Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam niecierpliwie na reżymową Teorię Przypadku, która to wyjaśni.

 

Ja tam na takie banialuki nie czekam, bo wiadomo, że obojętnie co powiedzą to będzie kłamstwo. Czekam za to niecierpliwie na "wersję prawdziwą" Twego pióra lub w ostateczności bezstronnych ekspertów z niezależnej.

 

Nie wiem tez kto to są ci bolszewicy - na początku sądziłem, że może chodzi o Rosjan, którym na rękę ma być wojna domowa w Polsce :-k Ale to by tez znaczyło, że Rosjanin zaatakował obraz na Jasnej Górze :-k Kręci się w głowie od tych wszystkich bolszewików :_eyes:

Odnośnik do komentarza
Czekam niecierpliwie na reżymową Teorię Przypadku, która to wyjaśni.

 

Ja tam na takie banialuki nie czekam, bo wiadomo, że obojętnie co powiedzą to będzie kłamstwo. Czekam za to niecierpliwie na "wersję prawdziwą" Twego pióra lub w ostateczności bezstronnych ekspertów z niezależnej.

 

Nie wiem tez kto to są ci bolszewicy - na początku sądziłem, że może chodzi o Rosjan, którym na rękę ma być wojna domowa w Polsce :-k Ale to by tez znaczyło, że Rosjanin zaatakował obraz na Jasnej Górze :-k Kręci się w głowie od tych wszystkich bolszewików :_eyes:

 

Biskup Depo się wypowiedział, że zaatakowanie obrazu to wina wiadomych sił politycznych --> SLD

Odnośnik do komentarza
Krzysztof Zalewski nie ma wykształcenia lotniczego. Jest technikiem-cukiernikiem. Technikum ukończył w 1985. Później bez powodzenia starał się zdobyć dyplom historyka na UW. Jest udziałowcem spółki Magnum-X, wydającej hobbystyczne czasopisma militarne. Obecnie odpowiada tam za prenumeratę i kieruje dwumiesięcznikiem TW Historia.

 

[...]

 

Jednym z najbliższych współpracowników K. Zalewskiego jest Michał Fiszer, major Wojskowych Służb Informacyjnych, który przez lata też usiłował uchodzić za niezależnego eksperta. (Mjr Michał Fiszer występujący w mediach jako były pilot, to oficer Wojskowych Służb Informacyjnych. W swej karierze wielokrotnie zajmował się inwigilowaniem i inspirowaniem mediów, teraz wspiera szefa MON, Bogdana Klicha. - z innego artykułu)

 

[...]

 

Po przegraniu kolejnych wyborów samorządowych K. Zalewski usiłował dostać się do Sejmu RP, startując z listy PiS. Korzystał przy tym ze wsparcia wydawnictwa. Fragmenty listu, który rozsyłał do jego klientów (prenumeratorów) z firmowego adresu e-mail, łamiąc Ustawę o ochronie danych osobowych, cytuje alert24. - Zwracam się do Pana z prośbą o oddanie na mnie głosu w nadchodzących wyborach. Mam dopiero 20 miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości. Warszawa jest trudna dla PiS, a na liście kandydatów mam wielu poważnych konkurentów. Dlatego walczę o każdy głos [...],bym mógł w przyszłym sejmie pracować nad rozwikłaniem katastrofy smoleńskiej. Liczę na głosy Pana Rodziny, [...] proszę wspomnieć o mojej kandydaturze znajomym i sąsiadom - pisał Zalewski.

źródło: altair

 

Ciekawych rzeczy dowiadujemy się o panu ekspercie cukierniku. Chociaż znając życie okaże się to bolszewicką propagandą, bo Zalewski przesłodził, któremuś z Towarzyszy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj słuchałem Trójki ze względu na ich Top wszech czasów, leciały tam wiadomości.

 

Rano mówiono że wprowadzono system potwierdzania ubezpieczenia bez dokumentów, na podstawie PESELu, reporterka była u lekarza, podała PESEL, dostała wiadomość że ma ubezpieczenie, było wszystko dobrze. W którychś z kolejnych wiadomości nagle pojawia się szokująca wiadomość, że system NIE DZIAŁA. Okazało się że byli w jakiejś przychodni w albo pod Opolem, gdzie nie działało. Nie wiadomo dlaczego, bo ktoś mówi że to niego wina, ktoś że komputer się popsuł, radio puszcza to wszystko i dodaje wypowiedzi pacjentów, cały czas podsumowując że ogólnokrajowy system nie działa. Mocno irytujące.

Odnośnik do komentarza

To ten artykuł co reklamują, że ma być we "W sieci"?

 

Poza tym mam zastrzeżenia do dwóch punktów:

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji.
To chyba oczywiste? Każda fundacja przeznacza część pieniędzy na administrację, chociaż aż taki udział jest na pewno zbyt duży. Ciekawe też na ile ta wartość jest prawdziwa, ale na razie nie chce mi się sprawdzać.
Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.
To też nie jest żadna tajemnica. Każda organizacja non-profit (fundacja czy stowarzyszenie) pieniądze z działalności gospodarczej może wydać tylko na cele statutowe. Pozostałe, czyli te z darowizn też nie może wydać na co chce, co sugeruje autorka. One mogą być wydane też na cele statutowe albo administrację (zatrudnienie pracowników, wyposażenie biura).
Odnośnik do komentarza

Nie trzeba się specjalnie interesować działalnością WOŚP żeby wiedzieć, że ten artykuł to zbiór bzdur i przekłamań. Nie chce mi się punktować wszystkiego ale kilka:

- w artykule: "

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel."

 

Tymczasem wystarczy zajrzeć do sprawozdania finansowego by wiedzieć, że funducja wszystkie przychody uzyskuje z działalności statutowej: zbiórka, darowizny, 1% podatku. Fundacja nie prowadziła i nie prowadzi działalności gospodarczej.

Porównania z Caritasem są bardzo tendecyjne bo z artykułu można odnieść wrażenie, że WOŚP finansuje też własną działalność (budynki, samochody, wynagrodzenia) a Caritas już nie co jest bzdurą. Owszem Caritas zbiera więcej pieniędzy ale też jest większą instytucją (ot choćby z tego powodu, że otrzymała ponad 6 mln z budżetu państwa).

- w artykule: "

Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?"
Tak trudno zajrzeć na stronę firmy? Proszę: "

Spółka Złoty Melon jest jednoosobową spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstała by współdziałać z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w zakresie jej działalności i w której Fundacja WOŚP posiada 100% udziałów. Wyodrębnienie spółki podyktowane było przepisami, a przede wszystkim chęcią wyraźnego oddzielenia działalności statutowej Fundacji WOŚP od dodatkowej (zarobkowej). Oddzielny podmiot gospodarczy oznacza bowiem czytelny i przejrzysty sposób prowadzenia działalności.

 

Firma Złoty Melon:

- prowadzi sprzedaż internetową produktów z logo Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z której dochód w całości przekazywany jest na realizację celów statutowych WOŚP;

- zajmuje się organizacją imprez - w tym jednego z większych plenerowych festiwali, jakie odbywają się w Europie - Przystanku Woodstock;

- jesteśmy największym wydawcą płyt DVD z polską muzyką rockową w wersji "live" - dotychczas wydaliśmy 31 albumów z koncertami zarejestrowanymi podczas Festiwali Przystanek Woodstock; - bierzemy aktywny udział w organizacji Finałów Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy;

- i w końcu, we współpracy z Fundacją WOŚP oraz instruktorami certyfikowanymi przez American Heart Association, prowadzimy szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo oddechowej, pierwszej pomocy i defibrylacji."

 

Dyletanctwem też jest sformułowanie, że firma nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Owszem musi, a gdyby Pani redaktor chciało się przejść do KRS (lub sprawdzić w sieci). Zresztą w sieci można też znaleźć teksty o Złotym Melonie.

- Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna - a dlaczego niby szpital miałby mieć wpływ na przetargi? Szpital dostaje w darowiźnie sprzęt. Czyli nie powinno go interesować gdzie i za ile kupił go darczyńca.

-"

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie."

Fundacja na swoich stronach prezentuje rozliczenia zebranych środków i np. w 2010 r. zebrano 45 600 000 zł i z tych pieniędzy kupiono sprzęt, sfinansowano programy zdrowotne na 45 700 00 zł.

I jeszcze: "

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób

Caritas jak wspomniałem wydaje publiczne pieniądze, ale też z przychodów statutowych (czyli np. ze zbiórek) musi finansować swoją działalność (ot, choćby zakup samochodów czy wynagrodzenia pracowników, które w części finansowane są z działalności statutowej.

 

Artykuł po prostu jest nierzetelny i w wielu punktach podaje nieprawdę. Sugerowanie, że pod płaszczykiem WOŚP finansowane są niejasne interesy Owsiaka jest typową retoryką mediów zbliżonych do Radia Maryja.

 

Nie rozumiem też tej głupiej alternatywy: albo WOŚP albo Caritas. A nie można wspomóc jednej i drugiej?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czołowy dziennikarz śledczy Cezary Gmyz znów na tropie: ujawnił, że matka sędziego Tulei (tego, który ośmielił się skrytykować działania III RP w sprawie doktora G.) pracowała w MO. Oczywiście nie mogło obyć się bez komentarza autora:

Czy sędzia Igor Tuleya, który zasłynął uzasadnieniem porównującym metody Centralnego Biura Antykorupcyjnego do stosowanych w czasach stalinowskich, zachowuje bezstronność? Wiadomo, że pochodzi z tzw. rodziny resortowej. Jego matka Lucyna Tuleya najpierw w latach 1960-71 pracowała w Milicji Obywatelskiej...

Odnośnik do komentarza

Czołowy dziennikarz śledczy Cezary Gmyz znów na tropie: ujawnił, że matka sędziego Tulei (tego, który ośmielił się skrytykować działania III RP w sprawie doktora G.) pracowała w MO. Oczywiście nie mogło obyć się bez komentarza autora:

Czy sędzia Igor Tuleya, który zasłynął uzasadnieniem porównującym metody Centralnego Biura Antykorupcyjnego do stosowanych w czasach stalinowskich, zachowuje bezstronność? Wiadomo, że pochodzi z tzw. rodziny resortowej. Jego matka Lucyna Tuleya najpierw w latach 1960-71 pracowała w Milicji Obywatelskiej...

 

ja bym zlustrował całą rodzinę Gmyzów. W sumie za poprzedniego ustroju, za grzechy rodziców odpowiadały dzieci. Tą samą metodę wyznaje red. Gmyz.

Odnośnik do komentarza

http://www.urbancity.pl/sklep/produkty/marka/2162-79th/26558-cig-orange.html?fb_comment_id=fbc_459641980751473_4813347_459692404079764#f2dbcf2c0515918

 

To nie podpada czasem już pod propagowanie zbrodniczego ustroju komunizmu? Po reklamach z Leninem (heyah), wpinkach z Che (empik) następna firma... Lenin i Che zostali wycofani, ciekawe jak będzie z tymi koszulkami.

Odnośnik do komentarza

Czołowy dziennikarz śledczy Cezary Gmyz znów na tropie: ujawnił, że matka sędziego Tulei (tego, który ośmielił się skrytykować działania III RP w sprawie doktora G.) pracowała w MO. Oczywiście nie mogło obyć się bez komentarza autora:

Czy sędzia Igor Tuleya, który zasłynął uzasadnieniem porównującym metody Centralnego Biura Antykorupcyjnego do stosowanych w czasach stalinowskich, zachowuje bezstronność? Wiadomo, że pochodzi z tzw. rodziny resortowej. Jego matka Lucyna Tuleya najpierw w latach 1960-71 pracowała w Milicji Obywatelskiej...

 

Przypomnij mi proszę swoje oburzenie, gdy lustrowano ojca Kaczyńskiego w "Newsweeku", bo nie mogę nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza

I to ma być Twój argument? Dlaczego miałbym komentować lustrowanie ojaca Kaczyńskiego skoro w ogóle temat mnie nie interesuje (podobnie jak Newsweek od kiedy Lis został naczelnym)?

 

Nie widzisz, że wyciąganie przeszłosci rodziców sędziego przez jak go nazwałeś "czołowego dziennikarza śledczego" jest po prostu żałosne? Sugerowanie, że sędzia nie był bezstronny bo jego matka służyła w MO? Imponuje Ci takie "dziennikarstwo"?

Odnośnik do komentarza

Jestem chamem i baranem, ale teraz będę grzeczny.

 

Polska gospodarka stanęła. Koncerny transferują podatki. Zamknięto stocznie, kopalnie likwiduje się np rybołówstwo.

Demokracja jest fasadowa, a obecny system to nowoczesny feudalizm.

Zamykają nas w wielkich obozach koncentracyjnych zwanych miastami, gdzie znają każdy nasz ruch.

Pozbawia się klasę średnią majątku.

Bezrobocie wśród młodych ludzi wynosi pewnie ze 30 % i nie ma pracy. Przez zieloną wyspę od 3 miesięcy przetaczają się zwolnienia. I to jeszcze nie koniec. Inwestycji na 2013 nie ma.

 

A wy dyskutujecie o pierdołach , które stanowią tematy zastępcze. Można o mamie Madzi, może o wyimaginowanym zamachowcu, albo o psie , albo też o zimie paraliżującej Europę.

Odnośnik do komentarza

Jestem chamem i baranem, ale teraz będę grzeczny.

Polska gospodarka stanęła. Koncerny transferują podatki. Zamknięto stocznie, kopalnie likwiduje się np rybołówstwo.

 

Stocznie stanęły bo w porównaniu z tymi z Azji południowo-wschodniej czy Chin były nie rentowne. I nie chodzi tu o podatki, tylko w Polsce nikt nie bedzie ci chciał pracować za tamtejsze stawki

Demokracja jest fasadowa, a obecny system to nowoczesny feudalizm.

Zamykają nas w wielkich obozach koncentracyjnych zwanych miastami, gdzie znają każdy nasz ruch.

Odpłynąłeś :keke: Może wróćmy do VII w. n.e wówczas miast nie było, zapewne tobie byłoby przyjemniej.

Pozbawia się klasę średnią majątku.

Bezrobocie wśród młodych ludzi wynosi pewnie ze 30 % i nie ma pracy. Przez zieloną wyspę od 3 miesięcy przetaczają się zwolnienia. I to jeszcze nie koniec. Inwestycji na 2013 nie ma.

Napisałem ci dlaczego w pierwszym punkcie, lepiej wszystko produkować w Trzecim Świecie, gdzie koszty pracy są o wiele tańsze. Pozatym nie jest tak źle, inwestycje Volkswagena pod Poznaniem (Antoninek, plany w Suchym Lesie, Poznań-Dębiec) to co, nie inwestycje?

A wy dyskutujecie o pierdołach , które stanowią tematy zastępcze. Można o mamie Madzi, może o wyimaginowanym zamachowcu, albo o psie , albo też o zimie paraliżującej Europę.

Pierdolą o tym bo na to jest zapotrzebowanie, ludzie nie chcą słuchać trudnych tematów, bo one sa po prostu nudne. Spójrz sobie na młodych absolwentów szkół średnich. W dowolnej klasie 25-osobowej masz może z 3-4 interesujące się tym co się dzieję. Inni wolą wygodnie żyć i nie martwić się niczym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...