Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Co tu tak cicho :> dzisiaj po pięknym i emocjonującym konkursie mistrzem świata na dużej skoczni został Schlierenzauer, który o trzy dziesiąte punktu(!) wyprzedził faworyta Morgensterna. Dla nas najważniejszą informacją jest jednak ogłoszenie końca kariery przez Adama Małysza.

 

Adam :respekt: wielki zawodnik odchodzi jako medalista MŚ i trzeci zawodnik PŚ, Adam schodzi ze sceny na pewno z głową wysoko podniesioną.

Odnośnik do komentarza

Ten moment kiedyś musiał nadejść ... po Andreasie Goldbergerze odchodzi mój drugi najbardziej ulubiony skoczek, te nowe Red Bulle to nie to samo co ta stara dwójka. Ja mam nadzieje że po zakończeniu postanowi potrenować naszych młodych skoczków i nie myślę tu o kadrze czy coś ale, że znajdzie kogoś tam w Wiśle i sam wykreuje swojego następce. Panie Adamie dziękuje za te ponad 10 lat ...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy później...

Bez Małysza to już nie to samo, ale nie możemy narzekać, bo mamy nadal dwóch zawodników na wysokim poziomie - Kamila Stocha i Piotrka Żyłę. Kamil potwierdza, że należy do światowej ścisłej czołówki, a Piotrek znajduje się chyba w życiowej formie. Szkoda, że tylko ta dwójka punktuje, bo mamy tyle miejsc w kwalifikacjach, a nic nam z tego tytułu nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

odgrzeję temat, bo igrzyska się zbliżają - jak zapatrujecie się na szansę naszych w drużynówce i indywidualnie?

 

Osobiście to podejrzewam, że Amman coś knuje - w Willingen był odpowiednio 33 i 25, coś musi być na rzeczy. Nie wiadomo też jaką dyspozycję pokaże Schlierenzauer, który odpuścił ostatnie konkursy i pojechał na wakacje do Dubaju.

Odnośnik do komentarza

Nasi skaczą strasznie w kratkę. O ile z początku sezonu nie drżałem o naszą kadrę tak teraz się martwię. Poza Stochem tylko Kot się wydaje być jako tako pewnym punktem. Śmieszek Żyła jest w marnej w formie i ląduje jakby się dopiero uczył tej sztuki zaś Ziobro ma problem z oddaniem dwóch równych skoków. Kubacki był ostatnio w dobrej formie i sądzę,że powinien zastąpić Żyłę w drużynówce. Tym bardziej,że to skocznia pod ten jego mega wyskok dość dobra i powinien dać rade tam.

 

Indywidualnie,hm. Ammann miał chrapkę na TCS i widać było,że na maksymalnej spinie nie dawał rady sobie z Diethartem. Sądzę,że podobnie będzie na IO z tym,że w rolę Dietharta wcieli się Szliri. To nie przypadek,że od początku sezonu idzie mu tak słabo (słabo,a przed Willingen 3. w generalce) i spodziewam się,że nie da rywalom szans na Igrzyskach. Stoch myślę,że max. pierwsza piątka,a przy dobrym układzie medal. Ponadto w czołówce widzę Prevca,który był w kapitalnej formie tuż przed Igrzyskami. No i marzy mi się Cesarz Kasai na podium,ale może być ciężko o to. :D

Odnośnik do komentarza

Ile na Słowenię na złoto w drużynie?


Najbardziej niewydarzony sport pod słońcem =) Ani toto masowe, ani poprawiające kondycję ogółu narodu, ani ogólnodostępne, ani bezpieczne. Powinni zdjąć z anten, skazać na zapomnienie, i wyrzucić z programu Olimpiad, jak Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury =)

Tak jak Twoja mama powinna zrobić z Tobą gdy byłeś płodem.

Odnośnik do komentarza

Ja aż tak drastycznego podejścia nie mam, niech sobie skaczą jak chcą. Ale mam od dawna pewien dylemat: skoro to konkurs "kto skoczy najdalej", to po co oceny za styl? A skoro ten styl tak ważny, to po co mierzyć odległość, niech doskoczą do jakiejś tam granicy, i kto najładniej leci i ląduje, ten wygrywa :P ;)

Odnośnik do komentarza

Ja aż tak drastycznego podejścia nie mam, niech sobie skaczą jak chcą. Ale mam od dawna pewien dylemat: skoro to konkurs "kto skoczy najdalej", to po co oceny za styl? A skoro ten styl tak ważny, to po co mierzyć odległość, niech doskoczą do jakiejś tam granicy, i kto najładniej leci i ląduje, ten wygrywa :P ;)

Ewentualnie "kto spadnie najdalej" - może było by wtedy ciekawsze =)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...