Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ułożyłem taktykę, która całkiem dobrze się spisuje, jest to 4-1-4-1.

Testy zrobiłem w Ajaxie gdzie zająłem marne czwarte miejsce taktyka jednak wykrystalizowała się dopiero na pięć meczy przed końcem. Wszystkie pięć wygranych, bez straty bramki. Test robiony był na urlopie, bez transferów. Do stycznia Ajax zajmował drugą pozycję, dzięki Huntelaarowi, który ładował bramki, Gdy w styczniu odszedł do Realu asystent uporem maniaka wystawiał Cvitanovicha, który na tej pozycji wcale się nie sprawdzał. Stąd też słabe rezultaty między styczniem a kwietniem. Poza tym punkty Ajax tracił w meczach ze słabeuszami, podczas których człowiek mógłby wprowadzać zmiany. W taktyce tej ważna postać to DMC, który często kryje indywidualnie, a asystent jakoś tego nie zauważał.

Co do innych testów, rozpocząłem karierę w AtleticoM, idzie mi całkiem nieźle, wyeliminowałem w 3 rundzie el. LM Arsenal (mecz z Arsenalem) i wygrałem z Barcą (mecz z Barceloną). Gra wygląda bardzo dobrze, kombinacyjne akcje, dużo szybkich piłek.

Najważniejsi gracze to dwaj szybcy obrońcy środkowi, DMC z dobrym odbiorem i wytrzymałością oraz piekielnie szybki napastnik. Oczywiście gracze na każdej pozycji jak najlepsi. Zauważyłem, że taktyka sprawdza się zwłaszcza gdy mamy piłkarzy grających technicznie. Na Wyspach jednak jeszcze nie testowałem taktyki więc na 100% nie twierdzę, że się nie sprawdzi.

Niestety mam słabego laptopa i testowanie taktyki na urlopie jest cholernie długie, poza tym raz mi się laptop przegrzał i zaniemówił:P a gdy gram to długo mnie to czasu zajmuje więc gdyby ktoś miał ochotę, mógłby tą taktykę sprawdzić pod każdym kątem i, co było by najlepsze, mógłby podzielić się uwagami co do poprawy jakości gry piłkarzy, tak by ta taktyka była perfekcyjna.

Link do taktyki 4-1-4-1 byNesete

Pozdrawiam i z góry dzięki za jakiekolwiek informacje

Odnośnik do komentarza

Jak ustawiacie swoich napastników gram systemem 4-4-2 i największym problemem jest skuteczność pod bramką przeciwnika spora liczba strzałów niecelnych. Którego napastnika ustawić jako odgrywającego mam 3 napastników w zespole i niewiem które wybrać jak odgrywającego. Da się coś zrobić jeśli piłkarz za często podaję piłkę wprost do przeciwnika ??

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem z ustawieniem taktyki na nowej latce, na 920 jakos mi to wychodzilo, a teraz kompletna klapa, prubowalem juz kazdego ustawienia od 442, 451, 433, doslownie kazdego. Jedyne co mi wychodzi to ustawienie obrony, ale ze trzema SO w lini, warianty ze czterema obroncami zawodza, szczerze to dziwne. W akcie desperacji postanowilem ustawic zespul nie standardowo i odziwo gra mojej drurzyny zaczela sie kleic, no ale lubie grac standardowym ustawieniem, najlepiej lubie 451, wiec zamiezam prubowac dalej, moze ma ktos dobry sposub na ustawienie obrony z czteroma obroncami , srodkowymi i bocznymi. Prosil bym o pomoc od osub kture juz graja na ladce 930, jak juz spomnialem ustawienia na ladce 920 mam rozpracowane, wrecz moge powiedziec ze jestem specjalista od gry w obronie na starej latce, pozdro i nara.

Odnośnik do komentarza

Hej ludziska, mam problem, po wgraniu najnowszego patcha ( gram na sejwie z 902 ) wszystko jest ok po za tym ze moi boczni pomocnicy jak biegna i drybluja przez pol boiska zamiast dosrodkowywac wchodza prawie w pole karene, ok zmienil sie silnik meczowy, wiec zrobilem jeszcze raz taxe ale z tymi bocznymi to jest porazka>???? z gory dziekuje

 

 

chyba sobie z tym poradzilem,jak gralem z przeciwnikiem ktory zageszcza srodek pola mimo ze gra krotkimi podaniami nam wychodzila swietnie postanowilem przeniesc gre na skrzydła i polecic gre dlugimi podaniami i mimo ze przegrywałem 0 1 wygrałem 5 1, wiec taktyka taktyka i jeszcze raz taktyka modyfikowane w trakcie meczu

Odnośnik do komentarza
Jak ustawiacie swoich napastników gram systemem 4-4-2 i największym problemem jest skuteczność pod bramką przeciwnika spora liczba strzałów niecelnych. Którego napastnika ustawić jako odgrywającego mam 3 napastników w zespole i niewiem które wybrać jak odgrywającego. Da się coś zrobić jeśli piłkarz za często podaję piłkę wprost do przeciwnika ??

 

Mam podobny problem z napastnikami skuteczność jest tragiczna i to mimo naprawdę dogodnych sytuacji a napastników mam bardzo dobrych (Rooney Tevez, Vela, Bojan)

Jakie powinni mieć polecenia?

Odnośnik do komentarza

Sory, ale według Ciebie skueczność jest słaba ? Nie mam FM'a 09, ale oddałbym wszystko żeby mieć taką skuteczność w FM 08 i poprzednich wersjach. A jaką Ty chciałeś mieć? Strzałów na bramkę 20, celnych 19, a goli 15 ? Raz na kilkaset meczów może się uda, ale normalnie to jest niemożliwe

Odnośnik do komentarza

Hej ludziska, mam problem, po wgraniu najnowszego patcha ( gram na sejwie z 902 ) wszystko jest ok po za tym ze moi boczni pomocnicy jak biegna i drybluja przez pol boiska zamiast dosrodkowywac wchodza prawie w pole karene, ok zmienil sie silnik meczowy, wiec zrobilem jeszcze raz taxe ale z tymi bocznymi to jest porazka>???? z gory dziekuje

 

 

Też mam takie same spostrzeżenia. Skrzydłowi zamiast wrzucać w 90% sytuacji wbiegają w pole karne i próbują się przedrzeć aż pod same pole bramkowe co z reguły kończy się niepowodzeniem i ew. rzutem rożnym. Ustawiłem im nawet dośrodkowania "z pola" i pomogło bardzo niewiele...Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Sory, ale według Ciebie skueczność jest słaba ? Nie mam FM'a 09, ale oddałbym wszystko żeby mieć taką skuteczność w FM 08 i poprzednich wersjach. A jaką Ty chciałeś mieć? Strzałów na bramkę 20, celnych 19, a goli 15 ? Raz na kilkaset meczów może się uda, ale normalnie to jest niemożliwe

W FM 08 skuteczność miałem o niebo lepszą. To chyba nie jest realistyczne że pratkycznie co mecz mają poniżej 50% celnych strzałów ?? Tak jak w ostatnim meczu z Colchester wygrywałem 1-0 oczywiście nie po bramce napastnika z jakiejś akcji tylko po rożnym przez całe 90 min biegali strzelali w trybuny jak wynika ze statystyk mieli 5 100% okazji napastnicy mieli statystyke 4-0 drugi 3-1 reszte dopełniła 2 linia. prowadziłem 1-0 po tym rożnym by 92 min stracić bramke :x więc jeśli uważasz że taka statystyk to norma to niewiem jak ty zespół prowadzisz. Asysten mi mówi non stop "Mamy przewage w posiadaniu ale jesteśmy nie skuteczni" "Coś jest nie tak z naszą skutecznością" a ja niewiem co zrobic by to poprawić ;/

Odnośnik do komentarza

Spróbuj te taktyki:

mocniejsze kluby

http://files.filefront.com/93GKnap4+4+2+te...;/fileinfo.html

słabsze kluby

http://files.filefront.com/93GKnap4+4+2+te...;/fileinfo.html

i powiedz czy nadal sa problemy ze skutecznością?

Testowałem je w Farsley i wyniki były bardzo zadawalające.

 

EDIT:

Nie jest do żadna killer taksa. Po prostu dobra taktyka pod najnowszą łatkę.

Odnośnik do komentarza

Jak ustawiacie drużynę na wyjazdy, wszystko co działało w fm 2008 zawodzi. Gram sobie Jagiellonią i mecze na wyjazdach idą jak po grudzie. Praktycznie nie istnieje, a swoje sytuacje mam dopiero wtedy gry rywale strzelają bramkę i cofają się do defensywy, ale najczęściej również tego nie potrafimy wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

IMO dysproporcje między meczami u siebie i na wyjeździe są za duże. Zwykle gospodarz kontroluje grę, niezależnie od klasy. U siebie nie mam problemów np. z Wisłą K., natomiast w meczu z Wartą w Poznaniu mój zespół nie istniał :lol: I nie są to pojedyncze przypadki, tak jest zawsze.

Odnośnik do komentarza

Kolejna bardzo ciekawa taktyka z forum SI autorstwa tylerbode'a pod łatkę 9.3.0

V1 (mocne kluby)

http://files.filefront.com/tylerbode903tac...;/fileinfo.html

V2 (słabsze kluby)

http://files.filefront.com/tylerbode903ver...;/fileinfo.html

 

PRZYKŁAD:

Klub skazany na ostatnie miejsce w tabeli

http://img13.imageshack.us/my.php?image=tablehx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Jak ustawiacie drużynę na wyjazdy, wszystko co działało w fm 2008 zawodzi. Gram sobie Jagiellonią i mecze na wyjazdach idą jak po grudzie. Praktycznie nie istnieje, a swoje sytuacje mam dopiero wtedy gry rywale strzelają bramkę i cofają się do defensywy, ale najczęściej również tego nie potrafimy wykorzystać.

 

Ja gram zagęszczając środek pola, żeby rywalowi było trudniej się przedostać, z pressingiem dla wszystkich pięciu pomocników, z ofensywnie nastawionymi skrzydłowymi i bocznymi obrońcami, szybkim odgrywającym z przodu, stosując kontry. Nie powiem, żeby było idealnie, ale jakoś to idzie. Imho szczególnie zagęszczanie środka pola daje dobre rezultaty. No i trzeba pamiętać, ze w tym FM'ie nie ma raczej czego szukać bez pivot'a...

 

Edyta podpowiada, że grając tym sposobem na dziesięć meczy na wyjeździe w lidze przegrałem ledwo trzy.

Odnośnik do komentarza
Ale skoro zagęszczasz środek to po co dajesz ofensywne nastawienie bocznym obrońcom?

Nie dostajesz czasem długich piłek w wolne boczne sektory boiska?

Jak często nakazujesz im (tym bocznym obrońcom) rajdy?

 

Założenie jest takie, że środkiem pola rozbijam ataki, bokami atakuje. Przy ataku pozycyjnym rywala boczne sektory boiska są dobrze zabezpieczone, zaś przy kontrach pozostaje zawsze pewne ryzyko, ale zdarzają się one niezmiernie rzadko, gdyż to my mamy odbierać piłki w środku pola i szybkim atakiem zdobywać bramki, a nie oni nam :) Rajdy mam na ustawione na "mieszane".

Odnośnik do komentarza
Jak ustawiacie drużynę na wyjazdy, wszystko co działało w fm 2008 zawodzi. Gram sobie Jagiellonią i mecze na wyjazdach idą jak po grudzie. Praktycznie nie istnieje, a swoje sytuacje mam dopiero wtedy gry rywale strzelają bramkę i cofają się do defensywy, ale najczęściej również tego nie potrafimy wykorzystać.

 

Ja też gram Jagą i na początku miałem identyczne problemy co Ty. Trochę wrzodów na żołądku i siwych włosów przybyło - ale w końcu w Jadze zadziałała taktyka Knap-a. Jaga ma mocne skrzydła więc taktyka się sprawdza - chociaż nie próbowałem taktyk zrobionych typowo pod łatkę 9.3.0 - to taktyka zrobiona dla łatki wcześniejszej sprawdza się bardzo dobrze i u siebie, i na wyjeździe. Oczywiście pod każdy mecz konieczne są większe lub mniejsze zmiany (cofnięcie linii obrony, wyłączenie scisłego krycia dla środkowych obrońców, czy rzadsze rajdy u bocznych) oraz reakcja w czasie meczu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...