Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś opinie w sprawie krzyża w Sejmie?

 

Ja na przykład nie rozumiem dlaczego w nocy, w 1997 roku mogło go zawiesić dwóch posłów AWS-u, bez zgody Marszałka Seniora, a teraz musi o tym decydować Marszałek czy Prezydium Sejmu. W przypadku braku zgody tych organów sprawa może trafić do Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ Konstytucja jasno określa rozdział państwa od Kościoła. Nie przyjmuję tego jako walki z krzyżem. Uważam wręcz, że wnoszenie symboli religijnych do niektórych miejsc po prostu nie przystoi i nie zawsze ze względu na te miejsca (żeby były świeckie), a też często ze względu na właśnie te symbole (żeby pozostały religijne, a nie jakiekolwiek inne).

Odnośnik do komentarza

Nie zmądrzał, tylko wyczuł koniunkturę polityczną. Nie jestem jakimś wielkim fanem symboli religijnych powywieszanych, gdzie się da, ale śmieszne, że Palikot, który w kampanii rzucał teksty w stylu "po pierwsze gospodarka", kadencję Sejmu zaczyna nie na przykład od projektów mogących ulżyć przedsiębiorcom, ale od awantury politycznej z religią w tle...

 

Czy Kaczyński jest większym hipokrytą? On zmieniał w ostatnich latach dla swoich celów wizerunek, Palikot - poglądy.

Odnośnik do komentarza

Palikot zmądrzał? :lol:

 

To populista, który potrafi się zmienić dla jak najlepszego wyniku wyborczego. Tu kilka przykładów: akcja z "zakazem pedałowania", a teraz Biedroń na jego listach, z wydawania Ozonu przeszedł na Fakty i Mity, kilka lat temu podczas poselskiego ślubowania mówił "Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg", a teraz robi z siebie największego antyklerykała na polskiej scenie politycznej, gdy był posłem PO to nie przeszkadzał mu krzyż w sejmie...

 

Gacek, wierzysz w takie magiczne przemiany?

Odnośnik do komentarza

Hipokrytami jest miażdżąca większość wszystkich polityków na czele z tymi, którzy znaczą w polityce coś więcej. W tej sytuacji Palikot, który ani nie jest największym hipokrytą, ani największym kłamcą z tej gromadki, nie budzi mojego zdenerwowania tak długo, jak długo realizuje politykę, z którą poszedł do wyborów.

A hasło o wydawaniu Ozonu to jest argument tak totalnie pozbawiony sensu, że aż śmieszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...