Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest głębszy. Poglądy to jedno, umiejętność ich zdefiniowania drugie, ale znalezienie partii pokrywającej się z naszą linią, to już science fiction. Podział lewica-prawica już dawno jest martwy. Niemal wszystkie partie na świecie czerpią z obu nurtów, co wytworzyło bliżej nieokreślony nurt centrum. Co to jest centrum? Wszystko i nic. Co nam da zagłębianie się w program partyjny? Jeszcze większe nic. Obecnie swoje poglądy możemy opierać jedynie na sympatiach i antypatiach partyjnych. Na swoim przykładzie nigdy w wyborach parlamentarnych nie oddam głosu na PIS (w regionalnych, np. prezydenckich bez znaczenia), ze względu na obecność prof. Krystyny Pawłowicz. Jeżeli tacy ludzie znajdują się w szeregach partii, dla mnie jest ona stracona.

 

Czasem, z ciekawości przeczytam sobie jakiś program, ale traktuję go z przymrużeniem oka, bo obecnie jest tylko zabiegiem marketingowym.

Odnośnik do komentarza

Tymczasem w głosowaniu za wyborem Jędrzejewskiego na sędziego TK posłanka Kukiz15 głosowała na 2 ręce, za siebie i za Morawieckiego. Bo dał jej kartę i ją poprosił. To jest kurwa jakiś Bantustan, standardy z państewek trzeciego świata.

 

Pozostaje tylko bluzgać z bezsilności.

Jaki niefortunny zbieg okoliczności #kurwamać. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?

 

12998621_767472170054888_517574936852487

Odnośnik do komentarza

wyrabianie sobie poglądów politycznych na podstawie lektury programów konkretnych partii? można i tak. ja jednak zakładam (może znowu zbyt optymistycznie), że ludzie wyrabiają sobie poglądy polityczne na innych, bardziej uniwersalnych lekturach z zakresu historii, nauk politycznych i społecznych, czy filozofii. jeśli ktoś staje się 'konserwatystą' po przeczytaniu programu PiS to jakoś ciężko mi uwierzyć w racjonalne fundamenty jego 'konserwatyzmu'.

 

Kornel Morawiecki niestety na starość prawdopodobnie oszalał i twierdzi, że wszystko jest w porządku, skoro on sam poprosił posłankę o oddanie głosu za niego - nie widzi problemu. podejrzewałem, że coś jest nie tak z nim, kiedy swoje programy wyborcze w 2010 wykorzystywał do gawęd o swojej teorii onomu, ale to było szaleństwo nieszkodliwe, można rzec 'naukowe', ba oczekiwałem z niecierpliwością kolejnej gawędy o onomie bo filozoficznie to miało nawet sens i było intrygujące.

a sama sytuacja - chaos panujący w sejmie, 'zdrada' posłów od Kukiza, kłótnie, przepychanki, wyłączanie mikrofonów itd - to bardzo dobra sytuacja do rozpoczęcia rozmowy o konieczności zreformowania sejmu jako ciała prawodawczego, np zmianie ordynacji, zmianie ilości posłów. czyli kolejnych 'dobrych zmianach'. ;)

nie żeby sejm za poprzedniej kadencji wyglądał jakoś specjalnie spokojniej, bo bywały jeszcze gorętsze dyskusje, awantury i przepychanki...

Odnośnik do komentarza

wyrabianie sobie poglądów politycznych na podstawie lektury programów konkretnych partii? można i tak. ja jednak zakładam (może znowu zbyt optymistycznie), że ludzie wyrabiają sobie poglądy polityczne na innych, bardziej uniwersalnych lekturach z zakresu historii, nauk politycznych i społecznych, czy filozofii. jeśli ktoś staje się 'konserwatystą' po przeczytaniu programu PiS to jakoś ciężko mi uwierzyć w racjonalne fundamenty jego 'konserwatyzmu'.

Konserwatysta bez znajomości historii :keke:

Odnośnik do komentarza

Juz po Kukizie - jesli rzeczywiscie cala opozycja umowila sie na gre na brak kworum i czesc jego ludzi to lamistrajki, to co on moze? Wyrzucajac ich oslabia swoj i tak przystawkowy klubik, nie wyrzucajac wychodzi na niewiarygodnego partnera i papierowego lidera (zreszta juz wyszedl - bo co to za przewodniczacy klubu ktory nie jest w stanie utrzymac dyscypliny?). Ciekawe, co PiS tym glosujacym kukizowcom obiecal albo co na nich ma...

Odnośnik do komentarza

Przecież Schengen zaraz może być fikcją, zważywszy, że już są pomysły "Starej Unii" do ograniczenia Strefy do sześciu krajów. Nie znam też na tyle przepisów unijnych, żeby wiedzieć jak wygląda wstrzymanie środków - bo jeśli jest potrzebna zgoda wszystkich członków, to zapomnij o czymś takim.

 

Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, ale...

 

Jeśli jest program unijny wspierajacy coś tam na lata 2016-2020 (przykładowo), to czy są jakieś przymusy rozdystrybułowania tych środków per rok? Czy mogą wstrzymać i wszystko wypłacić w 2020? :)

 

Jezu jaki Gacek jest irytujący :|

Nic dziwnego że z takim podejściem nie zostałeś szanowanym adwokatem

Jak byś nie zauważył poparcie rządu stale rośnie a opozycji maleje. Wysnuje nawet taką śmiałą teze że jeśli Tusk nie wróci do PO to ona nie przekroczy progu wyborczego w 2019 roku

Mówisz o sondażach? Ich nie traktuje się poważnie. Szczególnie, jeśli to nie jest okres przedwyborczy.

 

 

Pewnie CBOSu :kekeke: które sam Andrzej Puda wyśmiał ;)

Odnośnik do komentarza

 

Przecież Schengen zaraz może być fikcją, zważywszy, że już są pomysły "Starej Unii" do ograniczenia Strefy do sześciu krajów. Nie znam też na tyle przepisów unijnych, żeby wiedzieć jak wygląda wstrzymanie środków - bo jeśli jest potrzebna zgoda wszystkich członków, to zapomnij o czymś takim.

 

Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, ale...

 

Jeśli jest program unijny wspierajacy coś tam na lata 2016-2020 (przykładowo), to czy są jakieś przymusy rozdystrybułowania tych środków per rok? Czy mogą wstrzymać i wszystko wypłacić w 2020? :)

To wygląda nieco inaczej. Najpier rozpisany jest konkurs na projekty, ileśtam projektów zostaje wybranych, przy czym przy projektach unijnych musi być ileś % wkładu własnego. Później idzie kasa na realizacje projektu, niemniej kontrolują urzedasy z Ue trzyamnie się projektu i w razie czego mogą się domagać zwrotu kosztów.

Odnośnik do komentarza

 

 

Przecież Schengen zaraz może być fikcją, zważywszy, że już są pomysły "Starej Unii" do ograniczenia Strefy do sześciu krajów. Nie znam też na tyle przepisów unijnych, żeby wiedzieć jak wygląda wstrzymanie środków - bo jeśli jest potrzebna zgoda wszystkich członków, to zapomnij o czymś takim.

 

Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, ale...

 

Jeśli jest program unijny wspierajacy coś tam na lata 2016-2020 (przykładowo), to czy są jakieś przymusy rozdystrybułowania tych środków per rok? Czy mogą wstrzymać i wszystko wypłacić w 2020? :)

To wygląda nieco inaczej. Najpier rozpisany jest konkurs na projekty, ileśtam projektów zostaje wybranych, przy czym przy projektach unijnych musi być ileś % wkładu własnego. Później idzie kasa na realizacje projektu, niemniej kontrolują urzedasy z Ue trzyamnie się projektu i w razie czego mogą się domagać zwrotu kosztów.

 

 

To ja wiem i to absolutnie nie jest odpowiedź na moje pytanie. ;)

Odnośnik do komentarza

kase otrzymujesz przed realizacja projektu (lub jego etapu). A więc takie coś że całą kasę ci dają w ostatnim roku wykonywania projektu nie jest możliwe. A kwoty roczne dla projektów są jak najbardziej. Co roku masz konkurs na projekty, na które to są określone fundusze, co roku nowa pula jest.

 

Ok, czyli już bliżej. A czy jest możliwe, że wszystkie projekty przesuwają na ostatni rok trwania projektu? (pytam, żeby być pewnym)

Odnośnik do komentarza

 

Rezolucja to pikuś, ale pikuś konieczny do wprowadzenia przed uruchomieniem procedury karnej przeciwko państwu członkowskiemu. Zgadzam się co do tego, że ta rezolucja to bzdura, ale jak nas UE pozbawi środków unijnych albo wyłączy nas z Schengen, co jest IMO całkowicie możliwe, to będzie wtedy wesoło.

Schengen i UE to nie to samo, to dwa odrębne twory, więc UE nie może wydalić Polski ze strefy.

 

Oczywiście, że może. UE ma zgodnie z traktatem lizbońskim możliwość wprowadzenia zawieszenia korzystania z praw państwa członkowskiego - w tym m.in. korzyści wynikających z Schengen.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...