Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Panowie,

 

czas na zakup słuchawek, żebym umiarkowanie słyszał ludzi w komunikacji miejskiej.

 

1. Budżet: powiedzmy do 200 złotych

2. Rodzaj: nauszne

3. Mikrofon: niepotrzebny

4. Blutacz... raczej nie. Z jednej strony dość by mi to ułatwiło wiele rzeczy, ale raczej chcę je zestawić z moim iPodem (szósta generacja), który blutacza nie miał, więc pewnie musiałbym mieć jakieś dodatkowe urządzenie... Na pewno do rozważenia.

 

Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza

Delikatnie ponad budżet, ale polecam swoje, czyli Marshall Major II: https://www.ceneo.pl/38282854?se=9jCyx9WaaYkeIKRAm43MOB7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjwnLjVBRAdEiwAKSGPI7U5Z7zddDrVkHmKITq6FW19IlQhTKDvymGzIaVjfigKvxNlFKgyfxoCUA8QAvD_BwE

 

Na plus jakość dźwięku, design i wygoda. Ja je wybrałem po przesłuchaniu kilku par i najbardziej mi się w nich podobał mocny bas i potężne brzmienie.

Na minus, ale tego nie jestem pewien, to że przy upale na dworze te skórzane poduszeczki mogą mocno pocić uszy. Ale ja raczej korzystam z nich w domu i nie narzekam.

 

Dodatkowo masz mikrofon, który się czasem przydaje.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam słuchawki nauszne z takimi małymi poduszkami na małżowiny i jak dla mnie jest to opcja strasznie niewygodna – raz, że przyciskają uszy do głowy, a dwa że przez tą chujową dermę uszy się pocą na maksa.

 

O wiele wygodniejszą opcją są słuchawki wokółuszne (tak to się chyba nazywa) z nausznikami wykonanymi z materiału – jak np. te https://www.ceneo.pl/5811136

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam od jakichś 10 albo 20 lat głośniki genius 5005 (które są zajebiste i nawet mi nie żal jak ktoś kupował koncerniaki creative zamiast kraftowych niemainstreamowych Geniusów), no i kabelek w końcu się pierdolnął. Front Rajt gra cholernie cicho albo wcale (zależy jak poruszam kabelkiem) a Center gra albo normalnie albo wcale (zależy jak poruszam kabelkiem) Nie znam się więc nie wiem czego szukać, postaram się więc wytłumaczyć:

 

więc jak mam tył subwoofera 

 

 


A8paZOH.png

 

 

to te kabelki wpinam w to ac-3/dvd (w te sześć biało-czerwonych dziurek) i on się potem wpina w jakieś przejściówki, które dopiero wchodzą w 3 dziurki w karcie dźwiękowej

real foto no fotoszop (stop promowaniu nierealnych standardu czystości w norze gdzie siedzi pecet):

 

5XBAoH2.png

 

więc to jest tak, że te sześć kabli, które wtykam w suba potem się rozdzielają na 3 przejściówki, i te 3 przejściówki tłumaczą temu grubemu RCA (jak mniemam), że ma być 3,5mm jackiem i to przetłumaczone wchodzi do kompa

 

I teraz chciałbym się upewnić, co ja mam kupić, żeby działało i oczywiście było dobrze.

 

https://allegro.pl/kategoria/kable-i-przedluzacze-audio-4721?string=2xrca&order=d&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-5-0328

 

mam tutaj dwa gatunki kabli RCA->RCA i RCA->3.5mm dżek

 

Rozumiem, że mogę mieć wyjebane, że teraz one są popodpisywane front left front right center itp, bo koniec końców to te same kable, a podpisy są tylko po to by mi było łatwiej podłączyć odpowiednią rzecz do odpowiedniej rzeczy i sam se je mogę zrobić markerem (ale jak tak nie jest to napiszcie xd).

 

Czy mogę sobie kupić 3 takie kable RCA->3.5mm, wyjebać te przejściówki i cieszyć się ćwierćprocentową poprawą jakości dźwięku dzięki wyeliminowaniu pośrednika (hehe chciałbym, karta dźwiękowa to Sound Blaster Audigy SE xd), no i je sobie powpinać korespondencyjnie i będzie działało? 

Czy lepiej żebym kupił tak jak mam teraz, 3 kable RCARCA, wjebać je w te przejściówki, powpinać je odpowiednio i wtedy dopiero będzie działać? Tutaj często piszą, że te kable są homoseksualne (męski/męski), czy mam się tym przejmować? Może hetero są do jakichś rzeczy a homo do jakichś :-k.

 

Mogę brać najtańsze 2zł za kabel, czy lepiej wydać do kilkuset procent więcej i zaryzykować inwestycję dodatkowych kilku złotych bo warto? 

 

Oraz przy okazji, jakbym chciał kupić kartę dźwiękową, która mi realnie zboostuje jakość dźwięku to ile bym musiał wydać? Jestem zadowolony z tego co mam, ale jak to z reguły bywa z osobami, które piszą "mi tam to wystarcza" nie mam za bardzo porównania i tak tylko piszę no bo skąd wiem, że można lepiej. Więc jak warto to się szarpnę, raz sie żyje conie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Hawkeye napisał:

Rozumiem, że mogę mieć wyjebane, że teraz one są popodpisywane front left front right center itp, bo koniec końców to te same kable, a podpisy są tylko po to by mi było łatwiej podłączyć odpowiednią rzecz do odpowiedniej rzeczy i sam se je mogę zrobić markerem (ale jak tak nie jest to napiszcie xd).

 

Tak

44 minuty temu, Hawkeye napisał:

Czy mogę sobie kupić 3 takie kable RCA->3.5mm, wyjebać te przejściówki i cieszyć się ćwierćprocentową poprawą jakości dźwięku dzięki wyeliminowaniu pośrednika (hehe chciałbym, karta dźwiękowa to Sound Blaster Audigy SE xd), no i je sobie powpinać korespondencyjnie i będzie działało? 

Tak

44 minuty temu, Hawkeye napisał:

Czy lepiej żebym kupił tak jak mam teraz, 3 kable RCARCA, wjebać je w te przejściówki, powpinać je odpowiednio i wtedy dopiero będzie działać? Tutaj często piszą, że te kable są homoseksualne (męski/męski), czy mam się tym przejmować? Może hetero są do jakichś rzeczy a homo do jakichś :-k.

Tak jak masz napisane w tym linku, to są tylko przedłużacze. Więc musisz po prostu kupić odpowiednio długie te kable RCA->3.5mm.

Kable męskie mają kutasik, damskie dziurkę (świat audio lubi logikę ;)). Więc kable męski/męski nie są homoseksualne, wręcz przeciwnie, to naładowane testosteronem kable alfa, które pakują się równocześnie w trzy dziury naraz.

44 minuty temu, Hawkeye napisał:

Mogę brać najtańsze 2zł za kabel, czy lepiej wydać do kilkuset procent więcej i zaryzykować inwestycję dodatkowych kilku złotych bo warto? 

 

Kupisz za 2 zł i będzie Ci grało kolejne 10 lat. Ktoś inny kupi z tej samej aukcji i mu pierdolną po dwóch dniach. Głównie kwestia jakości wykonania, cudów w różnicy samej jakości dźwięku raczej bym nie widział między kablem za 2 zł a takim za 12 zł, ale mogę się mylić :-k 

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

czy są słuchawki do telefonu dokanałowe (te takie klasyczne), które się nie psują po miesiącu-dwóch? boję się wydać więcej niż 20-30zł bo jak za miesiąc mi się rozwalą to się tylko wkurwie, ale jak ktoś mi powie, że tak miał z innymi ale z tymi nie ma to mogę wydać z ~50zł, tylko niech mi się nie rozjebujo ;_;

a jebią się od tego, że jak noszę w kieszeni to się tam przy jacku kabelek wyrabia to potem tracę najpierw audio w jednym uchu (chyba, że dobrze kabelek ułożę, ale potem i to nie pomaga bo się coraz mocniej ujebuje) i z czasem w obu. 

 

 

generalnie chodzi mi o to czy ta konstrukcja przy jacku jest skazana na rozpierdol jak telefon noszę w kieszeni słuchając muzyki, czy to te tanie gówna są tam słabsze i szybko gubią styk

Odnośnik do komentarza

Raczej sposób noszenia telefonu. Maksymalnie słuchawki wytrzymały mi rok z noszeniem telefonu w kieszeni spodni (próg cenowy słuchawek od 50 do 400zł). Dlatego ostatecznie zacząłem kombinować tak, żeby telefon trzymać w innym miejscu (kieszeń kurtki, marynarki) a ostatecznie przerzuciłem się na odtwarzacz mp3, który ten problem rozwiązał (ma klamrę). Nie wiem, jak to można inaczej rozwiązać :-k (może kieszonka na telefon z taśmą na ramię jak dla biegaczy ;))

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...