Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Draken napisał:

jmk to co Razem nam chce zaserwować w porównaniu z obecnym zestawem jest dużo lepsze. Przynajmniej trzymają swoje łapki z dala od zapędów w stylu PiSu i próby przejęcia całej władzy tylko dla siebie.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

 

A u Was murzynow bijooo

 

Cala wladza w rękach rad;)

1 minutę temu, Gabe napisał:

 

A jak głosowali radni z Razem? :> 

 

He? Nic nie cytowalem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Draken napisał:

jmk to co Razem nam chce zaserwować w porównaniu z obecnym zestawem jest dużo lepsze. Przynajmniej trzymają swoje łapki z dala od zapędów w stylu PiSu i próby przejęcia całej władzy tylko dla siebie.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Bo komunizm oddaje władzę dla ludu :lol: 

Odnośnik do komentarza

Równie żenujące, co ten wpis, jest chyba tylko cytowanie go jako odniesienia do całości partii.

Łukasz jest gościem delikatnie mówiąc specyficznym, który zresztą podobno już złożył legitymację partyjną. Komunizm w Razem jest nurtem marginalnym i nie mającym wpływu na socjaldemokratyczny charakter ich programu partyjnego (tak jak w Nowoczesnej mogą być katolicy, ale to nie czyni z katolickim programu Nowoczesnej). Tym samym nazywanie przez pryzmat Molla i jego paru kolegów wszystkich członków Razem komunistami jest określeniem znacznie mniej zasadnym od nazywania wszystkich członków marszu niepodległości faszystami/nazistami (bo oni świadomie poszli z nimi w jednym szeregu, dając im platformę do wypowiedzi, a przeciętny członek Razem nie ma wpływu na to, czy i jak ideowy komunista się wypowie).

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Zarząd Krajowy mojej partii ma oczywiście słuszność, gdy przekonuje, że ani w kanonie wartości Razem, ani w postulatach programowych nie znajdują się treści komunistyczne. Razem to europejska socjaldemokracja

 

No to właściwie powinno podsumować temat :P 

 

Poza tym - obie strony (pro-komuniści i anty-komuniści) rozmawiają wydaje się, że o tym samym, a jednak o czymś innym. Zauważ, że w powyższym tekście ani razu nie pada: Lenin, Stalin, Mao Zedong, ZSRR, Kraj Rad, natomiast wielokrotnie autor mówi o komunizmie. Bo jak się powszechnie identyfikuje ZSRR z komunizmem, to niestety błędnie - to był zamordyzm wycierający sobie gęby ideałami komunistycznymi. Tak jak Korea Północna nie jest ani ludowa, ani demokratyczna, tak ZSRR nie był komunistyczny :P Zresztą jak pisali już mądrzejsi ode mnie w tym względzie - państwo komunistyczne to oksymoron, bo w komunizmie nie ma potrzeby istnienia państwa.

 

Inb4: oczywiście wiem, że swastyka też jest symbolem szczęścia, ale pisząc o Marksie i ZSRR w jednym zdaniu to przesada.

Odnośnik do komentarza

To nie do końca tak, Gabe. Owszem, w końcowym stadium komunizmu nie miało być państw, ale... ideologia komunistyczna to nie tylko ostatnie stadium. To również droga do niego dochodzenia. To również dyktatura proletariatu, to konieczność krwawej rewolucji. 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, tyle że tak jak współcześni Leninowi  mogli wierzyć w to, że rękami bolszewików dokona się rewolucja komunistyczna, a później władza zostanie oddana, tak posądzanie kogoś o to dziś to raczej kulą w płot.

 

Pomijając jednostki, które są na tyle głupie, że rzeczywiście nadal w to wierzą, tyle że mam wrażenie, że bardziej im imponuje silna ręka, niż dążenie do komunistycznego ideału, albo po prostu lubią trollować.

 

Poza tym istnieje (istniał? tak naprawdę nie jestem komunistą, to się bardzo nie interesowałem ;)) także komunizm w wydaniu zachodnioeuropejskim, gdzie rewolucja miała się odbyć w formie demokratycznego przejęcia władzy, a następnie pokojowej rewolucji.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To ostatnie zdanie to zdrada marksizmu. Owszem, Marks raz bodajże napisał, że w wyjątkowych wypadkach możliwy jest pokojowy scenariusz (wymienił UK i USA chyba), ale to będą wyjątki w krwawej regule. I różnych tam Bernsteinów i Kautskich nazywał zdrajcami idei. Ostatnia jego istotna praca to krytyka ewolucyjnego socjalizmu utożsamianego z Programem Gotha :) potem to samo robić będzie Lenin. I choc socjaldemokracja do inspiracji marksizmem będzie się otwarcie przyznawała co najmniej do połowy XX weku, to w istocie ich drogi rozeszły się już wtedy. 

Komunizm to rewolucja. Komunizm to dyktatura. Postrzeganie komunizmu jedynie poprzez wyśniony efekt końcowy ma tyle sensu, co postrzeganie w ten sposób nazizmu (w którym po pozbyciu się podludzi Herrenvolk też nie będzie już nikogo prześladował, tylko przeistoczy się w rolników/żołnierzy stojących na straży Festung Europa). 

Odnośnik do komentarza

jmk, przecież po tym tekście on odszedł/został wyrzucony z Razem. Ja to wrzucałem parę dni w Maryni jako ciekawostkę i raczej pokazanie jak bardzo te mniejsze ruchy partyjne nie potrafią into PR. Jeśli na MN są transparenty faszystowskie to każdy uczestnik MN jest faszystą? Sam się czepiasz jak ktoś tak kibiców ocenia po czynach pojedynczych jednostek, a potem robisz to samo z grupą, która Ci nie odpowiada.

 

inb4 nie jestem wyborcą Razem i nigdy na nich nie zagłosuje ze względu na gospodarkę, tak samo jak nie zagłosuję (już) na Korwina ze względu na konserwatyzm.

Odnośnik do komentarza

Chciałem poznać opinię wyborców. Napisał też tam, że jest ich wielu, tylko się nie ujawniają ;) Teraz to niby socjaldemokraci. I tak, przeszkadza mi, ale taki gacki już widzisz porównują, że to nie tak :D. W tym wypadku jest inaczej, bo to jego przypadek ;).

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Jak z przypadku gościa, który ujawnił, że jest komunistą i odszedł z partii, bo była wroga wobec komunistów, można wysnuć wniosek, że w tej partii są sami komuniści? :picard: Logika kibicowska w pełnej krasie.

Jest dokładnie odwrotnie, to gdy jakiś ruch nie wyrzuca komunistów/faszystów/nazistów, a wręcz daje im pole do popisu, może być posądzany o komunizm/faszyzm/nazizm. Jak na przykład marsz niepodległości czy też kibicowska brać.

  • Lubię! 7
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Feanor napisał:

Komunizm to rewolucja. Komunizm to dyktatura. Postrzeganie komunizmu jedynie poprzez wyśniony efekt końcowy ma tyle sensu, co postrzeganie w ten sposób nazizmu (w którym po pozbyciu się podludzi Herrenvolk też nie będzie już nikogo prześladował, tylko przeistoczy się w rolników/żołnierzy stojących na straży Festung Europa). 

 

Przyjmijmy, że to prawda, choć nie do końca się zgadzam, ale to już nie o to chodzi - co zatem taki człowiek szuka w partii, o której ma pełną świadomość, że jego postulaty nigdy nie będą spełnione, bo po pierwsze programowo na każdym kroku udowadniają, że to socjaldemokracja na wzór skandynawski, a po drugie ideologicznie gdzie tylko się da odżegnują się się nie tylko od komunizmu, ale i od wszystkiego co z komunizmem kojarzone (jak PRL, który miał różne okresy, ale w drugiej połowie swojego istnienia wyewoluował w coś zupełnie innego, ale dla celów wizerunkowych przekreślają cały, co w moim mniemaniu jest przesadą)? Wydaje mi się raczej, że jego poglądy nie są identyczne z komunistami z poprzedniego przełomu wieków, gdzie walkę z obrońcami starego porządku/kapitalistami/burżuazją można było tylko prowadzić na drodze krwawej rewolucji. :> 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...