Skocz do zawartości

212 i trzy zera, Mohylew


TheDoctor

Rekomendowane odpowiedzi

19.6.2007

 

Do jedenastki kolejki został nominowany Borovitskiy. To pierwsze takie wyróżnienie dla tego gracza, w tym sezonie. Mam nadzieję, że nie ostatnie.

20.6.2007

 

Do klubu dołączył 35-letni scout Victor Maximienko. Do tej pory nie miałem żadnego człowieka od wyszukiwania zawodników.

22.6.2007

Mikaszewice będą naszym przeciwnikiem w pierwszej rundzie Pucharu Białorusi.

 

24.6.2007

 

Czekał nas mecz z Lokomotivem Mińsk. Gospodarze byli na dwunastym miejscu w tabeli, co było niezwykłym zaskoczeniem, bo przed sezonem uważano ich za jednego z faworytów do awansu. Lecz pamiętamy czym kończyły się mecze z końcem tabeli. Remis z Pińskiem i wymęczone zwycięstwo po nerwowej końcówce z Połockiem. Tym razem miałem nadzieję, że obejdzie się bez napięcia i spokojnie wywieziemy trzy punkty. Sytuacja, aby odskoczyć Bielszinie jest niesamowita. Jak zwyciężymy, będziemy mieli pięć oczek przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

 

Do 19 minuty przeważali gospodarze. Shvydakov miał trzy szanse, aby już na początku meczu pozbawić nas wszystkich złudzeń. Jednak tak się nie stało, a my z każdą minutą się rozkręcaliśmy i było coraz lepiej. Pod koniec pierwszej połowy przyszedł efekt naszej ciężkiej pracy. Rushnitskiy zagrał dobrą piłkę w kierunku Udodova, a nasz bramkostrzelny snajper wykorzystał tą sytuację i cieszyliśmy się z prowadzenia. Pierwszą połowę spokojnie zakończyliśmy prowadząc.

 

Rywali dobiliśmy już w 61 minucie. Wtedy to Lavrenchyuk doskonale przebił się przed pole karne i mocnym, efektownym strzałem strzelił gola na 2:0. Lokomotiv stracił chęć do dalszej walki i było to bardzo widoczne. My też nie zamierzaliśmy stawiać wszystko na jedną szalę, dlatego spokojnie wpuściłem rezerwowych. Nic do końca nie uległo zmianie i trzy punkty wędrują do Mohylewa.

 

Jesteśmy na fali i obecnie w lidze nie ma na nas mocnych. Czekamy na Baranowicze i Bielszinę. Te mecze pokażą. czy już po pół sezonu będziemy pewni awansu. Ostatni mecz w czerwcu z Wierdyczem.

 

24.6.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Lokomotiv, Mińsk, 431 widzów

Lokomotiv Mińsk [12.] - Sawit Mohylew [1.] 0:2 (0:1)

 

45'- Udodov (0:1)

61'- Lavrenchyuk (0:2)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Rogovik --- Rushnitskiy, Nafanov (75' Levitskiy), Glushankov (45' Volkov), Shakov (90' Sikora), Lavrenchyuk (75' Rekish) --- Udodov

 

Mom: Andrey Lavrenchyuk (Sawit), ocena: 8, 1 gol

 

Na plus: Bez nerwów- Wreszcie zagraliśmy mecz z kiepskim rywalem ze spokojem i efektem jest dobre zwycięstwo.

Na minus: Rezerwa- zawsze jak wpuszczam na murawę zmienników, to więcej sytuacji mają nasi przeciwnicy. Przecież mam dość wyrównaną ławkę i myślę, że nie powinno tak być

Odnośnik do komentarza

25.6.2007

 

Do jedenastki kolejki załapali się Borovitskiy oraz Shakov. To dziwne, bo gdy wygrywaliśmy wyżej to znalazł się co najwyżej jeden zawodnik.

 

29.6.2007

 

Stworzyła się wielka kolejka po mojego obrońcę, Rogovika. Po tego gracza ubiegają się: Homel, Torpedo Żodino, Mińsk oraz Szachtior Solihorsk. Oczekuję za niego 50 tys., bo mam nadzieję, że odstraszę tym potencjalnych kupców.

 

30.6.2007

 

Pogoda jak na czerwiec bardzo dziwna. 14 stopni i ulewa nie pasuje to takiego ciepłego miesiąca. Pod koniec czerwca graliśmy z Wierdyczem i miałem nadzieję na wygraną, ponieważ ta ekipa zajmuje 11 lokatę. Jesteśmy w świetnej formie i uświadamiamy przeciwnikom, że nie ma na nas mocnych. Tym razem też miało tak być.

 

Przez pierwsze minuty gra była bardzo zacięta i interesująca. Graliśmy nieźle, ale to gospodarze pierwsi strzelili gola. Dośrodkowanie w pole karne, Kontsevoy źle przyjął piłkę i trafiła ona pod nogi Demenkovetsa, a ten strzelił obok bezradnego Makarevicha. Nie denerwowałem się jeszcze, bo nie raz widziałem wielki powrót mojej ekipy, np. w meczu z Połockiem. Jednak pierwsza połowa należała do gospodarzy i z uśmiechem na twarzy schodzili do szatni... Zetrę wam ten wredny uśmiech...

 

Na początku ten mój plan znakomicie się spełniał. Już 120 sekund po rozpoczęciu drugiej części gry Borovitskiy zagrywa głową w pole karne, do piłki dopada Lavrenchyuk i strzela pięknego gola po długim rogu. Było nieźle, ale mogło być jeszcze lepiej. I tak w końcu się stało. Kwadrans później znowu Borovitskiy zagrywa długą piłkę do przodu. Tam wychodzi do niej Udodov i ma przed sobą tylko bramkarza. Nie mógł tego spoudłować i rzeczywiście trafił! 1:2! Kolejny comeback i droga do zwycięstwa. Gospodarze byli podirytowani, ale my zaczęliśmy grać na czas oraz długo przetrzymywać piłkę. Nic Wierdycz nie wskórał nic więcej i musieli się pogodzić z porażką.

 

Zastanawiam się, czy jest jakiś klub, który mógłby z nami wygrać w tej lidze. Czy ja naprawdę mam taki świetny zespół? Na to wygląda, tylko będzie problem jak ewentualnie awansujemy do Ekstraklasy, bo tam będziemy gromieni praktycznie w każdym spotkaniu. Lecz narazie trzeba sobie ten awans wywalczyć!

 

30.6.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Tsentralniy, Ręczyca, 2158 widzów

Wierdycz Ręczyca [11.] - Sawit Mohylew [1.] 1:2 (1:0)

 

24'- Demenkovets (1:0)

47'- Lavrenchyuk (1:1)

62'- Udodov (2:1)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy (81' Golik), Kontsevoy, Rogovik --- Rushnitskiy, Nafanov (90' Levitskiy), Glushankov (81' Volkov), Shakov, Lavrenchyuk --- Udodov (90' Sikora)

 

Mom: Andrey Lavrenchyuk (Sawit), ocena: 8, 1 gol

 

Na plus: Victor Borovitskiy- Cichy bohater spotkania, zaliczył asysty przy obu bramkach i bez niego nie byłoby zwycięstwa

 

Na minus: Vitaliy Rushnitskiy- Zawsze miał ocenę powyżej 6, a teraz przyszedł gorszy mecz. Regularnie strzelał gole, ale dziś nie był jego dzień

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE CZERWIEC 2007

 

Nasze transfery zawodników z Zawiszy Bydgoszcz nie wypaliły, ponieważ teraz dopiero się dowiedziałem, że nie można sprowadzać zawodników, którzy nie są z Europy. Szkoda...

 

Transfery (Świat):

1. Ivan Saenko: Nurnberg ---> Heerenveen za 4,5 mln funtów

2. Diogo: Portugesa ---> Feyenord za 3,7 mln funtów

3. Gheorghe Bucur: Poli 1921 ---> Hearts za 1,5 mln funtów

Transfery (Białoruś):

 

1. Pavel Dimitrov: wolny transfer ---> Bielszina

2. Alexey Efremov: wolny transfer ---> Mozyrz

3. Dmitriy Verstak: wolny transfer ---> Darida

 

Transfery (Polska):

 

1. Łukasz Nawotczyński: Jagiellonia ---> Lech za 250 tys.

2. Dariusz Pawlusiński: Cracovia ---> Zagłębie Lubin za 140 tys.

3. Kamil Kuzera: Polonia Warszawa ---> Arka za 90 tys.

 

Statystyki ligowe (Sawit):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (13)

2. Vitaliy Rushnitskiy (4)

3. Vladimir Shakov (4)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (10)

2. Victor Borovitskiy (5)

3. Vitaliy Rushnitskiy (2)

 

Gracz meczu:

 

1. Andrey Lavrenchyuk (3)

2. Vladimir Shakov (2)

3. Andrey Udodov (2)

 

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (8.10)

2. Vladimir Shakov (7.70)

3. Vitaliy Rushnitskiy (7.40)

 

Statystyki ligowe (cała liga):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (13, Sawit)

2. Maxim Sukhoveev (9, Bielszina)

3. Alexandr Borisik (8, Baranowicze)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (10, Sawit)

2. Yuriy Khomutovskiy (6, Veras)

3. Victor Borovitskiy (5, Sawit)

 

Gracz meczu:

 

1. Maxim Sukhoveev (3, Bielszina)

2. Alexandr Borisik (3, Baranowicze)

3. Dmitriy Leshanyuk (3, Biełkard)

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (8.10, Sawit)

2. Maxim Sukhoveev (7.71, Bielszina)

3. Alexandr Borisik (7.70, Baranowicze)

 

Menedżer miesiąca: Jakub Łokietek (Sawit)

 

Tabela

 

Ligi świata:

 

Białoruś: BATE [+7]

Białoruś 1: Sawit [+5]

Rosja: Spartak Moskwa [+2]

Rosja 1: Szynnik [+14]

 

Ranking FIFA:

 

1. Brazylia - 1621

2. Włochy - 1589

3. Francja - 1470

----------------------

21. Polska - 853

----------------------

72. Białoruś - 434

Odnośnik do komentarza

Fikander: Rzeczywiście, ale to nie ja go nazywałem xD

------------------------------------------------------------------------

 

1.7.2007

 

Pierwszy menedżer został zwolniony. Trener Wiedrycza Alexandr Pryazhnikov już nie pracuje w Ręczycy. Głównym kandydatem do objęcia tego stanowiska jest selekcjoner kadry Białorusi U-19 Petr Mikheev.

 

2.7.2007

 

W jedenastce kolejki znalazło się czterech moich obrońców: Borovitskiy, Kontsevoy oraz Rogovik. To pierwszy raz, kiedy aż trzech zawodników jest wśród najlepszych.

4.7.2007

 

Tego dnia rozpoczynaliśmy swoją przygodę z Pucharem Białorusi. Na początek teoretycznie prosty mecz, bo gramy z Mikaszewicami. W lidze zostali przez nas rozgromieni 3:0. Liczyliśmy na powtórkę, tym bardziej, że graliśmy na stadionie Torpedo.

 

W 26 minucie mieliśmy sporo szczęścia. Shakov posłał piłkę do środka, tam był Udodov. Przyjął sobie piłkę, strzelił w środek bramki, ale golkiper gości tak nieudolnie starał się to obronić, że ostatecznie piłka wylądowała w bramce i prowadziliśmy 1:0. Szczególnie nic ciekawego nie miało miejsca. Przewidywano naszą przewagę, ale nie była aż tak wielka. Do przerwy 1:0.

 

W 50 minucie Shakov spróbował strzelić na bramkę, ale piłka musnęła poprzeczkę. Paręnaście minut później Lavryenchyuk dośrodkowywał z prawej strony, a Udodov strzelił z głowy swoją drugą bramkę w tym meczu. Nasz napastnik jest znakomity! Lecz w 90 minucie Andrey musiał zejść z boiska z powodu kontuzji! Wielka strata! Będzie pauzował przez około dwa tygodnie do miesiąca. Na pewno zabraknie nam Udodova w następnych spotkaniach. Nie będzie mógł wystąpić w najważniejszych meczach sezonu z Bielsziną i Baranowiczami. Liczę, że uda nam się go zastąpić.

 

Zwycięstwo zwycięstwem, ale martwi trochę kontuzja Andrey'a Udodova. Opuści najważniejsze mecze z Bielsziną i Baranowiczami. Zagra pewnie za niego Tkach. Już za trzy dni mecz z Verasem, potem już "Everest". Nowym trenerem Wierdycza został Mikheev, jak zapowiadano.

 

4.7.2007, 19.45, Puchar Białorusi, Torpedo, Mohylew

Sawit Mohylew [1L] - Mikaszewice [1L] 2:0 (1:0)

 

26'- Udodov (1:0)

65'- Udodov (2:0)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk (83' Golik), Borovitskiy, Kontsevoy, Rogovik --- Rushnitskiy, Nafanov (65' Levitskiy), Glushankov, Shakov, Lavrenchyuk (83' Rekish) --- Udodov

 

Mom: Andrey Udodov (Sawit), ocena: 9, 2 gole

 

Na plus: Andrey Udodov- Pokazał, że jest w niesamowitej formie, ale przez najbliższy czas musi odpocząć od futbolu.

 

Na minus: Nie znalazłem żadnego minusa w grze,. Niektórzy mogą powiedzieć, że to był w takim razie najlepszy mecz. No nie do końca tak było, ale jak widać moi gracze grali nieźle.

Odnośnik do komentarza

7.7.2007

To był ostatni sprawdzian umiejętności przed ciężkimi meczami. Na Torpedo przyjechał Veras z zamiarem nie przegrania. Na naszym stadionie zrobił to tylko Pińsk, więc ciężko będzie gościom wywieźć inny wynik niż porażka. Na kontuzjowanego Udodova wystąpił Rushnitskiy, a Tkach został przesunięty na ofensywną pomoc.

 

Plany Verasu szybko spaliły na panewce już w 7 minucie. Wtedy to akcję z pierwszej piłki rozegrali Tkach i Shakov, a ten pierwszy wyszedł po tej akcji sam na sam i strzelił dla nas gola na 1:0! Potem goście ruszyli do ataku i Makarevich musiał się wykazywać aż trzy razy, ale dobrze się spisał, o czym świadczy jego ocena 8 już w przerwie spotkania. Utrzymaliśmy dzięki niemu wynik i mogliśmy przygotowywać się na drugą część gry.

 

Już po 12 minutach drugiej połowy mieliśmy świetną sytuację. Sędzia podyktował dla nas rzut wolny z około 20 metrów. Do futbolówki podszedł Rekish i podkręconym uderzeniem wprawia w radość kibiców na Torpedo! Niedługo po tym zdarzeniu Rushnitskiy trafił w słupek, a kibice złapali się za głowy. Przetrzymywaliśmy bardzo długo piłkę, dzięki czemu Veras był jak dzieci we mgle. Nie udało im się przejąć inicjatywy i ponieśli karę. Wygrywamy w niezłym stylu.

 

Dobra zaliczka przed meczem z Bielsziną. Trzeba będzie chłopaków dobrze motywować. Na pewno nie stracimy miejsca na czele tabeli, nawet jak przegramy z najbliższym rywalem. Lecz nie przyjmujemy tego do wiadomości, dlatego będziemy zmotywowani i wygramy ten mecz, choćby kosztem wielkiego zmęczenia.

7.7.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Torpedo, Mohylew, 2837 widzów

Sawit Mohylew [1.] - Veras Nieśwież [7.] 2:0 (1:0)

 

7'- Tkach (1:0)

57'- Rekish (2:0)

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Rogovik --- Tkach, Nafanov, Glushankov, Shakov (82' Sikora), Lavrenchyuk (82' Volkov) --- Rushnitskiy (47' Rekish)

 

Mom: Sergey Tkach (Sawit), ocena: 8, 1 gol

Na plus: Sergey Tkach- Godnie zastąpił Udodova i zdobył bramkę na "dzień dobry". Brawa dla niego

Na minus: Vitaliy Rushnitskiy- Spróbowałem go wystawić na ataku, ale kompletnie się nie sprawdził, a szkoda.

Odnośnik do komentarza

7.7.2007

 

Równolegle z moim spotkaniem odbywał się początek, pierwsze z trzech "Everestu", czyli Baranowicze - Bielszina. Wygrali goście 2:1, co sprawia, że cały czas trzymają się mojego ogona. Pojedynek z nimi za tydzień będzie szansą do odskoku rywalom.

 

11.7.2007

 

Nietypowo nasz bramkarz Valeriy Makarevich został bramkarzem kolejki. Bardzo dobrze bronił w meczu z Verasem i został nagrodzony

 

12.7.2007

 

Do klubu z wolnego transfery przybyło dwóch zawodników. Pierwszy to Andrey Seregin [O Ś, WO L, DP; 30; BLR],a drugi zwie się Addo [OP, N Ś; 25; BLR], czyli naturalizowany Białorusin. Miejsce urodzenia nieznane, ale raczej nie pochodzi ze wschodu.

 

14.7.2007

 

Jeszcze niedawno wszyscy elektryzowali się walką dwóch snajperów: Udodova oraz Sukhoveeva. Kiedy media się dowiedziały, że mój snajper nie zagra, wszystko odrazu ucichło. Jednak smaczek tego spotkania pozostaje, w końcu to mecz lidera z wiceliderem. W składzie Sawitu pojawili się już Seregin oraz Addo. Mam nadzieję, że zaliczą udany debiut. Pomimo naszej dominacji w sezonie, to gospodarze zostali uznani za faworyta, ale ni można nas było przekreślać. Lider to lider.

 

Jednak mecz zaczął się beznadziejnie. Kashkar wrzucał piłkę z rzutu rożnego, a Snopko strzelił bramkę dla gospodarzy. Było źle, nie potrafiliśmy się skleić dobrej akcji. Ale rozkręcaliśmy się z każdą minutą. 10 minut później Lavrenchyuk dośrodkował w szesnastkę, a tam znalazł się Rushnitskiy i wyrównał stan spotkania. Było już lepiej, ale my dążyliśmy do wygranej. Jednak jeszcze gospodarze nas dobili w 30 minucie. Wtedy to strzał z rzutu wolnego dobijał Sukhoveev i było 2:1. Do przerwy właśnie taki wynik pozostał.

 

Po przerwie odrazu rzuciliśmy się do ataków i jestem pewny, że bramka przyszłaby, ale sędzia zaczął nagle kartkować moich zawodników. Sześciu graczy otrzymało żółte kartki. Jednak to nic, bo arbiter postanowił wykluczyć Glushnikova w 57 minucie. Od tego czasu Bielszina zaczęła być lepsza i na naszą wykartkowaną obronę zaczął nacierać Sukhoveev. Stwarzał sobie wiele akcji, a wreszcie udało mu się zdobyć gola w 80 minucie i zapewnił wygraną gospodarzom.

 

Obawiałem się tego spotkania. Jesteśmy nadal liderem, ale jest potrzebne zwycięstwo z Baranowiczami, bo możemy spaść po następnej kolejce na 2 miejsce. Trzeba szukać pozytywów: przegraliśmy z głównym pretendentem do awansu, graliśmy u nich na boisku, zabrakło Udodova, byliśmy wykartkowani i dopiero to pierwsza porażka w tym sezonie. U siebie ich pokonamy!

 

14.7.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Spartak, Bobrujsk, widzów: 2394

Bielszina Bobrujsk [2.] - Sawit Mohylew [1.] 3:1 (2:1)

 

16'- Snopko (1:0)

26'- Rushnitskiy (1:1)

30'- Sukhoveev (2:1)

80'- Sukhoveev (3:1)

 

Skład: Makarevich, Zhuk (32' Golik), Borovitskiy, Kontsevoy, Rogovik --- Addo, Nafanov (58' Levitskiy), Glushankov (czerw. kartka 57'), Shakov (58' Volkov), Lavrenchyuk (58' Rekish) --- Rushnitskiy

 

Mom: Maxim Sukhoveev (Bielszina), ocena: 9, 2 gole

 

Na plus: Vitaliy Rushnitskiy- Niezły mecz bramka, szkoda, że jego koledzy zostali poniesieni przez emocje. Wyróżniający się gracz

 

Na minus: Vasiliy Glushankov- Osłabił zespół w ważnym momencie, kiedy mogliśmy powalczyć o korzystny wynik. Antybohater tego spotkania.

Odnośnik do komentarza

18.7.2007

 

W drugiej rundzie Pucharu Białorusi zmierzymy się z bardzo dobrze znanym nam Lokomotivem Witebsk. Pokonaliśmy ich w sparingu przed sezonem aż 3:1.

19.7.2007

 

Polskie drużyny rozpoczęły walkę o Puchar UEFA. Do boju ruszył Groclin i Bełchatów. Ekipa z Grodziska przegrała z litewskim Ekranasem 3:1. Bełchatowianie praktycznie mają już awans, ponieważ rozgromili 5:0 Neftczi z Azerbejdżanu.

 

21.7.2007

 

Przyszedł czas meczu z Baranowiczami. Zespół ten spadł na miejsce szóste, ale byli zawsze groźni. Równolegle odbywało się spotkanie Biełkard-Bielszina, liczyłem na wygraną gospodarzy w tym spotkaniu. Dlatego, bo Bielszina jest na drugim miejscu, a Biełkard na trzecim. Jednak ważniejszy był mecz na Torpedo.

 

W 16 minucie Addo wbiegał w pole karne, ale został podcięty i sędzia podyktował rzut karny dla nas. Do piłki pewnie podszedł Shakov i strzałem po długim rogu zapewnił nam prowadzenie. Jednak 10 minut zdobywca gola musiał zejść z boiska, wstępne diagnozy: miesiąc bez piłki, pęknięta kość przedramienia. Kolejna wielka strata! Na szczęście Udodov powróci na następny mecz. Utrzymaliśmy prowadzenie do końca pierwszej części. W przerwie usłyszałem od asystenta, że Biełkard wygrywa z Bielsziną! Czyli znów mamy 5 punktów przewagi! Trzeba tylko dowieźć prowadzenie do końca.

 

W 62 minucie mieliśmy świetną okazję. Po krótkim rozegraniu z rzutu wolnego, Volkov wypuścił Nafanova, a ten strzałem z około pięciu metrów pokonał bramkarza gości i cieszyliśmy się z prowadzenia dwiema bramkami. To nie było nasze ostatnie słowa. Tkach, który wszedł dość wcześnie ustalił wynik na 3:0, po tym jak dostał znakomite podanie od Rushnitskiy'ego. Zwycięśtwo jest nasze!

 

Odegraliśmy się za poprzedni tydzień! Pomógł nam w tym Biełkard, który u siebie pokonał Bielszinę. Znowu pięć oczek przewagi nad drugą drużyną! Tym samym jest to półmetek rozgrywek, następny mecz z Mozyrzem! Trzeba zacząć dobrze tą drugą rundę!

 

21.7.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Torpedo, Mohylew, 2685 widzów

Sawit Mohylew [1.] - FK Baranowicze [6.] 3:0 (1:0)

 

16'- Shakov (1:0, kar.)

62'- Nafanov (2:0)

86'- Tkach (3:0)

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Rogovik --- Addo, Nafanov (84' Levitskiy), Volkov, Shakov (ktz., 26' Tkach), Lavrenchyuk (84' Rekish), Rushnitskiy (84' Sikora)

 

Mom: Sergey Nafanov (Sawit), ocena: 8, 1 gol

 

Na plus: Sergey Tkach- Wygląda, że będzie to dobry zmiennik dla Shakova, w czasie jego kontuzji. Dziś strzelił gola i grał bardzo dobrze

 

Na minus: Kontuzja Shakova- Dobrze, że wraca do gry Udodov, ale kontuzja naszego głównego asystenta, a zarazem kapitana bardzo martwi. Lecz jestem pewien, że godnie go zastąpimy.

Odnośnik do komentarza

25.7.2007

 

W jedenastce kolejki znalazło się aż czterech moich zawodników. Boczni obrońcy: Victor Borovitskiy, Evgeniy Zhuk, ofensywny pomocnik Addo i defensywny pomocnik Sergey Nafanov zostali nagrodzeni.

 

Andrey Udodov już trenuje z pełnym obciążeniem, ale w meczu z Mozyrzem usiądzie pewnie na ławce, bo musi też odzyskać kondycję.

25.7.2007

 

Superpuchar Węgier trafił do rąk Honvedu. To był dwumecz, lecz po regulaminowym czasie gry był remis 2:2, bo drugi finalista Debrecen wygrał pierwsze spotkanie 2:0.

 

26.7.2007

 

Superpuchar Bułgarii leci do Sofii, ponieważ Lewski pokonało Litex 2:1, a gole zdobywali Jankovic, Jean Carlos oraz Baltanov.

 

27.7.2007

Dynamo Mińsk złożyło zaskakującą ofertę za Rogovika. Zaoferowali 52 tys. w ratach oraz 20% z następnej sprzedaży. Podbiłem cenę do 65 tys., czekam na odpowiedź. Jeżeli nastąpi potwierdzenie, Rogovik powędruje do Mińska.

 

28.7.2007

 

Tego dnia rozpoczynaliśmy kolejną rundę rozgrywek. Na początek wyjazd i mecz z Mozyrzem. Postanowiłem wystawić mojego rezerwowego bramkarza, aby sprawdzić jak się zaprezentuje.

 

Mecz stał niestety na bardzo niskim poziomie. Obaj z bramkarzy nie mieli szans, aby cokolwiek obronić. Andrey Udodov powrócił, ale jeszcze nie był w formie. Mało szans, ale na nasze nieszczęście to gospodarze strzelili gola na zwycięstwo. Budovich w 80 minucie strzałem zza pola karnego dał wygraną Mozyrzowi. Szkoda tej porażki.

 

Popełniłem błąd wystawiając tak wcześnie rezerwowego bramkarza. Jednak Makarevich powinien bronić, dopóki nie wywalczymy sobie awansu. Na nasze szczęście Bielszina tylko zremisowała i mamy nadal przewagę czteropunktową. Sam mecz nudny, ale mogliśmy uratować ten remis.

 

28.7.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Yunost, Mozyrz, 1870 widzów

FK Mozyrz [11.] - Sawit Mohylew [1.] 1:0 (0:0)

 

80'- Budovich (1:0)

 

Skład: Matsukevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Rogovik --- Addo, Nafanov, Volkov, Rushnitskiy, Lavrenchyuk --- Udodov

Mom: Vitaliy Rushnitskiy (Sawit), ocena: 8

 

Na plus: Vitaliy Rushnitskiy- Zagrał najaktywniej, rozgrywał dobrze piłkę, ale Udodov jeszcze nie jest w formie i nie wykorzystywał jego podań

 

Na minus: Alexandr Matsukevich- Nie sprawdził się rezerwowy bramkarz. W dużej mierze przez niego padła bramka, bo powinien kryć krótki słupek

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE LIPIEC 2007

Transfery (Świat)

Transfery (Białoruś)

Transfery (Polska)

 

Statystyki ligowe (Sawit):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (13)

2. Vitaliy Rushnitskiy (5)

3. Vladimir Shakov (5)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (11)

2. Victor Borovitskiy (5)

3. Vitaliy Rushnitskiy (3)

 

Gracz meczu:

 

1. Andrey Lavrenchyuk (3)

2. Vitaliy Rushnitskiy (2)

3. Vladimir Shakov (2)

 

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (7.91)

2. Vladimir Shakov (7.62)

3. Vitaliy Rushnitskiy (7.43)

 

Statystyki ligowe (cała liga):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (13, Sawit)

2. Maxim Sukhoveev (13, Bielszina)

3. Alexandr Borisik (8, Baranowicze)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (11, Sawit)

2. Alexey Borovskiy (6, Kommunalnik)

3. Yuriy Khomutovskiy (6, Veras)

 

Gracz meczu:

 

1. Maxim Sukhoveev (5, Bielszina)

2. Alexandr Borisik (3, Baranowicze)

3. Sergey Demidchik ((3, Wierdycz)

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (7.91, Sawit)

2. Alexandr Borisik (7.70, Baranowicze)

3. Maxim Sukhoveev (7.64, Bielszina)

Menedżer miesiąca: Mikhail Sholomitskiy (Pińsk)

 

Tabela

 

Ligi świata:

 

Białoruś: BATE [+3]

Białoruś 1: Sawit [+4]

Polska: Korona [0]

Polska 2: GKS Katowice [0]

Rosja: CSKA [0]

Rosja 1: Szynnik [+16]

Ukraina: Szachtar [0]

Ukraina 1: Stal Dn [0]

Ranking FIFA:

 

1. Brazylia - 1615 pkt.

2. Włochy - 1551 pkt.

3. Francja - 1535 pkt.

--------------------------

20. Polska - 898 pkt. [+1]

--------------------------

73. Białoruś - 432 [-1]

Odnośnik do komentarza

1.8.2007

 

Volkov nadwyrężył sobie nadgarstek (jestem ciekaw przy czym) i wypadł ze składu na około dwa tygodnie.

 

Zagłębie w eliminacjach o Ligę Mistrzów uległo na Ibrox Park Rangersom 3:1. Dla graczy z Lubina gola zdobył Szymon Pawłowski.

 

2.8.2007

 

Groclinowi się nie powiodło w Pucharze UEFA i zremisował u siebie z Ekranasem, ale w pierwszym meczu przegrał 3:1, także odpadł. GKS Bełchatów zremisował z Neftczi w Azerbejdżanie 2:2, ale w pierwszym spotkaniu był 5:0 dla Polaków. Mamy jeden klub w Pucharze UEFA.

 

4.8.2007

 

Tego dnia czekał nas mecz z Pińskiem na wyjeździe. Gospodarze byli minimalnym faworytem, ale to nie znaczy, że odrazu jesteśmy skazani na porażkę. Nie zagrali: Zhuk (zawieszenie), Volkov, Preis i Shakov (kontuzje).

 

W pierwszej połowie gospodarze mieli bardzo dużo szczęścia, że nie przegrywali około pięcioma bramkami. Moi zawodnicy byli bardzo nieskuteczni i to mnie martwiło. Udodov i Nafanov mieli tyle sytuacji, że powinniśmy spokojnie prowadzić. Jednak tak się nie stało i do przerwy schodziliśmy z remisem.

 

W drugiej bardzo niewiele się zmieniło. Cały czas atakowaliśmy, od czasu do czasu Pińsk wyprowadził jakąś kontrę, ale niegroźną. Udodov poraz kolejny zaprezentował się z kiepskiej strony i otrzymał najniższą notę z całego zespołu. Kolejny dobry mecz rozgrywał Rushnitskiy. Najwyższa ocena w zespole, tworzył dla kolegów znakomite szanse. Lecz nikt w tym meczu nie przechylił szali na swoją stronę i mecz kończy się bezbramkowym remisem.

 

Coraz gorzej się nam wiedzie na wyjazdach i w ogóle w lidze. Następny mecz z Lokomotivem Witebsk na własnym stadionie. Nasi najbliżsi przeciwnicy są drudzy w tabeli Ekstraklasy. Jednak w sparingach zostali rozgromieni przez nas 3:1. Liczę na awans do następnej rundy. Biełkard wyprzedził Bielszinę w tabeli i ma trzy oczka straty do nas.

 

4.8.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Volna, Pińsk, 2346 widzów

Pińsk [5.] - Sawit Mohylew [1.] 0:0 (0:0)

Skład: Makarevich --- Borovitskiy (85' Golik), Seregin, Kontsevoy, Rogovik --- Addo, Nafanov, Glushankov, Rushnitskiy, Lavrenchyuk --- Udodov (85' Sikora)

 

Mom: Dmitriy Virko (BR, Pińsk), ocena: 8

Na plus: Vitaliy Rushnitskiy- Obecnie najlepszy zawodnik mojej ekipy, poraz kolejny stwarzał kolegom sytuacje, rozgrywał piłkę, a czasem też uderzył na bramkę.

 

Na minus: Andrey Udodov- Po powrocie z kontuzji nie strzelił jeszcze ani jednej bramki, a spodziewam się po nim o wiele lepszej gry.

Odnośnik do komentarza

5.8.2007

 

Zapomniałem wspomnieć, że w poprzedniej kolejce Chimik rozgromił Wierdycz 8:0. Hmm.... nieźle. W 70 minut już był taki wynik. Nie oglądałem tego meczu, ale chyba dociągnęliby do dziesiątki

 

Manchester United wygrał mecz o Tarczę Wspólnoty po karnych z Chelsea. W regulaminowym czasie gry dla The Blues strzelali Drogba i Anelka, a dla United bramki zdobyli Ronaldo oraz Scholes.

8.8.2007

Zagłębie Lubin pożegnało się z Ligą Mistrzów. Rangers pokonało naszych zawodników w Lubinie 0:1 i tym samym awansują do następnej rundy.

 

11.8.2007

 

Lokomotiv przed spotkaniem z nami miało spory problem. Nie mogli skorzystać z aż siedmiu zawodników. To była dla nas szansa na powtórkę ze sparingu, kiedy wygraliśmy z tą drużyną 3:1. Tym razem nie będzie tak łatwo.

 

Dopiero w 38 minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Niestety nie dla nas. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gola dla gości zdobył Eugene Kotov. Kiepsko to wyglądało, awans z każdą minutą się coraz bardziej oddalał. Poza tym golem było wiele sytuacji z obu stron. Jakbyśmy wykorzystali to co mieliśmy to wynik do przerwy wyglądałby inaczej.

 

W 56 Goncharik popisał się pięknym strzałem z 25 metrów i Lokomotiv prowadził już 0:2. Teraz było pewne, że w regulaminowym czasie nie wywalczymy awansu. Nadzieję na promocję dał nam Andrey Udodov, który wyszedł sam na sam, okiwał bramkarza i strzelił gola na pustą bramkę. W 79 minucie sędzia zdecydował się podyktować rzut karny dla gości, ale nie wykorzystał go Usov. 120 sekund później ten sam zawodnik zdobył nieprawidłową bramkę ze spalonego, sędzia jednak uznał tego gola i odpadamy z pucharu.

 

Było niemal pewne, że goście wygrają z nami. Przeżywamy kryzys, ale mam nadzieję, że najbliższy mecz wygramy, bo wreszcie w lidze zagramy u siebie z Kommunalnikiem Słonim.

 

11.8.2007, 15.00, Puchar Białorusi, Torpedo, Mohylew, 3231 widzów

Sawit Mohylew [1L] - Lokomotiv Witebsk [EKS] 1:3 (0:1)

 

38'- Kotov (0:1)

56'- Goncharik (0:2)

75'- Udodov (1:2)

81'- Usov (1:3)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Seregin, Kontsevoy, Rogovik --- Addo, Nafanov, Glushankov, Rushnitskiy (45' Tkach), Lavrenchyuk --- Udodov

Mom: Eugene Kotov (Lokomotiv), ocena: 8, 1 gol

Na plus: Andrey Udodov- Strzelił gola, co znaczy, że może powrócić do formy. Oby tak się stało

 

Na minus: Vitaliy Rushnitskiy- Zagrał tym razem najgorzej i zszedł już po pierwszej części

Odnośnik do komentarza

16.8.2007

 

GKS Bełchatów uległ Austrii Wiedeń. Jedynego gola dla ekipy z Polski zdobył Radosław Matusiak. Jest jeszcze rewanż.

 

18.8.2007

 

To było spotkanie o odzyskanie formy. Na Torpedo podejmowaliśmy Kommunalnik. Byliśmy zdecydowanym faworytem, ale z obecną formą nie mogłem być pełen optymizmu. Tym bardziej, że nie udało nam się w poprzedniej rundzie ograć tej drużyny. Wraca do gry Shakov oraz Volkov.

 

Wszystko zaczęło się fatalnie dla nas. Goście przeważali, a my nie mogliśmy się temu przeciwstawić. Efektem tego był bramka strzelona w 20 minucie przez Luzhankova. Dostał on prostopadłą piłkę w pole karne, okiwał Makarevicha i strzelił gola. Od tej pory wzięliśmy się do ostrej pracy. W 32 minucie Rushnitskiy miał swoją szansę, ale uderzył wysoko nad poprzeczką. Tak skończyła się pierwsza połowa.

 

Po przerwie znowu my przejęliśmy inicjatywę w tym spotkaniu. Nic długo nie wychodziło, dopiero w 77 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkę z główki zdobył Udodov. Nadzieja umiera ostatnia... Jednak tym razem zachowała życie. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry rzut wolny wykonywał Shakov. Uderzył w mur, ale piłka trafiła na lewą stronę do Rogovika, a ten po długim rogu zapewnił nam cenne trzy punkty!

 

Wreszcie zwycięstwo. Inna sprawa, że bardzo szczęśliwe, ale też trzeba liczyć na fart. Zdobywamy bardzo cenne trzy punkty! Następne spotkanie z Biełkardem, czyli spotkanie na szczycie tabeli

 

18.8.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Torpedo, Mohylew, 2681 widzów

Sawit Mohylew [1.] - Kommunalnik Słonim [8.] 2:1 (0:1)

20'- Luzhankov (0:1)

77'- Udodov (1:1)

90'- Rogovik (2:1)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Rogovik --- Addo, Nafanov, Glushankov, Borovitskiy (80' Shakov), Lavrenchyuk --- Udodov

 

Mom: Andrey Udodov (Sawit), ocena: 8, 1 gol

 

Na plus: Dmitriy Rogovik- Nic dziwnego, że tworzy się po niego wielka kolejka. Nie dość, że gra świetnie w obronie, to jeszcze strzela gole

 

Na minus: Pierwsza połowa- Za dużo akcji mieli goście, za bardzo pozwalaliśmy im rozgrywać piłkę. Na szczęście rzutem na taśmę udało się odrobić straty

Odnośnik do komentarza

19.8.2007

 

W Superpucharze Włoch Inter Mediolan pokonał na San Siro Romę 2:0 po dogrywce. Bramki strzelili Quaresma w 104 i Ibrahimovic w 108 minucie.

20.8.2007

 

Jednego dnia Rogovik zasłużył na pochwałę i jednocześnie karę. Został jako jedyny z drużyny wybrany do jedenastki kolejki. Burę został za nie stawienie się na treningu. Chyba bardzo chce opuścić Sawit, ale nie zrobi tego przynajmniej dopóki nie awansujemy, nawet jakby to nie miało miejsca w tym sezonie. Postanowiłem mu wstrzymać na tydzień pensję.

25.8.2007

 

Na koniec sierpnia czekał nas mecz na Torpedo z drugą ekipą w tabeli- Biełkardem. Opinie ekspertów były podzielone. Jedni uważali, że goście są ostatnio na fali i rozniosą mnie. Inni zaś twierdzili, że przebudzimy się i trzy punkty zostaną w Mohylewie. Trener gości oznajmił, że jeżeli chcemy awansować to musimy wygrać... niech zapnie pasy, bo będzie nim zarzucało! Wreszcie miałem do dyspozycji wszystkich zawodników, łącznie z Preisem. Przed spotkaniem zajrzałem w skład przyjezdnych. Zauważyłem nazwiska: Kamiński, Gamla, Siara oraz Adamski. Myślałem, że przywitam się po polsku z tymi zawodnikami, ale mój asystent powiedział mi, że to Białorusini. No tak... z krwi i kości...ehh. Pogoda bardzo dobra, ponieważ padał lekki deszczyk, choć dla kibiców było trochę gorzej, bo przy okazji było zimno. Ten mecz miał elektryzować Białoruś!

 

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, od badania się nawzajem. Lecz szybko przeistoczyło się to w konkretne ataki. Zaczęliśmy kontrolować grę, a w 15 minucie przeprowadziliśmy pierwszą groźną akcję, a raczej pierwszy stały fragment. Shakov krótko rozegrał go z Udodovem, a ten strzałem zza pola karnego posłał piłkę w sam róg bramki gości! Prowadziliśmy w meczu na szczycie! Po pół godziny gry Andrey znów umieszcza piłkę w siatce po strzale głową! Jednak sędzia sygnalizuje, że nasz napastnik faulował przy uderzeniu. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

 

W 57 minucie znowu my mieliśmy doskonałą sytuację. Shakov podawał w szesnastkę do Udodova, a ten pakuje piłkę w samo okienko bramki przeciwnika! Andrey powraca do wielkiej dyspozycji! Lecz strzelanina się jeszcze nie skończyła. Pod koniec tego spotkania nastąpiła centra w pole karne. Główką w zagrywał Seregin, piłka trafiła do Borovitskiy'ego, a ten umieszcza piłkę w siatce. Goście byli zaskoczenia takim obrotem sprawy. Zasmuceni schodzili pod gwiazdami naszych "ultrasów". Nawet przyszywani Białorusini nic nie pomogli. Sawit do boju, szlagier dla nas!

 

Po meczu również zaprosiłem zawodników na małą "imprezę", aby świętować zwycięstwo nad rywalem! Bielszina wygrała swój mecz i powraca dzięki nam na drugie miejsce w tabeli. Dałem odpocząć zawodnikom i na następny dzień nie zwołałem treningu, bo za duża dawka alkoholu mogłaby przeszkodzić, a nie pomóc.

 

25.8.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Torpedo, Mohylew, 2686 widzów

Sawit Mohylew [1.] - Dinamo-Biełkard Grodno [2.] 3:0 (1:0)

 

15'- Udodov (1:0)

57'- Udodov (2:0)

83'- Borovitskiy (3:0)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy (80' Seregin), Rogovik --- Rekish (80' Addo), Nafanov, Glushankov, Shakov (80' Rushnitskiy), Lavrenchyuk --- Udodov (90' Volkov)

 

Mom: Andrey Udodov (Sawit), ocena: 9, 2 gole

 

Na plus: Andrey Udodov: Nasz strzelec powraca do znakomitej dyspozycji i powalczy o koronę króla strzelców!

Na minus: Dmitriy Rekish- Dostał szansę gry w pierwszym składzie, ale był nieporadny w ataku i często gubił piłkę. Miał szczęście, że z tyłu miał Nafanova i wspomagającego go z boku Shakova.

 

Poproszę jeszcze raz o opinię od czasu do czasu, bo czasami wątpię, czy ktoś to czyta.

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SIERPIEŃ 2007

 

Do jedenastki kolejki został nominowany Andrey Udodov. Jak to określiła prasa, mój napastnik zanotował "wejście smoka".

 

GKS Bełchatów zremisował 1:1 drugie spotkanie z Austrią Wiedeń i tym samym żegna się z Pucharem UEFA, bo pierwszy mecz przegrał 3:1.

 

Dmitriy Rogovik został sprzedany do MTZ-Ripo. Prezes nie dał mi namysłu i bez mojego zdania zaakceptował ofertę opiewającą na 218 tys. euro. Szkoda, że trzeba go sprzedać, a do prezesa mam wielką urazę, że nie miałem zdania w tej sprawie.

 

Ostatniego dnia sierpnia został rozegrany mecz o Superpuchar Europy. Milan podejmował Sevillę. Po 90 minutach był wynik 1:1, a bramki strzelali dla Milanu Van Persie, a dla Sevilli Kanoute. W dogrywce ekipa z Mediolanu zapewniła sobie zwycięstwo po golach Gattuso i Van Persiego. Gola dla Sevilli zdobył Luis Fabiano. Mecz skończył się wynikiem 3:2 i puchar jedzie do Włoch.

 

Transfery (Świat)

Transfery (Białoruś)

Transfery (Polska)

 

Statystyki ligowe (Sawit):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (16)

2. Vitaliy Rushnitskiy (5)

3. Vladimir Shakov (5)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (13)

2. Victor Borovitskiy (5)

3. Vitaliy Rushnitskiy (3)

 

Gracz meczu:

 

1. Andrey Udodov (4)

2. Andrey Lavrenchyuk (3)

3. Vitaliy Rushnitskiy (2)

 

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (7.86)

2. Vladimir Shakov (7.60)

3. Vitaliy Rushnitskiy (7.35)

Statystyki ligowe (cała liga):

 

Gole:

 

1. Maxim Sukhoveev (18, Bielszina)

2. Andrey Udodov (16, Sawit)

3. Nikolay Shvydakov (11, Lokomotiv Mińsk)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (13, Sawit)

2. Alexey Borovskiy (6, Kommunalnik)

3. Yuriy Khomutovskiy (6, Veras)

Gracz meczu:

 

1. Maxim Sukhoveev (7, Bielszina)

2. Andrey Udodov (4, Sawit)

3. Nikolay Shvydakov (4, Lokomotiv Mińsk)

 

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (7.86, Sawit)

2. Maxim Sukhoveev (7.71, Bielszina)

3. Vladimir Shakov (7.60, Sawit)

 

Menedżer miesiąca: Sergey Pyshnik (Veras)

 

Tabela

 

Ligi świata:

 

Anglia: West Ham [+2]

Białoruś: BATE [+1]

Białoruś 1: Sawit [+5]

Bułgaria: Czernomore [+2]

Francja: Lyon [+2]

Hiszpania: Osasuna [0]

Polska: Korona [0]

Polska 2: GKS Katowice [+2]

Rosja: Spartak Moskwa [+1]

Rosja 1: Szynnik [+21]

Ukraina: Dynamo Kijów [+1]

Ukraina 1: Dynamo-2 Kijów [+5]

Węgry: ZTE [+2]

Włochy: Inter [0]

Ranking FIFA:

 

1. Brazylia - 1611 pkt.

2. Włochy - 1551 pkt.

3. Francja - 1542 pkt.

---------------------------

20. Polska - 907 pkt.

---------------------------

73. Białoruś - 430 pkt.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za przerwę, ale wkurzyłem się po tym, jak zobaczyłem, że nie zapisałem gry po wyjściu... wrrr... musiałem sobie zrobić dzień przerwy od FM-a, ale już jest wszystko w porządku. Wiele się nie zmieniło. Milan wygrał Superpuchar 2:1, a Rogovika musiałem zwolnić z drużyny, żeby nie było, że oszukuję :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1.9.2007

 

Na sam początek września czekał nas mecz na wyjeździe ze Zwiezdą. Byli oni na dziewiątym miejscu w tabeli, więc liczyłem na łatwe zwycięstwo nad rywalem. Nie chciałem znów emocji w końcówce, jak to miało miejsce w meczu z Kommunalnikiem. Pierwszy września, dzieci do szkoły, a Sawit po zwycięstwo! Udodov powracał do formy, więc liczyłem na jego błysk!

 

Nie zawiodłem się na nim. Już w czwartej minucie akcja w trójkącie Shakov, Seregin oraz Udodov. Zagranie od tego drugiego do naszego kapitana. Ten podaje piłkę przed pole karne do Andrey'a, a nasz napastnik uderzeniem z 16 metrów pokonuje bramkarza gospodarzy. Zwieździe ciężko było wydostać się z dołka i my to wykorzystaliśmy. Kontsevoy podał do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Udodova. Nasz napastnik doskonale przyjął sobie futbolówkę, popatrzył na ustawienie golkipera i posłał piłkę tam, gdzie nie mógł interweniować! W 39 minucie Rushnitskiy przeprowadził znakomity rajd lewą stroną, okiwał obrońcę i strzałem w długi róg zza pola karnego dał nam 3-bramkowe prowadzenie!

 

Po przerwie nie spuściliśmy z tonu, a gospodarze strzelili sobie w kolano, po tym jak Kovb obejrzał czerwoną kartkę za nieczyste zagranie w naszym polu karnym. Od tej pory mieliśmy mnóstwo okazji, ale gola udało się strzelić dopiero kwadrans przed końcem. Wtedy to, wprowadzony na boisko Addo, z rzutu wolnego, pięknym strzałem w róg dał nam powody do radości. W 90 minucie mieliśmy kolejny stały fragment. Levitskiy krótko wystawił piłkę do Udodova, a ten niczym Roberto Carlos huknął tak, że o mało nie urwało siatki. Tym samym zaliczył hat-tricka!! Nic więcej się nie zmieniło, Zwiezda rozgromiona!

 

Doskonały mecz w naszym wykonaniu. Nie zawiodłem się na Udodovie, który udowodnił, że jest godny korony króla strzelców. Mogę się założyć, że niedługo ustawi się po niego kolejka. Cały zespół zagrał fenomenalnie i jest się z czego cieszyć. Następny mecz z Połockiem... czyżby znów huragan bramek? Zobaczymy...

 

1.9.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Darida Kuncevschina, Mińsk, 831 widzów

Zwiezda-BGU Mińsk [9.] - Sawit Mohylew [1.] 0:5 (0:3)

 

4'- Udodov (0:1)

28'- Udodov (0:2)

39'- Rushnitskiy (0:3)

75'- Addo (0:4)

90'- Udodov (0:5)

Czerwona kartka: Dmitriy Kovb (Zwiezda, 57')

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Nafanov --- Rushnitskiy, Seregin (37' Levitskiy), Glushankov (74' Volkov), Shakov (74' Addo), Lavrenchyuk --- Udodov

 

Mom: Andrey Udodov (Sawit), ocena: 9, 2 gole, 1 asysta, 15/21 celnych podań, 6/9 celnych strzałów

Na plus: Andrey Udodov- Hat-trick, asysta, czego chcieć więcej. Często wygrywał pojedynki główkowe i celnie podawał.

 

Na minus: Nie doszukałem się żadnych minusów, cała drużyna zagrała świetnie.

Odnośnik do komentarza

7.9.2007

 

Przeglądając gazetę o mało nie oblałem się herbatą. Kiedy zobaczyłem sześciu zawodników w jedenastce kolejki, to mnie zamurowało! Nominowani zostali: Makarevich, Borovitskiy, Nafanov, Lavrenchyuk, Glushankov oraz Udodov. Brawa dla moich zawodników!

8.9.2007

 

Reprezentacja Polski przegrała mecz w eliminacjach EURO 2008 z Portugalią 2:0. Bramki zdobyli Ronaldo i Pepe.

12.9.2007

 

Polska zremisowała z Finlandią 1:1. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył Ebi Smolarek, a dla ich rywali Pukki

15.9.2007

 

Mecz Sawitu z Połockiem to na papierze spotkanie Dawida z Goliatem. Mecz pierwszego z ostatnim w tabeli Jednak nadal pamiętany był ten mecz, w którym wygraliśmy 6:5, po bardzo wyrównanym widowisku. Tym razem mieliśmy przewagę własnego stadionu. Nie mogą wystąpić Zhuk i Gnatyuk przez kontuzje. Mimo to Sawit uznawany był za faworyta i byliśmy dobrej myśli.

 

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważaliśmy. Przeprowadziliśmy siedem znakomitych sytuacji, tyle że brakowało gola. Pomimo naszych starań i wielu strzałów na bramkę, nie potrafiliśmy wyjść na prowadzenie. Było wiadomo, że tym razem nie będzie 11 goli, była wątpliwość, czy w ogóle wpadnie coś do siatki...

 

Jednak doczekaliśmy się w końcu bramek. W 55 minucie Shakov wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego strzał został obroniony, ale dobitka Udodova na pustą bramkę była już dobra i mogliśmy się cieszyć z prowadzenia! Nie daliśmy rywalom pograć i paręnaście minut później Udodov podał piłkę w pole karne do Shakova, a ten po długim rogu pokonał bramkarza gości. Trzy punkty zostają na Torpedo.

 

Niezły mecz w naszym wykonaniu, bez emocji do ostatniej minuty. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i udowodniliśmy to również w bramkach. Za tydzień mecz z Chimikiem, czyli bardzo ciężkie spotkanie i musimy zacząć się przygotowywać.

 

15.8.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Torpedo, Mohylew, 3043 widzów

Sawit Mohylew [1.] - FK Połock [14.] 2:0 (0:0)

 

55'- Udodov (1:0)

78'- Shakov (2:0)

 

Skład: Makarevich --- Golik, Borovitskiy, Kontsevoy, Nafanov --- Rushnitskiy (45' Nafanov), Seregin, Glushankov, Shakov, Lavrenchyuk --- Udodov

Mom: Vladimir Shakov (Sawit), ocena: 8, 1 gol, 1 asysta, 27/31 celnych podań (87%), 3/6 celnych strzałów (50%)

 

Na plus: Andrey Udodov- Kolejny gol naszego napastnika. Potrzebował niewiele czasu, aby wrócić do formy po kontuzji

 

Na minus: Vitaliy Rushnitskiy- Trochę gorszy występ naszego pomocnika, dlatego do zastąpił po przerwie Addo

Odnośnik do komentarza

18.9.2007

 

Pierwszy raz Seregin został nominowany do jedenastki kolejki. Choć występował w roli defensywnego pomocnika, to został ustawiony na lewej obronie. Mimo wszystko bardzo się cieszę.

 

22.9.2007

 

Tego dnia rozgrywaliśmy mecz z czwartym w tabeli Chimikiem. Miał to być wyrównany mecz, obfitujący w wiele bramek. Bałem się tego spotkania, ponieważ ostatnio idzie nam kiepsko na wyjazdach. Co innego w domu, ale dziś trzeba było wywalczyć co najmniej remis.

 

Zaczęliśmy fatalnie, bo już w 8 minucie Novitskiy przejął piłkę w polu karnym i strzelił po długim rogu bramki Makarevicha. Kilkanaście minut później Novitskiy znowu uderzał naszą bramkę. Obronną ręką wyszedł nasz golkiper, ale dobitki Zabolotskiy'ego już nie wybił. Było 2:0 i znajdowaliśmy się w nieciekawej sytuacji.

 

Po przerwie wzięliśmy się ostro do roboty. W 58 minucie Makarevich posłał długą piłkę, do Udodova. Nasz napastnik uciekł obrońcy i strzelił od słupka bramkę kontaktową. Cały czas atakowaliśmy, aż w końcu Shakov uderzył zza pola karnego po krótkim rogu bramki Chimika i dał nam już remis. Pięć minut cieszyliśmy się z tego wyniku, bo w pewnym momencie gospodarze ruszyli z atakiem i podanie Zabolotskiy'ego wykorzystał Gavrilovich. Kiedy wydawało się, że polegniemy w tym meczu, to nagle Shakov wrzucił piłkę w pole karne, wyskoczył do niej Udodov i dał nam cenny remis.

 

Bielszina również zremisowała swoje spotkanie, dlatego byliśmy zadowoleni z tego remisu. Zagraliśmy nieźle, choć w drugiej połowie mogliśmy wygrać. Lecz liczy się to, że awans coraz bliżej nas.

 

22.9.2007, 14.30, 1 liga białoruska, Bumazhnik, Swietłahorsk, 3321 widzów

Chimik Swietłogorsk [4.] - Sawit Mohylew [1.] 3:3 (2:0)

 

8'- Novitskiy (1:0)

23'- Zabolotskiy (2:0)

58'- Udodov (2:1)

72'- Shakov (2:2)

77'- Gavrilovich (3:2)

90'- Udodov (3:3)

 

Skład: Makarevich --- Zhuk, Borovitskiy, Kontsevoy, Nafanov --- Rushnitskiy, Seregin, Glushankov, Shakov, Lavrenchyuk --- Udodov

 

Mom: Andrey Udodov (Sawit), ocena: 8, 1 gol, 14/20 celnych podań (70%), 2/7 celnych strzałów (29%)

 

Na plus: Andrey Udodov- Inni zawodnicy też grają dobrze, ale nasz napastnik w każdym meczu się wyróżnia. Gwiazda ekipy, gracz niezastąpiony.

Na minus: Boczni obrońcy- Często puszczali akcje skrzydłami, z czego padła bramka dla Chimika na 3:2.

Odnośnik do komentarza

29.9.2007

 

Jeszcze sześć kolejek do końca ligi. Na koniec września czekał nas mecz z Lokomotivem Mińsk. Był tylko jeden problem... za kartki musieli pauzować moi środkowi obrońcy: Kontsevoy oraz Nafanov. Borovitskiy został przesunięty do środka, a obok niego zagrał młody Rosjanin Konstantin Kravtsov. Przez tą lukę obawiałem się o wynik. Z jednej strony remis może i by nas ucieszył, ale z drugiej, za plecami czai się Bielszina. Kolejek niewiele do końca, więc ciężko byłoby to potem nadrabiać.

 

Lecz remis utrzymywał się tylko do 25 minuty. Wtedy Levitskiy zagrał piłkę w szesnastkę do Udodova, a ten strzałem po długim rogu zaskoczył bramkarza. Długo się nie cieszyliśmy z tego prowadzenia, bo już pięć minut później goście przeprowadzili dobrą akcję, a dośrodkowanie z prawej strony zamykał skutecznie Shvydakov. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

 

Po przerwie szybko straciliśmy korzystny wynik. W 48 minucie bramkę z rzutu wolnego zdobył Denisyuk. Byliśmy załamani po tej bramce, tym bardziej, że Bielszina prowadziła. Skórę uratował nam Udodov, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Lavrenchyuka. Do końca meczu nic się nie zmieniło, a brak obrońców dał o sobie znać. Mam nadzieję odegrać się z Mikaszewicami.

 

Szkoda straty trzech punktów w tak ważnym spotkaniu. Nadal zachowujemy przewagę, ale tylko 3-punktową. Następny mecz na wyjeździe z Mikaszewicami. Tym razem trzeba wygrać!

 

29.9.2007, 14.30, 1 liga białoruska, 21/26 kolejka, Torpedo, Mohylew, 2640 widzów

Sawit Mohylew [1.] - Lokomotiv Mińsk [12.] 2:2 (1:1)

 

25'- Udodov (1:0)

30'- Shvydakov (1:1)

48'- Denisyuk (1:2)

66'- Udodov (2:2)

 

Skład: Makarevich --- Seregin, Zhuk, Borovitskiy, Kravtsov (37' Shevtsov) --- Rushnitskiy, Levitskiy, Glushankov, Shakov, Lavrenchyuk --- Udodov

 

Mom: Andrey Udodov (Sawit), ocena: 8, 2 gole, 20/22 celnych podań (91%), 2/8 celnych strzałów (25%)

 

Na plus: Valeriy Makarevich- Oprócz Udodova najlepszy zawodnik. Uratował nas od naprawdę wysokiej porażki. Kiedy mógł, to bronił fantastycznie

 

Na minus: Konstantin Kravtsov (Shevtsov)- Młody Rosjanin zagrał słabo, a jego zmiennik jeszcze gorzej. Miałem przeczucie, ze Shevtsov jest kiepski jak barszcz

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE WRZESIEŃ 2007

 

Ostatniego dnia września w Mikaszewicach postanowiono zrobić rewolucję. Tuż przed spotkaniem z nami. Tu zobaczyłem jedną dziwną rzecz. Prezes Andrey Bokhno zwolnił z posady trenerskiej Valeriy'a Bokhno. Czyżby układy rodzinne, wujki, ciocie i kuzyni już nie działali? W każdym razie nowym trenerem ma zostać 29-letni Alexandr Kruk

 

Bilans: 2-2-0, 14:5

Liga: 1.Sawit [+3] 2. Bielszina

Puchar: Odpadliśmy w drugiej rundzie

Stan konta: 116 tys. euro

 

Transfery (Świat):

 

1. Nikita Andrejev: Levadia ---> M. Tel-Aviv za 1,9 mln euro

2. Radosław Sobolewski: Wisła ---> B. Jerozolima za 1,2 mln euro

3. Bertrand Laquait: Charleroi ---> Sparta Praga za 525 tys. euro

 

Transfery (Białoruś):

 

1. Roman Stefanov: Darida ---> Czernomoriec za 3 tys. euro

2. Radion Zhuk: Smorgonie ---> Wilno za 1 tys. euro

Transfery (Polska):

 

1. Piotr Reiss: wolny transfer ---> Polonia Bytom

 

Statystyki ligowe (Sawit):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (24)

2. Vladimir Shakov (7)

3. Vitaliy Rushnitskiy (6)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (16)

2. Victor Borovitskiy (6)

3. Andrey Lavrenchyuk (4)

 

Gracz meczu:

 

1. Andrey Udodov (7)

2. Andrey Lavrenchyuk (3)

3. Vladimir Shakov (3)

 

Średnia ocena:

 

1. Andrey Udodov (7.94)

2. Vladimir Shakov (7.63)

3. Vitaliy Rushnitskiy (7.29)

 

Statystyki ligowe (cała liga):

 

Gole:

 

1. Andrey Udodov (24, Sawit)

2. Maxim Sukhoveev (21, Bielszina)

3. Dmitriy Leshanyuk (12, Biełkard)

 

Asysty:

 

1. Vladimir Shakov (16, Sawit)

2. Pavel Mikhaltsov (8, Baranowicze)

3. Alexey Borovskiy (6, Kommunalnik)

 

Gracz meczu:

 

1. Maxim Sukhoveev (9, Bielszina)

2. Andrey Udodov (7, Sawit)

3. Pavel Mikhaltsov (6, Baranowicze)

 

Średnia ocena:

1. Andrey Udodov (7.94, Sawit)

2. Maxim Sukhoveev (7.72, Bielszina)

3. Vladimir Shakov (7.63, Sawit)

 

Menedżer miesiąca: Vladimir Belyavskiy (Bielszina)

 

Tabela

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+1]

Białoruś: BATE [0]

Białoruś 1: Sawit [+3]

Francja: Lyon [+4]

Hiszpania: Atletico [+3]

Polska: Korona [+3]

Polska 2: GKS Katowice [+1]

Rosja: Spartak Moskwa [+2]

Rosja 1: Szynnik [+24] Mistrz

Ukraina: Dynamo Kijów [+3]

Ukraina 1: Dynamo-2 Kijów [+6]

Węgry: ZTE [+1]

Włochy: Parma [+1]

 

Ranking FIFA:

 

1. Włochy - 1621 pkt. [+1]

2. Brazylia - 1521 pkt. [-1]

3. Portugalia - 1493 pkt. [+2]

----------------------------------

20. Polska - 870 pkt.

----------------------------------

71. Białoruś - 870 pkt. [+2]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...