Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, bo ta zbrojna agresja nastąpiła za rządów obecnej władzy i w ciągu ostatnich paru miesięcy :picard:

Tymczasem to samo co wskazałem ja, wskazał też Marcin Celiński - że istnieje hipoteza "przypadkowego" zebrania się 231 posłów z jedną legitymacją partyjną celem przegłosowania weto prezydenta. A Wy żyjcie dalej w swoim świecie, gdzie ostatnie głosowanie w sali kolumnowej było w 1939 i nie należy straszyć PiSem ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem pewien, że PiS coś takiego wymyśli. W najlepszym przypadku przygotują tę ustawę jeszcze raz poprawiając błędy, w gorszym będą próbowali białoruskich sztuczek jak właśnie z budżetem. Ktoś, kto popełnia przestępstwo raz i nie spotka go kara zrobi to po raz drugi. Nadzieją jest to, że kolejna tego typu sztuczka to kolejne tysiące osób na ulicach, do których coś dotrze i może też mniej pokojowe metody walki z okupantem.

Odnośnik do komentarza
- To jest dogadana manipulacja, żeby zwieść opinię publiczną – mówi w rozmowie z Onetem prof. dr hab. Radosław Markowski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zdaniem politologa prezydent Andrzej Duda jest "całkowicie zależny od Jarosława Kaczyńskiego" i po wakacjach sądownictwo i tak zostanie zreformowane według pomysłu PiS.

 

 

Mam dokładnie takie same odczucia...

Odnośnik do komentarza

W tej teorii brakuje mi motywu. Może ktoś widzi coś, czego ja nie widzę i mnie oświeci. Myślę, że jak prezydent podpisze za jakiś czas podobną ustawę PiS, to z powrotem łatka PiS-owskiego notariusza mu się przylepi, więc on z tego korzyści nie będzie miał żadnych. PiS sam w sobie też nie, bo jakby się uparli to i teraz by tę ustawę przepchnęli (chociażby wyżej sugerowanym głosowaniem we własnym gronie). Też nie widzę zysku. Ludzi wyjdzie na ulicę z powrotem tyle samo, albo i więcej, bo zobaczyli, że się da. Moim zdaniem się to kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, bo ta zbrojna agresja nastąpiła za rządów obecnej władzy i w ciągu ostatnich paru miesięcy :picard:

Tymczasem to samo co wskazałem ja, wskazał też Marcin Celiński - że istnieje hipoteza "przypadkowego" zebrania się 231 posłów z jedną legitymacją partyjną celem przegłosowania weto prezydenta. A Wy żyjcie dalej w swoim świecie, gdzie ostatnie głosowanie w sali kolumnowej było w 1939 i nie należy straszyć PiSem ;)

Trochę w ten sposób uchwalono konstytucję 3 V, więc można to nawet ubrać w jakąś fajną narrację :lol:
Odnośnik do komentarza

Tymczasem równocześnie puszczono dwa orędzia: Dudy na TVN24, Szydło na TVP. To pokazuje, że nie ma żadnego porozumienia w obozie PiS co do wolty Adriana i jest spór na linii pałac namiestnikowski-parlament.

A wszystko idzie o to, że Duda chce pełnej kontroli nad sądami, gdy Kaczyński chce trzymać tę kontrolę w parlamencie. Tak się żrą o te wpływy na ścierwie demokratycznego państwa prawa, że aż się prosi o wejście nowego gracza.

Odnośnik do komentarza

Tja, obok terminu sore loser funkcjonuje i sore winner. Jak pisałem - lepiej byłoby mniej emocji i wyzwisk, a więcej dobrej woli. Zobaczymy, co teraz zrobi rząd. Mam nadzieję, że to nie będzie bajka o złym i dobrym policjancie, bo szczerze uważam, że checks & balances jest jak najbardziej potrzebne dla funkcjonowania społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

IPN nie skieruje oświadczenia TW Wolfganga Przyłębskiego do sądu :) Uznano, że nie wystąpił warunek "tajności i materializacji współpracy", więc nie ma co fatygować wymiaru sprawiedliwości. No cóż, akurat ten agent jest pisowskim agentem, więc prokurator IPN wybronił lepiej niż zrobiłby to niejeden adwokat :kekeke:

A teraz czynownicy z IPN, huzia na Wałęsę!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie ogarniam, jakim trzeba być głupcem, by konstruować negatywną narrację na temat adwokata na faktach, że świadczył swoje usługi na rzecz osób podejrzanych o oszustwa. :picard:

Większym głupcem jest chyba tylko ten, który wierzy, że w takim działaniu jest coś złego.

 

Nawiasem mówiąc niezależnie od mojej niechęci do poglądów profesora Królikowskiego, to naprawdę na palcach jednej ręki można by policzyć ludzi, którzy mają tak doskonałe przygotowanie do pisania ustaw ustrojowych (profesor był przez lata dyrektorem biura analiz sejmowych, pracował w ministerstwie sprawiedliwości i jako adwokat). Biorąc pod uwagę poglądy Dudy jest chyba jedyną znaną mi osobą w kraju spełniającą dość wyśrubowane kryteria moralne obozu prezydenckiego, która jednocześnie ma tak olbrzymie doświadczenie w pracy parlamentarnej.

Odnośnik do komentarza

Nie ogarniam, jakim trzeba być głupcem, by konstruować negatywną narrację na temat adwokata na faktach, że świadczył swoje usługi na rzecz osób podejrzanych o oszustwa. :picard:

Dlaczego głupcem? Przecież to będzie działało. Tu idzie o wojnę o rząd dusz w tamtym zakątku elektoratu. I każdy taki cios będzie działał. To nie do Ciebie adresowany jest ten przekaz.
Odnośnik do komentarza

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/pila/a/zburzono-mauzoleum-armii-czerwonej-w-trzciance-rosjanie-oburzeni-zdjecia,12466190/

 

Smutne. Jakkolwiek nikt nie chce nikomu wpierać, że ZSRR przyszło nas wyzwolić, bo byliśmy ich bratnim narodem, a Stalin to był fajny gość - wbrew wrogiej propagandzie, to właśnie krwią Armii Czerwonej i żołnierzy im podległym Polacy zostali wyzwoleni spod okupacji hitlerowskiej. I choćby za to powinno się zostawić ich pomniki w spokoju, bo ich śmierć na pamięć zdecydowanie zasługuje. Jeśli się władze obawiają, że ktoś historię opacznie zrozumie, to można ustawić koło pomnika tablicę wyjaśniającą, ale burzenie ich to IMO barbarzyństwo. Oczywiście, nie mówimy o pomnikach Stalina, Rokossowskiego, czy nawet Berlina, żeby było jasne.

 

A jeszcze smutniejsze jest to, że rozumie to Kornel Morawiecki, człowiek, który z komunistami miał mocno na pieńku, który w PRL żył i aktywnie walczył, i on potrafi obiektywnie spojrzeć na wydarzenia historyczne, ale i tak zostanie zwyzywany od czerwonych komuchów w większości przez ludzi, którzy PRLu nie znają, albo jeździli wtedy na kolonie :roll:

Odnośnik do komentarza

U nas na wschodzie to Niemców witali kwiatami, żeby tylko sowietów pogonić. Nienawidzę wybielania komuchów i stawiania ich okupacji (tak, okupacji, a nie - tfu - wyzwolenia) w jakikolwiek lepszym świetle od okupacji hitlerowskiej. Komunizm jest, był i będzie najbardziej zbrodniczą ideologią w historii świata i należy jego każdy przejaw niszczyć ogniem dział.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...