Skocz do zawartości

Liga francuska


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje ?e kolejny sezon b?dzie jeszcze lepszy w wykonaniu podopiecznych Houlliera.

 

Ja czekam na przebudow? zespo?u, która jest konieczna. Niektórzy gracze za d?ugo ju? graj? w OL i chc? odej??, a na si?? Aulas ich chyba nie b?dzie trzyma?. Tak wi?c wydaje mi si?, ?e w nast?pnym sezonie obejrzymy troche inny OL ni? latach poprzednich, my?l?, ?e lepszy.

Odnośnik do komentarza

PSG: Po zwyci?stwie 2-1 z Troyes zapewnili?my sobie utrzymanie w Ligue 1. Gdyby?my przez ca?y sezon grali tak jak w ostatnich meczach zapewne walczyliby?my jeszcze z Marsyli? o wicemistrzostwo, ale to tylko gdybanie. Teraz trzeba zapomnie? o tym sezonie, zrobi? rozs?dne transfery w lecie, cho? w zwi?zku z nimi z Pary?a dochodz? raczej wie?ci kto odejdzie, a nie kto przyjdzie do klubu. Niepewny jest los m.in Rothena, Yepesa i Kalou. Odej?cie tych graczy by?oby dla nas spor? strat? :/

Odnośnik do komentarza

Mnie cieszy niespodziewany i niesamowity awans Tuluzy do eliminacji LM. Rennes zabrak?o kilkunastu sekund aby zako?czy? sezon na 3 miejscu, jednak stracona w 93 minucie bramka da?a "jedynie" 4 pozycj?, co w sumie i tak jest du?ym sukcesem klubu :P Oby tylko w Tuluzie nie sprzedano Elmandera ;)

Odnośnik do komentarza
Mnie cieszy niespodziewany i niesamowity awans Tuluzy do eliminacji LM. Rennes zabrak?o kilkunastu sekund aby zako?czy? sezon na 3 miejscu, jednak stracona w 93 minucie bramka da?a "jedynie" 4 pozycj?, co w sumie i tak jest du?ym sukcesem klubu :P Oby tylko w Tuluzie nie sprzedano Elmandera ;)

Chodz? plotki, ?e ma odej?? do Romy, ale klub pono? stanowczo zaprzecza.

Odnośnik do komentarza

Wraca dobry, utytułowany trener - Guy Roux. Fajna wiadomość, bo bardzo lubię i cenię tego szkoleniowca.

 

Guy Roux został we wtorek mianowany nowym trenerem RC Lens. 68-letni szkoleniowiec, który ostatnio współpracował z reprezentacją Maroka, zastąpił Francisa Gillot i podpisał z Lens dwuletni kontrakt.

 

 

Roux to legenda Auxerre, w którym najpierw grał przez 9 lat, a w latach 1961-2005 był trenerem pierwszego zespołu. Doświadczony szkoleniowiec objął AJA, gdy drużyna miała jeszcze status amatorski, a w 1980 roku awansował z nią do Ligue 1, by w 1996 roku zdobyć mistrzostwo Francji.

 

Teraz Roux poprowadzi Lens, które w ostatnim sezonie zajęło piąte miejsce w tabeli i występować będzie w Pucharze UEFA.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość Profesor

Legenda pozostanie niezbrukana :jupi:

 

Francuska Zawodowa Liga Piłkarska (LFP) anulowała w środę kontrakt RC Lens z trenerem Guy Rouxem, uznając, że legendarny szkoleniowiec jest zbyt stary, by prowadzić drużynę ekstraklasy.

68-letni obecnie Roux w 2005 roku opuścił AJ Auxerre, gdzie pracował 43 lata. Po zakończeniu poprzedniego sezonu podjął decyzję o powrocie na trenerską ławkę, wiążąc się umową z RC Lens.

 

Władze LFP uznały jednak, że kontrakt został sporządzony niezgodnie z prawem obowiązującym w lidze francuskiej. W uzasadnieniu decyzji podano "przekroczenie przez Rouxa górnej granicy wieku pozwalającej pełnić funkcję pierwszego trenera".

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Reprezentant Polski U-20, ostatnio grający w Górniku Łęczna Przemysław Tytoń ledwo wrócił z testów w holenderskiej Rodzie Kerkrade, a już wyjeżdża do Francji. Polskiego bramkarza na testy do Paris St. Germain zaprosił trener Paul Le Guen - podaje "Przegląd Sportowy"

 

Bramkarz dopiero w niedzielę wrócił z Holandii, a już następnego dnia otrzymał bilet do Paryża. - W domu się mną nie nacieszą - śmieje się Tytoń, dodając: - Byłem naprawdę zaskoczony, że interesuje się mną tak wielki klub. Niby słyszałem, że pytały o mnie kluby z Francji [według mediów Olympique Marsylia, FC Metz i Girondins Bordeaux - red.], ale nie przypuszczałem, że zaproszenie przyjdzie tak szybko - dodał wychowanek zamojskiego Hetmana.

 

20-letni bramkarz zostanie w Paryżu do soboty. W tym czasie będzie miał szansę treningu z pierwszą drużyną. Decyzję o przyszłości bramkarza trener Le Guen ma podjąć do końca tygodnia. - Teraz wszystko leży w moich nogach i rękach. Niczego nie ryzykuję, bo i tak dostałem od Górnika wolną rękę w poszukiwaniu klubu - mówi Tytoń. We wtorek PZPN ma podjąć decyzję w sprawie wniosku piłkarza o rozwiązanie kontraktu z klubem z Łęcznej.

 

W razie trafienia do składu PSG Tytoń będzie rywalizował o miejsce w bramce z jednym z czołowych bramkarzy Ligue 1, Mickaelem Landreau. Francuz ma olbrzymie doświadczenie - rozegrał 402 mecze we francuskiej ekstraklasie, w tym 37 w barwach paryżan. Do PSG trafił w zeszłym sezonie z FC Nantes. Rozegrał pięć meczów w reprezentacji Francji, nie wpuszczając ani jednej bramki. W zeszłym sezonie zmiennikiem Landreau był Jerome Alonzo, którym interesują się kluby z Hiszpanii.

 

Ciekawe info, Tytoń jest z pewnością utalentowanym piłkarzem, ale wątpię by podpisał kontrakt z PSG. Jeśli jednak by tak się stało no to byłoby bardzo miło, że Polak znalazłby się w kadrze Paryżan. Alonzo albo odejdzie już teraz albo za rok więc Przemek byłbym drugim bramkarzem w zespole i w Pucharze Ligi, albo Francji na pewno by trochę pograł. No cóż, ciekawe jak się ta sprawa rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Waldemar Kita kupił drugoligowy FC Nantes - poinformowały nieoficjalnie agencję AFP źródła związane z klubem. Polsko-francuski biznesmen w maju chciał kupić od Bogusława Cupiała Wisłę Kraków, ale do transakcji ostatecznie nie doszło. Kita zastanawiał się też nad kandydowaniem na stanowisko prezesa PZPN

 

Biznesmen polskiego pochodzenia sfinalizował transakcję w spółce z Alainem Floresem, byłym dyrektorem generalnym FC Nantes. Klub został sprzedany przez grupę Dassault, znaną przede wszystkim z produkcji samolotów wojskowych (m.in. Mirage). Transakcji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Oficjalne podpisanie umowy odbędzie się sobotnim popołudniem i wejdzie w życie na początku przyszłego tygodnia.

 

Majątek Kity, biznesmena od 40 lat mieszkającego we Francji, jest oceniany na ok. 150 mln euro. Zbudował firmę Corneal, giganta na rynku okulistyki, którą sprzedał za 170 mln euro. W maju podjął negocjacje z Bogusławem Cupiałem na temat kupienia Wisły Kraków, ale ostatecznie do transakcji nie doszło ze względu na - zdaniem Kity - zbyt wygórowane żądania właściciela Tele-Foniki. Kilka lat temu Kita z powodzeniem prezesował szwajcarskiemu Lausanne-Sports, doprowadzając ten klub do wicemistrzostwa kraju.

 

W styczniu biznesmen mówił o chęci kandydowania na prezesa PZPN. - Widzę siebie w PZPN. Ale tylko w roli prezesa. To ja musiałbym podejmować wszelkie decyzje. Nie zgodziłbym się na działanie w drugim szeregu. Wtedy bym był zależny od innych, musiał wikłać się w różne układy - deklarował wtedy Kita.

 

[LINK]

 

To się porobiło, Wisła straciła chyba sporą szansę na odbudowę dawnej potęgi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

no i znowu remis PSG 3 remisy i porazka to nie napawa optymizmem natomiast bardzo pozytywnie zaskoczony jestem postawa Lorient jakis taki sentyment do tego klubu mam , kiedys grali tam Patrice Loko a takze Jean Claude Darchevile ktorych darze duzym szacunkiem , wygrana z Lyonem , PSG , a Marama Vahirua w tych 2 meczach strzela 4 bramki

Odnośnik do komentarza
Zakończył się turniej Emirates Cup w którym PSG zajęło drugie miejsce. Wyniki: 1:2 z Arsenalem (Luyindula) i przede wszystkim dzisiejsze 3:0 z Valencią (Luyindula, N'Gog, Diane) napawają optymizmem przed zbliżającym się sezonem.

 

Ech, mam nadzieję, że w końcu się odbiją. Jak oglądałem skrót z pierwszego ligowego spotkania, to miałem na ustach jedno słowo: pech. Chyba ze dwa słupki plus poprzeczka :|

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
W spotkaniu 19. kolejki francuskiej Ligue 1 St. Etienne przegrało przed własną publicznością z Paris Saint-Germain 0:1 (0:0).

Bramkę na wagę zwycięstwa w tym meczu strzelił dla paryskiego zespołu Pegguy Luyindula w 51. minucie.

 

Stołeczna drużyna odniosła w tym spotkaniu nie byle jaki sukces, bowiem St. Etienne bardzo dobrze spisuje się na własnym stadionie. Wystarczy dodać, że PSG nie wygrało z "Zielonymi" na ich terenie od 13 lat, a od ośmiu nie potrafiło nawet zdobyć bramki.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie, w którym FC Toulouse podejmował Stade Rennes.

 

A myślałem, że już przenigdy to nie nastąpi :|

Odnośnik do komentarza

PSG gra w tym sezonie fenomenalnie, gdyby firmę z wyjazdów przenieść na mecze u siebie, już niedługo świętowalibyśmy majstra ;] Mamy najlepszy bilans wyjazdowy i najsłabszy po FC Metz u siebie. W sumie strata do Valenciennes nie jest tak duża więc jeszcze wszystko można nadrobić, byle tylko poprawić grę w Parku Książąt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...