Skocz do zawartości

Golden Dream


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz Czytelnik, nasz Pan :>

 

20. marca w Wuppertal działy się przedziwne rzeczy. W naszym klubie pojawił się prezes klubu piłkarskiego Burgos C.F. licząc, że skuszę się na powrót do ojczyzny i wezmę pod opiekę jego zespół. Dostałem do podpisania trzyletni kontrakt wart blisko dwa tysiące euro miesięcznie, czyli trochę mniej, niż zarabiam w Niemczech. Pan Dominigo Navoa przybliżył mi warunki panujące w klubie, lecz i tak moje decyzja mogła być tylko jedna. Nie po to postawiłem sobie za punkt honoru zbudowanie silnej ekipy w Wuppertal, żeby po niecałym sezonie opuszczać ten klub. Oprócz tego głównym powodem, dla jakiego odrzuciłem tę ofertę, była perspektywa następnego sezonu. Do klubu przyjdzie kilku klasowych piłkarzy i chciałbym sprawdzić ich umiejętności. Zarząd i kibice przyjęli moją odmowę z ulgą, co pozwoliło mi poczuć, że jestem w tym klubie potrzebny. Teraz ruch należy do prezesa Runge. Mój kontrakt upływa wraz z końcem obecnego sezonu i na razie nie doczekałem się stanowiska zarządu w celu jego przedłużenia, bądź nie.

 

Atmosfera w zespole była znakomita. Piłkarze pokrzepieni moim zapewnieniem, że nigdzie nie odchodzę z uśmiechem na ustach rozpoczęli rozgrzewkę przed meczem z Erfurt. Na ławce rezerwowych po raz kolejny wylądował Trałka. Łukasz ze swojej roli w drużynie wywiązuje się dobrze, ale zawsze mógłby grać lepiej. W jednym meczu potrafi zagrać kilka znakomitych piłek, aby chwilę później zaliczyć tyle samo strat. Potrzebuje stabilizacji, której nie brakuje Pfingstenowi - i to właśnie on zajął miejsce Polaka w środku pola.

 

Zaczęliśmy ostro, choć efekty naszych ataków przyszły dopiero w 36. minucie, gdy niezawodny Mehnert wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Manno. Nasz obrońca tego dnia był wyjątkowo skuteczny, jeśli chodzi o sytuacje strzeleckie. Tuż przed zmianą stron uderzył w słupek, zaś siedem minut po wznowieniu gry piłka po jego strzale wylądowała w siatce. Björn wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony gry Lejana i mocną główką wpakował piłkę do bramki. Dwubramkowe prowadzenie nas satysfakcjonowało, stąd pozwoliliśmy sobie na oszczędzanie nóg i tym samym zainkasowaliśmy komplet punktów.

 

22.03.2006: Stadion am Zoo, Wuppertal - 6539 widzów

RDN (26/36): [1] Wuppertal - [7] Erfurt 2:0 (1:0)

1:0 Mehnert rz/k 38.

2:0 Mehnert 52.

Wuppertal | Maly - Kern, Islamoglu, Mehnert, Schaffrath - Gensler, Pfingsten, Diakite (78. Trałka), Lejan - Manno (78. Tokody), Gümüstas (83. Wiweink)

 

MoM: Björn Mehnert (SW/DC; Wuppertal) - 9

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później zmierzyliśmy się z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Münster, mimo słabej gry w tym sezonie, w kilku meczach pokazali, że są groźni i potrafią urwać punkty zdecydowanie wyżej notowanym rywalom. Po raz kolejny zaufałem sprawdzonej w poprzednich spotkaniach taktyce, której głównym założeniem była gra skrzydłami. Rywale sprowadzili nas do parteru i już w 8. minucie pokazali, że naprawdę potrafią grać z drużynami lepszymi od siebie. Amerykanin Gibson przedarł się w pole karne i pokonał Maly'ego strzałem, wykorzystując to, że nasz bramkarz nie postanowił przypilnować krótszego słupka. Dwie minuty później powinno być 2:0, gdy szybka kombinacja gry piłką zaowocowała stuprocentową sytuacją do strzelenia bramki. Tym razem nasz golkiper pokazał klasę i końcem palców przerzucił futbolówkę nad poprzeczkę. Do gry wróciliśmy po pół godzinie gry, gdy strzał Trałki z rzutu wolnego minimalnie minął poprzeczkę. Chwilę później cieszyliśmy się z remisu. Lejan po tańcu z piłką wystawił ją do nadbiegającego Diakité, a ten kropnął ile sił w nogach i zmusił bramkarza do kapitulacji. Po zakończeniu spotkania można było pokusić się o pewne wnioski. Nie jesteśmy na tyle silnym zespołem, aby grać co trzy dni i potrzebujemy szerszej ławki. Obecni zawodnicy po pierwszej połowie oddychali rękawami, stąd druga połowa była nudna jak flaki z olejem.

 

25.03.2006: Preußen-Stadion, Münster - 2891 widzów

RDN (27/36): [14] Münster - [1] Wuppertal 1:1 (1:1)

1:0 Gibson 8.

1:1 Diakité

Wuppertal | Maly - Wiwernk, Islamoglu, Mehnert, Schaffrath - Gensler, Kern (80. Bork), Trałka (62. Bayertz), Lejan - Diakité, Tokody (72. Gümüstas)

 

MoM: Grover Gibson (MLC; Münster) - 7

Odnośnik do komentarza

W ostatnich dniach marca do mojego gabinetu przyszedł piłkarz rezerw Tim Jerat. 24-latek odważnie przyznał, że oczekuje nowego kontraktu i wyższych zarobków, albo inaczej poszuka sobie nowego klubu. Zabrzmiało to bardzo komicznie zwłaszcza, że jego umowa z zespołem kończy się pod koniec obecnego sezonu i to ja mogę mu zaproponować podpisanie nowej, a nie on mi. Niemiec z miejsca został poinformowany, że może szukać sobie nowego zespołu i uprzejmie poprosiłem go, aby nie zawracał mi głowy swoimi chorymi ambicjami.

 

Tego samego dnia otrzymałem do podpisania nowy kontrakt. Muszę przyznać, że warunki zaproponowane przez prezesa klubu mocno mnie rozczarowały. Nie dość, że umowa jest jednoroczna, na dodatek miałbym zarabiać czterysta euro mniej. Podjąłem się negocjacji i usilnie wierzę w to, że jakoś się porozumiemy.

 

Zmodyfikowana oferta przyszła o 22:45 i o tej samej porze złożyłem swoją parafkę na umowie. Mimo moich usilnych starań nic nie udało mi się wywalczyć i w efekcie będę pracował na dziwnych zasadach. Jakikolwiek klub, który zechce mnie zatrudnić, będzie musiał zapłacić rekompensatę Wuppertal i to dosyć znaczną, co prezes zakomunikował z rozbrajającą szczerością. Czuję się w pewnym stopniu wyrolowany, ale i tak na chwilę obecną nie widzę dla siebie miejsca nigdzie indziej.

 

Marzec 2006

 

Bilans spotkań: 5 [4-1-0]

Liga Regionalna: 1 [+3] 61 pkt

DFB-Pokal: 3 runda [vs HSV 0:2]

Finanse: - € 1.68 mln (- € 2.38 mln)

Budżet transferowy: € 0

Nagrody: Björn Mehnert (2. piłkarz miesiąca)

Transfery (Polska):

1. Dariusz Zjawiński (19, ST; Polska U-21: 1/1) Legia -> Steaua € 1.1 mln

 

Transfery (świat):

1. Makelele (21, DM; Brazylia) Santo André -> Santos € 3.8 mln

2. Junior Ross (20, AMRC/ST; Peru U-21: 1/0) Sporting Cristal -> Alianza Lima € 3.6 mln

3. Márcio Egidio (22, DM; Brazylia) Coritiba -> Internacional € 2.7 mln

 

Wybrane ligi:

Anglia: Man Utd [+5]

Brazylia: -

Francja: Bordeaux [+0]

Grecja: Panathinaikos [+10]

Hiszpania: Real Sociedad [+2]

Holandia: Feyenoord [+1]

Niemcy: Bayern [+7]

Polska: Groclin [+4]

Rosja: Tom [+2]

Włochy: AC Milan [+4]

 

Polskie zespoły w europejskich pucharach:

Puchar UEFA

[2 run. el] Wisła Kraków - Ajax Amsterdam 1:3 (1:1; 0:2)

 

Ranking FIFA:

1. [-] Meksyk 891, 2. [-] Brazylia 889, 3. [-] Stany Zjednoczone 882 | 54. [-] Polska 606

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...