Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

witam, podłączam się do pytania kolegi na poprzedniej stronie, a mianowicie:

1. jak zmniejszyć odległość między atakiem a pomocą oraz pomocą a obroną bo co mecz to mi asystent podpowiada, może wymienić asystenta:) ?

próbowałem już systemu dwójkowego zastosowanego bodajże w fm 06 bądż 07 i niestety komunikat asystenta nie znika, gram taktykami 4-4-2 diament z dm i am, oraz 4-5-1 z dm, mc, am + 2 skrzydlowych (to dla wizualizacji że na każdej niemalże pozycji mam ofensywnego i defensywnego aby zmniejszyć tą lukę jednak nic nie działa)

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Nie radziłbym dostosowywać się tylko i wyłącznie pod zalecenia twojego asystenta.

Np. gdy gram jednym napastnikiem, to mówi mi, że nasza siła rażenia jest za słaba, a obrońcy rywala łatwo radzą sobie z odbiorem.

Jak się okazuje... Mówi nieprawdę, bo przeważam, strzelam, dominuje, a co najważniejsze prowadzę 3:0.

Odnośnik do komentarza
jeszcze tak schetanego fma nie widzialem to wola o pomste do nieba albo grasz na zero z tylu albo odkrywasz sie i cie gola jakies mizeroty a o strzeleniu kilku bramek w meczu nie wspamne porazka

Też mnie to irytuje. Bramki strzela się bardzo ciężko, napastnicy grają słabo i mało strzelają...

Ale może to i dobrze? Bo jakbyś po 3 dniach grania w FM ogrywał wszystkich pierwszą lepszą taktyką, to też coś byłoby nie tak.

Trzeba trochę czasu. Pogłówkować, pobawić się ustawieniami... Nie samymi zwycięstwami człowiek żyje.

Żadna to przyjemność wygrywać z każdym i wszędzie. Za to też właśnie lubię FM... ; )

Choć w niektórych elementach (nieskuteczność i słaba gra napastników) może się to okazać bugiem, jak choćby kręcący się w kółko DMF.

Odnośnik do komentarza
jeszcze tak schetanego fma nie widzialem to wola o pomste do nieba albo grasz na zero z tylu albo odkrywasz sie i cie gola jakies mizeroty a o strzeleniu kilku bramek w meczu nie wspamne porazka

Też mnie to irytuje. Bramki strzela się bardzo ciężko, napastnicy grają słabo i mało strzelają...

Ale może to i dobrze? Bo jakbyś po 3 dniach grania w FM ogrywał wszystkich pierwszą lepszą taktyką, to też coś byłoby nie tak.

Trzeba trochę czasu. Pogłówkować, pobawić się ustawieniami... Nie samymi zwycięstwami człowiek żyje.

Żadna to przyjemność wygrywać z każdym i wszędzie. Za to też właśnie lubię FM... ; )

Choć w niektórych elementach (nieskuteczność i słaba gra napastników) może się to okazać bugiem, jak choćby kręcący się w kółko DMF.

gleboko w to wierze ze gra napadziorow to bug a jeszcze pare elementow taksy no ale coz pogramy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
1. jak zmniejszyć odległość między atakiem a pomocą oraz pomocą a obroną bo co mecz to mi asystent podpowiada, może wymienić asystenta:) ?

 

Zauważyłem, że jeżeli chodzi o lukę pomiędzy obroną a pomocą, to warto wysunąć linię obronną do przodu (chociażby do 3/4 suwaka), a po pewnym czasie sugestia asystenta znika.

Odnośnik do komentarza

Co do gry napastników to jest to troche żenujące. U mnie w Lens dwójka francuzów ( Monnet-Paquet i Saivet ) strzelają Panu Bogu w okno i na dodatek przy akcjach sam na sam walą na siłe w bramkarza. Zalecałem żeby oddawali plasowane strzały i mijali lub lobowali bramkarzy przy 1 na 1, ale oni uparcie mówią "nie"... Może nie słuchają się mnie, bo jestem menadżerem dopiero od 2 sezonów i nie wzbudzam w nich zaufania? :))

Odnośnik do komentarza
Co do gry napastników to jest to troche żenujące. U mnie w Lens dwójka francuzów ( Monnet-Paquet i Saivet ) strzelają Panu Bogu w okno i na dodatek przy akcjach sam na sam walą na siłe w bramkarza. Zalecałem żeby oddawali plasowane strzały i mijali lub lobowali bramkarzy przy 1 na 1, ale oni uparcie mówią "nie"... Może nie słuchają się mnie, bo jestem menadżerem dopiero od 2 sezonów i nie wzbudzam w nich zaufania? :))

Mam takie same odczucia co ty. Z połowa moich strzałów to jakaś bezsensowna bomba, gdzieś daleko w trybuny. Z sam na sam jest podobnie, z 3/4 takich akcji kończy się strzałem na pałe napastnika i z reguły oczywiście jest to nieskuteczne... No i tak samo jak ty, prosiłem zawodników, żeby lobowali itp. to odpowiadali, że nie widzą sensu zmieniać swojego stylu grania... ech... A potem takie kfiatki powstają, z przynajmniej 5 idealnych sytuacji w meczu i żadnej bramki, przeciwnik pod koniec meczu robi jedną z nielicznych kontr, bez problemów z ogromną łatwością zdobywa gola i wygrywa spotkanie :P Ech ten FM... Idę dalej grać :D

Odnośnik do komentarza

siemka

 

ja tez mam problem z napastnikami ;/ ale ogólnie z taktyka hehe, nie wiem może za dużo wymagam heh no ale nie podoba mi sie jak grają ;P mianowicie "grałem" Bełchatowem na początku 4-4-2 hmm na początku skutkowało ale później du...a ;/ napastnicy nic nie strzelali a ja przegrywałem 1 :0 ;/ później postawiłem na ofensywę 4-1-3-2 bardzo ofensywnie 3 mecze wygrane np po 4:1 , 3:0 ale później dol ;/ porażki... przestali strzelać... oddawali pole ;/ . nie mam pojęcia co wymyśleć z ta taktyka już ;/ w przerwie jesiennej towarzyskie mecze grałem diamenetem przyszedł mecz w lidze porażka ! żałosna... i wyłączyłem grę xD teraz zastanawiam sie kim zagrać heh...

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam problem z napastnikami, rozwiazuje go zmieniajac taktyke w trakcie meczu na 4-2-4, strzelam bramke dwie i cofam sie na 4-5-1, sa to standardowe taktyki w grze nic w nich nie zmieniam.

 

 

Tomalqu odpowiadajac na twoj apel: to niby gdzie mam rozmawiac o taktyce? Na innym forum ? czy moze w dziale STOP zapytaj sie itp wraz z ludzmi jeczacymi ze gry nie moga zainstalowac. Wyluzujcie troche!!! Czytam to forum przez 3 lata i zawsze byla ozywiona dyskusja na temat taktyk TU !!! Nigdzie tez nie widze spamu, ludzie sie normalnie pytaja bo maja problem a to ze wiekszosc ten sam to tylko stanowi o randze problemu, wspolnie go rozwiazemy tak bylo jest i byc powinno.

Odnośnik do komentarza
Mam ten sam problem z napastnikami, rozwiazuje go zmieniajac taktyke w trakcie meczu na 4-2-4, strzelam bramke dwie i cofam sie na 4-5-1, sa to standardowe taktyki w grze nic w nich nie zmieniam.

 

sprytnie ale nie realnie:) a w końcu na tym ma polegać ta gra:) szkoda że nikt jeszcze nie znalazł prawdziwego rozwiązania problemu, osobiście zastosowałem sposób opisany na początku działu ( ten z dwoma napastnikami, ofensywnym i defensywnym) i działa, ale tylko w przypadku 2ch napastników, grając już jednym np na wyjeździe jest nieróżowo, jak nie zdobędę bramki ze stałego fragmentu gry to nie strzele...

Odnośnik do komentarza
Co do gry napastników to jest to troche żenujące. U mnie w Lens dwójka francuzów ( Monnet-Paquet i Saivet ) strzelają Panu Bogu w okno i na dodatek przy akcjach sam na sam walą na siłe w bramkarza. Zalecałem żeby oddawali plasowane strzały i mijali lub lobowali bramkarzy przy 1 na 1, ale oni uparcie mówią "nie"... Może nie słuchają się mnie, bo jestem menadżerem dopiero od 2 sezonów i nie wzbudzam w nich zaufania? :))

 

A może dlatego, że są to młodzi zawodnicy(niskie consistency). Zresztą Saivet już w FM2008 nie był wybitnym egzekutorem (przynajmniej w tych sejwach, na których ja grałem).

Natomiast co do FM2009. U mnie w Śląsku Sotirović strzelił w 30 meczach 19 bramek. Wiele meczów kończyłem rezultatami 1:0, 0:0, 0:1. Dla mnie to jest realizm, a nie wyniki 6:5, 4:4 i 45 goli w 30 meczach Stancu.

 

P.S. I większość bramek pada po dwóch typach akcji:

1) prostopadłe podanie od PŚ

2) dośrodkowanie ze skrzydła

Strzałów z dystansu jest sporo, ale przynajmniej nie pada po nich tyle bramek co na łacie 8.0.2

Odnośnik do komentarza
P.S. I większość bramek pada po dwóch typach akcji:

1) prostopadłe podanie od PŚ

2) dośrodkowanie ze skrzydła

 

dokładnie mam to samo grając ManUTd. nie ważne czy gram skrzydłem czy mieszane - najwięcej pada z centr oraz prostopadłych wyjść.

 

mecze na wyjęździe nie przegrywam tylko i wyłącznie dzięki stałym fragmentom gry, nie potrafie zdobyć czasami gola z beniaminkami grając jednym napastnikiem, co doprowadza mnie do szewskiej pasji

 

takie pytanko, jeśli dajecie ścisłe krycie zawodnikowi to robicie to z listy poleceń indywidualnych obrońcy czy defensywnego pomocnika? któremu najlepiej dać krycie danego przeciwnika?

Odnośnik do komentarza
dokładnie mam to samo grając ManUTd. nie ważne czy gram skrzydłem czy mieszane - najwięcej pada z centr oraz prostopadłych wyjść.

 

takie pytanko, jeśli dajecie ścisłe krycie zawodnikowi to robicie to z listy poleceń indywidualnych obrońcy czy defensywnego pomocnika? któremu najlepiej dać krycie danego przeciwnika?

 

I dobrze bo IRL większość bramek pada właśnie w ten sposób. A pamiętam jak w FM2008 najczęściej gole padały po rzutach rożnych i strzałach z dystansu.

 

To zależy kogo kryjesz. Ja rozgrywającego to DP, a jak napastnika to OŚ, z tym, że czasami warto wystawiać libero w takim wypadku. Ja bardzo rzadko stosuje taki sposób krycia.

Odnośnik do komentarza
I dobrze bo IRL większość bramek pada właśnie w ten sposób. A pamiętam jak w FM2008 najczęściej gole padały po rzutach rożnych i strzałach z dystansu.

 

To zależy kogo kryjesz. Ja rozgrywającego to DP, a jak napastnika to OŚ, z tym, że czasami warto wystawiać libero w takim wypadku. Ja bardzo rzadko stosuje taki sposób krycia.

 

a nie reagujesz na podpowiedzi asystenta gdy mowi o ścisłym kryciu? ja tylko wtedy stosuje to, wiem że jest to ryzykowne bo wtedy jeden piłkarz z moich jest wyłączony z gry skupiając się na innym, ale zobaczymy czy przyniesie to jakies rezultaty

Odnośnik do komentarza
a nie reagujesz na podpowiedzi asystenta gdy mowi o ścisłym kryciu? ja tylko wtedy stosuje to, wiem że jest to ryzykowne bo wtedy jeden piłkarz z moich jest wyłączony z gry skupiając się na innym, ale zobaczymy czy przyniesie to jakies rezultaty

 

W ogóle nie słucham co on mówi. Jakoś jeszcze się do tego nie przekonałem. Wolę sam analizować to co wiedzę na boisku.

Odnośnik do komentarza
P.S. I większość bramek pada po dwóch typach akcji:

1) prostopadłe podanie od PŚ

2) dośrodkowanie ze skrzydła

Strzałów z dystansu jest sporo, ale przynajmniej nie pada po nich tyle bramek co na łacie 8.0.2

testuje taky kimza z fm08 i barcelonie ;)

i co?

ano, zagralem jeden mecz dopiero i 3 aysyty mial Dani Alves ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...