Skocz do zawartości
W ostatni weekend lipca odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy!
TEMAT ZLOTOWY
ANKIETA: CZY WEŹMIESZ UDZIAŁ W ZLOCIE?
Icon

Kącik prawny

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna link?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko to nic nie ma o tym. Chociaż nigdzie nie ma też, że 'nie'. Ten znajomy wziął testowo swój profil i wybrał fikcyjną spółkę - i nie miał możliwości takiego podpisu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
42 minuty temu, jmk napisał:

Tylko to nic nie ma o tym. 

A może jednak jest?

Jak podpisać JPK_VAT

Potrzebujesz podpisu elektronicznego. Do podpisania JPK_VAT możesz użyć jednego z dwóch podpisów lub danych autoryzujących:

• Profilu Zaufanego – bezpłatny podpis elektroniczny, który możesz założyć niemal w każdym urzędzie, jak i za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Do podpisu wystarczy kod autoryzacyjny wysłany na kanał autoryzacji. Zobacz, jak założyć Profil Zaufany.
  • kwalifikowanego podpisu elektronicznego – to płatny elektroniczny podpis służący do podpisywania dokumentów. Jeśli masz taki podpis, przygotuj go i podaj kod PIN.
  • danych autoryzujących - jest to bezpłatna metoda. Potrzebne będą: NIP lub PESEL, imię, nazwisko, data urodzenia oraz odpowiednia kwota przychodu osiągniętego w 2016 r. Formularz dostępny tutaj (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma tu rozdzielenia na osoby fizyczne i spółki. A jak pisałem - ten znajomy próbował fikcyjną spółkę na próbę i nie ma tam opcji profil zaufany tylko kwalifikowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam dwa pytania do rozliczeń PIT:

1. Jeżeli wziąłem ślub we wrześniu, to czy mogę rozliczyć się za ubiegły rok wspólnie z żoną czy będzie możliwe to dopiero za rok?
2. Czy jest jeszcze ulga na internet? Jeśli tak, to do kiedy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Gratulacje ale do wspólnego rozliczenia konieczne jest bycie w związku małżeńskim przez cały rok kalendarzowy

2. Ulga na internet przysługuje osobom, które do tej pory z niej nie korzystały i one mogą maksymalnie w dwóch kolejnych latach odliczyć maksymalnie od dochodu 760 zł

• Lubię! 1
  • Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta