Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ważne pytanko. Skradziono mi portfel z dowodem osobistym i prawem jazdy. Sprawa oczywiście zgłoszona na policję. Miałem jednak zamiar na dniach sprzedać samochód (termin jednej z rat - niemałej - OC wypada za kilka dni i chciałem opchnąć auto przed zapłatą). Czy jest w ogóle możliwość zawarcia umowy kupna-sprzedaży w takim przypadku, czy muszę czekać, aż wyrobią mi nowe papiery? Wszystkie dokumenty od samochodu posiadam, zaświadczenia z policji itp. + ksero skradzionego dowodu osobistego również.

Odnośnik do komentarza

I grupa spadkowa: małżonek i dzieci zmarłego – w częściach równych małżonek nie mniej niż ¼
II grupa spadkowa: małżonek ½ i rodzice po 1/4;
a.jeżeli żyją oboje rodzice to rodzeństwo w ogóle nie dochodzi do dziedziczenia; rodzice dziedziczą po ½, gdy spadkodawca nie miał małżonka,
b.jeżeli jedno z rodziców nie żyje: udział tego rodzica dziedziczy rodzeństwo w częściach równych (i dalsi zstępni rodzeństwa).
c.jeżeli jedno z rodziców nie żyje, brak rodzeństwa i zstępnych rodzeństwa – dziedziczą rodzic i małżonek po ½.

--


Ej, jak ja umrę i nie mam dzieci to połowę dostaje moja żona, i potem 1/4 mój tata i 1/4 moja mama???

Edytowane przez Dudek
Coś się pomieszało z formatowaniem, więc wkleiłem jeszcze raz wszystko bez formatowania.
Odnośnik do komentarza

Panowie, ważne pytanko. Skradziono mi portfel z dowodem osobistym i prawem jazdy. Sprawa oczywiście zgłoszona na policję. Miałem jednak zamiar na dniach sprzedać samochód (termin jednej z rat - niemałej - OC wypada za kilka dni i chciałem opchnąć auto przed zapłatą). Czy jest w ogóle możliwość zawarcia umowy kupna-sprzedaży w takim przypadku, czy muszę czekać, aż wyrobią mi nowe papiery? Wszystkie dokumenty od samochodu posiadam, zaświadczenia z policji itp. + ksero skradzionego dowodu osobistego również.

A nie masz innego dowodu tożsamości? Paszport? Książeczka wojskowa?

Odnośnik do komentarza

 

Panowie, ważne pytanko. Skradziono mi portfel z dowodem osobistym i prawem jazdy. Sprawa oczywiście zgłoszona na policję. Miałem jednak zamiar na dniach sprzedać samochód (termin jednej z rat - niemałej - OC wypada za kilka dni i chciałem opchnąć auto przed zapłatą). Czy jest w ogóle możliwość zawarcia umowy kupna-sprzedaży w takim przypadku, czy muszę czekać, aż wyrobią mi nowe papiery? Wszystkie dokumenty od samochodu posiadam, zaświadczenia z policji itp. + ksero skradzionego dowodu osobistego również.

A nie masz innego dowodu tożsamości? Paszport? Książeczka wojskowa?

 

 

Paszportu nie posiadam, książeczka wojskowa gdzieś leży... Ale nigdy bym nie pomyślał, że może być uznawana przy podpisywaniu jakiejkolwiek umowy. Jeśli tak, to świetnie, ale potrzebuję mieć pewność, żeby nie mieć jakichś nieprzyjemności. ;)

Odnośnik do komentarza

Przyjąłem od policji mandat w wysokości 500 zł, chyba za zakłócenie ruchu (wraz z innymi ludźmi barykadowałem jedno z wyjść z Sejmu, co nagrała policja. Dwa pytania:

 

1) Czy dobrze zrobiłem, przyjmując mandat?

2) Czy mogę zapłacić mniej? :D Ew. czy wiecie, czy jakieś organizacje opozycyjne refundują w jakiejś części tego rodzaju mandaty.

 

A, jeszcze dziwna sprawa. Adres do zapłaty na mandacie to US w Opolu (sic). Ponadto, co mnie martwi, nie dostałem kopii mandatu, a tylko kwit do zapłaty (było ciemno, byłem w emocjach, nie zorientowałem się).

 

Co w ogóle wpisać w tytule przelewu?

 

Jednak mam :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś by chciał przejść na samozatrudnienie (czyt. otworzyć działalność gosp) to zakładam musi zgłosić adres firmy (najczesciej miejsce zamieszkania).

Czy taki lokal wtedy staje sie lokalem firmowym i z automatu placi sie wyzsze stawki podatku od nieruchomosci? I trzeba jakas zgode wspolnoty czy cos uzyskiwać?

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś by chciał przejść na samozatrudnienie (czyt. otworzyć działalność gosp) to zakładam musi zgłosić adres firmy (najczesciej miejsce zamieszkania).

Czy taki lokal wtedy staje sie lokalem firmowym i z automatu placi sie wyzsze stawki podatku od nieruchomosci? I trzeba jakas zgode wspolnoty czy cos uzyskiwać?

Wyższy podatek od nieruchomości i ewentualna zgoda wspólnoty będą tylko w sytuacji gdy to mieszkanie w związku z prowadzoną działalnością miało być inaczej wykorzystywane niż do tej pory, np będą do Ciebie przychodzili klienci albo zainstalujesz w chacie jakieś urządzenia.

Natomiast jeżeli to jest tylko siedziba firmy i nic poza tym się z tym nie wiąże to nie dostaniesz wyższego podatku od nieruchomości.

W ostatnim czasie firmy zgłaszające siedzibę w wirtualnym biurze są bardziej narażone na kontrole.

Odnośnik do komentarza

 

Jak ktoś by chciał przejść na samozatrudnienie (czyt. otworzyć działalność gosp) to zakładam musi zgłosić adres firmy (najczesciej miejsce zamieszkania).

Czy taki lokal wtedy staje sie lokalem firmowym i z automatu placi sie wyzsze stawki podatku od nieruchomosci? I trzeba jakas zgode wspolnoty czy cos uzyskiwać?

Wyższy podatek od nieruchomości i ewentualna zgoda wspólnoty będą tylko w sytuacji gdy to mieszkanie w związku z prowadzoną działalnością miało być inaczej wykorzystywane niż do tej pory, np będą do Ciebie przychodzili klienci albo zainstalujesz w chacie jakieś urządzenia.

Natomiast jeżeli to jest tylko siedziba firmy i nic poza tym się z tym nie wiąże to nie dostaniesz wyższego podatku od nieruchomości.

W ostatnim czasie firmy zgłaszające siedzibę w wirtualnym biurze są bardziej narażone na kontrole.

 

Dzięki, bo już mu się udało mię przestraszyć :)
Odnośnik do komentarza

Czy do reklamacji potrzebny mi jest paragon? Padł mi tablet kupiony prawie rok temu (na allegro). Mam potwierdzenie wygrania aukcji, mam potwierdzenie przelewu za aukcje. Ale ni cholery nie mogę znaleźć paragonu :(

Czy ewentualnie sprzedawca ma jakiekolwiek podstawy, żeby uzależniać rozpatrzenie reklamacji od okazania paragonu? Czy wystarczy sam fakt, że jestem w stanie udokumentować zakup?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...