Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsi skoczkowie świata są już w Kuusamo, co oznacza, że za kilka godzin odbędzie się pierwszy trening oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.

 

Niestety pogoda w północnej Finlandii nie będzie dziś sprzymierzeńcem zawodników. Obecnie za oknami wieje porywisty wiatr a temperatura oscyluje w granicach -4 stopni Celsjusza.

 

Na liście znajduje się 78 zawodników z 17 krajów. Z numerem 2 na belce startowej zasiądzie Fin - Janne Ahonen, który powrócił do startów w Pucharze Świata.

Adam Małysz wystartuje w kwalifikacjach z numerem 67. jako przedostatni, który musi się kwalifikować.

 

Zgodnie z programem dziś o godzinie 16:00 powinien rozpocząć się trening a po nim kwalifikacje.

Relację na żywo z kwalifikacji przeprowadzi stacja Eurosport oraz TVP Sport, początek o 17:50.

 

O sytuacji na miejscu będziemy informować na bieżąco na łamach naszego serwisu Skijumping.pl.

 

Wyniki możecie śledzić na żywo w naszej relacji live, klikając tutaj » W tym samym okienku prowadzimy naszą relację "Prosto z".

 

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do wspólnego komentowania skoków na naszym czacie ». Jednocześnie prosimy, by nie robić tego w komentarzach. Użytkowników prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 26.11.2009

16:00 oficjalny trening (2 serie)

18:00 kwalifikacje

 

Piątek, 27.11.2009

16:00 seria próbna

17:05 pierwsza seria konkursowa (drużynowy)

 

Sobota, 28.11.2009

14:00 seria próbna

15:00 pierwsza seria konkursowa (indywidualny)

 

Sezon olimpijski czas zacząć. Mamy najlepsze limity startowe - 6 w PŚ + 4 w PK, a dwóch zawodników jest bardzo blisko, żeby wywalczyć kolejne dwa miejsca w PK.

Jest wielka szansa, żebyśmy wreszcie mieli drużynę na poziomie, ale spodziewam się też, że początek sezonu będzie w wykonaniu naszych jak zwykle do dupy ;]

A dlaczego ten sezon będzie wyjątkowy? Wraca Ahonen, do formy wrócił Małysz. Ich starcie z młodymi Austriakami i Ammanem powinno być fascynujące.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

za onetem:

Adam Małysz podczas piątkowych treningów i kwalifikacji spisał się wyśmienicie. Najlepszy polski skoczek latał bardzo daleko, mimo tego, że nie mógł użyć nowych wiązań, specjalnie dla niego przygotowanych, które zostały... skradzione.

 

- Rzeczywiście, miałem testować tu nowe zapięcia, producent wiązań, na których skaczę, Bizon, przygotował mi nowy model. Nie zdążyłem ich jednak nawet zobaczyć, bo ktoś je ukradł - zdradza Adam Małysz.

 

- Po przyjeździe byliśmy wczoraj na skoczni, serwismeni zostawiali tam cały sprzęt. Czekał na nas już tam producent wiązań i pokazywał innym ekipom jak to wszystko wygląda, jak działa i co dla mnie przygotował do testowania. Wieczorem Hannu dostał telefon z pytaniem czy wziął moje wiązania. Hannu oczywiście ich nie zabierał, okazało się że po prostu zniknęły, podczas chwili nieuwagi producenta - opowiada podwójny srebrny medalista IO w Vancouver.

 

- Na pewno to nie jest przypadek. Ktoś kto coś takiego zabrał to na pewno zrobił celowo. Może będzie się bał od razu na tym skakać, ale na pewno może coś podpatrzeć, zrobić coś podobnego, tym bardziej, że teraz wszyscy coś kombinują. Swoje własne, nowe wiązania przywieźli tu Austriacy. Również Jacobsen ma coś zmodyfikowane, podobnie Słoweńcy. Trudno natomiast powiedzieć, czy to dobry moment na takie testy. Ja skakałem dziś na zwykłych wiązaniach i skakałem całkiem dobrze i jestem zadowolony - dodaje Małysz.

 

- Wiązania mogą trochę pomagać, ale trzeba przede wszystkim mieć wysoką formę, tak jak miał Simon czy ja na Igrzyskach. Ta moja forma wciąż się utrzymuje, skoki są nadal dobre, a gdy forma jest, wówczas zapięcia to tylko dodatek. Chciałbym zajmować tu miejsca na podium, w Skandynawii zawsze mi się dobrze skakało i fajnie się czułem. Mam nadzieję, że tak pozostanie. Zawsze coś można w tych skokach jeszcze poprawić. Gdybym nic więcej nie miał do poprawiania to by nie było sensu dalej skakać - uważa "Orzeł z Wisły".

 

- Trudno mi powiedzieć, czy skocznia w Oslo nadal będzie mi pasowała. Na razie jej nigdy nie widziałem na żywo, a jedynie makiety. Dziś odbył się tam trening Pucharu Kontynentalnego i nasi bardzo dobrze w nim wypadli, miejmy więc nadzieję, ze dla wszystkich Polaków będzie ta skocznia pozytywna - zakończył Adam Małysz.

Nie, no wyścig zbrojeń jak w F1 ;)

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Adam Małysz oddał pierwszy oficjalny skok w tym sezonie, a Lepistoe zapowiedział, że Adam będzie jego ostatnim zawodnikiem, którego prowadzi w swojej trenerskiej karierze. Zaznaczył, że nie pytał Adama kiedy zamierza zakończyć karierę i gdyby to miało nastąpić dopiero po sezonie 11/12 to jeżeli nasz skoczek będzie tego chciał Fin tak długo będzie z nim.

 

Dziś oficjalnie zaczyna się kolejny sezon. Trudno oczekiwać czegoś od tak genialnego skoczka jak Adam, trzeba mu tylko życzyć zdrowia i mieć nadzieję, że młodzi wreszcie choć trochę zbliżą się poziomem do mistrza z Wisły.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Połowa TCS za nami, a tu cisza?

 

W GA/PA Adam był 3, w Obersdorfie 11, bo zepsuł pierwszy skok. Po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni liderem jest Austriak Thomas Morgenstern, który ma sporą przewagę nad Szwajcarem Simonem Ammannem, Finem Mattim Hautamaekim i Małyszem (33,9 pkt).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Już jutro inauguracja skoczni w Vikersund, na której ma się skakać dalej niż w Planicy. W kwalifikacjach zabraknie Stefana Huli, który przygotowuje się do MŚ w Oslo w domu, a na jego miejsce do Vikersund poleciał Maciej Kot, który nigdy w życiu nie skakał na mamucie. Niemcy wysłali mieszaną ekipę A/B, z Schoftem i Musiolem na czele. Część reprezentacji podało także składy na Oslo. Finowie zostawili w domu Keituriego, a wraca Ahonen. Jedno wolne miejsce zostało w kadrze norweskiej i szwajcarskiej (tak, Helweci w końcu może wystąpią w drużynówce). Rosjanie bez niespodzianek.

 

Testy nieoficjalne Vikersund już dziś. Vilberg 220,5 m najdalej. Skaczą zawodnicy kadry C norweskiej wspomagani paroma z B.

 

http://vikersund.no/default.asp?side=live <= 17:15 trzecia runda jak ktoś chce ;)

Odnośnik do komentarza

HAHAHAHAHAH REKORD EVENSENA NA TRENINGU 243 M !!!!!!!!!!! szkoda ze na treningu to sie nie liczy

 

W kwalifikacjach 246,5 m. Dla mnie nie ma znaczenia, trening, czy oficjalne, ważne, że skok był :)

 

Jeśli jutro któryś z czołowych zawodników trafi na niezłe warunki i nie będzie skakał z bardzo niskiej belki myślę, że będziemy mieli nowy WR ;). Dziś ostatecznie skompromitował się Bachleda. 102 metry i ostatnie miejsce w kwalifikacjach. Katastrofa. Niewiele lepiej Kot. Nieźle Stoch i Małysz.

Co do samej skoczni - nie wiem jak Wam, ale mi imponuje. Niesamowity kolos, pięknie wkomponowany w górę. Kosmiczne wrażenie robią skoki na odległości powyżej 240 metrów. Jeśli widzieliście loty Evensena wiecie o czym mówię ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...