Skocz do zawartości

212 i trzy zera, Mohylew


TheDoctor

Rekomendowane odpowiedzi

4.10.2007

 

Jako menedżer białoruskiej drużyny zostałem poproszony o zgłoszenie nominacji na obcokrajowca roku w Białorusi. Wśród kandydatów był Marcin Bojarski z BATE, ale nie zdecydowałem się oddać na niego głosu. Oddałem głos na Eugene'a Kotova z Lokomotivu Witebsk za to, że jako środkowy obrońca zaliczył aż dziewięć asyst.

 

6.10.2007

 

Przed meczem z Mikaszewicami popatrzyłem w tabelę i uznałem, że jeżeli zwyciężymy, a Pińsk polegnie, to mamy zapewniony awans do Ekstraklasy! Graliśmy bez Borovitskiy'ego, który pauzuje za kartki. Musieliśmy ten mecz wygrać, żeby uciec Bielszinie.

 

Już w 5 minucie czerwoną kartkę dostał gracz gospodarzy- Nikolay Yanush. Już parę minut później objęliśmy prowadzenie po uderzeniu Shakova po ziemi z 16 metrów. W 30 minucie byliśmy zdenerwowani, bo sędzia zaliczył gola ze spalonego dla gospodarzy. Strzelił go Makritskiy. Ponownie udało nam się wysunąć na prowadzenie w 37 minucie, a bramkę zdobył Rushnitskiy. Został również antybohaterem pięć minut później, gdy zdobył bramkę samobójczą.

 

W drugiej części gry nic ciekawego się nie działo, aż do 74 minuty, kiedy to Golovchik zdobył gola z rzutu wolnego. Byłem mocno zdenerwowany, że nie potrafimy wygrać z tak kiepską drużyną i to jeszcze osłabioną.

 

Bielszina dogoniła nas w tabeli, ale mamy lepszy bilans goli, dlatego jeszcze prowadzimy. Następny mecz z Wiedryczem i jeżeli nie wygramy, to na ławce usiądzie połowa pierwszego składu, bo mam dosyć tej nieporadności. Nie mamy jeszcze awansu, bo przegraliśmy, a Pińsk zremisował.

 

16.10.2007, 14.30, 1 liga białoruska, 22/26 kolejka, Polesie, Łuniniec, 772 widzów

Mikaszewice [11.] - Sawit Mohylew [1.] 3:2 (2:2)

 

11'- Shakov (0:1)

30'- Makritskiy (1:1)

37'- Rushnitskiy (1:2)

42'- Rushnitskiy (2:2, sam.)

74'- Golovchik (3:2)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Seregin, Kontsevoy, Nafanov --- Rushnitksiy, Levitskiy (74' Addo), Glushankov, Shakov, Lavrenchyuk --- Udodov

 

Mom: Vitaliy Makritskiy (Mikaszewice), ocena: 8, 1 gol, 1 asysta, 15/22 celnych podań (68%), 1/1 celnych strzałów (100%)

 

Na plus: Vitaliy Rushnitskiy- Grał najlepiej, strzelił gola, ale nie zapobiegł porażce

 

Na minus: Vitaliy Rushnitskiy- To dziwne, ale on też na minus, bo zdobył samobója, bohater i antybohater w jednym.

Odnośnik do komentarza

13.10.2007

 

Reprezentacja Polski wygrała z Kazachstanem 3:0 w ramach eliminacji do EURO 2008. Gole strzelili: Smolarek, Jeleń oraz Grzegorz Rasiak.

 

20.10.2007

 

Mecz o awans, tak krótko można streścić starcie z Wiedryczem. Jeżeli zwyciężymy, to awans mamy już w kieszeni. Tylko problem tkwił w tym, że od dawna nie potrafimy wygrać, nawet z łatwymi przeciwnikami. Tak jak obiecałem, jeżeli nie zdobędziemy trzech punktów, to połowa składu usiądzie na ławce i z Bielsziną zagrają juniorzy. W tym spotkaniu nie mógł zagrać Zhuk, który pauzuje za kartki.

 

Moi zawodnicy chyba się tego przestraszyli, bo już na samym początku meczu mieliśmy rzut wolny. Do piłki podszedł Shakov, ale wystawił futbolówkę przed pole karne do Rushnitskiy'ego, a ten huknął jak z naprawdę dobrej armaty i dał nam prowadzenie. Ledwo co goście zdołali się podnieść po tej bramce, to Udodov, po pięknej asyście Shakova, strzelił obok bramkarza i prowadziliśmy 2:0. Wiedrycz nie miał prawa głosu, a to że nie przegrywali wyżej zawdzięczają tylko naszej nieskuteczności.

 

Po przerwie byłem trochę spokojniejszy o wynik. Graliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy sytuacje, a Shakov rozgrywał mecz życia. Długo nic nie wpadało do siatki gości, choć byliśmy blisko. Udało się to dopiero w 81 minucie, po bramce właśnie Shakova z około 20 metrów wreszcie wygraliśmy! SAWIT AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY!

 

Nikt się tego nie spodziewał! Drużyna środka tabeli wywalczyła awans! Teraz trzeba się tylko zastanowić, czy jesteśmy w stanie utrzymać się w wyższej klasie rozgrywkowej. Warte odnotowania jest to, że Połock z 10 punktami na koncie spadnie z ligi. Jednak nas to teraz nie obchodzi, my świętujemy! Jeszcze fajnie byłoby wygrać prestiżowy mecz z Bielsziną.

 

20.10.2007, 14.30, 1 liga białoruska, 23/26 kolejka, Torpedo, Mohylew, 2250 widzów

Sawit Mohylew [1.] - Wiedrycz Ręczyca [9.] 3:0 (2:0)

 

3'- Rushnitskiy (1:0)

12'- Udodov (2:0)

81'- Shakov (3:0)

 

Skład: Makarevich --- Gnatyuk (78' Golik), Borovitskiy, Kontsevoy, Nafanov --- Rushnitskiy, Seregin, Glushankov (82' Volkov), Shakov (82' Addo), Lavrenchyuk (82' Rekish) --- Udodov

 

Mom: Vladimir Shakov (Sawit), ocena: 9, 1 gol, 1 asysta, 24/32 celnych podań (75%), 2/2 celnych strzałów (100%)

 

Na plus: Vladimir Shakov- Zdecydowany bohater tego spotkania, czołowy gracz zarówno mojej drużyny, jak i całej ligi

 

Na minus: Victor Borovitskiy- Bardzo niecelnie podawał, często faulował, był ogólnie rozkojarzony. Jednak teraz liczy się tylko awans!

Odnośnik do komentarza

23.10.2007

 

W jedenastce kolejki znalazł się jeden mój zawodnik, a konkretnie Vladimir Shakov.

 

27.10.2007

 

Gdy emocje już opadną... czas na mecz z Verasem. Czas narazie zapomnieć o awansie, bo czeka nas trudny mecz na wyjeździe z szóstą ekipą w tabeli. Na Torpedo wygraliśmy 2:0, ale ostatnio bardzo kiepsko idzie nam na wyjeździe. Mam nadzieję, że dziś wygramy, bo nadal walczymy o pierwsze miejsce na koniec sezonu. Do dyspozycji miałem cały skład.

 

Już w 12 minucie Udodov przebił się z piłką w pole karne i strzałem z około 11 metrów w sam róg pokonał golkipera gospodarzy. W 29 minucie Oleshevskiy, grasz Verasu musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, co ułatwiło nam zadanie. Jednak do przerwy nie podwyższyliśmy wyniku

 

Druga połowa przebiegała pod nasze dyktando a Shakov z Udodovem tworzyli parę nie do zatrzymania. Długo nie padała bramka, ale w końcu się doczekaliśmy. W 70 minucie zza pole karnego uderzał Shakov, obronił to Klimovich, ale po dobitce Udodova bramkarz musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Przez następne minuty kontrolowaliśmy spotkanie i wywieźliśmy bardzo cenne trzy punkty, jeżeli chodzi o końcowy układ tabeli.

 

Bielszina zremisowała mecz z Baranowiczami i tym samym oni również wywalczyli sobie awans. O trzecie miejsce dające promocję do ekstraklasy powalczą: Pińsk, Biełkard oraz Chimik. Jeżeli za tydzień co najmniej zremisujemy z Bielsziną, to niezależnie od wyniku z Baranowiczami, awansujemy z pierwszego miejsca!

 

27.10.2007, 14.30, 1 liga białoruska, 24/26 kolejka, Urozhai, Nieśwież, 664 widzów

Veras Nieśwież [6.] - Sawit Mohylew [1.] 0:2 (0:1)

 

12'- Udodov (0:1)

70'- Udodov (0:2)

 

Skład: Makarevich --- Borovitskiy, Zhuk, Kontsevoy, Nafanov --- Rushnitskiy, Seregin (85' Levitskiy), Glushankov, Shakov (85' Addo), Lavrenchyuk (85' Ryzhankov) --- Udodov (85' Tkach)

 

Mom: Andrey Udodov (Sawit), ocena: 9, 2 gole, 22/23 celnych podań (96%), 2/6 celnych strzałów (33%)

Na plus: Vladimir Shakov- Postanowiłem nie wyróżniać kolejny raz Udodova, bo wiadomo, że on narazie jest najlepszy. Vladimir tymczasem zaliczył asystę, rozgrywał umiejętnie piłkę, strzelił dwa razy w światło bramki.

 

Na minus: Victor Borovitskiy- W defensywie bez większych problemów, ale w przeciwieństwie do Zhuka nie brał udziału w akcjach ofensywnych.

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIK 2007

Do jedenastki kolejki zostali nominowani Andrey Udodov oraz Evgeniy Zhuk.

 

Ostatniego dnia października Sikora nie stawił się na treningu. W "nagrodę" wstrzymałem mu pensję na tydzień, co wywołało u niego straszne oburzenie. Niech przychodzi na treningi lub niech informuje mnie o nieobecności.

 

Bilans: 2-0-1, 7:3

Liga: 1. Sawit [+4] 2. Bielszina

Puchar: Odpadliśmy w drugiej rundzie

Stan konta: 120 tys. euro (+ 4 tys. euro)

 

Transfery (Świat):

 

1. Mustapha Traore: Caen ---> Grenoble Foot za 130 tys. euro

2. David Coulibaly: Tours ---> Ajaccio za 60 tys, euro

3. Christel Kimbembe: Cherbourg ---> Istres za 16 tys. euro

Transfery (Białoruś): brak

 

Transfery (Polska):

 

1. Ireneusz Adamski: Ruch ---> Wilno za 1 tys. euro

2. Tomasz Dawidowski: wolny transfer ---> Warta

 

Statystyki ligowe (Sawit):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (27)

2. Vladimir Shakov (9)

3. Vitaliy Rushnitskiy (8)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (19)

2. Victor Borovitskiy (6)

3. Andrey Lavrenchyuk (4)

 

Gracz meczu:

 

1. Andrey Udodov (8)

2. Vladimir Shakov (4)

3. Andrey Lavrenchyuk (3)

 

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (7.95)

2. Vladimir Shakov (7.68)

3. Vitaliy Rushnitskiy (7.29)

 

Statystyki ligowe (cała liga):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (27, Sawit)

2. Maxim Sukhoveev (21, Bielszina)

3. Dmitriy Leshanyuk (14, Biełkard)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (19, Sawit)

2. Sergey Zabolotskiy (8, Chimik)

3. Pavel Mikhaltsov (8, Baranowicze)

 

Gracz meczu:

 

1. Maxim Sukhoveev (9, Bielszina)

2. Andrey Udodov (8, Sawit)

3. Pavel Mikhaltsov (6, Baranowicze)

 

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (7.95, Sawit)

2. Vladimir Shakov (7.68, Sawit)

3. Maxim Sukhoveev (7.57, Bielszina)

 

Menedżer miesiąca: Alexandr Kruk (Mikaszewice)

 

Tabela

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [0]

Białoruś: BATE [+1]

Białoruś 1: Sawit [+4]

Bułgaria: Czernomore [+1]

Francja: Lyon [+9]

Hiszpania: Atletico [+4]

Polska: Cracovia [0]

Polska 2: Polonia Warszawa [+2]

Rosja: Spartak Moskwa [+3]

Rosja 1: Szynnik [+22] Mistrz

Ukraina: Dynamo Kijów [+4]

Ukraina 1: Dynamo-2 Kijów [+10]

Węgry: MTK [+1]

Włochy: Genoa [+2]

Ranking FIFA:

 

1. Włochy - 1682 pkt.

2. Anglia - 1541 pkt. [+2]

3. Brazylia - 1524 pkt. [-1]

-------------------------------

19. Polska - 889 pkt. [+1]

-------------------------------

62. Białoruś - 504 pkt. [+9]

Odnośnik do komentarza

3.11.2007

To co się nie udało w poprzedniej rundzie, teraz wreszcie się wydarzy. Wielki pojedynek najlepszych snajperów ligi: Udodov kontra Sukhoveev. Jednak na tym etapie rozgrywek ten pojedynek mało się liczy, ponieważ zarówno Bielszina, jak i Sawit mają zapewniony awans. Jednak w tym spotkaniu chodziło o prestiż, o honor, a przede wszystkim o pierwsze miejsce w tabeli. Nam wystarczył remis, Bielszinie wygrana i liczenie na to, że polegniemy z Baranowiczami.

 

Wszystko od początku nie wychodziło tak, jak powinno. Już po 8 minutach goście przekonali nas, że nie będzie łatwo. Podanie w pole karne dostał Kovalevskyi i precyzyjnym strzałem po ziemi zaskoczył Makarevicha. Jednak my od tego momentu rozpędziliśmy się, ale efekty dopiero nadeszły w ostatniej minucie. Wtedy to Udodov pięknym rajdem ominął dwóch zawodników i z wewnętrznej części stopy strzelił w sam róg bramki Bielsziny. Udodov 1, Sukhoveev 0

 

Od samego początku drugiej części ruszyliśmy do ataków i tuż po gwizdku sędziego Rushnitskiy mocnym strzałem z narożnika pola karnego dał nam prowadzenie. Zaczęła się nasza kanonada, bo w 52 minucie, po asyście Udodova z głowy, Shakov strzelił nisko i mocno, tak że bramkarz nie miał szans tego obronić! To jeszcze nie był koniec. Już 60 sekund później Rushnitskiy odebrał piłkę Snopce, wyszedł sam na sam z bramkarzem i prowadziliśmy już 4:1. Do końca meczu nic się nie zmieniło, a my z dumą możemy powiedzieć: SAWIT MISTRZEM 1 LIGI!! Udodov wygrał pojedynek snajperów!

 

Znakomity comeback w drugiej połowie. Szybko rozgryźliśmy rywala i wykorzystaliśmy wszystkie jego błędy! Został ostatni mecz do rozegrania. Za tydzień wyjazd na mecz z Baranowiczami. W tym meczu zaprezentują się rezerwowi, zobaczymy na co ich stać.

 

3.11.2007, 15.00, 1 liga białoruska, 25/26 kolejka, Torpedo, Mohylew, 2752 widzów

Sawit Mohylew [1.] - Bielszina Bobrujsk [2.] 4:1 (1:1)

 

8'- Kovalevskyi (0:1)

45'- Udodov (1:1)

46'- Rushnitskiy (2:1)

52'- Shakov (3:1)

53'- Rushnitskiy (4:1)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Nafanov --- Rushnitskiy, Seregin, Glushankov, Shakov (89' Addo), Lavrenchyuk (76' Ryzhankov) --- Udodov (89' Tkach)

 

Mom: Vitaliy Rushnitskiy (Sawit), ocena: 9, 2 gole, 19/26 celnych podań (71%), 2/3 celnych strzałów (66%)

 

Na plus: Vitaliy Rushnitskiy- Dwa gole, szalał w ofensywie, dużo podań, większość celnych, bardzo dobry mecz.

Na minus: Początek meczu- Chyba za bardzo przestraszyliśmy się rywala, ale po dobrej rozmowie w przerwie podnieśliśmy się i odwaliliśmy kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza

4.11.2007

 

Słoweniec Robert Rak, drugi z rzędu po Edu gracz Dynama Mińsk, zdobył nagrodę Obcokrajowca Roku. Drugie miejsce zajął Ruslan Zeynalov, również gracz Dynama. Ostatnią lokatę na podium zdobył zawodnik Torpeda Żodino- Igor Prodan. Oto zwycięzcy w innych kategoriach białoruskiej Ekstraklasy.

 

Bramkarz roku: Alexandr Sulima (MTZ-Ripo)

Najlepszy obrońca: Eugene Kotov (Lokomotiv Witebsk)

Pomocnik roku: Dmitriy Likhtorovich (BATE)

Napastnik roku: Roman Vasilyuk (Homel)

Odkrycie roku: Vitaliy Rodionov (BATE)

 

5.11.2007

 

Do jedenastki kolejki zostali nominowani: Seregin, Kontsevoy, Nafanov, Glushankov oraz Rushnitskiy. Bardzo dobra forma z Bielsziną spowodowała, że cała jedenastka Sawitu powinna być zgłoszona.

 

11.11.2007

 

Tak jak zapowiedziałem, zagrali w meczu z Baranowiczami rezerwowi, ale tylko ofensywa, ponieważ nie mam dobrych zmienników w obronie, a na dodatek kontuzjowani są Golik i Gnatyuk. Mecz o pietruszkę...

 

Jednak czegoś więcej oczekiwałem po moich rezerwowych. I choć w 15 minucie spotkania udało nam się wyjść na prowadzenie, to Addo po pierwszej części gry schodził z notą w wysokości 5. To wykorzystali nasi rywale w drugiej części i w 70 minucie do wyrównania doprowadził Litvinov, który wykorzystał akcję sam na sam z Makarevichem. Nie radzili sobie moi zawodnicy i nie mam prawa być zadowolony z tego meczu.

 

Ten mecz pokazał mi, że koniecznie muszę się wzmocnić przed nowym sezonem, ponieważ rezerwy są najwyraźniej słabe. Nie powinno im się zdarzyć coś takiego jak remis z drużyną środka tabeli. Moim rezerwom brakuje umiejętności i na pewno część z nich pożegna się po tym sezonie z drużyną.

SEZON 2007 UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONY! EKSTRAKLASA, SZYKUJCIE SIĘ!

 

11.11.2007, 14.30, 1 liga białoruska, 26/26 kolejka, Lokomotiv, Baranowicze

Baranowicze [7.] - Sawit Mohylew [1.] 1:1 (0:1)

 

15' Sikora (0:1)

70'- Litvinov (1:1)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Nafanov --- Sikora, Levitskiy (37' Seregin), Volkov, Rekish (74' Shakov), Ryzhankov (74' Lavrenchyuk) --- Addo (74' Udodov)

 

Mom: Igor Litvinov (Baranowicze), ocena: 8, 1 gol, 10/15 celnych podań (66%), 1/2 strzałów celnych (50 %)

 

Na plus: Alexey Sikora- Tylko jego potrafię wyróżnić za strzelenie gola, bo reszta zagrała bardzo źle

 

Na minus: Addo- Został wystawiony na pozycji napastnika i aż włosy jeżyły mi się na głowie, jak widziałem jak marnuje kolejne akcje.

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU (cz.1)

 

Czas na podsumowanie sezonu na boiskach Białorusi oraz Rosji. Na początek "rozliczenie" moich zawodników za grę

 

W kwadratowych nawiasach kolejno: występy, gole, asysty, gracz meczu, średnia ocena,

W okrągłych nawiasach kolejno: wiek, pozycja, kraj

 

BRAMKARZE:

 

1. Valeriy Makarevich (23, BR, BLR) [27-0-1-0-7.04]

23. Alexandr Matsukevich (23, BR, BLR) [1-0-0-0-7.00]

26. Alexandr Zagorskiy (18, BR, BLR) [0-0-0-0-0]

 

Cały sezon należał do Makarevicha, raz spróbowałem przetestować Matsukevicha, ale bardzo się na nim zawiodłem, dlatego już więcej nie pojawił się na murawie. Valeriy bronił świetnie, o czym świadczy jego nota 7.04. Zaliczył też jedną asystę, co jest niebywałym osiągnięciem

 

LEWA OBRONA:

 

3. Vyacheslav Golik (18, O PL, BLR) [1(9)-0-1-0-6.80]

5. Victor Borovitskiy (24, O LŚ; N, BLR) [26-1-0-7.00]

 

Victor Borovitskiy rozegrał znakomity sezon, zaliczył bardzo dużo asyst, bardzo mocny punkt mojej drużyny. Do młodego Golika nie ma się za bardzo czego czepić, ponieważ najczęściej wchodził z ławki na ostatnie minuty. Ogólnie wzmocnień na tą stronę nie potrzeba.

PRAWA OBRONA:

 

2. Evgeniy Zhuk (31, O PŚ, BLR) [25-0-1-0-6.88]

21. Igor Gnatyuk (20, O; WO; P P, B:R) [1-0-0-0-7.00]

 

Evgeniy Zhuk również większość sezonu zagrał w podstawowej jedenastce. Grał w kratkę, raz dobrze, raz fatalnie. Myślę, że konkurencja pomoże mu w lepszej pracy na treningach, bo do tej pory Gnatyuk nie zagraża Zhukowi. Jednak bacznie obserwuje rozwój młodego obrońcy i być może w następnym sezonie wystąpi więcej razy.

ŚRODEK OBRONY:

 

4. Sergey Kontsevoy (21, O LŚ; WO L; DP, BLR) [22(1)-0-1-0-6.88]

22. Alexandr Shvestov (20, O Ś, BLR) [0(1)-0-0-0-6.00]

18. Sergey Nafanov ( 25, O Ś; DP, BLR) [26-1-1-1-7.12]

-. Dmitriy Rogovik (25, O Ś, BLR) [16-1-0-0-7.13]

 

Dmitriy Rogovik był najlepszym zawodnikiem w obronie, dopóki nie został sprzedany. Po nim w defensywie zaczął dyrygować Nafanov, który radził sobie znakomicie. Mając u boku takiego zawodnika jak Kontsevoy mógł czuć się swobodnie. Shvestov wystąpił tylko raz i może pożegnać się już z drużyną.

Odnośnik do komentarza

Lucas07: Dzięki, ale czuję, że za rok będziesz mi gratulował spadku, bo połowa wróci do klubów z wypożyczenia...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PODSUMOWANIE SEZONU (cz.2)

 

ŚRODEK POMOCY:

 

6. Andrey Seregin (31, O Ś; WO L; DP, BLR) [10(2)-0-1-0-7.13]

24. Alexandr Gavryutin (18, P PLŚ, BLR) [0-0-0-0-0]

20. Artur Levitskiy (22, P PLŚ, BLR) [6(7)-0-3-0-6.54]

 

Gavryutin nie był mi potrzebny przez cały sezon. Dopóki w obronie grał Rogovik, to Nafanov odgrywał rolę środkowego. Potem na tej pozycji zaczął występować Seregin za zmianę z Levitskiym. Obaj spisali się nieźle, ale na Ekstraklasę muszą się trochę poprawić

PRAWE SKRZYDŁO:

 

19. Gennady Preis (26, P P, BLR) [0(2)-0-0-0-6.50]

7. Vasiliy Glushankov (24, OP P, BLR) [25-0-2-0-7.08]

16. Alexey Volkov (22, OP PŚ, N Ś) [8(13)-0-2-0-6.94]

 

Jestem zadowolony z tego skrzydła. Glushankov utrzymywał wysoki poziom przez cały rok i Volkov dużo się nie napracował. Preis przez kontuzję, która wyeliminowała go na długi czas rozegrał dwa, niecałe spotkania. W sparingach pokaże, czy zależy mu na występach w pierwszym składzie.

 

LEWE SKRZYDŁO:

 

25. Andrey Lavrenchyuk (18, P LŚ, BLR) [27(1)-3-5-3-7.21]

15. Dmitriy Rekish (19, OP LŚ, BLR) [5(8)-2-0-0-6.77]

11. Sergey Ryzhankov (23, OP LŚ, BLR) [1(4)-0-0-0-6.80]

 

Lavrenchyuk grał świetnie na lewej stronie, rozegrał wszystkie spotkania, ale po sezonie wraca do klubu z wypożyczenia. Jednak jestem pewien, że Ryzhankov jest gotów na grę w pierwszym składzie. Na treningach prezentuje coraz lepsze umiejętności i myślę, że sparingi tylko utwierdzą mnie tym przekonaniu.

 

OFENSYWNA POMOC:

 

8. Vitaliy Rushnitskiy (17, OP, N Ś, BLR) [26(1)-10-3-3-7.30]

10. Vladimir Shakov (23, OP, N Ś, BLR) [23(2)-10-20-4-7.60]

17. Alexey Sikora (17, OP, N Ś, BLR) [2(10)-1-1-0-6.42]

37. Addo (26, OP, N Ś, BLR) [7(7)-1-2-0-6.64]

 

Shakov był liderem, dyrygował całą linią pomocy, dogrywał świetne piłki i zaliczył aż 20 asyst! Przy czym potrafił celnie uderzyć na bramkę i zdobył 10 goli. Rushnitskiy wcale nie był gorszy. Ci dwaj tworzyli idealną parę. Addo był dobrym zmiennikiem, choć nie zawsze zachwycał. Sikora być może zostanie sprzedany, bo nie czuje się najlepiej w Sawicie.

 

NAPASTNICY:

13. Sergey Tkach (28, OP, N Ś, BLR) [2(8)-2-1-1-6.60]

9. Andrey Udodov (26, OP, N Ś, BLR) [24(1)-31-5-9-7.88]

 

Co tu dużo mówić... Udodov na 28 spotkań zdobył 31 bramek! Świetny wynik, a pomyśleć, że przed sezonem uznawałem go za przeciętnego zawodnika. Okazało się, że nie ma u mnie lepszego napastnika i Andrey będzie ważnym punktem w Ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że nie robię własnoręcznie tych tabelek, ale nie wychodzi mi to, więc tylko linki

Sleepwalker: W pucharze Lokomotiv, druga ekipa w tabeli Ekstraklasy, pokazał mi, że będzie ciężko xD Dzięki za gratulacje xD A szczęście na bank będzie potrzebne :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

17.11.2007

 

Polska zremisowała 2:2 z Belgią w meczu eliminacji EURO 2008. Gole dla biało-czerwonych zdobyli Smolarek i Jeleń, a dla Belgów dwie bramki strzelił Tchite.

21.11.2007

 

Polska poległa w meczu z Serbią 3:0, a gole dla gospodarzy strzelili: Vidic, Zigic oraz Jankovic

PODSUMOWANIE SEZONU (cz.3)

 

Podsumowanie lig zaczynam od naszej ligi, czyli 1 białoruskiej:

 

1. LIGA BIAŁORUSKA

 

Sezon był bardzo wyrównany, ale nieoczekiwanie faworyci kończyli w dolnej połowie tabeli. Takie zespoły jak Baranowicze, czy Mikaszewice miały powalczyć o awans, a tymczasem drużyna środka tabeli- Sawit, wygrała w bardzo dobrym stylu. Jednak do prawie do samego końca nie było wiadomo jakie drużyny w przyszłym sezonie zagrają w Ekstraklasie. Ostatecznie awans wywalczyły: Sawit, Bielszina oraz Biełkard. Oto statystyki:

 

Tabela

Statystyki ligowe:(Zawodnicy)

 

Gole: 1. Andrey UDODOV (28, Sawit) 2. Maxim SUKHOVEEV (22, Bielszina) 3. Dmitriy LESHANYUK (14, Biełkard)

Asysty: 1. Vladimir SHAKOV (19, Sawit) 2. Sergey ZABOLOTSIY (8, Chimik) 3. Pavel MIKHALTSOV (8, Baranowicze)

 

Gracz meczu: 1. Maxim SUKHOVEEV (9, Bielszina) 2. Andrey UDODOV (8, Sawit) 3. Pavel MIKHALTSOV (6, Baranowicze)

Średnia ocena: 1. Andrey UDODOV (7.87, Sawit) 2. Vladimir SHAKOV (7.63, Sawit) 3. Maxim SUKHOVEEV (7.36, Bielszina)

 

Statystyki ligowe (Drużyny):

 

Najwięcej strzelonych goli: 1. SAWIT (60) 2. BIELSZINA (58) 3. BARANOWICZE (53)

 

Najmniej straconych goli: 1. SAWIT (28) 2. BIEŁKARD (33) 3. PIŃSK (34)

 

Średnia frekwencja: 1. BARANOWICZE (3590) 2. CHIMIK (3529) 3. SAWIT (2666)

Żółte kartki: 1. MOZYRZ (63) 2. BIEŁKARD (62) 3. BARANOWICZE (57)

 

Czerwone kartki: 1. CHIMIK (4) 2. WIEDRYCZ (3) 3. BIEŁKARD (3)

Jedenastka roku:

 

Bramkarz: V. Makarevich (Sawit)

Obrońcy: S.Zhuravlevich (Chimik), S. Kontsevoy (Sawit), D. Rogovik (Sawit), E. Zhuk (Sawit)

Pomocnicy: A.Lavrenchyuk (Sawit), N. Borsukov (Bielszina), P. Mikhaltsov (Baranowicze), V.Shakov (Sawit)

Napastnicy: A.Udodov (Sawit), M. Sukhoveev (Bielszina)

 

 

Krótko o zakończonych innych ligach Białorusi i Rosji

 

BIAŁORUSKA EKSTRAKLASA

 

Emocje sięgały momentami zenitu, raz na czele był Homel, raz BATE. W ostatniej kolejce wszystko się wyjaśniło, a tytuł mistrza obroniła ekipa BATE Borysów i to oni zagrają w eliminacjach o Ligę Mistrzów. Za ich plecami znalazł się Lokomotiv Witebsk, a Homel wylądował ostatecznie na piątym miejscu. Do 1 ligi spada Naftan.

 

ROSYJSKA EKSTRAKLASA

 

Tu również walka trwała do samego końca, choć przez większą część sezonu Spartak Moskwa miał niezagrożoną pozycję. Parę kolejek przed końcem lidera dopadła inna ekipa ze stolicy- CSKA i przed ostatnią kolejką to oni byli na czele tabeli. Właśnie ta drużyna wygrała ostatecznie rywalizację, a gracze Spartaka mogą sobie pluć w brodę. Z ligi spadają Rostów oraz Kubań.

 

ROSYJSKA 1 LIGA

 

Szybko zaczął dominować Szynnik, który od praktycznie od pierwszych kolejek nie oddawał pierwszego miejsca. Skończyli ligę z 23-punktową przewagą nad drugą drużyną Razem z tą ekipą, do Ekstraklasy weszli zawodnicy Anżi. Spadły do niższej ligi: Tekstilszczik, Mordowia, Sodovik, Maszuk oraz Spartak Riazań.

Odnośnik do komentarza

2.12.2007

Władze, po udanym sezonie zaproponowały mi nowy kontrakt do listopada 2010 roku. Postanowiłem negocjować pensję, ale najpewniej podpiszę w najbliższym czasie umowę.

 

PODSUMOWANIE LISTOPAD 2007

Bilans: 1-1-0, 5:2

Liga: Mistrz

Puchar: Odpadliśmy w drugiej rundzie

Stan konta: 94,81 tys. (-26,97 tys.)

 

Transfery (Świat):

 

1. Marco Randiana: Niort ---> Sedan za 1 mln euro

2. Florian Jarjat: Dijon ---> Niort za 750 tys. euro

3. Lauri Dalla Valle: JIPPO ---> Liverpool za 120 tys. euro

4. Tomasz Kuszczak: wolny transfer ---> Catania

 

Transfery (Białoruś):

1. Vitaliy Shepetovskiy: Darida ---> Wilno za 9 tys. euro

 

Transfery (Polska):

1. Piotr Szarpak: wolny transfer ---> Warta

 

Menedżer miesiąca: Oleg Taranukhin (Chimik)

 

Ligi świata:

 

Anglia: Manchester Utd [+4]

Białoruś: BATE [+1] Mistrz

Bułgaria: Sławia Sofia [0]

Francja: Lyon [+8]

Hiszpania: Atletico [+1]

Polska: Legia [+6]

Polska 2: Polonia Warszawa [+2]

Rosja: CSKA [+1] Mistrz

Rosja 1: Szynnik [+22] Mistrz

Ukraina: Dynamo Kijów [+8]

Ukraina 1: Dynamo-2 Kijów [+10]

Węgry: Diosgyor [+1]

Włochy: Inter [+3]

 

Ranking FIFA

 

1. Włochy - 1644 pkt.

2. Brazylia - 1571 pkt. [+1]

3. Holandia - 1558 pkt. [+1]

--------------------------------

18. Polska - 897 pkt. [+1]

--------------------------------

64. Białoruś - 509 pkt. [-2]

Odnośnik do komentarza

3.12.2007

Nowa umowa z Sawitem została podpisana. Będę zarabiał 425 euro tygodniowo do listopada 2010 roku. Oby wcześniej nie wywalono mnie, bo mam zamiar poprowadzić ekipę z Mohylewa do wielu sukcesów.

 

5.12.2007

 

Poprosiłem Dynamo Mińsk o ponowne wypożyczenie Rushnitskiy'ego. Drużyna z Mińska bez problemu zaakceptowała tą ofertę, a sam zawodnik był pełen szczęścia, że może dołączyć ponownie do Sawitu.

 

9.12.2007

 

Przez ostatnie dni miałem powody do zadowolenia. Andrey Lavrenchyuk ponownie zawitał na Torpedo, na zasadzie wypożyczenia z Homla. Teraz możemy walczyć o najwyższe cele!

 

17.12.2007

 

Zakończyły się Klubowe Mistrzostwa Świata, zwyciężył faworyt, czyli AC Milan, a oto pełen rozkład:

 

1 runda:

 

Osaka AC [JAP] - Auckland City [NZL] 3:1 (Takeuchi, Miki, Matsumoto / Taylor)

 

2 runda:

 

America [MEX] - Etoile du Sahel [TUN] 3:1 (Christian Torres, R. Lopez, Albarran / Bukari)

Saitama UTD [JAP] - Osaka AC 1:2 [JAP] 1:2 (Maruyama / Miki, Kimura)

 

Półfinał:

America [MEX] - AC Milan [WŁO] 1:2 (d) (R. Lopez / Kaka 2x)

Osaka AC [JAP] - Boca Juniors [ARG] 1:3 (Matsumoto / J.R.Riquelme x2, Gonzalez)

 

Finał:

 

AC Milan [WŁO] - Boca Juniors [ARG] 2:1 (van Persie x2 / Palermo)

O 3 miejsce:

America [MEX] - Osaka AC 0:1 (Takahashi)

 

1.1.2008

 

Wraz z nowym rokiem ogłoszono zwycięzców w różnych kategoriach w Europie. Oto wyniki:

 

Złota Piłka: 1. Zlatan Ibrahimovic (Inter) 2. David Villa (Valencia) 3. Robinho (Real M.)

Bramkarz roku: 1. Iker Casillas (Real M.) 2. Michael Rensing (Bayeen) 3. Jens Mustermann (Bayern)

 

Obrońca roku: 1. Rio Ferdinand (Manchester Utd) 2. Willy Sagnol (Bayern) 3. Daniel Van Buyten (Bayern)

 

Pomocnik roku: 1. Steven Gerrard (Liverpool) 2. Leo Messi (Barcelona) 3. Deco (Barcelona)

 

Napastnik roku: 1. Zlatan Ibrahimovic (Inter) 2. David Villa (Valencia) 3. Mario Gomez (Stuttgart)

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE GRUDZIEŃ 2007

 

Stan konta: 95,94 tys. euro (-1,48 tys.)

 

Transfery (Świat):

 

1. David Ferreira: Atl. Paranaense ---> Pachuca za 8,75 mln euro

2. Laryea Kingston: Hearts ---> CSKA Moskwa za 4,3 mln euro

3. Neicer Reasco: Sao Paulo ---> America (MEX) za 4,2 mln euro

 

Transfery (Białoruś):

 

1. Roman Kirenkin: Torpedo Żodino ---> MTZ-Ripo za 130 tys. euro

2. Andriy Danaev: Simurg ---> MTZ-Ripo za 65 tys. euro

3. Pavel Kirilchik: Karpaty ---> Dynamo Mińsk za 40 tys. euro

 

Transfery (Polska):

 

1. Michał Łabędzki: Arka ---> Homel za 1 tys. euro

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [0]

Bułgaria: Sławia Sofia [0]

Francja: Lyon [+13]

Hiszpania: Barcelona [+3]

Polska: Legia [+3]

Polska 2: Polonia Warszawa [+2]

Ukraina: Dynamo Kijów [+8]

Ukraina 2: Dynamo-2 Kijów [+10]

Węgry: Gyor [+4]

Włochy: Inter [+7]

Ranking FIFA:

 

1. Brazylia - 1655 pkt. [+1]

2. Włochy - 1629 pkt. [-1]

3. Argentyna - 1559 [+3]

--------------------------------

21. Polska - 853 pkt. [-3]

--------------------------------

56. Białoruś - 558 pkt. [+8]

Odnośnik do komentarza

Transferów w styczniu jest bardzo dużo, dlatego będą w formie screenów.

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

23.1.2008

 

Addo został wysłany do domu, ponieważ zachorował. Podobno groźny wirus i wolę nie ryzykować. Za trzy tygodnie wróci do klubu.

28.1.2008

 

Maxim Sukhoveev, który został zwolniony na wolny rynek przez Bielszinę, dziś trafił do mnie! Drugi strzelec 1 ligi białoruskiej, od dziś będzie bronił barw Sawitu!

 

PODSUMOWANIE STYCZEŃ 2008

 

Transfery (Świat):

Transfery (Białoruś):

Transfery (Polska):

 

Stan konta: 94,83 tys. (-2,59 tys.)

 

Ligi świata:

 

Anglia: Manchester United [+2]

Bułgaria: Sławia Sofia [0]

Francja: Lyon [+13]

Hiszpania: Barcelona [+1]

Polska: Legia [+3]

Polska 2: Polonia Warszawa [+2]

Ukraina: Dynamo Kijów [+8]

Ukraina 1: Dynamo-2 Kijów [+10]

Węgry: Gyor [+4]

Włochy: Inter [+7]

Ranking FIFA:

 

1. Brazylia - 1657 pkt.

2. Włochy - 1645 pkt.

3. Portugalia - 1583 pkt. [+1]

----------------------------------

21. Polska - 863 pkt.

----------------------------------

53. Białoruś - 581 pkt. [+3]

Odnośnik do komentarza

Nicky Salapu: A co to za as? ;>. Ma fajne nazwisko, mam już FM 2009, to sobie go sprawdzę xD

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.2.2007

 

Piłkarzem roku według kibiców został Andrey Udodov.

Jedenastka marzeń według kibiców:

 

Makarevich --- Borovitskiy, Kontsevoy, Rogovik, Zhuk --- Lavrenchyuk, Nafanov, Glushankov, Rushnitskiy, Shakov --- Udodov

 

Rezerwa: Matsukevich, Volkov, Rekish

 

PODSUMOWANIE LUTY 2008

 

Transfery (Świat):

 

1. Olexandr Rykun: Metalist ---> FK Moskwa za 4,6 mln euro

2. Paweł Golański: Steaua ---> Rosenborg za 4,1 mln euro

3. Damian Gimenez: Czornomoriec ---> Metalurh Donieck za 3,7 mln euro

Transfery (Białoruś):

 

1. Valeriy Tarasenko: MTZ-Ripo ---> BATE za 110 tys. euro

2. Roman Smishko: Smorgonie ---> Naftan za 65 tys. euro

3. Kairat Nurdauletov: Toboł ---> Szachtior Solihorsk za 50 tys. euro

 

Transfery (Polska):

 

1. Maciej Rybus: Legia ---> Loko Płowdiw za 675 tys. euro

2. Mariusz Socha: Podbeskidzie ---> Widima-Rakowski za 575 tys. euro

3. Tomasz Zahorski: Górnik Z. ---> Groclin za 575 tys. euro

 

Stan konta: 141 tys. euro (+ 47, 14 tys.)

 

Ligi świata:

 

Anglia: Manchester Utd [+3]

Bułgaria: Sławia Sofia [+2]

Francja: Lyon [+1]

Hiszpania: Real Madryt [+3]

Polska: Legia [+3]

Polska 2: Polonia Warszawa [+2]

Ukraina: Dynamo Kijów [+8]

Ukraina 1: Dynamo-2 Kijów [+10]

Węgry: Gyor [+5]

Włochy: Inter [+7]

 

Ranking FIFA:

 

1. Brazylia - 1611 pkt.

2. Włochy - 1567 pkt.

3. Argentyna - 1547 pkt. [+1]

----------------------------------

25. Polska - 823 pkt. [-4]

----------------------------------

51. Białoruś - 597 pkt. [+2]

Odnośnik do komentarza

Puchar Narodów Afryki trafił do rąk reprezentacji Kamerunu, który w finale, po dogrywce pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 1:0, a oto wyniki od ćwierćfinału

 

Ćwierćfinał:

WKS 4:1 Mali (d) (Dindane, Drogba x2, K.Keita / Kanoute)

Kamerun 1:0 Senegal (Beye sam.)

Zambia 0:2 Nigeria (Yakubu, Taiwo)

Ghana 5:1 Egipt (B.Gyan, A.Gyan, Muntari, Appiah, Tagoe / Hassan)

 

Półfinał:

 

WKS 2:0 Ghana (Romaric, Dja Ettien)

Kamerun 2:1 Nigeria (Eto'o, Mbia / Utaka)

 

O trzecie miejsce:

 

Nigeria 2:1 Ghana (Okoronkwo, Yakubu / Ayew)

 

Finał:

Kamerun 1:0 WKS (d) (Epalle)

 

3.3.2008

 

Pierwszy sparing w tym roku. Już miałem dość przerwy zimowej, wreszcie emocje związane z meczami. Na początek zawitała na Torpedo ekipa ze stolicy, a konkretniej FK Mińsk. To również drużyna, która gra w Ekstraklasie, także mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności przed spotkaniami ligowymi. Do dyspozycji miałem wszystkich zawodników, a debiutował Sukhoveev.

 

Pierwsza odsłona była nudna jak flaki z olejem. Od czasu do czasu Makarevich musiał wyciągnąć swoje kości i sięgnąć po łatwe piłki. To samo było z drugiej strony, moi ofensywni gracze najczęściej oddawali uderzenia prosto w bramkarza gości. Ogólnie zasłużony remis po pierwszych 45 minutach.

 

Druga połowa był o wiele lepsza. Lecz to nie my pierwsi cieszyliśmy się z prowadzenia. W 60 minucie Litvinchyuk dostał piłkę przed polem karnym, odwrócił się z nią sprytnie przy tym przechodząc Nafanova i strzelił po krótkim rogu bramki Makarevicha. Jednak pokazaliśmy w tym meczu charakter i szybko doprowadziliśmy do remisu. Już za niecałe 20 minut Sukhoveev ustawił sobie piłkę na 35 metrze i uderzeniem z rzutu wolnego zapewnił nam remis. Piłka zanim wpadła do siatki, odbiła się od słupka. Co za gol! To nie było nasze ostatnie słowo. 180 sekund przed końcem spotkania z rzutu rożnego centrował Sukhoveev, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Udodov i zapewnił nam zwycięstwo.

 

Znakomity początek sezonu. Sukhoveev pokazał w tym meczu klasę i mam nadzieję, że utrzyma dobrą formę przez długi czas. Tradycyjnie świetny występ Udodova. Czekam na kolejne spotkania.

 

3.3.2008, 19.30, towarzyski, Torpedo, Mohylew, 932 widzów

Sawit Mohylew [bLR] - FK Mińsk [bLR] 2:1 (0:0)

 

60'- Litvinchyuk (0:1)

77'- Sukhoveev (1:1)

87'- Udodov (2:1)

 

Mom: Maxim Sukhoveev (Sawit), ocena: 8, 1 gol, 1 asysta, 27/38 celnych podań (71%), 2/5 celnych strzałów (40%)

Odnośnik do komentarza

8.3.2008

Do Mohylewa przyleciał rosyjski klub, który się nazywał Awangard Kursk. Występował on w 1 lidze rosyjskiej. Pierwszy raz o nich słyszałem, ale podobno dorównywali nam umiejętnościami. Podobno... A propos Rosji. W tym dniu został rozegrany Superpuchar tego kraju. Przeciw sobie stanęły dwie ekipy z Moskwy, Lokomotiv i CSKA. Wygrała ta pierwsza ekipa 2:0, po golach Pogrebnyaka i Sennikova. Tymczasem nas interesował tylko mecz z Awangardem.

 

Zaczęło się nieźle, ponieważ już w 10 minucie pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Udodov i to on wyprowadził nas na prowadzenie. Nie zdążyliśmy się nawet dobrze nacieszyć tym golem, bo 60 sekund później Tonkikh doprowadził do wyrównania. Zaczęliśmy wtedy grać z większym zapałem i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 21 minucie Udodov zagrał na dobieg do Sukhoveeva, ten wpadł z piłką w szesnastkę i mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Do przerwy prowadziliśmy, a sukces był coraz bliżej nas.

 

Druga odsłona zaczęła się równie dobrze, co pierwsza. Sukhoveev tym razem wykonywał rzut wolny z 20 metrów i pięknym uderzeniem w okienko strzelił swoją drugą bramkę tego dnia. Awangard wtedy dopiero się obudził i ruszył do ataku. W 70 minucie fatalnie zachował się Nafanov, który nie wyskoczył do łatwej piłki. Przez to piłka upadła pod nogi Poryvaeva, a on nie mógł spudłować. Tego też nie zrobił i goście złapali z nami kontakt. Jednak parę minut później o sobie dał znać Volkov i z prawej strony pięknie wykończył akcję Levitskiy'ego. To był już koniec, a my cieszyliśmy się z udanego startu.

 

Zasłużone zwycięstwo naszej drużyny. Przeważaliśmy cały mecz i Awangard wykorzystał tyle co miał, czyli prawie nic. Następny mecz z teoretycznie słabszym rywalem, Niemenem Mosty.

 

8.3.2008, 14.30, towarzyski, Torpedo, Mohylew, 939 widzów

Sawit Mohylew [bLR] - Awangard Kursk [ROS] 4:2 (2:1)

 

10'- Udodov (1:0)

11'- Tonkikh (1:1)

21'- Sukhoveev (2:1)

51'- Sukhoveev (3:1)

70'- Poryvaev (3:2)

77'- Volkov (4:2)

 

Mom: Maxim Sukhoveev (Sawit), ocena: 9, 2 gole, 19/25 celnych podań (76%), 2/3 celnych strzałów (66%)

Odnośnik do komentarza

12.3.2008

 

Mój asystent zdyszany przybiegł do mnie i poinformował mnie, że na dziś jest zaplanowany mecz z Szachtiorem Solihorsk. Zapomniałem... a już ustawiałem taktykę pod Niemen i wszystko trzeba było od nowa. W zasadzie niewiele tego było, bo nie jestem trenerem, który zmienia taktyki jak rękawiczki, choć od czasu do czasu jest coś takiego potrzebne. Tak naprawdę musiałem tylko inaczej zmotywować zawodników, w końcu to kolejny zespół występujący w Ekstraklasie. Nie można było ich zlekceważyć, choć też nie należało murować bramki.

 

Początek uświadomił nas, że może lepiej byłoby zagrać trochę bardziej defensywnie. Po jedenastu minutach w polu karnym do bezpańskiej piłki dopadł Klimenko i dobrym strzałem w długi róg pokonał Makarevicha. Szachtior jeszcze nie wiedział, że szykujemy wielkie armaty... 120 sekund później Sukhoveev wypuścił sam na sam Udodova, a nasz napastnik nie marnuje takich okazji i po jego golu cieszyliśmy się z remisu. Rywala ukąsiliśmy jeszcze na sam koniec pierwszej części gry. Makarevich celnym wykopem odnalazł Udodova, a ten posłał piłkę lekko, obok bramkarza, w sam róg bramki gości. Do szatni schodziliśmy w znakomitych nastrojach!

 

W 58 minucie mogliśmy fetować trzeciego gola, po tym jak Shakov uderzył z narożnika pola karnego. Piłka zatrzepotała w siatce, a Szachtior nie mógł uwierzyć w to, co się dzieje. Mecz był bardzo wyrównany, ale Makarevich w bramce wyprawiał niesamowite rzeczy. Skapitulował jednak w 88 minucie, kiedy to Stripeikis posłał futbolówkę z trzech metrów obok bezradnego bramkarza. To wszystko na co było stać gości i kolejne zwycięstwo w naszym wykonaniu.

 

Spodziewałem się wyrównanego spotkania i takie ono właśnie było. Żadna ekipa nie odpuszczała, jednak my okazaliśmy się o tego jednego gola lepsi. Nie wydaje mi się jednak, że aż tak często będziemy wygrywać w lidze.

 

12.3.2008, 19.30, towarzyski, Torpedo, Mohylew, 939 widzów

Sawit Mohylew [bLR] - Szachtior Solihorsk [bLR] 3:2 (2:1)

 

11'- Klimenko (0:1)

13'- Udodov (1:1)

45'- Udodov (2:1)

58'- Shakov (3:1)

88'- Stripeikis (3:2)

 

Mom: Andrey Udodov (Sawit), ocena: 9, 2 gole, 12/13 celnych podań (92%), 4/8 celnych strzałów (50%)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...