Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jaka? Małpka głucha będzie krzyczeć, że to Targowica, małpka ślepa będzie mówić, że PiS chciał oczyszczać wymiar sprawiedliwości, a małpka niema pójdzie do wyborów i zagłosuje na ruszających z posad bryłę świata, bo będzie myśleć symetrycznie i zgodnie z rozumowaniem symetrystów będzie równać ze sobą morderców i złodziei batoników, bo obaj złamali przepisy, ale tym pierwszym należy się jeszcze kolejna szansa, jaką ci drudzy już mieli...

Odnośnik do komentarza

Ja stawiałem na wojnę i zignorowanie prawa przez reżim, i się nie pomyliłem:

 

Quote

Kancelaria Prezydenta: działanie Sądu Najwyższego, polegające na zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o SN, nastąpiło bez prawidłowej podstawy prawnej i nie wywiera skutków wobec prezydenta, ani jakiegokolwiek innego organu

 

Odnośnik do komentarza

Trochę śmiesznie, że bezprawne działania władzy ustawodawczej i (p)rezydenta odbierane jako bezprawne przez władzę sądowniczą skutkują uznaniem tego uznania jako bezprawnego :keke:

Chapeaus bas dla SN, że znalazł haka na PiS i odparł ich atak, ale trochę się nie dziwię, że tacy amatorzy jak PiS dali się ograć przez fachowców.

 

Pretensje fani PiS niech kierują do Lecha Kaczyńskiego - działania sędziów są oparte na traktacie lizbońskim, który właśnie Lech podpisał :keke:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Szczerze mówiąc to nie, ale dużo prościej mi było obliczyć ryczałt. Mam jeszcze parę pytań jeśli można:

1. Z tego co zrozumiałem to oswiadczenie o opodatkowaniu nie składa się na żadnym formularzu specjalnym, a to o darowiźnie na formularzu SD-Z2. czy do tych oświadczeń muszę dołączać dokumenty (umowę najmu mieszkania, dokument poswiadczający otrzymanie darowizny)? 

2. Darowizna jest udokumentowana tylko potwierdzeniem przelewu bankowego, w tytule przelewu jest wpisane tylko "przelew środków. Czy tak może zostać, czytałem, ze nie musi być żadnej umowy?

3. w forumularzu SD-Z2 jest punkt, w którym trzeba wskazać "Miejsce, z którego są nabywane środki (należy podać nazwę banku, SKOK-u lub inne miejsce położenia środków)" Rozumiem, ze mam podać mój bank? Czy bank osoby wpłacającej?

Odnośnik do komentarza

1. Do zeznania należy dołączyć dokumenty mające wpływ na określenie podstawy opodatkowania.

2. Nie musi być nic zapisane, ani odpowiednio zatytułowany przelew.

3. Twój bank.

 

Tu masz broszurę info - https://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/6255089/ULOTKA_spadki_i_darowizny_2018.pdf

Dwa- jak są jakieś pytania to najlepiej zadzwonić do pierwszego US i pracownicy na spokojnie odpowiedzą i pokierują.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Napiszę tak - nie dzwoń do US by się czegokolwiek dowiedzieć! Better call tio ;)

Do zgłoszenia darowizny wolnej od podatku nie trzeba dołączać dokumentów, nie ma takiego przepisu. Choć oczywiście lepiej to zrobić bo fiskus i tak pewnie Cię wezwie do okazania dokumentów potwierdzających dokonanie darowizny wolnej od podatku.

 

Do oświadczeń o wyborze nie ma żadnego formularza (czasem urzędy mają opracowane przez siebie) ale wystarcza jest treść typu:

 

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE RYCZAŁTOWEGO OPODATKOWANIA PRZYCHODÓW Z NAJMU W ROKU 2018

Na podstawie art. 9a ust. 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 9 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oświadczam, że wybieram w roku 2018 opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu przychodów osiąganych z najmu.
 

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Do 20 października wpłacasz ryczałt i do tego dnia masz czas na złożenie oświadczenia. Nie musisz w tym oświadczeniu pisać kiedy uzyskałeś pierwszy przychód.

Ale jeśli wynajmujesz mieszkanie (a nie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu), które kupiłeś na rynku wtórnym to podatek wg. zasad ogólnych wyniósłby prawdopodobnie 0 zł (słownie: zero złotych)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Prawda. Dzieki tio sam od 2 lat tak rozliczam i nie jest to skomplikowane i na razie (tfu!) US nie mial zadnych zastrzezen corocznych rozliczen. W zasadzie jest to prostsze niz ryczalt, bo jedyne co robisz to wpisujesz dane do excela, a na koniec roku to sumujesz i wpisujesz w pit. ja do tej pory wykazuje strate a nie dochod i podatku placic nie musze, a wszystko jest na legalu.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, tio napisał:

Do 20 października wpłacasz ryczałt i do tego dnia masz czas na złożenie oświadczenia. Nie musisz w tym oświadczeniu pisać kiedy uzyskałeś pierwszy przychód.

Ale jeśli wynajmujesz mieszkanie (a nie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu), które kupiłeś na rynku wtórnym to podatek wg. zasad ogólnych wyniósłby prawdopodobnie 0 zł (słownie: zero złotych)

??? 0 złotych? Napisałem PW.

Odnośnik do komentarza

Co prawda artykuł z 2016 r, ale wynika, iż flipery nie są podciągnięte pod gry hazardowe i można se grać -> https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/gra-na-automatach-poslowie-za-monopolem-panstwa,2441102,4199

Nie jestem pewny czy to podchodzi pod to wszystko, ale takie stoły można kupować na olx czy allegro. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...