Skocz do zawartości

Liverpool FC


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Hawkeye napisał:

To info z bilda, imo pewne bo po co z tym kłamać jak od razu by zaraz wyszło. Raczej na pewno miało, imo to duża rzecz bo w zasadzie całkowicie go to rozgrzesza, tzn sztab Realu pewnie zasugerował by go przycisnac bo lubi szybko wyrzucić piłkę, ale nie można powiedzieć, że na pewno zrobiłby to samo bez wstrząsnienia mózgu (obu jego bramek się to tyczy).

Jedyne do czego można się przyczepić toto, że jeżeli czuł, że coś jest nie tak nie wezwał sztabu medycznego. Ale uczciwie mówiąc to final lm, nikt nie chce zejść z boiska bo dostał kuksanca w głowę.

 

 

 

Nie mam pojęcia czy tak mogło być, ale czy zastrzyk adrenaliny też trochę nie mógł sfałszować Kariusowi oceny sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Bolało go zapewne jak dostał z łokcia, ale - jak pisał Meler - zazwyczaj, o ile wstrząśnienie nie jest tak mocne, że nogi się robią jak z waty, zawodnik nawet sobie nie zdaje sprawy ze swojego stanu. To sztab medyczny powinien ocenić obiektywnie jego zdrowie zaraz po uderzeniu, ale tu nic takiego nie miało miejsca. I wcale prawdę mówiąc, się nie dziwię, uderzenia nie było widać, a udawanie i wyolbrzymianie to przecież część gry ;) 

 

W sportach kontaktowych są specjalne procedury, w rugby taka zwana jest Head Injury Assessment, gdzie albo sędzia sam orzeka, że zawodnik musi czasowo zejść z boiska (jeśli ocena jego zdrowia będzie potwierdzeniem wstrząśnienia, to jego zmiennik zostaje na boisku, jeśli nie, to może wrócić do gry), albo sygnalizuje to fizjoterapeuta. Tyle że tu występuje to zdecydowanie częściej (choć zazwyczaj nie po celowym uderzeniu łokciem) i taka procedura jest naprawdę potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Ale on po tym uderzeniu w ciągu 3 sekund był na nogach i już krzyczał do sędziego, że ała boli. Jeśli faktycznie by mocno oberwał w głowę, to chyba by inaczej się zachował :-k ale może tu zadziałała adrenalina. 

 

Ja raz miałem taką sytuację, że mocno zderzyłem się z typem głowami skacząc do główki, to mocno mnie przymroczyło, skołowany zszedłem z boiska, a uczucie lekkiej nieobecności ducha z ciałem to dwa dni odczuwałem. A mówię o sytuacji, w której wstrząśnienia nie było, więc musiała być delikatniejsza niż u Kariusa.

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie nie wiem, jak to działa. W młodości potrącił mnie samochód, to wstałem i ruszyłem do domu, w ogóle nie czując bólu (który przyszedł chyba godzinę później). Trochę oszołomienia przez chwilę. No, ale ja też nie miałem wstrząśnięcia (chyba :) ).

Odnośnik do komentarza

No ale dlaczego dyskutujesz z faktami? Fakt jest taki, że wstrząs wpływa na percepcję i szybkość reakcji. Nikt tu chyba nie twierdzi, że Ramos zrobił to specjalnie (choć to jest brutal), ale to po jego łokciu nieszczęśliwie Karius nabył uraz. Być może powinien poprosić o zmianę, być może jednak on po prostu nie zdawał sobie z tego sprawy. 

Odnośnik do komentarza

No ale na serio przeczytaj o wstrząśnieniu mózgu. Bo najwyraźniej nie miałeś na szczęście tej przyjemności

Mógł mieć np. zaburzenia widzenia peryferyjnego i dlatego nie widział Benzemy. Poza tym objawy mogą "falować", przez chwilę masz zaćmę, za 10 sek stoisz i nie wiesz skąd się wziąłeś w tym miejscu, ale nie przypominasz sobie żeby coś się stało. I tak dalej, i tak dalej. Nie ma oczywiście 100% pewności że bez wstrząśnienia też by tego nie wpuścił, ale nie przesadzajmy że to nie miało żadnego wpływu. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
1 godzinę temu, dziki_ryj_ napisał:

Ale takie pieniądze za bramkarza?

 

Duże, ale cóż, taka jest ewolucja rynku. Chelsea dawała ponoć tylko kilka milionów mniej. Nikt nie sprzeda angielskiemu klubowi znanego nazwiska tanio, a LFC ma jeszcze w dodatku na sobie piętno pieniędzy za Cou (no, po VvD i Beckerze to już raczej „miał”). 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Szukam jakiegoś sposobu na schłodzenie głowy. Na razie jest tak cudownie, że aż nierealnie. Ale już ewentualna kontuzja VVD pokazuje, że ta kraina snów ma łatwoprzekraczalne granice: w środku obrony ławka jest dosyć wąska (Matip pomimo gola dziś miał co najmniej jedną dziwną interwencję przypominającą stare czasy). 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Feanor napisał:

Szukam jakiegoś sposobu na schłodzenie głowy. 

To ja służę pomocą.

 

W sezonie 08/09 Liverpool wygrał 10 z pierwszych 12 meczów, w tym z Chelsea na wyjeździe - jak wiemy nie zakończyło się to mistrzostwem.

Pod wodzą Rodgersa Liverpool wygrał 13 meczów z rzędu, w tym rozjechanie Arsenalu, Manchesteru United i wygrana z City - still didn't win it.

 

:czytaj:

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...