Skocz do zawartości
Do końca czerwca będą trwać wybory do ModTeamu.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Gość Profesor

Tryb HC (hardcore) i mHC (moderate-hardcore) w FM 2009, 2008, 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w kwestii scoutingu WB - czy wysłanie na region WB jest zgodne z zasadami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pytanie w kwestii scoutingu WB - czy wysłanie na region WB jest zgodne z zasadami?

I dodatkowe pytanie - np. w 3 lidze szkockiej już mam zatrudnionych 4 trenerów "na wejściu" - mam ich wywalać, czy uznać, że jeśli klub sobie "pozwala" na nich, to mogę zostać przy tej liczbie, i co najwyżej ich "wymienić" (zatrudnić nowego, i wywalić starego), a wrazie ewentualnego awansu już dalej zgodnie z zasadami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co to jest scouting WB?

a propos drugiego pytania - ja bym ich zostawił, jednak po wywaleniu jednego z nich, jeśli byś kogoś szybko nie zakontraktował na jego miejsce to tym samym zmniejszyłbym sobie liczbę trenerów - ale to moje osobista modyfikacja mHC. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a co to jest scouting WB?

chodziło mi o region Wielkiej Brytanii...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Przy zmianie pracodawcy muszę wybrać klub z niższej ligi niż obecna (Ekstraklasa Rosji), czy mogę wziąć lepszy zespół z tej samej ligi??

2. Jak zachować się przy chęci zmiany kraju, należy przyjmować ofertę z najniższej ligi??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 i 2 - skoro jesteś już znanym menedżerem, możesz akceptować każdą ofertę, jaką otrzymasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam pytanie przed ważnym meczem:

Co mi wolno jeszcze zrobić, aby lepiej poznać mojego przyszłego przeciwnika? Oczywiście oprócz raportu mojego obserwatora. Jeśli ma być realistycznie, to chyba mogę zobaczyć w jakim składzie grają i kto jest aktualnie kontuzjowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w jakim grają to sie dowiesz w 1 minucie meczu :keke: przecież zmian można dokonać i na 1 min przed rozpoczęciem spotkania

a w jakim grali to sobie możesz sprawdzić w raporcie skauta :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10. Reprezentacja: Jako że moduł reprezentacji jest niedopracowany, wyszukując zawodników do niej można korzystać z ekranu wyszukiwania. Znalezionych w ten sposób zawodników NIE MOŻNA automatycznie uznawać za przescoutowanych i sprowadzać do klubu

Czy mogę zaglądać również do statystyk ligowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Prof, Dix__

Szybkie pytanie, jeżeli jedyny scout nie znajdzie chętnych do gry w mojej drużynie, to mogę podpisać kontrakty z szarakami z mojej drużyny. Obecnie mam czterech zawodników w składzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem Profem, ani Dix__em, ale skoro w HC możesz tak robić, to myślę, że w mHC tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Prof, Dix__

Szybkie pytanie, jeżeli jedyny scout nie znajdzie chętnych do gry w mojej drużynie, to mogę podpisać kontrakty z szarakami z mojej drużyny. Obecnie mam czterech zawodników w składzie.

Brachu, na pewno możesz, a nawet musisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aby kupic trzeba przeskautowac, jesli po skałtowaniu nie sa odkryte wszystkie atrybuty to nic, mozesz brac w 'ciemno'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Prof, Dix__

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy można przy tworzeniu gry wybrać (grywalne lub w tle) inne ligi niż ta w której chcemy grać. Jeżeli nie włączymy żadnej innej niż "nasza" to po paru sezonach drużyny z naszej ligi bedą rządzić w pucharach, a jeżeli włączymy tylko najmocniejsze to zachwiejemy "naturalna równowagę" jest jeszcze rozwiązanie żeby włączyć wszystkie z danego kontynentu no ale mało który komp to wytrzyma. Czy jest to jakoś ujęte w zasadach HC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile lig wybierasz, to już Twoja decyzja. Ograniczenia dotyczą tylko retainów i ligi, w której zaczynasz grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jeśli pisze że zarząd mówi że wystarczy mi jeden trener( w oknie kontraktu z trenerami)

to mogę zatrudnic ich wiecej dopoki nie wyskoczy mi w newsach że zarząd uważa że mam wystarczająca liczbę trenerow?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli oprócz klubu prowadzimy także reprezentacje to zawodników grający dla repry można uznac za przezscautowanych??.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[...]

9. Reprezentacja: Jako że moduł prowadzenia reprezentacji NADAL jest niedopracowany, wyszukując zawodników do niej można korzystać z ekranu wyszukiwania, a nawet i z (tfu! tfu!) zewnętrznego scoutera pokroju Genie scouta, oczywiście z ukrytymi kolumnami CA/PA. Znalezionych w ten sposób zawodników NIE MOŻNA automatycznie uznawać za przescoutowanych i sprowadzać do klubu.

[zasady szczegółowe]

- można założyć, że zawodnik, który zagrał za naszej kadencji co najmniej 3 kolejne mecze, jest nam znany na tyle, że staje się to równoznaczne z jego przescoutowaniem. Ale i tak znacznie szybciej będzie po prostu go przescoutować.

[...]

Tak ciężko przeczytać? :].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi