Skocz do zawartości

Przyszłość serii Football Manager


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad to agenci. Owszem teraz FM dostarcza nam informacji, ze tacy ludzie istnieja. Ale moglby sie czasem przydarzyc jakis event, ze ten i ten frajer przywozi nam DVD (cos na zasadzie 'hazardu' w Diablo2? no bo wlasciwie do tego sie rzecz sprowadza vide Marcelo i Beto w Wisle).

Zakryte atrybuty i tylko "dvd" czyli 5 min najciekawszych akcji faceta lub skrot jakiegos meczu. Wreszcie tryb oferowania testu mialby jakis wiekszy sens.

No, to mogłoby być fajne.

Szczególnie w sytuacji gdy gramy w jakiejś zapyziałej lidze, gdzie wysyłanie skauta jest bardzo mocno ograniczone.

A jak wiadomo w każdej lidze jest masa Afrykańców, Brazylijczyków, których w jakiś sposób trzeba znaleźć/odszukać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie powinno zostać wprowadzone rozgraniczenie między ligami z Wysp Brytyjskich a Europą. Chodzi mi o funkcję managera i trenera. Wiadomo na Wyspach powinien być manager, który ma szerokie pole do manewru w kwestii transferów. Natomiast Europie (szczególnie Polsce) oprócz nas o transferach powinien decydować tak zwany u nas dyrektor sportowy. To by urzeczywistniło transfery.

 

Pozatym chciałbym w FM zobaczyć nowe ligi. Zapomniano trochę o lidze katarskiej, przez którą przewija się co jakiś czas spora grupa niegdyś gwiazd Europy (ot chociażby taki Batistuta). Z chęcią pograłbym też w ligę marokańską, egipską lub tunezyjską. Jedna liga z Afryki to jednak trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Natomiast Europie (szczególnie Polsce) oprócz nas o transferach powinien decydować tak zwany u nas dyrektor sportowy. To by urzeczywistniło transfery.

Jak teraz bardzo dużo ludzi grających naszą ligą marudzi, że zarząd im się wcina w transfery (akceptuje słabe oferty na naszych kopaczy) to już widzę jak będą zadowoleni, że jakiś marny dyrektorzyna sportowy ładuje się z butami w jego wizję zespołu.

Odnośnik do komentarza

Ale mi chodzi o kwestie kupna zawodnika. W FM jak kogoś będziemy chcieli koniecznie mieć w polskiej lidze (o ile dany zawodnik chce do nas przejść) to możemy go kupić wykorzystując cały budżet transferowy, np. możemy kupić gracza X za 500 tys. euro, mimo że jest wart 15 tys. Na to żaden zarząd się raczej nie godzi.

Odnośnik do komentarza

Mnie to nie przekonuje :/

Widziałbym natomiast opcję dorzucenia pewnych niedużych pieniędzy przez zarząd do transferu - jeśli mamy budżet 950 000 zł a chcemy kupić kogoś za milion powinna istnieć opcja prośby do zarządu a dodanie tylko tych brakujących pieniędzy, mniejszych niż przy opcji ,,podnieś budżet transferowy'', w rzeczywistości klub ma dość luźno określony budżet i te pieniądze mogą się znaleźć

Odnośnik do komentarza

Co do finansów, to uważam, że gracz powinien mieć większy wpływ na nie. Chociażby przez wybór sponsora czy ustaleniu cen biletów i karnetów.

Jeszcze co by można zmienić w FM to tzw. turne w opcjach przy meczu towarzyskim. Powinno to być coś na zasadzie obozu, wybieramy miejsce oraz mamy podane drużyny będące na zgrupowaniach w tym samym kraju, bo nudne jest rozgrywanie spotkań tylko z miejscowymi podczas turne.

Odnośnik do komentarza

Co do finansów, to uważam, że gracz powinien mieć większy wpływ na nie. Chociażby przez wybór sponsora czy ustaleniu cen biletów i karnetów.

To idź pograj w FIFA Manager, tam znajdziesz takie rzeczy. Czy w rzeczywistości menadżer piłkarski się zajmuje takimi rzeczami? No właśnie...

 

A co do kwestii dyrektora sportowego, to byłoby to kompletnie bez sensu i nie dałoby się wprowadzić tego - znając SI - bezbłędnie. Nie chciałbym, żeby sterowany przez AI dyrektor kupował mi zawodników do drużyny. Wolę robić to sam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o sponsorów to mogłaby być chociaż notka, że spośród ofert firmy X na 2 mln,Y na 1,8 mln i Z na 2,1 mln zarząd podjął decyzje o podpisaniu umowy z firmą taką i taką. A czy była to najkorzystniejsza oferta to już decydowałyby atrybuty prezesa (bo ma ich kilka a chyba nie są wykorzystywane).

Hmm...a może się zapędziłem troche :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o sponsorów to mogłaby być chociaż notka, że spośród ofert firmy X na 2 mln,Y na 1,8 mln i Z na 2,1 mln zarząd podjął decyzje o podpisaniu umowy z firmą taką i taką. A czy była to najkorzystniejsza oferta to już decydowałyby atrybuty prezesa (bo ma ich kilka a chyba nie są wykorzystywane).

Hmm...a może się zapędziłem troche :P

Raczej kiepski pomysł, po co nam wiedzieć jakie były oferty sponsorów. Kwestia nowych kontraktów ze sponsorami nie wymaga żadnego rozwinięcia, jest poprawnie wykonana.

Odnośnik do komentarza

Może to głupia inicjatywa, ale chciałbym aby Manager mógł zrobić coś z pieniędzmi przez niego zarobionymi. W tej chwili prowadzę Wimbledon, jednak u nich mogę liczyć na 10-15 tys funtów, Liverpool przykładowo proponuje mi 2 razy tyle. Nikt przy zdrowych zmysłach nie odrzuciłby takiej propozycji, ale ja mam sentyment do swojej drużyny i nie mógłbym zrezygnować z tego co tam już zacząłem. Gdyby było inaczej i mógłbym dysponować swoim majątkiem, można się zupełnie inaczej zachować przy wiadomości " Klub X Cię wzywa i płaci 3 razy więcej" ;)

Odnośnik do komentarza

Może to głupia inicjatywa, ale chciałbym aby Manager mógł zrobić coś z pieniędzmi przez niego zarobionymi. W tej chwili prowadzę Wimbledon, jednak u nich mogę liczyć na 10-15 tys funtów, Liverpool przykładowo proponuje mi 2 razy tyle. Nikt przy zdrowych zmysłach nie odrzuciłby takiej propozycji, ale ja mam sentyment do swojej drużyny i nie mógłbym zrezygnować z tego co tam już zacząłem. Gdyby było inaczej i mógłbym dysponować swoim majątkiem, można się zupełnie inaczej zachować przy wiadomości " Klub X Cię wzywa i płaci 3 razy więcej" ;)

To proponuję Ci FIFA Manager, tam możesz kupić sobie dom...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wszelkie wasze propozycje dotyczące wtrącania się zarządu w grę vide maks kwota transferowa etc są bezsensowne. Niech napiszą tu osoby, którym się podoba to, że prezes sprzedaje Twojego zawodnika za kilka razy mniej niż w rzeczywistości mógłbyś wyciągnąć. To ma być symulator menagerski ale bez przesady.

Jak już prędzej usunąłbym działanie zarządu w kwestiach transferowych.

 

Czemu by nie wprowadzić kupowania meczów? W końcu w polskiej piłce(i nie tylko)...

Może prezes by nam ustalał taktykę i skład vide Berlusconi w Milanie.

Albo w kupowaniu młodych piłkarzy dać opcję przekupienia rodziców, żeby nasz przyszły gwiazdor nie miał nic do gadania.

 

Za to dodałbym świetny pomysł z CM10(zapowiedziane). Abyśmy sami decydowali ile przeznaczyć na scoutnig w danym rejonie świata. Bo tutaj możemy mieć miliard na koncie, a i tak nie możemy wysłać naszego 'harcerza' powiedzmy do Brazylii bo mamy za niską reputację. Nie sądzę, żeby IRL było to problemem.

Czy niemiecki drugoligowiec będzie scoutował Polskę czy przykładowo Portugalię? Wydaje mi się, że wolałby poszukać u nas. Przede wszystkich ze względu na koszty samego scoutnigu - odległość etc. A tutaj, jako że Niemcy są w Europie Centralnej(podobnie jak Portugalia) a my we wschodniej to kluby nie mogące scoutować całego kontynentu, nie mogą szukać w kraju z nim graniczącym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...