Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego czy drugi komputer jest jej potrzebny, czy będzie wykorzystywany w działalności - jeśli tak, nie ma problemu. Może też być tak, że stary komp przeznacza na cele prywatne (należy to odnotować w ewidencji wyposażenia czy też środków trwałych) a do działalności wprowadza nowy.

Odnośnik do komentarza

"A shocking report, ordered by the Metropolitan Police Authority, has revealed that 92 percent of all gang rapists in London are non-white. Fifty percent of all the victims are white."

 

http://www.eutimes.net/2009/11/shocking-report-reveals-that-92-of-gang-rapists-in-london-are-non-white/

 

92% gwałtów zbiorowych w Londynie dokonywanych jest przez osoby nie-białe. Tak jakby jeszcze jacyś entuzjaści multietniczności się ostali.

Odnośnik do komentarza

"A shocking report, ordered by the Metropolitan Police Authority, has revealed that 92 percent of all gang rapists in London are non-white. Fifty percent of all the victims are white."

 

http://www.eutimes.net/2009/11/shocking-report-reveals-that-92-of-gang-rapists-in-london-are-non-white/

 

92% gwałtów zbiorowych w Londynie dokonywanych jest przez osoby nie-białe. Tak jakby jeszcze jacyś entuzjaści multietniczności się ostali.

 

Kolejny seagull post; a wystarczyło doczytać szczegóły w drugim akapicie:

 

"eight percent of all gang rape suspects in 2008/09 were white, 32 percent were black, and 24 percent contained members of different ethnicities. The make-up for the rest was unknown."

 

(1) raport dotyczy podejrzanych, nie gwałcicieli

 

(2) raport nie dotyczy podejrzanych o gwałt jako jednostek, tylko składu etnicznego grup podejrzanych o gwałt w każdym przypadku

 

(3) przyjrzyjmy się zatem danym z artykułu: 8% podejrzanych było białych, 32% czarnych, 24% grup dokonujących gwałtu zawierało mężczyzn różnego pochodzenia etnicznego, 36% procent nie ustalono;

 

Co tu się nie zgadza z tezą powyższego wpisu (ślepo powtórzoną za tytułem artykulu)?

 

--> w 8% gwałtów zbiorowych dokonały tego bandy białe, w 32% czarne, 24% mieszane etnicznie, w 36% o nieznanym etnicznie składzie; przeliczanie tego na liczebność całej populacji podejrzanych jest prostym błędem matematycznym;

 

--> nawet przymykając na moment oczy na ten błąd, teza nadal jest nieprawdziwa; równie dobrze można by w tym samym stylu fałszywego dodawania powiedzieć, że "68% gwałtów zbiorowych w Londynie dokonywanych jest przez osoby nie-czarne, tak jakby jeszcze jacyś entuzjaści czystości rasowej się ostali". Banda mieszana etnicznie może składać się z mężczyzn białych i kolorowych (a proporcje pozostają nieznane); to jedno, jak i fakt, że aż 1/3 populacji bez informacji o składzie etnicznym na tyle skrzywia statystykę, że nie sposób traktować ją jako w pełni wiarygodną.

 

Żeby było jasne - nie wypowiadam się na temat składu etnicznego populacji gwałcicieli zbiorowych w Londynie, bo informacji na ten temat w artykule po prostu nie ma. Zwracam jedynie uwagę na przeinaczenia (manipulacje?) autora artykułu, powtórzone przez Vamiego. Ale czego w końcu się spodziewać po tekście, którego źródłem słowo w słowo jest blog British National Party?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie:

 

Jak urzędach jest rozwiązania kwestia zamawiania czasopism? Od pewnego czasu pracuje w Starostwie Powiatowym i generalnie jest tu straszny burdel z czasopismami. Nie ma jakiejś większej kontroli nad tym. Teraz postanowiono zrobić z tym porządek a mnie powierzono zadanie rozeznania jak to jest w innych urzędach :D Jest na to jakieś "fajne" zarządzenie?

Gdyby ktoś się orientował to będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.

 

Edyta podpowiada,że próbuje coś wygoglować sensownego bo telefony do innych urzędów nie dają oczekiwanych rezultatów ( albo w tej chili nie ma odpowiedzialnego za tego typu sprawy, albo coś jeszcze - ogólnie mało rozmowni są a to chyba nie jest jakąś tajemnicą ściśle tajną :|)

Odnośnik do komentarza

:wszystkozle:

Mam takie pytanie:

 

Jak urzędach jest rozwiązania kwestia zamawiania czasopism? Od pewnego czasu pracuje w Starostwie Powiatowym i generalnie jest tu straszny burdel z czasopismami. Nie ma jakiejś większej kontroli nad tym. Teraz postanowiono zrobić z tym porządek a mnie powierzono zadanie rozeznania jak to jest w innych urzędach :D Jest na to jakieś "fajne" zarządzenie?

Gdyby ktoś się orientował to będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.

 

Edyta podpowiada,że próbuje coś wygoglować sensownego bo telefony do innych urzędów nie dają oczekiwanych rezultatów ( albo w tej chili nie ma odpowiedzialnego za tego typu sprawy, albo coś jeszcze - ogólnie mało rozmowni są a to chyba nie jest jakąś tajemnicą ściśle tajną :|)

Najczęściej (a może zawsze) organizowane sa przetargi. Na stronie każdego urzędu, ministerstwa etc. znajdziesz ogłoszenie o przetargu na dostarczenie prasy. W dziale ogłoszenia, przetargi lub Biuletyn Informacji Publicznej, zwany BIP

Np. http://bip.msp.gov.pl/portal/bip/16/3907/Ogloszenie_o_zamowieniu_publicznym_ktorego_przedmiotem_jest_dostawa_prasy_oraz_w.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Jakiś czas temu wysłałem do pawoja paczkę kurierem DHL i za namową tegoż to gościa wybrałem przekaz pocztowy jako formę powrotu gotówki do moich rąk. Po okresie 5 dni od daty kiedy to Pawoj odebrał paczkę i zapłacił, DHL przekazał pieniądze poczcie polskiej, która to z kolei ucięła z tej danej kwoty opłatę manipulacyjną i oddała mi pieniądze. Wszystko było by oki gdyby nie to, że już raz zapłaciłem na ten niby przekaz w kosztach wysyłki kurierskiej. Ktoś to ewidentnie poleciał w karolka :roll:

 

Gdy zadzwoniłem wkurwiony do DHL, uzyskałem informację, że oni przekazują całą kwotę poczcie i że to nie ich wina, że ta ma taki a nie inny regulamin. Na pytanie dlaczego w takim razie oni pobierają opłatę za "przekaz pocztowy" nie uzyskałem konkretnej informacji, jedynie "gdyby pan podał konto to by pan dostał całą kwotę bez prowizji PP". Jaja :]

Odnośnik do komentarza

Stawka zależy od rodzaju działalności: 3% - handel, 5,5% - roboty budowlane 8,5% - usługi 17% - pośrednictwo 20% - wolne zawody Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest jednak taka prosta - istnieje prawdopodobieństwo, że przychody Twojego taty uzyskane we Francji będą podlegały opodatkowaniu we Francji a nie w Polsce (żeby na to odpowiedzieć musiałbym wiedzieć jaką działalność prowadzi oraz jak długo i w jaki sposób wykonywał usługi we Francji).

Odnośnik do komentarza

Na fakturze jest napisane: Sprzedaż nieopodatkowana w Polsce. Podatek VAT płaci nabywca.. Co do rodzaju działalności to jest to nr 43.2 w PKD (wykonywanie instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i pozostałych instalacji budowlanych). Działalność prowadzi od lutego 2009. IMO będzie to 5,5%, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...