Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę Ajax-pół metek sezonu.Zauważyłem również ten błąd,napastnicy mają bardzo niskie noty.Zawsze po 45 minutach gry zastanawiam się,może zmienić ich stronami,aha gram 4 obrońcami,2 PS,2 skrzydłowymi i 2 napastnikami.Gram wolnym tempem rozgrywania piłki-liczę na błyskotliwość Emersona(wypożyczyłem z Milanu) i Gabri-ego.Prostopadłe piłki zagrywane często,nie preferuję rozgrywania piłki skrzydłami,mam ustawione mieszane.Grałem skrzydami w sparingach,ale Huntelaar i Pogrebnyak mimo doskonałych wartości grania głową,skoczności i wzrostu zdobywali po dośrodkowaniach bardzo mało goli.Być może do skrzydłowi,często asystent zaznaczał mi,że dośrodkowania są niecelne-ale jak już dostali dośrodkowanie to po prostu je marnowali.Wracając do sedna,zastanawiałem się nad wartościami obrońców rywali,może są po prostu za mocni dla moich napastników? może nakładają się na to czynniki,krycia,odbioru,gry piłką,czy też może oni blokują lepszą nogę napastnika? co o tym sądzicie.. może to nie jest błąd gry? po prostu może my nie umiemy ustawić tych napastników? A próbował ktoś standardowego ustawienia wysuniętego napastnika?

 

bardzo podoba mi się gra bocznych obrońców,wchodzą odważnie,robią dużo zamieszania.. mam Zebinę z Juventusu na prawej stronie,a na lewej Aurelio z Liverpoolu,obaj wypożyczeni do końca sezonu,uwaga 0% wynagrodzenia,czyli mam wyśmienitych jak na ligę Holenderską obrońców.Obaj są już zaklepani,bo przeprowadzam transfery obu panów pod koniec sezonu,żeby nie płacić wynagrodzenia do końca sezonu.

 

Prowadzę Ajax-pół metek sezonu.Zauważyłem również ten błąd,napastnicy mają bardzo niskie noty.Zawsze po 45 minutach gry zastanawiam się,może zmienić ich stronami,aha gram 4 obrońcami,2 PS,2 skrzydłowymi i 2 napastnikami.Gram wolnym tempem rozgrywania piłki-liczę na błyskotliwość Emersona(wypożyczyłem z Milanu) i Gabri-ego.Prostopadłe piłki zagrywane często,nie preferuję rozgrywania piłki skrzydłami,mam ustawione mieszane.Grałem skrzydami w sparingach,ale Huntelaar i Pogrebnyak mimo doskonałych wartości grania głową,skoczności i wzrostu zdobywali po dośrodkowaniach bardzo mało goli.Być może do skrzydłowi,często asystent zaznaczał mi,że dośrodkowania są niecelne-ale jak już dostali dośrodkowanie to po prostu je marnowali.Wracając do sedna,zastanawiałem się nad wartościami obrońców rywali,może są po prostu za mocni dla moich napastników? może nakładają się na to czynniki,krycia,odbioru,gry piłką,czy też może oni blokują lepszą nogę napastnika? co o tym sądzicie.. może to nie jest błąd gry? po prostu może my nie umiemy ustawić tych napastników? A próbował ktoś standardowego ustawienia wysuniętego napastnika?

 

bardzo podoba mi się gra bocznych obrońców,wchodzą odważnie,robią dużo zamieszania.. mam Zebinę z Juventusu na prawej stronie,a na lewej Aurelio z Liverpoolu,obaj wypożyczeni do końca sezonu,uwaga 0% wynagrodzenia,czyli mam wyśmienitych jak na ligę Holenderską obrońców.Obaj są już zaklepani,bo przeprowadzam transfery obu panów pod koniec sezonu,żeby nie płacić wynagrodzenia do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza

A wy jakiej używacie taktyki najczęściej? Zastanawiałem się ostatnio,grałem Widzewem łódz po 17 kolejkach 3 miejsce,strzelał bramki tylko Robak na 20 spotkań-12 goli,ale i tak miałem wrażenie,że to bardzo mało jak na jego okazje.Próbowałem różnych taktyk np,taką jak gra Polska kadra-jednym napastnikiem na szpicy,dwóch defensywnych-strzałów jak na lekarstwo,czyli bramek zero 3 remisy z rzędu.Grałem szybko,szerokość gry ustawiona na 3/4 suwaka,gra z kontry,ale przy takich ustawieniach ma się mały procent posiadania piłki,co znaczy że mają ją więcej rywale.A co Wy o tym wszystkim myślicie,chcę poznać Wasze zdanie.. Pozdrawiam-Vobi89!

Odnośnik do komentarza

Ja najczęściej gram taktyka 4-1-2-1-2 a czasami 4-2-2-1-1

 

----------------*------------------

 

----*-------*--------*---------*--

 

---------------*-------------------

 

----*-------------------------*---

 

---------------*------------------

 

-----------*--------*-------------

 

Kurde najbardziej mnie wkurza ta nieporadność napastników w tym ustawieniu

Odnośnik do komentarza

moje 1 -3- 2-1-3 -1 [inaczej 1-3-6-1] działa u mnie w milanie idelnie, dowód??

 

2 razy mistrzostwa pod rząd w sezonach 2010-11 i 11-12, a także wygrana w LM sezonu 2011-2012 [final z Arsenalem 3-2] oraz w Superpucharze Włoch z Napoli [2-0] i Europy z Tottenhamem [1-0 po dogrywce]

 

Duża zaletą jest to że tracę malo bramek i strzelam minimum 2 na mecz. Ponadto chłopcy grają do SAMEGO KOŃCA zawsze, np w półfinale LM z Barcą - do 117 minuty dogrywki przegrywalem 1-2 a wygrałem 3-2 i awansowałem do finału [1 mecz 1-1 na w]

 

.........................................N......................................

 

 

P.......................................P...................................P

 

 

.........................................P......................................

...............P.........................................................P......

 

 

.......................O...............O.................O......................

 

 

.........................................B...................................

Odnośnik do komentarza
Od dłuższego czasu przyglądam się wypowiedziom/testom taktyk na angielskim forum SI Games.

Jedna z taktyk użytkownika 'knap' jak na razie sprawdza się (nie tylko mnie) i to w małych klubach - gram moją Stalówką w 2 lidze PL i jak na razie jest super!

 

http://files.filefront.com/GKnap442DLCF3FR...;/fileinfo.html

 

ale cos wiecej bys napisal...

Odnośnik do komentarza

Ja na innym forum wynalazłem polecenie graczy z Anglii na temat napastników: tekst jest po angielsku i chciałem prosić kogoś o fachowy translate :)

 

"Keane - FR -mixed,TTB-often,LS=rarely,RWB=mixed,CB-rarely , free role ticked "on",mentality - somewhere between 10-14 ;CF=13-14

Torres - FR-often,RWB-often,TTB-mixed, LS-rarely,CB-rarely, mentality - 17-19,CF=14-17, no free role.

 

Try this setting, must work well with your Liverpool team. Also set your midfielders properly to provide good pass/options to your strikers."

 

Jest to ustawienie napastników w 4-4-2

Odnośnik do komentarza
moje 1 -3- 2-1-3 -1 [inaczej 1-3-6-1] działa u mnie w milanie idelnie, dowód??

 

2 razy mistrzostwa pod rząd w sezonach 2010-11 i 11-12, a także wygrana w LM sezonu 2011-2012 [final z Arsenalem 3-2] oraz w Superpucharze Włoch z Napoli [2-0] i Europy z Tottenhamem [1-0 po dogrywce]

 

Duża zaletą jest to że tracę malo bramek i strzelam minimum 2 na mecz. Ponadto chłopcy grają do SAMEGO KOŃCA zawsze, np w półfinale LM z Barcą - do 117 minuty dogrywki przegrywalem 1-2 a wygrałem 3-2 i awansowałem do finału [1 mecz 1-1 na w]

Kurde, na Milanie to można sobie testować taktyki...

Odnośnik do komentarza

Właśnie w dobrych klubach nie trzeba nic ustawiać,wszystko na mieszane i genialni zawodnicy grają jak chcą nie trzeba ustawiać żadnych poleceń indywidualnych,najwyżej drużynowo.Doświadczyłem tego z kolegą z klasy,który gra Barceloną,pytam go,a jak masz ustawione dla rozgrywającego pytania? mówi,że nie wie..a osiągnięcia ma super.

Odnośnik do komentarza
No ja raczej zauważyłem, że nie powinno się ustawiać poleceń indywidualnych dla słabych zawodników. Są na to po prostu za głupi / słabi.

niewiem niewiem... bez ustawien indywidualnych są jeszcze bardziej głupi xD

 

 

 

-----------------------------

 

 

Bełchatów vs Legia 0 : 0

Bełchatów vs Ruch Ch. 0 : 0

heh ciekawe jak dalej bedzie... mam nadzieje że sie rozkręci nowak i costly^^

Cracovia vs Bełchatów 0 : 1 Nowak :D

Odnośnik do komentarza

Też odnoszę takie wrażenie,że jak gra się dobrym klubem i zaczyna kombinować to wtedy zawodnicy nie mogę rozwinąć do końca skrzydeł mają jakbym to nazwał jednotorowe rozgrywanie akcji,być może to dobre,ale nie dla zawodników o dużych umiejętnościach.A grając słabszym zespołem dając ustawienie indywidualne dajemy jasny sygnał zawodnikowi co ma robić z piłką w danym momencie i wie jakie ma zadania.A Wy jakie macie odczucia co do mojej tezy?

Odnośnik do komentarza
Też odnoszę takie wrażenie,że jak gra się dobrym klubem i zaczyna kombinować to wtedy zawodnicy nie mogę rozwinąć do końca skrzydeł mają jakbym to nazwał jednotorowe rozgrywanie akcji,być może to dobre,ale nie dla zawodników o dużych umiejętnościach.A grając słabszym zespołem dając ustawienie indywidualne dajemy jasny sygnał zawodnikowi co ma robić z piłką w danym momencie i wie jakie ma zadania.A Wy jakie macie odczucia co do mojej tezy?

Idąc za twoim tokiem myślenia, to wypadało by dawać niegraniczoną swobodę taktyczną przy dobrym klubie w którym grają piłkarze o sporych umiejętnościach, a ograniczoną słabszym mniej pojętnym. Ale czy to się sprawdza to by trzeba było przetestować dokładnie. Ja grając Celticiem mam ustawione na nieograniczoną swobodę i jakoś to nie najgorzej wygląda, więc może prawdziwa ta twoja teza :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, akurat pisząc to nie brałem pod uwagę ustawienia swobody taktycznej,tylko resztę suwaków-rajdy,jardy z piłką,strzały z dystansu itd..być może coś w tym jest,ze słabego zawodnika trzeba wyciągnąć to co najlepsze,czyli ustawić mu takie ustawienie jakie ma najwyższe noty jak jest szybki,w miarę drybling i dośrodkowania to wiadomo,że rajdy i dośrodkowania na ful:D A jak nie umie nic robić,to wtedy długa piłka i tyle.. trochę takie tępe myślenie,ale taka A klasa tak gra:D z całym szacunkiem!

Odnośnik do komentarza

Swobodę taktyczną ustawia się wg kreatywności. Jeśli piłkarz jest kreatywny, to warto dać mu nieograniczoną swobodę, ponieważ zazwyczaj wymyśli coś, czego nawet my się nie spodziewamy. Rajdy warto dawać piłkarzom szybkim, zwinnym. Rodzaje dośrodkowań zależnie od napastnika.

Taktykę zawsze ustawia się pod zespół, jednak później - gdy taktyka się sprawdzi - warto kupować piłkarzy pod taktykę.

Odnośnik do komentarza

Widzę,że profesjonalne podejście.Ja ciągle się uczę grać,szukam inspiracji.. ale po 3 porażkach w lidze w fatalnym stylu zazwyczaj mija mi wena,a jak prowadzę jakiś silny klub to po 2 sezonach tracę motywację,bo mogę mieć wszystkich graczy,a potem od przybytku głowa boli,nie ma wizji tworzenia.. gdzie znaleźć ten złoty środek co?

Odnośnik do komentarza

Jak już pisałem twórz taktykę pod zespół. Gra powinna się toczyć pod Twojego najlepszego ofensywnego gracza. U mnie to zazwyczaj jest środkowy pomocnik, który ma za zadanie rozegrać piłkę. Obecnie testuję FM 2009 grając Polską. Gram podstawowym 4-4-2. Głównymi ogniwami, bez których nie wyobrażam sobie mojej reprezentacji są Murawski i R.Lewandowski. Murawski często potrafi zastawić się z piłką, dokładnie ją podać, czasami strzeli bramkę.

Lewandowski natomiast jest typowym egzekutorem. Stoi tam, gdzie spada piłka. Jego obecny bilans wynosi 21m./14br. Jest to wynik zadowalający mnie.

Wracając do Twojego problemu: na podstawie statystyk spróbuj wybrać motor napędowy zespołu. Stwórz taktykę pod niego. Powinno Ci to pomóc. W FM 08 miałem w Valle del Giovenco dwóch świetnych ofensywnych pomocników. Co mecz zmieniałem motor napędowy drużyny, co dawało dobry rezultat. Jeśli jednak nie masz nadmiaru bogactwa, to popracuj nad tym jedynym ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...