Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

... i dość sporo spalonych... gram zmodyfikowanym 4-4-2, gdzie obaj napastnicy mają różne ustawienia - jeden jest tym zawsze wysuniętym (Berbatov, ma większe ATT mentality), drugi więcej haruje między pomocą a linią ataku (Rooney), strzały z dystansu wszyscy mają na minimum...

 

jeśli masz sporo spalonych cofnij rajdy wysuniętemu napastnikowi, roneyowi nie koniecznie odbieraj strzały z dystansu, ustaw mu na środku, ma chyba w granicach 14-15 i czasami sieknie ładną bramę ( u mnie przynajmniej strzela)

 

Druga sprawa, jeśli widzisz że twoi napastnicy mało są przy piłce zmień im rajdy odpowiednio:

FCa - z często na mixed, bądź z mixed na często

FCd - z mixed na rzadko, bądź z rzadko na mixed

 

powinno pomóc, u mnie średnio przy piłce Rooney jak i drugi wysunięty Tevez / Berbatov mają przy nodze 20-35 razy piłkę przy czym stwarzając sobie sporo sytuacji, Rooneyowi daj "wolny elektron".

 

Dla rozmów indywidualnych Tevez bezproblemowo zgadza się na "mijanie bramkarza" i powiem że wychodzi mu to w 9/10 przypadkach.

Odnośnik do komentarza

Ja gram w Legii diamenten i narazie dość dobrze mi to wychodzi. A jeśli chodzi o napastników to nie mam problemu. Znczy zdaża sie czasem kolejek bez bramki ale wtedy pomocnicy szczelaja. Na DPŚ postawiłem na młodego Dancha i nawet mu to wychodzi. Gre mi konstruuje Iwański sztrzela Arrubarena albo Chinyama wiec jest dobrze. Tylko mam pytanie jedno. Jak gram w diamentem to jednego napadziora ustawic na odgrywajacego a drugiego na wysunietego ?? Jak ich ustawic ?? Bo czasem plątają się po całym boisku :(

Odnośnik do komentarza

Gram Lechem Poznań ustawieniem 3-4-3 i mam mały problem ze skutecznością moich zawodników. Mam dużą przewagę w posiadaniu piłki, zwykle jestem przy niej 60% - 70% czasu. Mam bardzo dużo strzałów tylko co z tego jak nie mogą strzelić bramki. Powoli doprowadza mnie to do szału. Usunąłem moim zawodnikom strzały z dystansu poprosiłem napastników o mijanie bramkarza i o strzały plasowane. No ale niestety nic nie skutkuje.

Odnośnik do komentarza

Gram wisłą 4-4-2, linia obronna na norma, boczni obroncy strzałki do przodu i tu mam pytanie jakie ustawic polecenia indywidualne dla tych obronców, żeby dobrze grali w obronie i angażowali się w akcje ofensywne. Dodam jeszcze, że w ostatnich 2 meczach ( Legią i Lechem) traciłem bramki akcjami przeprowadzonymi skrzydłami.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobny problem. Także gram Lechem :) W Pucharze UEFA gram z lepszymi przeciwnikami jak równy z równym, a w lidze nie mogę sobie poradzić z Piastem, Jagiellonią itd. Atakuję cały czas, mam ponad 20 strzałów na bramkę w meczu i nie strzelam nic, a moi przeciwnicy wyprowadzą jedną akcję, strzelą bramkę i to zazwyczaj im wystarcza do zwycięstwa bądź remisu ;/ Co powinienem w takiej sytuacji zrobić.

 

Oto moje ustawienie i polecenia dla piłkarzy:

http://img266.imageshack.us/my.php?image=taksalechtp0.png

http://img376.imageshack.us/my.php?image=p...enialechsq5.png

Odnośnik do komentarza
Jak gram w diamentem to jednego napadziora ustawic na odgrywajacego a drugiego na wysunietego ?? Jak ich ustawic ?? Bo czasem plątają się po całym boisku :(

 

po pierwsze roznica miedzy nimi w mentalnosci musi wynosic okolo 3. Napastnik def powinien miec przytrzymywanie pilki, wolny elektron, w miare czeste granie prostopadlych pilek, podania na bezposrednie jezeli grasz ofensywnie.

drugi napadzior odp wieksza mentalnosc itd. wylaczone strzaly z daleka i powinno pomoc

Odnośnik do komentarza
bo gram na patchu 9.2.0 i nie za bardzo sie sprawdza taksa

 

Była tworzona pod 9.1 i tam ją testowałem. Autor zapewnia, że pod 9.2 sprawuje się równie dobrze. Może to kwestia, źle dobranych zawodników. No niestety w FM2009, trudno o jedną super takse pasuja do każdego klubu, i każdych warunków.

Odnośnik do komentarza
uzywacie gry z kontry ?

jak zmniejszyc odleglosc miedzy pomocnikami i obroncami bo asystent mi ciagle marudzi a defensywny ma strzalke do tylu i obroncy srodkowi tez, nie kumam co jeszcze zrobic

Nastawienie poszczególnych formacji ustawić tak, aby nie było zbyt wielkiej różnicy pomiędzy nimi.

Odnośnik do komentarza

Witam, gram Atletico Madryt ustawieniem 1-4-1-2-1-2

Ofensywny pomocnik i z przodu 2 napastnikow. A wiec rozchodzi sie o ofensywnego pomocnika nie wiem co mu przypisac probuje wszystkiego i gra slabo. Noty ma max po 6,5 malo asyst bramek w ogole a gra albo Aguero albo Mata wiec nie byle kto. Co mu ustawic ? Wolny elektron ? Jaka swoboda ? Jak z podaniami ?Dodam ze wszyscy maja oceny po ok. 7 a moj ofensywny pomocnik zawsze o 1 albo 0,5 mniej. z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Ustaw tego szybszego napastnika jako odgrywający (piłki na dobieg).

OPŚ - podania bezpośrednie (3/4 paska), nastawienie ofensywne (około 3/4), swoboda nieograniczona, bezpośrednie podana na często. Jeżeli decyzje i strzały z dystansu ma na odpowiednim poziomie - możesz je włączyć - jeśli nie, najlepiej całkiem wyłącz.

Ważne jest też żeby ten OPŚ miał sporo piłek, dlatego tym środkowym pomocnikom, którzy grają za nim (PŚ, DPŚ) można dać stosunkowo krótkie podania, żeby nie walili ich do przodu, albo na boki tylko kierowali do OPŚ.

Odnośnik do komentarza
uzywacie gry z kontry ?

jak zmniejszyc odleglosc miedzy pomocnikami i obroncami bo asystent mi ciagle marudzi a defensywny ma strzalke do tylu i obroncy srodkowi tez, nie kumam co jeszcze zrobic

 

Musisz w ustawieniach drużynowych przesunąć pasek "Linia obronna" w prawo, ten pasek definiuje odległość obrońców od bramki, a co za tym idzie także odległość do pomocników

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...