Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Po dziesięciu latach padły moje wysłużone Creativy, szukam nowych głośników do kompa 2+1, najlepiej tej samej firmy. Poleci ktoś jakiś konkretny model?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam misję wyboru dużego głośnika bluetooth, przenośnego, taką kolumnę np. Sony MHCV11 - czym się kierować? Moc?

Ma głośno i wyraźne grać i mieć możliwość podłączenia standardowego majka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poszukuję słuchawek dousznych lub nausznych z małymi słuchawkami. Ktoś może coś polecić w tej materii?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jaki budżet? Ogólnie polecam wszystko Seenheisera ewentualnie AKG, no ale cena może być za wysoka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sennheiser cx200/cx300

Dousznych w sensie niedokanalowych? Jak tak, to moja propozycja odpada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedzi, budżetu nie znam, bo to nie dla mnie, a i ja też nie kupuję. Case closed :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie,

czas na zakup słuchawek, żebym umiarkowanie słyszał ludzi w komunikacji miejskiej.

1. Budżet: powiedzmy do 200 złotych

2. Rodzaj: nauszne

3. Mikrofon: niepotrzebny

4. Blutacz... raczej nie. Z jednej strony dość by mi to ułatwiło wiele rzeczy, ale raczej chcę je zestawić z moim iPodem (szósta generacja), który blutacza nie miał, więc pewnie musiałbym mieć jakieś dodatkowe urządzenie... Na pewno do rozważenia.

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Delikatnie ponad budżet, ale polecam swoje, czyli Marshall Major II: https://www.ceneo.pl/38282854?se=9jCyx9WaaYkeIKRAm43MOB7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjwnLjVBRAdEiwAKSGPI7U5Z7zddDrVkHmKITq6FW19IlQhTKDvymGzIaVjfigKvxNlFKgyfxoCUA8QAvD_BwE

Na plus jakość dźwięku, design i wygoda. Ja je wybrałem po przesłuchaniu kilku par i najbardziej mi się w nich podobał mocny bas i potężne brzmienie.

Na minus, ale tego nie jestem pewien, to że przy upale na dworze te skórzane poduszeczki mogą mocno pocić uszy. Ale ja raczej korzystam z nich w domu i nie narzekam.

Dodatkowo masz mikrofon, który się czasem przydaje.

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam słuchawki nauszne z takimi małymi poduszkami na małżowiny i jak dla mnie jest to opcja strasznie niewygodna – raz, że przyciskają uszy do głowy, a dwa że przez tą chujową dermę uszy się pocą na maksa.

O wiele wygodniejszą opcją są słuchawki wokółuszne (tak to się chyba nazywa) z nausznikami wykonanymi z materiału – jak np. te https://www.ceneo.pl/5811136

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potrzebne mi będą do przemieszczania się do pracy, czyli około 30 minut do i 30 z pracy, więc problem nauszne vs. wokółuszne będzie przeze mnie marginalizowany raczej. Ale wiem o co Ci chodzi. Dobry trop ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam od jakichś 10 albo 20 lat głośniki genius 5005 (które są zajebiste i nawet mi nie żal jak ktoś kupował koncerniaki creative zamiast kraftowych niemainstreamowych Geniusów), no i kabelek w końcu się pierdolnął. Front Rajt gra cholernie cicho albo wcale (zależy jak poruszam kabelkiem) a Center gra albo normalnie albo wcale (zależy jak poruszam kabelkiem) Nie znam się więc nie wiem czego szukać, postaram się więc wytłumaczyć:

więc jak mam tył subwoofera 

A8paZOH.png

to te kabelki wpinam w to ac-3/dvd (w te sześć biało-czerwonych dziurek) i on się potem wpina w jakieś przejściówki, które dopiero wchodzą w 3 dziurki w karcie dźwiękowej

real foto no fotoszop (stop promowaniu nierealnych standardu czystości w norze gdzie siedzi pecet):

5XBAoH2.png

więc to jest tak, że te sześć kabli, które wtykam w suba potem się rozdzielają na 3 przejściówki, i te 3 przejściówki tłumaczą temu grubemu RCA (jak mniemam), że ma być 3,5mm jackiem i to przetłumaczone wchodzi do kompa

I teraz chciałbym się upewnić, co ja mam kupić, żeby działało i oczywiście było dobrze.

https://allegro.pl/kategoria/kable-i-przedluzacze-audio-4721?string=2xrca&order=d&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-5-0328

mam tutaj dwa gatunki kabli RCA->RCA i RCA->3.5mm dżek

Rozumiem, że mogę mieć wyjebane, że teraz one są popodpisywane front left front right center itp, bo koniec końców to te same kable, a podpisy są tylko po to by mi było łatwiej podłączyć odpowiednią rzecz do odpowiedniej rzeczy i sam se je mogę zrobić markerem (ale jak tak nie jest to napiszcie xd).

Czy mogę sobie kupić 3 takie kable RCA->3.5mm, wyjebać te przejściówki i cieszyć się ćwierćprocentową poprawą jakości dźwięku dzięki wyeliminowaniu pośrednika (hehe chciałbym, karta dźwiękowa to Sound Blaster Audigy SE xd), no i je sobie powpinać korespondencyjnie i będzie działało? 

Czy lepiej żebym kupił tak jak mam teraz, 3 kable RCARCA, wjebać je w te przejściówki, powpinać je odpowiednio i wtedy dopiero będzie działać? Tutaj często piszą, że te kable są homoseksualne (męski/męski), czy mam się tym przejmować? Może hetero są do jakichś rzeczy a homo do jakichś :-k.

Mogę brać najtańsze 2zł za kabel, czy lepiej wydać do kilkuset procent więcej i zaryzykować inwestycję dodatkowych kilku złotych bo warto? 

Oraz przy okazji, jakbym chciał kupić kartę dźwiękową, która mi realnie zboostuje jakość dźwięku to ile bym musiał wydać? Jestem zadowolony z tego co mam, ale jak to z reguły bywa z osobami, które piszą "mi tam to wystarcza" nie mam za bardzo porównania i tak tylko piszę no bo skąd wiem, że można lepiej. Więc jak warto to się szarpnę, raz sie żyje conie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
43 minuty temu, Hawkeye napisał:

Rozumiem, że mogę mieć wyjebane, że teraz one są popodpisywane front left front right center itp, bo koniec końców to te same kable, a podpisy są tylko po to by mi było łatwiej podłączyć odpowiednią rzecz do odpowiedniej rzeczy i sam se je mogę zrobić markerem (ale jak tak nie jest to napiszcie xd).

Tak

44 minuty temu, Hawkeye napisał:

Czy mogę sobie kupić 3 takie kable RCA->3.5mm, wyjebać te przejściówki i cieszyć się ćwierćprocentową poprawą jakości dźwięku dzięki wyeliminowaniu pośrednika (hehe chciałbym, karta dźwiękowa to Sound Blaster Audigy SE xd), no i je sobie powpinać korespondencyjnie i będzie działało? 

Tak

Czy lepiej żebym kupił tak jak mam teraz, 3 kable RCARCA, wjebać je w te przejściówki, powpinać je odpowiednio i wtedy dopiero będzie działać? Tutaj często piszą, że te kable są homoseksualne (męski/męski), czy mam się tym przejmować? Może hetero są do jakichś rzeczy a homo do jakichś :-k.

Tak jak masz napisane w tym linku, to są tylko przedłużacze. Więc musisz po prostu kupić odpowiednio długie te kable RCA->3.5mm.

Kable męskie mają kutasik, damskie dziurkę (świat audio lubi logikę ;)). Więc kable męski/męski nie są homoseksualne, wręcz przeciwnie, to naładowane testosteronem kable alfa, które pakują się równocześnie w trzy dziury naraz.

Mogę brać najtańsze 2zł za kabel, czy lepiej wydać do kilkuset procent więcej i zaryzykować inwestycję dodatkowych kilku złotych bo warto? 

Kupisz za 2 zł i będzie Ci grało kolejne 10 lat. Ktoś inny kupi z tej samej aukcji i mu pierdolną po dwóch dniach. Głównie kwestia jakości wykonania, cudów w różnicy samej jakości dźwięku raczej bym nie widział między kablem za 2 zł a takim za 12 zł, ale mogę się mylić :-k 

• Uwielbiam 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serdecznie dziękuję i udanej niedzieli!!!

KvDE1UO.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta