Skocz do zawartości

Liga hiszpańska (Liga BBVA)


Rekomendowane odpowiedzi

Skonczyl sie sezon wiec moznaby go jakos podsumowac

 

Zwyciestwo Realu w calych rozgrywkach to dla mnie zadne zaskoczenie. Grali najrowniej przez caly sezon i porownujac ich gre (forme) z innymi druzynami z czolowki (Villarreal, Barcelona, Atletico, Sevilla) to nie sposob przyznac racji temu stwierdzeniu. Najwieksi rywale Realu w walce o tytul co chwile tracili punkty ze slabszymi przeciwnikami.

 

Najwieksza pozytywna niespodzianka: trudno mi wskazac jedna druzyne. Ale gdybym mial wybrac kilka ekip, ktore mnie pozytywnie zaskoczyly to na pewno na pierwszym miejscu postawilbym Racing, ktory praktycznie bez zadnej gwiazdy w druzynie potrafil wywalczyc szoste miejsce. Dopiero ten sezon wykreowal w druzynie wielkie postaci, jak chocby Serrano, czy Garay (ktory podobno podpisal juz kontrakt z Realem) oraz przywrocil nalezyty blask graczom juz nieco zapomnianym w Primera Division, jak chocby Duscher, czy Munitis. Podobnie stalo sie z Mallorka, ktora zajela siodme miejsce, a Guiza, zostal najlepszym strzelcem La Liga.

Rownie pozytywne wrazenie wywarla na mnie Almeria, ktora, jak na beniaminka, spisala sie swietnie, ostatecznie ladujac na osmym miejscu. Pamietamy chyba wszyscy swietne mecze tej druzyny na Estadio de Los Juegos Medditeraneos. Na swoim obiekcie potrafili grac na rowni z najlepszymi i rowniez kilku graczy tej ekipy jest teraz rozchwytywanych propozycjami z lepszych klubow (na czele z najlepszym strzelcem - Negredo).

Trzecia z ekip, ktora mnie pozytywnie zaskoczyla jest Deportivo, ktore po beznadziejnej rundzie jesiennej spisalo sie znakomicie w rundzie rewanzowej notujac nawet serie 9 z rzedu meczy bez porazki na swoim stadionie (25 na 27 mozliwych punktow). Dzieki fantastycznej grze na wiosne weszli do pierwszej dziesiatki, a w zimie byli przeciez nawet w strefie spadkowej. Lotina potrafil wyciagnac druzyne ze sporego gowna.

 

A jesli chodzi o negatywne niespodzianki, na pewno tutaj trzeba wymienic Valencie, ktora zniszczyl Koeman swoim niecodziennym podejsciem do prowadzenia druzyny. Widac bylo jaki wplyw na druzyne mialo odsuniecie od skladu Albeldy, czy Angulo, ktorzy po powrocie pod koniec sezonu (juz za kadencji nowego trenera) pomogli druzynie uratowac sie przed spadkiem. A przeciez Valencia byla reprezentantem Hiszpanii w Lidze Mistrzow.

Druga z druzyn, ktora mnie rozczarowala to Zaragoza. Ekipa, ktora miala walczyc o Puchar UEFA (przynajmniej mozna bylo tak sadzic, patrzac na kadre, jaka druzyna dysponowala oraz transfery jakie dokonala (chocby Oliveira czy Aimar)). Tymczasem skonczylo sie na spadku i przy okazji poczwornej wymianie pierwszego trenera druzyny, co na pewno Zaragozie nie pomoglo. Co ciekawe, Oliveira strzelil w calym sezonie 18 bramek i jest jednym z najskuteczniejszych graczy PD tego sezonu.

Negatywna niespodzianka jest rowniez dla mnie dyspozycja Espanyolu, ktory mial walczyc o udzial w Lidze Mistrzow w przyszlym sezonie zmarnowal te szanse w rundzie wiosennej, bedac chyba najslabsza druzyna ligi w tym okresie i jednoczesnie spadajac z czwartego na dwunaste miejsce. Druzyna sie totalnie rozsypala, czego konsekwencja jest brak powolan dla takich graczy jak Tamudo, czy Luis Garcia.

 

Jesli chodzi o graczy, ktorzy w tym sezonie zdolali sie powaznie wypromowac to na pewno trzeba by tutaj wymienic Serrano, Munitisa, Duschera i Garaya z Racingu; Guize, Valere, F. Navarro i D. Navarro z Mallorki; Negredo i Soriano z Almerii i kilku graczy Villarreal: Cazorla, Fernandez i Diego Lopez. Trzeba tez jednak pochwalic kilku mlodziakow, ktorzy wyrastaja na kluczowe postacie ligi, jak Aguero czy Krkic.

 

Z graczy, ktory rozczarowali to na pewno wiekszosc z kadry Barcelony (Ronaldinho, Deco, Henry, Abidal, Zambrotta, Valdes) ale tez trzebaby skrytykowac za swoja postawe kilku graczy mistrza kraju: Robbena, Pepe i chimerycznego Gutiego. Zawiedli tez niektorzy gracze innych czolowych druzyn, jak chocby Pablo Ibanez, Orbaiz, Perea z Atletico; Kone, Kerzakhov, Poulsen i Escude z Sevilli i jeszcze pewnie wielu innych...

 

Czekamy na rozkrecenie karuzeli transferowej w Hiszpanii :)

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę nie ma za co krytykować Robbena. Chyba, że za kontuzje, które miał w pierwszej części sezonu. Bo runda rewanżowa w jego wykoananiu była bardzo dobra i jeden z lepszych zawodników. Strzelił ważne bramki i grał dobrze.

Nie wiem za co krytykować Gutiego. Od zawsze przeplata dobre mecze ze słabszymi ale liczba asyst budzi podziw. Nie wiem na ilu się zatrzymał ale może być koło 16-18 asyst w sezonie. Jeżeli tak grający piłkarz jest krytykowany to życzę każdemu środkowemu pomocnikowi by spotkała go taka krytyka. Pepe miał fatalny początek ale potem jakiś babolów nie popełniał, a w kilku spotkaniach zagrał po profesorsku. Nie wydaje mi by bardzo odstawał od Cannavaro, Heinze, którzy grali na środku obrony.

W Realu poniżej oczekiwań na pewno Diarra, który stracił miejsce numeru jeden na pozycji defensywnego pomocnika w Realu i jego gra była słaba.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
W pierwszych meczach 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona zremisowała z Racingiem Santander 1:1 a Real Valladolid pokonał na własnym stadionie Atletico Madryd 2:1.

 

Widzę, że pierwsze większe (nie największe) derby Madrytu zakończyły się dość sensacyjnie :-k

Odnośnik do komentarza
W pierwszych meczach 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona zremisowała z Racingiem Santander 1:1 a Real Valladolid pokonał na własnym stadionie Atletico Madryd 2:1.

 

Widzę, że pierwsze większe (nie największe) derby Madrytu zakończyły się dość sensacyjnie :-k

Valladolid to nie Madryt :>

Odnośnik do komentarza
W pierwszych meczach 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona zremisowała z Racingiem Santander 1:1 a Real Valladolid pokonał na własnym stadionie Atletico Madryd 2:1.

 

Widzę, że pierwsze większe (nie największe) derby Madrytu zakończyły się dość sensacyjnie :-k

Valladolid to nie Madryt :>

 

Obrzeża :-)

Odnośnik do komentarza
W pierwszych meczach 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona zremisowała z Racingiem Santander 1:1 a Real Valladolid pokonał na własnym stadionie Atletico Madryd 2:1.

 

Widzę, że pierwsze większe (nie największe) derby Madrytu zakończyły się dość sensacyjnie :-k

Valladolid to nie Madryt :>

 

Obrzeża :-)

Nieprawda :)

Odnośnik do komentarza
W pierwszych meczach 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona zremisowała z Racingiem Santander 1:1 a Real Valladolid pokonał na własnym stadionie Atletico Madryd 2:1.

 

Widzę, że pierwsze większe (nie największe) derby Madrytu zakończyły się dość sensacyjnie :-k

Valladolid to nie Madryt :>

 

Obrzeża :-)

~200km, fajne obrzeża ;]

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Biorąc pod uwagę, że nie ma tematu o tym zespole, a nie chcę zakładać nowego, pozwolę sobie wkleić to tutaj.

 

Piłkarz portugalskiej reprezentacji i Valencii Manuel Fernandes nie zagra do końca sezonu z powodu złamania nogi podczas niedzielnego ligowego meczu przeciw Getafe (4:1). Pomocnik urazu nabawił się w 15. minucie spotkania, ale do końca pozostał na boisku. Jak poważna to kontuzja okazało się dopiero w poniedziałek, kiedy piłkarz skarżył się na dyskomfort.

 

-Nie bolało mnie aż tak bardzo. Wiedziałem, że coś jest nie tak, ale nie przeszkadzało mi to w grze. Teraz, gdy wiem jak poważna to kontuzja nie wiem, jak mogłem to wytrzymać. W tym sezonie już nie zagram - przyznał Fernandes.

 

We wtorek piłkarz przejdzie operację złamanej nogi.

Wielki szacun za to co zrobił. Pokazał niektórym lalusiom, że nie trzeba ciągle się przewracać (żeby nie było wątpliwości, nie mam na myśli wyłącznie Ronaldo, ale kilku również innych piłkarzy, którzy tak postępują).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Angielska Wiki podaje (hiszpańskiego nie znam ;) )

 

Estadi Olímpic Lluís Companys (formerly known as the Estadi Olímpic de Montjuïc) (...) Originally built in 1927 for the 1929 Expo in the city (and Barcelona's bid for the 1936 Summer Olympics, which were awarded to Berlin)

 

Czyli mówiąc krótko: od początku stadion nosił określenie Olimpijski, choć w przypadku 1936r. na wyrost, bo Igrzyska odbyły się gdzie indziej :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Były reprezentant Hiszpanii oraz król strzelców Primera Division, Diego Tristan podpisał umowę z beniaminkiem ligi hiszpańskiej, Cadiz.

 

33-letni snajper, który dla "La Seleccion" w 15 występach zdobył 4 bramki, był wolnym agentem po tym, jak wygasł jego kontrakt z angielskim West Ham United. Tristan swoją karierę rozpoczął w Realu Betis, następnie występując w Mallorce, Deportivo La Coruna oraz włoskim Livorno. Sezon 2001/02 był najlepszym w karierze doświadczonego napastnika. Strzelając 21 goli dla Deportivo, Tristan sięgnął po koronę króla strzelców ligi hiszpańskiej.

 

Diego Tristan zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz Cadiz w piątek po południu, na stadionie beniaminka La Liga, Estadio Ramon de Carranza.

 

No i gitarra, bo obecni napastnicy szały nie robią :-)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Widzę, że baaardzo zapomniany temat, więc może go odświeżę...

 

Jestem strasznie zaskoczony grą Valencii w tym sezonie. Grają naprawdę fajną piłkę i póki co prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw, jednak dopiero teraz będzie prawdziwy test - mecz z Atletico.

 

Emery trafił chyba ze wszystkimi transferami na ten sezon, a już na pewno z trzema. Tino gra naprawdę świetnie, w meczu Ligi Mistrzów dał prawdziwy popis i pokazał to, co ma najlepsze - świetne stałe fragmenty, potężny strzał z daleka i świetne przerzuty piłki. Soldado i Aduriz też grają całkiem fajnie, obaj są bardzo podobnymi zawodnikami i prezentują podobne walory. Wreszcie zaczęło grać ustawienie 1-4-2-3-1. Czekam tylko na moment, gdy pomoc Nietoperzy będzie w zestawieniu: Banega, Tino - Joaquin, Pablo/Vicente - Mata.

 

Sądzę, że jak tak dalej będą grali to jesteśmy w stanie powalczyć o podium. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...