Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czym sobie PO nasrała? Chyba tylko tym, że nie była tak populistyczna jak PiS (i nie obiecywała świadczeń, na których kraju nie stać) i nie wykorzystywała ksenofobicznych nastrojów Polaków. Mam wrażenie, że gdyby Tusk został w kraju to PO miałaby większe szanse w wyborach - problemem PO stał się właśnie brak przywódcy.

 

Mnie najbardziej wkurzyli dodanie skoków do BFG.

 

Tydzień czy dwa tygodnie temu przed komisją ds. Amber Gold zeznawał syn Tuska, w tej sprawie chcą przesłuchać też Tuska - grzejąc aferę z tego, że premier nie ostrzegł obywateli przed zagrożeniem w sytuacji, w której przed zagrożeniem obywateli ostrzegała odpowiednia instytucja rządowa podległa premierowi. To jest temat do walenia w Tuska. Sprawa ewidentnego przekrętu na 800 milionów złotych i naście tysięcy pokrzywdzonych.

A teraz wyobraźmy sobie, że PO nie wsadza pod nadzór BFG stworzonych przez środowisko PiS SKOKów, o co apelowali wszyscy uczciwi ekonomiści na parę lat wcześniej. Sam SKOK Wołomin kontrolowany przez ludzi PiS to 2 miliardy złotych, a cały system SKOK wygenerował do dziś - gdy nadal funkcjonuje szereg SKOKów - pięć miliardów. Tyle że upadek tych SKOK do dziś nie spowodowałby dołożenia kasy z BFG (czyli pan płaci, pani płaci, wszyscy płacimy), lecz okazałby się dziurą nie do załatania z jakiegokolwiek źródła.

Zastanów się, jak taką aferę wykorzystałby PiS, który jest na tyle bezczelny, by łgać, że SKOK Wołomin był związany z PO (bo z członkiem kasy zrobił sobie zdjęcie Komorowski :lol: ), czy kłamać, że PO nie ostrzegało przed Amber Gold. Mieliby nie tylko wielokrotnie większe straty do wykorzystania, ale też dużo liczniejszą rzeszę pokrzywdzonych.

 

Nie mówię już o aspekcie moralnym - czyli pozostawieniu na lodzie tysięcy ludzi tylko za to, że dali się nabrać politykom PiS na system SKOK.

 

Naprawdę, krytykować PO za to, że wsadzili SKOK pod BFG to z perspektywy lat :picard: do potęgi.

 

Przez ostatnich parę lat miałem trochę do czynienia ze SKOK i naprawdę głowa pęka od tego, co się przeczyta na ten temat. Nie wszystko oczywiście mogę powiedzieć, ale z informacji prywatnych wiem na przykład, że jeden ze SKOK w jednym z dużych miejskich śląskich ośrodków odkupił od miasta kamienicę za miliony złotych, wyremontował ją za kupę forsy, po czym oddał w groszowy najem... Partii Prawo i Sprawiedliwość.

SKOK padł, ale w międzyczasie na podstawie zapisanej w umowie opcji pierwokupu w stosownym czasie sprzedali kamienicę, która pozostała w rękach PiS. Kupiona za pieniądze ludzi, którzy naiwnie wierzyli politykom PiS, że SKOK im pomoże.

Odnośnik do komentarza

Do wwosika:

 

Zwrot u nas jest od 2015, to PiS ruszył z kampanią przeciwko obcym i sprzymierzył się z łysymi. Wiem, że to wydaje się jak wieki, ale legitymizacja nienawiści do obcych zaczęła się od wyborów 2015 jako kontra do zgody Kopacz na unijną solidarność z Grecją i Włochami.

 

Zobacz - to jest czerwiec 2015, przed wrześniowym szczytem UE i rozpętaniem przez PiS propagandy antyuchodźczej:

 

http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2015/K_081_15.PDF

 

Ponad 70% deklaruje poparcie dla przyjęcia uchodźców, choćby i przynajmniej czasowego, przynajmniej do chwili, gdy pada pytanie o konkretne narodowości. Tam sytuacja już wtedy była zła.

 

A tu masz sondaż z października:

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polacy-o-uchodzcach-sondaz-dla-faktow-tvn-i-tvn24,582002.html

 

Oczywiście inne pytania i metodologia, więc porównywać tego bezpośrednio nie można, ale wajcha odbiła w drugiej połowie 2015.

Odnośnik do komentarza

Ale nie bawmy się teraz w robienie świętych z PO. Ja wiem, że PiS jest znacznie gorsze i z dwojga złego wolę PO, ale przecież są jeszcze inne partie, z których można wybierać, a ludzie dają się spolaryzować pomiędzy tymi dwoma i nawet jak się uda zwalczyć PiS, to będzie powtórka z rozrywki - znowu PO, potem znowu w opozycji do PO wyrośnie od nowa PiS. Ja takiego koła zamkniętego nie chcę. To PO podniosło podatki w chwili sprzyjającej koniunktury, zamiast ograniczać socjal. To PO dokonało chyba największej konfiskaty mienia w historii wolnej Polski (kasa z OFE). I to wszystko nie za czasów krytykowanej Kopacz, tylko właśnie Tuska. Też dali dupy. Bez porównania mniej niż PiS, ale to jeszcze nie jest powód, żeby głosować na również skompromitowaną partię.

Odnośnik do komentarza

 

 

Też dali dupy. Bez porównania mniej niż PiS, ale to jeszcze nie jest powód, żeby głosować na również skompromitowaną partię.

Sęk w tym, że jeśli uważasz, że PO "dała dupy" i jest "również skompromitowana" (bardzo odważne tezy, które jak czytam Twoje słowa o OFE wynikają u Ciebie z niewiedzy niestety), to nie masz sensownych alternatyw. Jest mi z tego względu równie przykro jak Tobie, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie próbuję udawać, że realną alternatywą jest szajbnięta gimbaza od Korwina, szajbnięci hipisi z Razem, szajbnięte szkielety z SLD, szajbnięci biznesmeni z Nowoczesnej (ok, im najbliżej do zwykłej ludzkiej przyzwoitości, ale to przez totalne szaleństwo konkurencji, poza tym przyzwoitość to naprawdę absolutnie minimum wymagań). Bo nie jest. Choć pamiętając o Schetynie przychodzą mi te słowa z trudem, to posługując się zwykłym ludzkim rozsądkiem nie masz innej alternatywy chcąc odsunąć PiS od władzy.

Odnośnik do komentarza

 

Też dali dupy. Bez porównania mniej niż PiS, ale to jeszcze nie jest powód, żeby głosować na również skompromitowaną partię.

Sęk w tym, że jeśli uważasz, że PO "dała dupy" i jest "również skompromitowana" (bardzo odważne tezy, które jak czytam Twoje słowa o OFE wynikają u Ciebie z niewiedzy niestety), to nie masz sensownych alternatyw. Jest mi z tego względu równie przykro jak Tobie, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie próbuję udawać, że realną alternatywą jest szajbnięta gimbaza od Korwina, szajbnięci hipisi z Razem, szajbnięte szkielety z SLD, szajbnięci biznesmeni z Nowoczesnej (ok, im najbliżej do zwykłej ludzkiej przyzwoitości, ale to przez totalne szaleństwo konkurencji, poza tym przyzwoitość to naprawdę absolutnie minimum wymagań). Bo nie jest. Choć pamiętając o Schetynie przychodzą mi te słowa z trudem, to posługując się zwykłym ludzkim rozsądkiem nie masz innej alternatywy chcąc odsunąć PiS od władzy.

 

Tylko to wszystko czasowe. Nawet zakładając optymistycznie, że się to uda, to PO nie ma na tyle jaj, żeby rozliczyć PiS z przestępstw i ich po prostu powsadzać do więzień. A to z kolei oznacza, że PO znowu da dupy i znowu na tym odrodzi się PiS. Liczę, że do wyborów pojawi się jakiś nowy gracz, bo też żadna z tych partii mnie nie przekonuje, ale na każdą z nich zagłosowałbym z wielką ochotą, gdyby wybór był tylko pomiędzy PO, PiS, a nimi. Taka przepychanka oparta na tej polaryzacji trwa już kilkanaście lat i końca nie widać. Wolę przecierpieć 4 lata pod rządami nawet partii Razem (to partia z wymienionych, z którą najmniej się zgadzam), żeby tylko ten duopol przełamać i przypomnieć ludziom, że jest coś jeszcze poza PiS i PO. Może dzięki temu wreszcie by się udało wybrać kogoś lepszego.

Odnośnik do komentarza

 

 

Wolę przecierpieć 4 lata pod rządami nawet partii Razem (to partia z wymienionych, z którą najmniej się zgadzam), żeby tylko ten duopol przełamać i przypomnieć ludziom, że jest coś jeszcze poza PiS i PO. Może dzięki temu wreszcie by się udało wybrać kogoś lepszego.

Dokładnie to rozumowanie doprowadziło tysiące baranów do wniosku, że woli sobie nogę odrąbać wybierając PiS, zamiast żyć z bólem i próbować go wyleczyć.

Nie mam na to innej odpowiedzi niż :picard:

Odnośnik do komentarza

 

Wolę przecierpieć 4 lata pod rządami nawet partii Razem (to partia z wymienionych, z którą najmniej się zgadzam), żeby tylko ten duopol przełamać i przypomnieć ludziom, że jest coś jeszcze poza PiS i PO. Może dzięki temu wreszcie by się udało wybrać kogoś lepszego.

Dokładnie to rozumowanie doprowadziło tysiące baranów do wniosku, że woli sobie nogę odrąbać wybierając PiS, zamiast żyć z bólem i próbować go wyleczyć.

Nie mam na to innej odpowiedzi niż :picard:

 

Coś się chyba z Twoim rozumowaniem pogorszyło, bo jednak napisałem coś zupełnie innego, niż o głosowaniu na PiS. I to głosowanie według Twojej logiki właśnie do takiej sytuacji doprowadziło. W końcu to Ty sugerujesz głosowanie na PO, żeby odsunąć od władzy PiS, a to dokładnie ta sama logika, którą imputujesz mi.

Odnośnik do komentarza

 

 

Coś się chyba z Twoim rozumowaniem pogorszyło, bo jednak napisałem coś zupełnie innego, niż o głosowaniu na PiS.

Pisałeś o głosowaniu na partię, z którą się nie zgadzasz, byle odsunąć tych, których uważasz za skompromitowanych. A zatem moja analogia była trafna.

 

 

W końcu to Ty sugerujesz głosowanie na PO, żeby odsunąć od władzy PiS

Nic takiego nie sugeruję, przeciwnie, heheszkuję sobie z Twoich zabawnych wniosków o totalnej kradzieży w sprawie OFE, które sugerują nieogarnięcie tematu (dziwne w świetle faktu, że to zostało już tysiąc razy w mediach przegadane i tylko totalnie nierozgarnięci wyborcy Kukiza czy PiS nadal bredzą coś o kradzieży), czy "danie dupy" przez PO, która suchą stopą przeprowadziła nas przez kryzys. Głosowałem na nią zawsze z pewną niechęcią z uwagi na kwestie światopoglądowe, jednakże z przekonaniem, że to najlepsza opcja (a głosować moim zdaniem trzeba, jeśli chce się komentować efekty wyborów). Nigdy nie głosowałem tak, jak sam to zamierzasz zrobić, na Razem czy innych ufoludków tylko po to, by odsunąć kogoś od władzy.

Odnośnik do komentarza

Czym sobie PO nasrała? Chyba tylko tym, że nie była tak populistyczna jak PiS (i nie obiecywała świadczeń, na których kraju nie stać) i nie wykorzystywała ksenofobicznych nastrojów Polaków. Mam wrażenie, że gdyby Tusk został w kraju to PO miałaby większe szanse w wyborach - problemem PO stał się właśnie brak przywódcy.

 

To sobie przesrała, że uwikłała się w mniejsze lub większe afery (część pewnie rozdmuchane przez media bardziej niż faktycznie były, ale nie zmienia to faktu, że były), podniosła wiek emerytalny, wspomniana już kasa z OFE (i nie gadajcie mi tutaj, że przecież prawie cała Europa podnosiła wiek emerytalny, więc to był dobry kierunek. Nie wszystko co robi Europa musi być dobre dla nas, więc to nie jest argument). I tak naprawdę nie robili nic, żeby coś tym Polakom dać w zamian. Potem Kopacz, kampania Komorowskiego, gdzie znowu nic nie robią, tak jakby chcieli to przegrać. A przecież mięli na przeciwko siebie partię, którą się "niegrzeczne dzieci" straszyło.

Jesteście w stanie wymienić co wam tak naprawdę dobrego przyniosło te 8 lat rządów PO? Nie odnosząc tego w żaden sposób do tego, co teraz nam PiS rozpierdala, bo nie o to tu chodzi, żeby pokazać, że u was murzynów też biją. Tylko nie takie pierdy, że chcieli z nami rozmawiać w Europie, jak równy z równym, zagraniczne firmy chętnie inwestowały w kraju, itd. Bo też słyszałem głosy po wygranej PiS (chyba tego gościa z Rossmanna przy okazji tego całego podatku od wielkopowierzchniowych sklepów), że zagraniczni inwestorzy to teraz spierdolą z kraju i nie będą inwestować, albo nie będą nowych marketów otwierać, bo jakoś nie widzę wyników owych zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza

 

 

To sobie przesrała, że uwikłała się w mniejsze lub większe afery (część pewnie rozdmuchane przez media bardziej niż faktycznie były, ale nie zmienia to faktu, że były), podniosła wiek emerytalny, wspomniana już kasa z OFE (i nie gadajcie mi tutaj, że przecież prawie cała Europa podnosiła wiek emerytalny, więc to był dobry kierunek. Nie wszystko co robi Europa musi być dobre dla nas, więc to nie jest argument). I tak naprawdę nie robili nic, żeby coś tym Polakom dać w zamian

Od razu skojarzyło mi się z wyrzutem dziecka, które zarzuca rodzicom odmawiającym zakupu konsoli, że go nie kochają, choć zapewniają mu godne życie i dobrze wychowują.

Czasem z mądrym lepiej zgubić, niż z głupim znaleźć.

Odnośnik do komentarza

 

To sobie przesrała, że uwikłała się w mniejsze lub większe afery (część pewnie rozdmuchane przez media bardziej niż faktycznie były, ale nie zmienia to faktu, że były), podniosła wiek emerytalny, wspomniana już kasa z OFE (i nie gadajcie mi tutaj, że przecież prawie cała Europa podnosiła wiek emerytalny, więc to był dobry kierunek. Nie wszystko co robi Europa musi być dobre dla nas, więc to nie jest argument). I tak naprawdę nie robili nic, żeby coś tym Polakom dać w zamian

Od razu skojarzyło mi się z wyrzutem dziecka, które zarzuca rodzicom odmawiającym zakupu konsoli, że go nie kochają, choć zapewniają mu godne życie i dobrze wychowują.

Czasem z mądrym lepiej zgubić, niż z głupim znaleźć.

No aktualnie też mi się dobrze i godnie żyje, więc...

Odnośnik do komentarza

http://300polityka.pl/live/2017/07/12/projekt-pis-ustawy-o-sn-zaklada-iz-sedziowie-sn-przejda-w-stan-spoczynku-z-wyjatkiem-tych-ktorych-wskaze-ziobro/

http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1727

 

PiS złożył do Sejmu projekt ustawy o Sądzie Najwyższym - przenosi wszystkich sędziów SN w stan spoczynku (z wyjątkiem tych wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości), wygasza mandat I Prezesa SN po ukończeniu przez niego 65 roku życia...

Odnośnik do komentarza

http://300polityka.pl/live/2017/07/12/projekt-pis-ustawy-o-sn-zaklada-iz-sedziowie-sn-przejda-w-stan-spoczynku-z-wyjatkiem-tych-ktorych-wskaze-ziobro/

http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=1727

 

PiS złożył do Sejmu projekt ustawy o Sądzie Najwyższym - przenosi wszystkich sędziów SN w stan spoczynku (z wyjątkiem tych wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości), wygasza mandat I Prezesa SN po ukończeniu przez niego 65 roku życia...

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a im się sporo ostatnio udało i liczą, że im się więcej uda.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

 

 

PiS złożył do Sejmu projekt ustawy o Sądzie Najwyższym - przenosi wszystkich sędziów SN w stan spoczynku (z wyjątkiem tych wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości), wygasza mandat I Prezesa SN po ukończeniu przez niego 65 roku życia...

W obliczu uprawnień SN, który stwierdza ważność wyborów parlamentarnych, ten ruch nie może być interpretowany inaczej jak zamach stanu.

Odnośnik do komentarza

Nie będzie podwyżki paliwa.

 

A tu ciekawostka:

 

Serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl podał w swoim raporcie, że w pierwszym kwartale tego roku liczba rodaków wracających do Polski była 3 razy większa niż emigrujących.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...