Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Gacek said:

Mówię "sprawdzam":

Która partia prowadziła zamach stanu przejmując władzę sądowniczą poprzez wprowadzanie niekonstytucyjnych ustaw?

 

Aby zabawić się w adwokata diabła na pół etatu.

 

To PO rozpoczęła gmeranie przy TK.

ALE (zanim jmk się ucieszy)

Uznała wyrok TK uznający takie posunięcie za niekonstytucyjne.

 

Co jasno pokazuje, jak naiwne i nieuprawnione jest stawianie znaku równości pomiędzy PO a PiS.

 

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Profesor napisał:

 

Aby zabawić się w adwokata diabła na pół etatu.

 

To PO rozpoczęła gmeranie przy TK.

Masz rację, wielokrotnie już o tym pisałem. Pisałem też jednocześnie, że to tak, jakby jeden klient (nazwijmy go PO) wszedł do sklepu i pod kurtką wyniósł batonika bez płacenia, po czym złapany przeprosił, a w nocy ktoś inny (nazwijmy go PiS) wjechał z bramą i wywiózł cały asortyment wraz ze sprzętem i zrywając kafelki ze ścian. Tak, obaj są złodziejami, ale trzeba być szalonym, by uznać ich za takich samych złodziei.

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 3
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, T-m napisał:

Każdy chciałby wiedzieć, nie potwierdzić - może źle to ująłem.

 

I nie boję się bardziej Ziobry, bo Ziobro, bez Kaczyńskiego, który wszystkich trzyma za mordę zniknie niczym Beria...

 

A ja się boję. Boję z kilku względów:

* pisząc Ziobro nie miałem na myśli jedynie Delfina. Miałem na myśli wszystkie te buldogi, które uaktywnią się w momencie śmierci prezesa. I owszem, być może ich walka doprowadzi do ich upadku, ale zanim to się stanie, być może nie będzie już czego odbudowywać. To znaczy: koloryzuję. Będzie, ale zostaniemy cofnięci o kilka dziesięcioleci.

* Ziobro et consortes nie mają kilku ważnych cech prezesa. Ja na przykład uważam, że Ziobro, Jaki czy inne Pięty są doskonale amoralni. Mam ich za, pardon, szuje które chcą dojść do władzy wszelkimi metodami. Jaro jednak imho ma kręgosłup moralny, który powstrzymuje go przed niektórymi rozwiązaniami. Jest jednak wokół niego mnóstwo śliskich ludzi, którzy nie mają żadnych hamulców. Jeden z ważniejszych haniebnych błędów JarKacza jest oczywiście to, że ich przy sobie toleruje... ale jednak dla mnie on stoi wiele pięter wyżej nad tą hałastrą (już nie wspomnę o intelekcie, bo tu w ogóle w swoim obozie nie ma wielkiej konkurencji, może Lipiński ewentualnie...).

* no i są jeszcze pozapisowskie faszyzujące ścierwa, które ktoś z następców może sobie przytulić :/ Jaro jako piłsudczyk wie chyba, co Marszałek robił z ONR/RNRem.

  • Lubię! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Miasto Jest Nasze to nie "mieszkańcy", a terroryści. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Ja się nie orientuje w tym jak skomunikowana jest Warszawa, ale przecież każde większe miasto na świecie idzie w tym kierunku :-k
Nie w USA, nie w wolnych stanach. A zdechla lewacka Europa właśnie m in. przez mentalność kolektywna jest zdechla.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
No i czy Nowy Jork nie przoduje w zakorkowanych ulicach na świecie? Ja bym wolał elektryczną/hybrydową komunikację w mieście a la tramwaje, busy czy metro, a centrum zostawił czysto przechodniom dla rozrywki, ewentualnie jakiemuś małemu procent firm.
Nowy Jork to nie jest przyklad wolnego miasta. Bardziej patrz na Teksas, Arizone, te klimaty.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
No i czy Nowy Jork nie przoduje w zakorkowanych ulicach na świecie? Ja bym wolał elektryczną/hybrydową komunikację w mieście a la tramwaje, busy czy metro, a centrum zostawił czysto przechodniom dla rozrywki, ewentualnie jakiemuś małemu procent firm.
A to jest i tak dobry wynik jak na Stany. Poza kilkoma wyjątkami bez samochodu nie ma się jak tam przemieszczać. W Europie jak masz regulacje co do parkingów to masz najczęściej maksimum miejsc, w Stanach minimum.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Vami napisał:

Nowy Jork to nie jest przyklad wolnego miasta. Bardziej patrz na Teksas, Arizone, te klimaty.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dałem przykład Nowego Jorku bo mówiliśmy o Warszawie. Arizona czy Teksas to moim zdaniem inaczej zbudowane miasta, stąd i nie równałem. Zmierzam do tego, że nie widzę problemu by centrum miasta zostawić na szeroko rozumianą rozrywkę dla mieszkańców i turystów. Ja uwielbiam chodzić po częściach centrów miast gdzie nie ma ruchu samochodowego.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Man_iac napisał:

Kolejny sygnał informujący, że demokracji już nie ma i długo nie będzie. 

Spokojnie, mają jeszcze odwołanie do SO w Warszawie. Skończy się jak z kuriozalnymi decyzjami wojewody, które są uchylane przez (jeszcze) niezależne sądy. Póki ich nie zawłaszczą, póty takie kary będą miały wydźwięk jedynie publicystyczny.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gacek napisał:

Spokojnie, mają jeszcze odwołanie do SO w Warszawie. Skończy się jak z kuriozalnymi decyzjami wojewody, które są uchylane przez (jeszcze) niezależne sądy. Póki ich nie zawłaszczą, póty takie kary będą miały wydźwięk jedynie publicystyczny.

Nawet jeżeli zdążą przed zawłaszczeniem sądów, to jednak jest to kolejny symptom kończącej się demokracji (co wcale nie jest dla mnie oczywiste, bo sprawy mogą się ciągnąć długo). Może po setnym takim argumencie chociaż mała część miłośników PiS w końcu zauważy, że coś jest na rzeczy więc warto o tym pisać.

Odnośnik do komentarza
Nawet jeżeli zdążą przed zawłaszczeniem sądów, to jednak jest to kolejny symptom kończącej się demokracji (co wcale nie jest dla mnie oczywiste, bo sprawy mogą się ciągnąć długo). Może po setnym takim argumencie chociaż mała część miłośników PiS w końcu zauważy, że coś jest na rzeczy więc warto o tym pisać.
Ale gdzie to przeczytają? Przecież kilka takich kar i wszędzie będzie kolorowo. Na tym to polega.
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Gacek napisał:

Spokojnie, mają jeszcze odwołanie do SO w Warszawie. Skończy się jak z kuriozalnymi decyzjami wojewody, które są uchylane przez (jeszcze) niezależne sądy. Póki ich nie zawłaszczą, póty takie kary będą miały wydźwięk jedynie publicystyczny.

 

Ale urocze jest to zaznaczenie, że mogli dać czterysta milionów :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...