Skocz do zawartości

Drakensang - The Dark Eye


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna kogoś (np. z Niemiec ;) ) kto grał już w Drakensang? Albo ma dostęp do jakiś niebranżowych recenzji? Gra kosi naprawdę porządne oceny i zastanawiam się czy sobie nie sprawić na urlop świąteczny :-k

 

Kurde prezentuje się baaardzo sympatycznie, trzeba będzie się zainteresować. Kiedy to ma mieć premierę? W żadnym sklepie nie mogłem znaleźć żadnych pre-orderów.

 

Kuźwa Fallout 3 zaczęty, NWN 2 zaczęte. Morrowinda niedawno sobie kupiłem (wprawdzie mi się nie podoba, ale też zaczęty). Dzisiaj kupiłem Fable z Biedronki (dobrze, że Biedronka jest tak blisko :P) i kuźwa ciekawe kiedy to wszystko pokończę :/ A tu me_who jeszcze takie smaczki podrzuca ;)

Odnośnik do komentarza
Kiedy to ma mieć premierę? W żadnym sklepie nie mogłem znaleźć żadnych pre-orderów.

Bodajże 10 grudnia jeśli mnie pamięć nie myli :-k

Pre-orderów nie znalazłeś, bo wydawcą jest Techland i nie wiem czy odstąpił on innym sklepom przedpremierowe wydanie :-k

Na vortalu Insimilion jest bardzo krytyczny "pierwszy rzut oka". Z jednym zastrzeżeniem - koleś uważa grę za lepszą od NWN2, którego z kolei uważa za gniota :roll: Tak więc jeśli ta produkcja jest fajniejsza od drugiego NWN to raczej będzie mi się bardzo podobało :P

Odnośnik do komentarza

Po kilku godzinach gry w Drakensanga jestem zadowolony :] Przyjemnie się gra, przypomina mi się NWN :] Denerwująca jest jedynie słaba praca kamery.

Gram saperem, który jest istną maszyną do wszystkiego: umie walczyć, otwierać zamki, rozbrajać i zastawiać pułapki no i jest niezłym kowalem :)

Odnośnik do komentarza
Po kilku godzinach gry w Drakensanga jestem zadowolony :] Przyjemnie się gra, przypomina mi się NWN :] Denerwująca jest jedynie słaba praca kamery.

Ja właśnie kupiłem i mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Rzeczywiście jest "porównywalny"do Baldur's?

Czemu przypomina co NWN? Oby nie stopniem trudności :doh!:

Odnośnik do komentarza

Porównywalny do BG jest przede wszystkim mechaniką rozgrywki, ostatnio określenie cRPG się nieco zdewaluowało (Mass Effect, Fallout 3).

NWN przypomniało mi się od razu kiedy wszedłem do jednej z karczm, muzyka prawie identyczna :)

 

Najważniejszym minusem Drakensanga jest bezosobowość członków drużyny, w tym głównego bohatera.

Odnośnik do komentarza
Oby nie stopniem trudności

Przecież w NWN sobie stopień trudności możesz zmienić i wtedy już nie jest tak miło.

Przynajmniej w dwójce :-k Można nawet ustawić, ze czary obszarowe skutkują także na twoje postacie będące w zasięgu :D

 

Gram saperem, który jest istną maszyną do wszystkiego: umie walczyć, otwierać zamki, rozbrajać i zastawiać pułapki no i jest niezłym kowalem

Bo początkowy wybór postaci ma tylko takie znaczenie, że ogólnie wytycza kierunki w jakich postać się rozwija - zawsze możesz go rozwinąć w dowolny sposób (oprócz magii, którą np. krasnolud w ogóle się nie może zająć) A tak, to najwyżej masz gorszy start w dziedzinach, które chcesz rozwijać - tym Schwarze Auge kompletnie różni się od AD&D na ten przykład

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, w drużynie wystarczyłby mi mój saper i Gladys, która umie gadać i czarować :] Forgrimm i Amazonka przydatni są tylko w walce ;)

 

 

Obecnie jestem przy zadaniu ze szczurami, które na razie sobie odpuszczę. Szczurzyca jest za silna.

 

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą, w drużynie wystarczyłby mi mój saper i Gladys, która umie gadać i czarować :] Forgrimm i Amazonka przydatni są tylko w walce ;)

 

 

Obecnie jestem przy zadaniu ze szczurami, które na razie sobie odpuszczę. Szczurzyca jest za silna.

 

Lol, to samo miałem. Myślałem, ze szału dostanę w tych podziemiach :D

Fakt, ze

Worrwosch (?) mówił, że "nikt nie wie co tam jest i tylko doświadczona grupa bohaterów może się zapuścić w ten korytarz", ale nie myślałem, że aż tak przegną. Ona ma 400 hP :o No i te fale "pomagierów" :roll:

 

 

Wiem co mnie jeszcze denerwuje - w NWN jak miałem magika w drużynie, to sam czarował. Tutaj sam muszę wydawać rozkazy, co dla mnie jest bezsensu trochę, tym bardziej, że rzucanie czarów, czy walka dystansowa trwają wieki i są kompletnie nieefektywne :roll:

 

Btw - Dix, żebyś nie narzekał później w Drakensangu walka tez jest symulacją rzutów kostek i przez to "spowolniona" :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Usiłuję pograć w Drakensang, ale na razie jest pełna żenada. Demo nie chciało chodzić bo bzdeciło o software'owym modemie. Olałem sprawę, bo na dniach dotarła do mnie pełna wersja. I co? I jajco!

Po zainstalowaniu gry nadal pojawiał się błąd z modemem, więc po przeszukaniu sieci znalazłem (pożal się, boże) rozwiązanie! Otóż wydawca nie znalazł sposobu na obejście buga i w ramach "rozwiązania społecznościowego" zalecono... usunięcie modemu ($%!%&!!!!).

Po przełknięciu tej piguły (i wywaleniu modemu), okraszonej świąteczną wiązanką pod adresem Techlandu, rad zasiadłem do kompa by wreszcie giercę odpalić. I co? I jajco! :keke:

Miast gry, pojawia mi się subtelny i wielce tajemniczy czarny ekran, na którym, po chwili, pojawia się biały kursor. Mija minuta i biały kursor zamienia się w piękny, żółty kursor. I co? I jajco! Następuje zwiecha, dysk cichnie i jedyne co mogę zrobic, to wyłączyć grę spod konsoli kontroli systemu.

 

Ludu! Pomóż! :blaga:

 

Edyta: Eureka! Stery dźwięku należało podmienić :>

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie - jetem teraz na moczarach przy wejściu do świątyni i z krypt ciągle wychodzą zombiaki. Czy w końcu przestaną wychodzić czy trzeba coś zrobić aby powstrzymać to ciągłe pojawianie się nowych wrogów?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No, kamerą ruszasz sobie Q i E oraz myszą, gdy wciśniesz prawy przycisk.

 

Gram sobie w Demo... i wessało mnie. To jest typ RPG, które lubię najbardziej. Oldschoolowo jest od samego początku :). Po pierwszych 15 minutach gry i eksploracji wioski, dostałem 6 questów, gadałem z mnóstwem NPCów i dopiero po godzinie wyszedłem... wykonywać misje... a dodatkowo w Demo kilka rzeczy jest zablokowanych, więc w pełnej wersji pewnie zajęłoby mi to więcej czasu... Duch Baldura się unosi nad tą grą :) (w BG 2 z Amn wychodziło się dopiero po... nawet nie wiem ile godzin to trwało :) ).

 

Jutro w empiku zostawię zapewne 89.90 zł :)

Odnośnik do komentarza

Jestem już w ostatniej lokacji Drakensanga i... nie mam szans jej przejść :/ Golemy + ciągle pojawiający się magowie i inne tałatajstwo skutecznie mnie wykańcza. Gdy tylko pokonam jedną falę, od razu pojawia się następna i tak w kółko. W końcu kończą mi się miksturki i koniec :/ Raz udało mi się dojść trochę dalej to gra mi się wyłączyła (pierwszy raz) :lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...