Skocz do zawartości

Nieruchomości


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem/zapytanie, ktorego tematyka nie za bardzo pasowala do jakiegokolwiek zalozonego juz tematu, poza tym kilka osob planuje pewnie zakup mieszkania, kredyt hipoteczny.

 

A moj problemik jest nastepujacy

http://www.domiporta.pl/details,30797,106790916.asp

 

To mieszkanko, ktore mnie zaintrygowalo. I nie do konca potrafie zinterpretowac jego stan prawny. Po pierwsze, czy tego typu prawo do lokalu jest zbywalne. A jesli tak, to ile kosztowaloby mnie wykupienie takiego lokalu od spoldzielni na wlasnosc?

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze, czy tego typu prawo do lokalu jest zbywalne. A jesli tak, to ile kosztowaloby mnie wykupienie takiego lokalu od spoldzielni na wlasnosc?

 

1. Tak, prawo do mieszkania w lokalu jest w takim przypadku jak najbardziej zbywalne.

2. Tutaj musisz najpierw skontaktować się ze spółdzielnia i zapytać, czy wogóle istnieje bądz będzie istnieć możliwośc wykupienia takiego lokalu, a jeśli tak to kiedy. Spółdzielnie lub TBSy budują czesto czynszówki, na których świetnie zarabiają a kredyty za budowę spłacają lokatorzy poprzez bardzo wysokie czynsze.

Odnośnik do komentarza
Mam pewien problem/zapytanie, ktorego tematyka nie za bardzo pasowala do jakiegokolwiek zalozonego juz tematu, poza tym kilka osob planuje pewnie zakup mieszkania, kredyt hipoteczny.

 

A moj problemik jest nastepujacy

http://www.domiporta.pl/details,30797,106790916.asp

 

To mieszkanko, ktore mnie zaintrygowalo. I nie do konca potrafie zinterpretowac jego stan prawny. Po pierwsze, czy tego typu prawo do lokalu jest zbywalne. A jesli tak, to ile kosztowaloby mnie wykupienie takiego lokalu od spoldzielni na wlasnosc?

 

O ile mnie pamięć nie myli, to wygląda to tak, że cena podana w ogłoszeniu to koszt spłaty wartości wedle ceny, za jaki to mieszkanie zostało wybudowane i nie pokrywa się on z ceną wykupu tego mieszkania :-k Jakoś tak mi to koleś z Agencji tłuaczył.

Odnośnik do komentarza
O ile mnie pamięć nie myli, to wygląda to tak, że cena podana w ogłoszeniu to koszt spłaty wartości wedle ceny, za jaki to mieszkanie zostało wybudowane i nie pokrywa się on z ceną wykupu tego mieszkania :-k Jakoś tak mi to koleś z Agencji tłuaczył.

To to ja tez wiem :> Mnie interesuje wlasnie, ile wykup takiego mieszkania moze wyniesc :>

Odnośnik do komentarza
O ile mnie pamięć nie myli, to wygląda to tak, że cena podana w ogłoszeniu to koszt spłaty wartości wedle ceny, za jaki to mieszkanie zostało wybudowane i nie pokrywa się on z ceną wykupu tego mieszkania :-k Jakoś tak mi to koleś z Agencji tłuaczył.

To to ja tez wiem :> Mnie interesuje wlasnie, ile wykup takiego mieszkania moze wyniesc :>

 

Prawdopodobnie ustalany jest na podstawie podstawowych narzędzi wyceny mieszkania: czyli wartość mieszkania podobnej wielkości i standardu w dzielnicy :-)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc piszę tutaj.

 

Poszukuję pokoju w Warszawie w najlepiej w okolicach ul. Powsińskiej.

 

Z opłatami chciałbym się zamknąć w granicach 600zł.

 

Jeśli znacie kogoś, kto chciałby wynająć taki pokój, to proszę o info na PW.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc piszę tutaj.

 

Poszukuję pokoju w Warszawie w najlepiej w okolicach ul. Powsińskiej.

 

Z opłatami chciałbym się zamknąć w granicach 600zł.

 

Jeśli znacie kogoś, kto chciałby wynająć taki pokój, to proszę o info na PW.

 

Cały czas poszukuję lokum.

 

Naprawdę pilna sprawa!

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Jasonx, obecnie do sprzedazy mieszkania moga być zastosowane trzy różne stany prawne, uzależnione od tego kiedy nieruchomość została nabyta. Tak czy inaczej podatek wystapi jeżeli sprzedaż nastąpiła przed upływem 5 lat od jej nabycia (licząc od końca roku, w którym nastapiło nabycie).

Jeżeli nabycie nastapiło przed 1.1.2007 oraz po 1.1.2009 to w przypadku sprzedaży mozna uniknąć podatku przeznaczająć przychód na własne cele mieszkaniowe. Może to byc remont, kupno innego mieszkania, budowa, adaptacja, spłata kredytu mieszkaniowego.

Jeżeli nabycie nastąpiło w okresie 1.1.2007 - 31.12.2008 - do sprzedaży mozna zastosować tzw ulgę meldunkową - sprzedaż będzie zwolniona jeżeli właściciel był w niej zameldowany przynajmniej 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jest to zeszłoroczny spadek to tylko ulga meldunkowa wchodzi w grę - z podatku zwalnia zameldowanie w sprzedawanym mieszkaniu minimum 12 miesięcy przed jego zbyciem - może to być nawet okres np. sprzed wielu lat. Jeżeli więc właściciel był kiedykolwiek zameldowany w mieszkaniu (nawet w dzieciństwie) to ma prawo do ulgi. Jeżeli właściciel nie był tym lokalu zameldowany to aby uniknąć podatku musiałby się w tym mieszkaniu zameldować (co może okazać się niewykonalne, bo wkrótce ma zostać zniesiony obowiązek meldunkowy) lub poczekać 5 lat.

Odnośnik do komentarza

A w ktorym momencie stajesz sie formalnym wlascicielem mieszkania? Bo wyrok sadowy w sprawie tego mieszkania zapadl w zeszlym roku, wszystko jest notarialnie potwierdzone, ale wlascicielle nie uiscili jeszcze podatku od darowizn (z tego co wiem, ciagle czekaja na rzeczoznawce z Urzedu Skarbowego).

I tak w ogole, jaka jest wysokosc podatku od spadkow dla wujków?

Ile wynosi podatek od sprzedazy mieszkania?

I ile podatku musi zaplacic osoba kupujaca to mieszkanie? (i czy da sie to jakos obejsc :D )

Odnośnik do komentarza

Spadkobierca staje się właścicielem z chwilą nabycia spadku - czyli z chwilą śmierci spadkodawcy.

 

Podatek dla wujków? Jeżeli nabywca spadku zalicza się do grupy: zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych; to należy do II grupy podatkowej i podatek od spadków płaci się od spadku o wartości powyżej 7276 zł i płaci się go od nadwyżki ponad tę kwotę:

do wartości 10278 zł - 7%

10278 - 20556 zł - 719,50 zł i 9% od nadwyżki ponad 10278 zł

powyżej 20556 zł - 1644,50 i 12% od nadwyżki ponad 20556

 

Osoba kupująca płaci podatek od nieruchomości - 2% od wartości nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Osoba kupująca płaci podatek od nieruchomości - 2% od wartości nieruchomości.

 

Chdzi o pcc? Podatek od czynnosci cywilnoprawnych wynoszacy 2% notariusz pobiera od tej czesci ceny sprzedazy lokalu, ktora nie jest opodatkowana podatkiem VAT.

Odnośnik do komentarza
Chdzi o pcc? Podatek od czynnosci cywilnoprawnych wynoszacy 2% notariusz pobiera od tej czesci ceny sprzedazy lokalu, ktora nie jest opodatkowana podatkiem VAT.

 

Owszem, 2% podatek od czynności cywilnoprawnych (pcc) pobiera notariusz ale płaci kupujący, o ile dana transakcja nie podlega VAT (a tak będzie w tym przypadku). Jeżeli transakcja podlega VAT (np. przy kupnie nowego mieszkania od developera) wtedy płaci się VAT a nie płaci się PCC. Te podatki się wykluczają (można płacić albo jeden albo drugi).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...