Skocz do zawartości

Liverpool FC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Gerrard will not retire from professional football at the conclusion of the 2014-15 season. No decision on his new club has been made yet, but he will continue his career outside the United Kingdom and at a side that will not bring him into direct competition with Liverpool.

...czyli kierunek amerykański możliwy :) Ale by mnie smutek ogarnął, gdyby scenariusz z bumerangiem wszedł w życie :( Tak jak pisałem dwa lata temu, po odejściu Carraghera z MOJEGO LFC (Carra, Owen, God Fowler, McManaman, McAteer, Redknapp, Barnes, Hyypia...) został mi już tylko Gerrard... A teraz odchodzi i on :/ Moje Anfield przestaje istnieć :(

Odnośnik do komentarza

...

 

Moda na bumerangi tworzy w niektórych głowach przedziwne scenariusze :)

 

New York City FC and LA Galaxy are under Steven Gerrard's consideration but he is yet to make a decision.

​Chris Bascombe of The Telegraph added:

​"That leaves the door open for a return to the Premier League in January next season. Liverpool noted how Thierry Henry took the opportunity to train at Arsenal and then became a short-term signing."

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Skrtel i SG trzy mecze bana. Kary adekwatne i sprawiedliwe (choć ja chętnie widziałbym jeszcze jakiś ban dla Jonesa); praktycznie eliminują LFC z walki o top4, a kto wie czy również top6. Myślę tu szczególnie o Słowaku, który pomijając niedzielę ten sezon miał chyba najlepszy w karierze, grał znakomicie i pewnie (a niezawodność była ostatnim przymiotnikiem, który bym mu wcześniej przypisał).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bardzo interesujący post na temat Liverpoolu przeczytałem na forum EFC.

 

 

 

Yes they are, the third point I'd say is that they don't really understand football or Liverpool in spite of what they say. Similar could be thrown at Kenwright (though I don't think he's as efficient as them) but at least I think he understands football. I couldn't imagine him paying Jordan Henderson 100k based upon flimsy statistics. Nor could I imagine him presiding over the Suarez mess (well 3 messes), the current Stirling side show or the Gerrard leaking of stories in quite the same way. Nor would he as easily put up with the cringey nonsense of Rodgers. Natural football people can see through him. The distance they are away plays into it too.

There is always the worry that they could be bought out ah la City or Chelsea. The new FFP rules would hinder them though, as you are starting to see with Chelsea and City. They can't go and blitz in quite the same way. For all their protestations of "well run club" unlike the "money teams" (ie Chelsea) the truth is Chelsea are now well run. They do Liverpool's model, but with a top class manager to ensure the first team wins things a lot more effectively. Players like De Bruyne, Lukaku, Schurle etc all sold on for big money. This is out of necessity now due to FFP. I can't see Liverpool being as effective with big money as they would have been 10 years ago.

More importantly that ship has really sailed now. Increasingly big money merchants are buying clubs abroad. I think leading up to, and increasingly after the World Cup in Qatar there will be a big push for "arab money" to go into their own league's. Their stance they took around racism and Suarez won't have endeared them to the outside world either. There is also the increasing pull of the MLS, which would be a natural place to invest for Kudos and influence.

The premier league was a massive pull 10 years ago. Our teams dominated and to get influence one needed to own a club. I think those days have gone. No teams in the quarter finals again.

It is their (and every teams) fantasy to be bought out will oil money. I can't see it though. If Manchester United haven't been bought out Liverpool have no chance. Hopefully Labour will up the high rate of tax and outlaw non doms which will put them off further ha ha! I think this is their future. No bail outs. Mediocrity.

Zgadzam się w 100%. I tyczy się to też jak najbardziej Evertonu i wszystkich pozostałych klubów w Anglii poza Chelsea, United, City i Arsenalem.

Odnośnik do komentarza

Ja też w temacie obok napisałem, że Pool to stany średnie, wyższa ich część ale jednak średnie... i nie sądzę, by mogło się to w najbliższym czasie zmienić. Nie dla LFC takie gorące nazwiska jak Klopp. Jestem sceptyczny jedynie co do przedstawianych tu dobrych perspektyw dla lig arabskich, nie w warunkach coraz niebezpieczniejszych okoliczności politycznych w regionie. No i zastanawiam się, czy na pewno w elicie pozostanie City, czy szejkowie jednak tam nie pękną i nie przeniosą pieniędzy gdzie indziej.

Ba, ja nawet wyobrażam sobie, że w ciągu następnych 10 lat Liverpool może stracić derby na poziomie Premiership. To się pewnie nie stanie, ale jeszcze 5 lat temu w ogóle bym się nad tym nie zastanawiał. Tym bardziej, że spadkowiczem nie musi być wcale Everton, nie wiem jak Jankesi przełkną na przykład kolejne 3-4 lata bez LM.

Odnośnik do komentarza

Zgoda, ale sytuacja międzynarodowa w ciągu tych 5-7 lat może się unormować. I wtedy wpływowi szejkowie albo przeniosą cały swój potencjał finansowy na rodzimy Bliski Wschód (wystarczy zobaczyć na komercyjny sukces Super Ligi w Indiach w której przecież grali sami emeryci), albo w związku z coraz większą konkurencją w Europie i wciąż dziewiczym rynkiem w USA - wyruszą za ocean.

 

NYCFC to pewnie początek mocarstwowych planów. A strukturę ligi pewnie jakoś uda się zmienić :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...