Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Styczeń zaczyna być taką ponurą tradycją u Kloppa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się, przynajmniej na moment, rozwiać nadciągające ciemne chmury i Liverpool wygrywa na niełatwym terenie w Brighton 1-0 po bramce z rzutu karnego Mo Salaha. Mam pełną świadomość, że nie da się w każdym meczu ładować po pięć bramek, grać ładnie i z polotem, ale nie podobała mi się bardzo ekipa Jurgena Kloppa w tym spotkaniu. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że gdyby nie Pascal Groß, który wybitnie nie pomagał dzisiaj swojej drużynie, to liderzy Premier League mieliby problemy z wygraną. Sprezentowany karny przez Niemca pozwolił Liverpoolowi wyjść na prowadzenie i przejść w tryb małego zużycia energii. Ostatecznie udało się dowieźć bezpieczny wynik, ale wydaje mi się, że gdyby ich rywalem była drużyna o większych możliwościach w grze z przodu, mogłoby nie być tak kolorowo. 

Liverpool nie przekonał - spodziewałem się trochę innego spotkania, gdzie The Reds po dwóch porażkach z rzędu będą chcieli wejść w ten mecz na sportowej złości i zademonstrować swoją piłkarską wyższość nad Mewami. Moją nadzieję w tym podbudowało ustawienie gości, którzy wyszli ze swoim znanym trio + Shaqiri. Tymczasem dostaliśmy symboliczne 1-0 po grze dalekiej od ideału, niemniej najważniejsze cały czas jest podwyższenie prowadzenia w tabeli nad City do siedmiu oczek i taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej do poniedziałku. 

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMHO Liverpool prezentował swoje częste oblicze w starciach z drużynami, które ciasno się bronią. W dodatku w środku brylował Hendo (bo chyba musiał), a to raczej opcja na defensywę, nie ofensywę. Wijnaldum kreatywności przecież nie zapewni (choć podobał mi się dziś, jak wielokrotnie przewidywał ruchy przeciwnika i kasował jego akcje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trent kontuzjowany chyba na miesiąc :/ zaczyna się (a właściwie: rozwija się), od lata krakałem, że linia obrony jest wąska. Może tam grać Gomez, ale on lepiej się sprawdza w środku no i uniwersalny żołnierz aka Milner, ale żaden z nich nie zapewnia jakości TAA :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi