyć przed populistyczną dyktaturą, gdy zaczną się jej kończyć pieniądze.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...