Skocz do zawartości

Paris Saint - Germain


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę , że na tym forum powinno być też miejsce dla paryskiego klubu :) Mam nadzieję , iż jacys kibice tego tu klubu się znajdą ;)

 

Sam PSG kibicuje od mniej więcej roku a prawdziwa miłość do tego klubu zaczęła się w lipcu ! Teraz niemal co dzień szukam jakiś ciekawostek, newsów itd na temat tego klubu :P

 

Tak więc topic o Paris Saint- Germain uważam za otwarty ! Piszcie, piszcie i jeszcze raz piszcie :D

Odnośnik do komentarza

Paris Saint - Germain 3:1 Le Mans

 

Guillaume Hoarau 23'

Gregory Cerdan 31'

Guillaume Hoarau 39'

Peguy Luyindula 87'

 

Skład PSG : Landreau - Ceara, Traore, Camara, Armand - Giuly, Clement, Makalele ?, Sessegnon, Rothen - Hoarau

Początek mieliśmy niemrawy :( Aż do 23 minuty ... Po przepięknym rajdzie z piłką Sessegnona , dogrywa on piłke do Hoarau , który stanął oko w oko z Pele i strzelił obok bezradnego bramkarza gości ! :D Przez kolejne kilka minut goście z Le Mans napierali na naszą bramkę. Landreau bronił bardzo ładnie ! Nieszczęsna 30 minuta - faul z boku boiska, dośrodkowanie z wolnego i Cerdan wszedł jak w masło i bramka :o Mentalnośc Paryżanów, pewnie już byly myślami na Pigalaku :( Na szczęście mamy Hoarau (król strzelców w ubiegłym roku w Ligue2) ! Daleka piłka na Hoarau ten zgrywa do Sessegnona, klepka i po raz drugi Guillaume sam na sam z Pelle :) i 2:1 ! Piękna bramka ! Do końca pierwszej połowy już nic !

 

Druga połowa to nieustanny atak Le Mans... Błędy popełniali Camara i Traore, przegyrwali pojedynki główkowe a w 60 którejś minucie zawaliliby bramke ;/ Maiga wyszedł sam na sam z Mickaelem jednak uderzenia z woleja to nie jego mocna strona (na szczęscie) i strzelił nad bramką ! My graliśmy z kontry, głównie długie piłki... Nie przynosiło to efetku, Le Mans atakowała ... Bardzo nerwowa końcówka w 79 minucie z boiska zszedli Giuly i Rothen w ich miejsce Sakho i Luyindula :) Zreszta ten drugi w 87' ustalil wynik meczu ! Sessegnon piękna długa piłka , Peguy sam na sam i gooool ! Kibice skandują - Ici c'est Paris ! (Tutaj jest Paryż) ! W 90 minucie schodzi Hoarau (standing ovation) wchodzi Mateja Keżman ! 3 minuty doliczone , jednak nic się nie dzieje !

 

Troszke o poszczególnych formacjach :)

 

Bramkarz - Landreau - pewniak - ładnie wczoraj zagrał, spokojnie , dobre interwencje jednak przy bramce mógł troszke lepiej się zachować !

 

Obrona - Tutaj mamy duże problemy - o ile Armand i Ceara zagrali ładnie, bez problemu tak środek obrony w postaci Camary i Traore byl bardzo niepewny... Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu z Auxerre bedzie okej.

 

Pomoc - Sessegnon, Sessegnon i jeszcze raz on xDD Piękny mecz, a asysta cud, miód i orzeszki ! Makalele czyścił ładnie , Giuly biegał i wkręcał w glebe. Clement niewidoczny a Rothen irutujacy zwalnianiem akcji (szzcegolnie kontry) i graniem dlugimi pilkami !

 

Atak - Fenomenalny Hoarau - 2 sytuacje podbramkowe i obydwie wykorzystane (9 i 10 gol w sezonie) !

 

Rezerwowi - Kezman (90 minuta) , Sakho i Luyindula (79') Cieszy postawa Peguya , który wykorzystał swoją szanse, Sakho walczył dzielnie !

 

Cieszy wygrana lecz mecz bardzo przeciętny ! Czekamy teraz na Auxerre !

Jezscze oceny piłkarzy wg L'equipe

 

Landreau 6

Ceara 6

Camara 6

Traore 6

Armand 6

Giuly 5

Clement 6

Makalele 6

Sessegnon 7

Rothen 4

Hoarau 8

 

Tabela Ligue 1 :

 

1 Lyon 17 10 4 3 22-12 34

2 Marseille 17 8 7 2 33-21 31

3 Rennes 17 7 9 1 22-12 30

4 Bordeaux 17 8 5 4 24-15 29

5 PSG 17 9 2 6 20-14 29

 

Jest wielka szansa wskoczenie nawet na 2 miejsce o ile nie przegramy z niżej notowanym rywalem , co Paryżanom może się zdarzyć :/ Można nawiązać nawet do walki o mistrza , ja w to wierze ! Allez, allez PSG !

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję , iż jacys kibice tego tu klubu się znajdą ;)

Sie znajda - postaram sie co jakis czas dorzucic cos od siebie w tym temacie :)

 

Na razie ciesze sie, ze po mocno przecietnym poczatku sezonu udalo sie wskoczyc do gornej polowki tabeli - a co bedzie dalej zobaczymy.

 

Bardzo się cieszę, że się chociaż "ktoś" znalazł ! xDD

 

Ojj tak początek był bardzo przeciętny, teraz tylko czekać co się wydarczy 13.12 :)

Odnośnik do komentarza

Trochę wypowiedzi piłkarzy i trenerów po meczu z Le Mans :

 

http://www.psg.fr/en/article/003001/articl...m-of-the-future

 

Oraz plotki dotyczące ruchów transferowych z i do PSG :

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Cieszy mnie skromność i postawa Hoarau - "Najważniejsze są trzy punkty!"

 

Odnośnie ploteczek - Sam nie jestem przekonany do Pancrate lecz ma dobre wejścia z ławki , powinien odejść (sam fakt, że interesują się nim kluby z Premiership jest niezwykłe ;P) a klub zarobił by lekko z 2 mln ojro ;) Co do Legeara to jeżeli Paryżanie by go pozyskali było by to coś fantastycznego - alternatywa lub kandydat za Rothena ;) Ten drugi musiałby nieżle zasuwać by grać ;)

 

Allez , allez PSG !

Odnośnik do komentarza

Po wspaniałym meczu przeciwko Twente Enschede rzutem na taśmę wskakujemy do 1/16 Pucharu UEFA. W ostatniej kolejce udało nam się bilansem bramkowym wyprzedzić Santander. Przy naszej wygranej 4-0 awans dał nam gol strzelony Hiszpanom przez Manchester City. Pierwszy gol to ładne uderzenie Luyinduli, który wykorzystał błąd obrońców, którzy zderzyli się ruszając do tej samej piłki. Kolejny gol to uderzenie Sassegnona, który ostatnio jest w świetnej formie (2 gole w niedzielę wbite Auxerre). Awans dała nam wspaniała końcówka i dwa gole w odstępie dwóch minut. Najpierw Keżman wykorzystał dośrodkowanie Ceary rehabilitując się za przestrzelonego wcześniej karnego podyktowanego za faul na Luyinduli, który chwilę później przypieczętował zwycięstwo spokojnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Czekamy teraz na rywala w kolejnej rundzie. Może to być: Metalist Charków, Standard Liège, Udinese, Wolfsburg, Hamburg, Saint-Étienne lub CSKA Moskwa.

A w niedzielę mecz ze słabo spisujacym się w tym sezonie Vallenciennes, z którym nie wolno stracić punktów.

Allez PSG! :)

 

Metalist Charków, Standard Liège, Udinese, Wolfsburg, Hamburg, Saint-Étienne lub CSKA Moscow

Odnośnik do komentarza

PSG 2:2 Valenciennes

 

1:0 Guillaume Hoarau 28'

1:1 Rudy Mater 46'

2:1 Jerome Rothen 73'

2:2 Siaka Tiene 84'

 

NIestety ten mecz potwierdził regułe , że Paryżanom nie idzie w spotkaniach z outsaiderami u siebie ;(

Nasi atakowali od poczatku... szybko zdobyta bramka lecz sędzia liniowy podniósł chorągierwke - SPALONY !

28 minuta - rożny , Rothen wykonuje piłkarze VAFC wybijaja... z prawej strony Ceara dosrodkowanie - Hoarau mimo asysty kilku zawodnikow przeciwnika przyjmuje pilke na "klate" i strzela z woleja w okno ! Bramka sezonu jak dla mnie,m coś pięknego ! na 1:1 Mater, głupia bramka ;/

Nasi ciagle atakowali przy fenomenalny dopingu Paryżan - kibice z Auteil śpiewali razem z kibicami z Boulogne coś pięknego xDD!

Rothen w 73 minucie na 2:1 po dobitce strzału Sessegnona ;) NIestety nasi się cofnęli co było błedem i 6 minut przed koncowym gwizdkiem Tiene zza pola karnego gol ! Ehh szkoda bo moglismy zakonczyc polmetek na podium :) niestety !

 

Święta po raz pierwszy od kilkunastu lat Paryżanie będę mieli radosne - PSG na 4 miejscu przed OM ?!

Awans takze do 1/16 pUEFA jest powodem do satysfakcji !!

Odnośnik do komentarza

Podusmowanie pierwszej części sezonu 2008/2009 :

 

Prezydent Paris Saint Germain, Charles Villeneuve :

 

http://www.pilkanozna.pl/news.php?ID=104320

 

Kurczę gdyby naprawdę kupili wartościowego piłkarza byłoby świetnie ;) Celujemy w LIGE MISTRZÓW bo majster jak dla mnie jest nierealny ;(

 

Clude Makalele podziela moją opinie...

 

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=16&

 

chociaż mowa o celu jakim jest utrzymanie w Ligue 1 jest już niemal spełnione !

 

Walmy , celujmy , pierdyknijmy vice- majstra ! To moje życzenie na Nowy rok !

 

Szczęśliwej Hanuki kibice PSG !

Odnośnik do komentarza

Le Guen mówi, że chciałby w Paryżu ponownie zobaczyć Anelkę. Nie wiem czy to dobry pomysł. Były to na pewno spory wydatek, a posługując się FMowym zwrotem to potencjalna mina. Co prawda, ponoć enfant terrible francuskiej piłki się ustatkował, ale ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Podobny charakterologicznie typ zawodnika: Keżman na razie zawodzi, obawiam się że z Anelką mogłoby być podobnie.

Odnośnik do komentarza

Anelka ciepło wypowiada się o Paryżu ...

 

Natomiast ja nie chciałbym go widzieć tutaj gdyż po co nam 4-5 napastnik jak tak naprawde gramy systamem z jednym napastnikiem...

 

Osobiście chciałbym tutaj zobaczyć jakiegoś lewego pomocnika żeby Rothen miał rywalizacje ;)

 

Pół Premiership zainteresowane jest Sakho :

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

Nominacja dla Sessegnona (głosujmy!) :

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...amp;ucat=1&

 

Teraz mnie to podbudowało:

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...mp;ucat=11&

 

;(;( ale jest przynajmniej szczery i umie przyznac sie do bledu !

http://www.psgonline.pl/index.php?subactio...amp;ucat=1&

Odnośnik do komentarza

Ale bez przesady. Moze Anelka przejdzie do PSG, ale na pewno nie w najblizszym czasie. Musialby byc kompletnym idiota, aby zamienic klub grajacy regularnie w LM, walczacy o triumf w najsilniejszej lidze, na klub ktory - mowiac delikatnie - najlepiej sobie nie radzi.

 

A tak w ogole jest gdzies w sieci tabelka Ligue 1? Na psgonline.pl nie ma, chyba, ze przeoczylem.

Odnośnik do komentarza
Ale bez przesady. Moze Anelka przejdzie do PSG, ale na pewno nie w najblizszym czasie. Musialby byc kompletnym idiota, aby zamienic klub grajacy regularnie w LM, walczacy o triumf w najsilniejszej lidze, na klub ktory - mowiac delikatnie - najlepiej sobie nie radzi.

 

A tak w ogole jest gdzies w sieci tabelka Ligue 1? Na psgonline.pl nie ma, chyba, ze przeoczylem.

 

Kerry może przez ostatnie dwa lata PSG tułało się w dołku tabeli ale w tym roku wyszli z tego dna i walczą o europejskie puchary nie mówiąc już o tym , że niektorzy wierzą w majstra ;) Anelka na pewno nie przyjdzie teraz i nawet go nie chce !?

Odnośnik do komentarza
Le Guen mówi, że chciałby w Paryżu ponownie zobaczyć Anelkę. Nie wiem czy to dobry pomysł. Były to na pewno spory wydatek, a posługując się FMowym zwrotem to potencjalna mina. Co prawda, ponoć enfant terrible francuskiej piłki się ustatkował, ale ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Podobny charakterologicznie typ zawodnika: Keżman na razie zawodzi, obawiam się że z Anelką mogłoby być podobnie.

 

 

Jak na mój gust to trzy. Anelka to chyba "wychowanek" PSG, a potem grał w nim po transferze z Realu Madryt. To byłoby trzecie podejście :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...