Skocz do zawartości

Seria Fallout


wwosik

Rekomendowane odpowiedzi

ZTCP jest tam jakaś platforma czy jakieś inne metalowe ustrojstwo, które charakteryzuje się tym, że siedzi tam jakiś napromieniowany żebrak. Tak czy inaczej jak będziesz na wprost River City(of kors będąc już na tej platformie), tak, że będziesz widział strażników po drugiej stronie to gdzieś po boku jest interkom przez, który możesz porozmawiać ze strażnikami, którzy powinni umożliwić Ci wejście.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

A ja od wczoraj pykam w Fallouta i trochę mnie przeraża ta gra. W Vault'cie wiedziałem co robić, wszystko było dość klarowne, a teraz nagle łażę po mieście, co minutę ktoś/coś mnie atakuje... Gubię się, ale czytam tutaj opinię i zaczynam rozumieć tę grę trochę bardziej. Zdziwiła mnie jej FPS'owość.

Odnośnik do komentarza

SPOILER (nie moge go zrobic na tej klawiaturze ;) )

 

Czy sytuacje w tym wirtualnym swiecie da sie rozwiazac bez zabijania wszystkich? Spodziewam sie, ze cos trzeba zrobic z wszystkimi urzadzeniami wydajacymi rozne dzwieki w opuszczonym domu, ale kombinowalem wszystko i sie nie udalo :(

Odnośnik do komentarza

Kiedy aktywujesz dobry przedmiot wydaje on dźwięk, a gdy zły, taki jakby zgrzyt. Musisz zapamiętywać kolejność i zrobić to metodą prób i błędów, w całej sekwencji przedmioty mogą się powtarzać, gdy zrobisz to w dobrej kolejności w domu pojawi się terminal kierujący całą symulacją.

Odnośnik do komentarza

Aaaa, cos mi wlasnie te zgrzyty nie pasowaly, wydawalo mi sie, ze czasem ich nie bylo, ale pozniej myslalem, ze to przy kazdym przedmiocie taki dzwiek jest. Ja kombinowalem muzycznie, ukladalem dzwieki od najnizszego do najwyzszego i vice versa :D No coz, zrobilem misje na inny sposob, zle sie z tym czulem, ale takie zycie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Pozwoliłem sobie zmienić nazwę tematu z Fallout 3 na obecną.

 

Jakie macie opinie o Falloutcie 4 :)? Narazie pograłem kawałek poza prolog i jestem pozytywnie zaskoczony. Wszystko wygląda ładnie, działa na całkiem niezłych detalach (mam i5 3470, 8gb ramu i GF 750GTX), na padzie gra się super, te wszystkie pierdółki typu palce poruszające pokrętłami na pip-boyu naprawdę fajnie wszystko uzupełniają... W zasadzie jedyne co jeszcze nie wiem czy mnie nie będzie irytować to ta funkcja dozbrajania domu (dobrze rozumiem, że to to?) kupowanie wieżyczek obronnych, min... wydaje mi się to trochę takie urozmaicanie rpg na siłę. Ale może mi się ta opcja spodoba, w końcu to sam początek i nic jeszcze w tym domu nie wybudowałem.

Odnośnik do komentarza

A ja się wczoraj złapałem na klasycznym w falloucie "pójdę jeszcze tam i jeszcze tu". Na razie mam też wrażenie, że jest strasznie dużo misji w stylu "idź tam z (tutaj zależnie kto zleca) i znajdź/wybij wszystko co się rusza, a jak skończysz to wróć, dostaniesz takie samo zadanie tylko w innym miejscu". Jest też kilka perełek, a sam wątek główny wydaję mi się ciekawszy niż w trójce. Oby nie skończył się równie szybko co tam. No i oczywiście trochę razi liczba dostępnych opcji dialogowych, to że jak wybierzesz jedną to już nie cofniesz się i nie dopytasz o coś innego, a sarkazm ma sporo mocnych odzywek, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co nasza postać powie.

Trudniej jest z kapslami i amunicją, broni wypada multum, ale jest mało warta, wiec przed chwilą przerzuciłem się na na swattera + cały czas chodzę w pancerzu wspomaganym.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zadowolony, bo gra mi się bardzo przyjemnie, jednak mam jedno zastrzeżenie - nic się nie zmieniło w samobójczym parciu do zwarcia AI. O ile na otwartej przestrzeni AI czasem myśii i wychodzą fajne strzelaniny, to w wąskich korytarzach jest dramat, VATS praktycznie się nie przydaje, a my sami musimy ulec przeważającej liczbie wrogów. A to jest związane z drugim zarzutem - absurdalną ilością wrogów, których musimy się pozbyć by osiągnąć cel - przodują w tym zwłaszcza ghoule, które występują w wielkich "stadach". Mam tez podejrzenie, że w niektórych sytuacjach gra teleportuje rywali za nasze plecy, bo są sytuacje, gdzie nagle jesteśmy ostrzeliwani z każdej strony. Mało jest też sytuacji, gdzie możemy się wymiksować gadką - na razie udało mi się raz i byłem bardzo mile zaskoczony w jaki sposób do tego doszło:

 

w pierwszej grupie, która się do nas przyłącza jest wróżbitka, która ma wizje po dragach. Kiedyś w jakiejś gadce jej dałem jet i mi powiedziała, że jak spotkam grubego faceta i chudą kobietę, których otacza zło, to żebym powiedział tak, a tak. I z 7-8h później faktycznie trafiłem na tę parę i mogłem użyć hasła :)

Może takich sytuacji jest więcej, kto wie :) Na koniec to co przytłacza - ogrom świata. W Bostonie praktycznie budynek na budynku, a w każdym kilka pięter z dziesiątkami pokojów.

Co do obawień, to mam też stracha, że zablokowała mi się linia questowa związana z jednym ze stronnictw, bo koleś, z którym mam pogadać cały czas mnie zbywa. Internety póki co podzielone jaka jest tego przyczyna.

 

PS - nie do końca spodobał mi się system rozbudowy baz. Owszem, fajne to to, ale wiąże się z potężnym mankamentem. Musimy zbierać praktycznie wszystko, co nie jest przybite do ziemi gwoździami. Wszystko - talerze, telefony, wiatraki, kubki, widelce, pluszowe misie itp - bo z tego mamy surowiec na rozbudowę. Prowadzi to do sytuacji, że w połowie plądrowania budynku mamy zapchany nasz plecak i plecak kompana, i zaczyna się sortowanie śmieci żeby zrobić miejsce na cenniejsze grat. Denerwujące, szkoda, że nie można mieć jucznego bramina ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ale wiem, że na pewno można mu bagaż przydzielić :keke:.

 

Jeszcze o jedna rzecz mi się nie podoba, system zdobywania leveli. Wcześniejsze fallouty były pod tym względem bardzo fajnie inne i ciekawe, rozbudowane. Ten przez swoją przejrzystość jest koszmarnie nudny i w zasadzie identyczny jak w setce innych gier :(.

Odnośnik do komentarza

Yup, system rozwoju postaci jest dziwny...Nie wiem po co było zmieniać coś co działało dobrze. Grafika dla mnie nie jest problemem, tym bardziej że lokacją są super klimatyczne. Questów idź zabij faktycznie póki co jest sporo(jestem na początku) ale już miałem kilka sytuacji w których mogłem pewne rzeczy rozwiązać dialogiem, co z tego skoro opcji dialogowych jest 4 w tym retoryka zdaję mi się być kompletnym randomem, raz zaloaduje i uda mi się przejść test a innym razem nie. Budowanie miasta też jest dziwne, szkoda że nie dali możliwości budowania od razu całych domów, tak pewnie bym dużo bardziej pobawił się tym systemem a tak to raczej nie za bardzo mam do tego zmysł. Póki co jednak gra mi się bardzo fajnie, nie jest to oczywiście F 1/2 czy nawet NV ale jako gra ogólnie wypada całkiem dobrze. Chociaż póki co przerasta mnie poziom trudności, mam 7 lvl i gdziekolwiek pójdę dostaję takie wciry że szok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...