Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi jak to jest od strony prawnej z kolejami. Jedziesz pociągiem InterCity, kupując bilet akceptujesz ich regulamin. A co, jeśli go złamiesz? Jest Straż Ochrony Kolei i wlepia Ci mandat? Kiedy jednak jest możliwa interwencja policji?

I jak tworzony jest ten regulamin? Czy można tam zamieścić absurdy i potem wymagać egzekwowania? Czy ma to związek z uregulowaniem prawnym jakichś przepisów krajowych?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Takie pytanko - mamy portal, portal umożliwia userom wysyłanie PW, w PW jeden user obraża drugiego, obrażony user zgłasza to do administracji portalu no i jak powinna się zachować administracja? Czy obrażanie się w prywatnych wiadomościach, do których administracja nie ma wglądu, to jest na zasadzie "sorry, nie nasza broszka, prywatne Wasze sprawy" czy jednak "wiadomości prywatne prywatnymi, ale doszło do złamania regulaminu i administracja powinna działać".

Odnośnik do komentarza

a user nie może zablokować możliwości otrzymywania wiadomości od drugiego? Bo jeśli tak, to chyba najlepiej mu to doradzić :-k

 

Może, ale wiadomo - odgórnie nie zablokujesz. Teraz mieliśmy przypadek, że jest jakiś nowy gość i nagle od innego nowego dostaje PW z bluzgami i już do administracji pretensje, że trzeba coś z tym zrobić.

 

 

To chyba pytanie, jak skonstruowany jest regulamin portalu. Jesli jest tam informacja, ze redakcja / administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci uzytkownikow , to wowczas chyba w ogole nie ma tematu i administracja powinna takie przypadki ignorowac (z odpowiednim wyjasnieniem).

 

Wiesz, w regulaminie to ja sobie mogę wpisać, że administracja ma to w nosie, ale pytanie, czy nie ma jakichś odgórnych wytycznych, że jako administrator portalu musimy na takie zgłoszenia reagować.

Odnośnik do komentarza

 

a user nie może zablokować możliwości otrzymywania wiadomości od drugiego? Bo jeśli tak, to chyba najlepiej mu to doradzić :-k

 

Może, ale wiadomo - odgórnie nie zablokujesz. Teraz mieliśmy przypadek, że jest jakiś nowy gość i nagle od innego nowego dostaje PW z bluzgami i już do administracji pretensje, że trzeba coś z tym zrobić.

jak dla mnie najbardziej logiczne jest wysłać wiadomość do tego co bluzga, że jeszcze jedna skarga i będą konsekwencje, a do zbluzganego info, że tamten został ostrzeżony i że w razie czego zawsze może go zablokować.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Forumku (Gacku :keke: ), pomóż.

 

Czy w amatorskiej lidze piłkarskiej, rozgrywanej na orliku, może na koszulkach jednej z drużyn reklamować się producent piwa? Niby ustawa o wychowaniu w trzeźwości wspomina, że reklama piwa nie może łączyć spożywania ze sprawnością fizyczną, a jednak na koszulkach klubów nawet w Ekstraklasie bywało, że takowe reklamy widniały i nie słyszałem, żeby była z tej przyczyny jakaś afera (pomijając oczywistości, typu brak reklamy na koszulce u niepełnoletnich piłkarzy). Jak ten zapis interpretować?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ciekawi mnie opinia naszych forumowych prawników - czy odwołanie przesłane faksem (a więc nie przez dostarczenie oryginału) ma moc prawną?

 

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/312199940-Wiceprezes-Sadu-Okregowego-w-Opolu-pracuje-wbrew-decyzji-ministra-sprawiedliwosci.html

 

Quote

"Dzisiejsze prawo powielaczowe, czyli faks, nie może doprowadzić do odwoływania wiceprezesa jako organu konstytucyjnego niezależnej władzy. Dlatego poczuwam się do obowiązku kontynuacji pełnienia swojej funkcji wiceprezesa sądu. Dzisiaj wydaję decyzje z datą i podpisuję się jako wiceprezes sądu" – oświadczyła.

 

Odnośnik do komentarza

Taką mam sytuację:

 

30 listopada składam zamówienie - na stronie nie ma info, że towar niedostępny. Jest info, że wysyłka w 24h (jakiś baner na stronie). Mijają kolejne dni, kuriera nie ma - paczka ma być głośnik w zestawie z dwoma mikrofonami + dwa statywy. Głośnik 1250zł, statywy 200zł. Razem 1450zł.

 

Kontakt via tel - nie działał.

Kontakt via mail - nie odpisują

Kontakt via facebook - odpisali, że przekazali sprawę.

 

Odpisali mailem, że czekają na wysyłkę od producenta i będzie pod koniec tygodnia...

Dostaję maila 18 grudnia - paczka wysłana, w mailu nie ma numeru paczki, jest przycisk "śledź paczkę", ale nie działa.

 

Czekam dalej... nie dochodzi.

 

Na maila - nie odpisują

Na fejsie - nie odpisują

 

Udało mi się dodzwonić 22 lub 23 grudnia - powiedzieli, że właśnie przyszło i już wysyłają... Odpowiedziałem, że jak 27 grudnia paczka nie dojdzie to rezygnuję.

 

27 grudnia paczka doszła, ale...

 

W zestawie był tylko głośnik, nie było mikrofonów i statywów. Do zapłaty było 1250, ale faktura na 1450. Odmówiliśmy przyjęcia paczki.

 

Czy muszę teraz coś jeszcze składać, jakieś reklamacje, zwroty czy coś?

 

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj obowiązują preferencje podatkowe dla donosicieli (sygnalistów czyli):

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt. 83b ustawy o PIT wolne od podatku są: wynagrodzenia za udzielanie pomocy służbom państwowym wypłacane z funduszu operacyjnego, o którym mowa w odrębnych ustawach.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...