Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam problem z kartą dźwiękową (chyba). Co jakiś czas trzeszczy, ale tylko przy określonych dźwiękach. Np. przy tym słyszę te pierdy co chwile: https://www.youtube.com/watch?v=j5JoePzqwg4, a przy tym już bardzo rzadko: https://www.youtube.com/watch?v=0OoAsEfPQK4 Generalnie najczęściej to się dzieje przy muzyce, jak oglądam filmiki gdzie ktoś coś mówi to coś takiego nie występuje. Sprawdzałem na youtube i foobarze, jest to samo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, rozglądam się za jakimś kinem domowym. Nie jestem specjalnie audiofilem, lubię dobrą jakość dźwięku, ale bez przesady, nie chcę wydać więcej niż 2k na sprzęt. Najbardziej mi jednak zależy, żeby przy oglądaniu filmów uzyskać fajny efekt, stąd najchętniej bym chciał mieć też głośniki umieszczone za mną.

 

Zastanawiam się czy na początek nie kupić sobie jakiegoś używanego zestawu w granicach 1000 zł, żeby zobaczyć co mnie będzie w nim najbardziej bolało, a ewentualnie za kilka lat zainwestować w coś nowego (docelowo w nowym mieszkaniu).

 

Patrzyłem przykładowo na coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-samsunga-ht-h5550-CID99-IDnfdfc.html#3dd4af9e59

 

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza

Scorpio, a powiedz mi jedną rzecz - czy jest sens pchać się w te głośniki "surround", w sensie 5.1? Bo wydaje mi się, że odczucie oglądania filmów jest kompletnie inne jeśli ma się głośniki dookoła, ale może mam wyobrażenie jakieś na wyrost i dobry zestaw 2-3 głośników z przodu już da radę?

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od wielkości pokoju i akustyki wnętrza. Mój tesciu ma zestaw 2.1 z amplitunerem Sony i działa to fajnie nawet do słuchania muzyki. Ale ma dosyć mały pokój tv i dużo miękkich materiałów dookoła, które tworzą dobra akustyke. 5.1 jest spoko do filmów ale jeżeli chciałbyś też na tym słuchać muzyki, to bierz 2.1

Odnośnik do komentarza

Prawda, nie schowałbym ich, ale akurat by szły po takich ścianach, że mało widoczne, ale jednak. Coraz sensowniej jednak brzmi dla mnie faktycznie system z samymi przednimi kolumnami - pomieszczenie może ma ok. 25m2 bo to salon z aneksem kuchennym i przedpokojem (nie ma ścian żadnych), więc myślę, że dwie porządne kolumny dadzą wystarczająco dobry efekt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...