Skocz do zawartości

[FM 08] Valle del Giovenco


barrti

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie jest to próba, czy dam sobie radę z hardocore, więc cudów nie oczekujcie ;) . Mam nadzieję, że pociągnę tego opka dłużej niż poprzednie i wytrwam co najmniej do premiery 09.

 

 

 

 

 

-----------

 

 

 

 

 

Pescina – mała miejscowość w środkowych Włoszech. Liczy około 4500 mieszkańców.

 

Pescina Valle del Giovenco:

 

Rok założenia – 2005

Baza treningowa – przeciętna

Szkółka młodzieżowa – zadowalająca + akademia piłkarska

Stadion – Alfredo Barbati, Pescina :: 1000 miejsc

 

 

 

FM 2008 8.0.2

Baza: 8.0.0

Ligi: Włochy (wszystkie), Polska (wszystkie), Portugalia (wszystkie), Rosja (wszystkie), Hiszpania (wszystkie)

Dodatki: Profesorska Bomboniera MEGA SUPA 1.0

Zasady: HC

Odnośnik do komentarza

Zawodowy właśnie :keke:

 

---

 

Gdy udałem się do pracy z otwartymi ramionami powitał mnie prezes Angeloni. Zaprowadził mnie do mojego biura, gdzie już czekał na mnie mój asystent Fabio Papiri (49; Włochy), a z mojej rozmowy z nim wynikało, że lubi młodych chłopców. Przedstawił mi resztę moich współpracowników – trenera bramkarzy Gianfranco Panei (47; Włochy), trenera juniorów Claudio Marillini (35; Włochy), miejscowego lekarza Domenico Vicini (48, Włochy) oraz scouta Federico Vieri (36, Włochy).

 

- A jakiś trener pierwszego zespołu gdzie jest? – zapytałem asystenta

- Nie ma. Ja się nimi zajmuję, ale jeśli kogoś zatrudnisz będę ci wdzięczny…

- No to wrzuć do Internetu ogłoszenie, że poszukujemy takiego speca.

- Jakiego Internetu? My tu tylko telefon mamy…

- A faks jakiś?

- Leży gdzieś, ale nikt nie wie jak się tym obsługiwać.

- O Boże. Napisz mi na kartce treść ogłoszenia i zostaw na biurku. Jak napiszesz to wyjdz na boisko treningowe.

 

 

Gdy wyszedłem na boisko moim zobaczyłem ładne boisko, ale nie było trybun. Podszedłem do zawodników i poszedłem z nimi na boczne boisko. Na rozgrzewkę kazałem im przebiec 20 kółeczek, a najsolidniej zaprezentował się bramkarz i jakiś dziadek. W trakcie rozgrzewki podszedł do mnie asystent i zdał mi krótką relację na temat zespołu.

 

W składzie miałem dwóch bramkarzy o zbliżonych umiejętnościach.

W obronie nie było źle – piłkarze z podobnymi umiejętnościami, ale w kadrze tylko jeden lewy obrońca.

Pomoc to chyba nasza najmocniejsza pozycja. Mieszanka rutyny z młodością. Obiecujący piłkarze na środku pomocy i doświadczeni piłkarze na skrzydłach. Mam nadzieję, że to będzie nasz szkielet drużyny.

W ataku miałem dwóch Argentyńczyków oraz dwóch Włochów. Lepszymi umiejętnościami charakteryzowali się jednak obcokrajowcy.

Odnośnik do komentarza

peżet - może to przez łatkę ;)

Prof - oj, muszę, muszę ;)

 

---

 

Na moje ogłoszenie odpowiedziało kilku trenerów, lecz moje uznanie zyskał Raffaele Schicchi (36; Włochy), który wydawał znać się na kopaniu piłki. Szybko więc zyskał u nas zatrudnienie, za co podziękował mi asystent.

 

W moim pierwszym meczu podejmowaliśmy towarzysko nieligowy klub Fano. Na podstawie analizy umiejętności moich graczy na treningach, wyszliśmy teoretycznie najmocniejszym składem, w ustawieniu 4-5-1, przypominającym bardziej 4-1-2-2-1. Mecz był wyrównany, to my oddaliśmy więcej celnych strzałów, ale spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, co było dla mnie słabym rezultatem.

 

15.07.2007 Stadion Alfredo Barbati, Pescina: 222 widzów
TOW Valle del Giovenco [C2C] – Fano [NL] 1:1 (1:0)

36. A.Censori 1:0
80. F.P.Zullo 1:1

MoM: A.Censori (AMC, Valle del Giovenco) – 8

Odnośnik do komentarza

Sławoj - :x

 

---

 

W kolejnym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z kolejnym nieligowcem – Salo. Do spotkania podeszliśmy tą samą taktyką oraz składem. Niestety okazała się nieskuteczna – na 11 oddanych strzałów 4 były w światło bramki, ale drogi do siatki nie znalazł żaden. Natomiast przyjezdni oddając jedno celne uderzenie trafili dwie bramki. Cały mecz przeważała moja drużyna, lecz spotkanie wygrali przyjezdni. Co najgorsze, kontuzji doznał Andrea Censori, nasz najlepszy zawodnik. Po tym meczu doszedłem do wniosku, że musimy solidnie popracować nad strzałami.

 

18.07.2007 Stadion Alfredo Barbati, Pescina: 218 widzów
TOW Valle del Giovenco [C2C] – Salo [NL] 0:2 (0:2)

29. L.Teti 0:1
45. A.Costantino 0:2
76. A.Censori knt.

MoM: A.Costantino (FC, Salo) – 8

Odnośnik do komentarza

Skręcony staw skokowy

 

---

 

Dario Celli (DC; 27; Włochy) za 5.000 € odszedł do Renato Culi Angolana.

 

„Dobrą” robotę odwala nasz scout, który przez miesiąc znalazł aż jednego piłkarza. Był to Aleksandro Potenza (D R/L, WBL; 23; Włochy). Złożyłem ofertę wypożyczenia, lecz Fiorentina oczekiwała, że będziemy płacili co najmniej połowę jego tygodniówki (6.250 €), na co nie było nas stać.

 

Naszym następnym przeciwnikiem było Pistoiese – klub, który grał ligę wyżej od nas. Oczywiście byliśmy bez szans, ale miałem nadzieję na dobry występ moich chłopaków. Ci mnie nie zawiedli. Okazali się wymagającym rywalem. Niestety znowu nie potrafili strzelić bramki, co nie nastrajało mnie optymistycznie. Cóż z tego, że atakujemy, mamy przewagę, skoro w piłce nożnej liczą się bramki? Będę musiał jeszcze dopracować pewne elementy w tej taktyce.

 

22.07.2007 Stadion Alfredo Barbati, Pescina: 217 widzów
TOW Valle del Giovenco [C2C] – Pistoiese [C1B] 0:2 (0:2)

15. S.Motta
28. S.Motta

MoM: S.Motta (FC, Pistoiese) – 9

Odnośnik do komentarza

W rozgrywkach Coppa Italia Serie C trafiliśmy do grupy O wraz z Cassino, Ferentino, Lanciano oraz Val di Sangro.

 

W kolejnym meczu podejmowaliśmy rezerwy Sieny – naszego klubu patronackiego. W spotkaniu tym nie mieliśmy większych szans, ale ja po cichu liczyłem na co najmniej remis. Moje marzenia spełniły się – mecz zakończył się rezultatem 2-2, co mogliśmy uznać za sukces. Tym razem powiedziałem napastnikom, że jeśli nie będą się słuchali moich poleceń, to mogą sobie szukać nowego klubu. Wystraszeni zawodnicy spełnili moje założenia. Tym razem to my byliśmy stroną broniącą się, więc jestem zadowolony z wyniku.

 

28.07.2007 Stadion Alfredo Barbati, Pescina: 102 widzów
TOW Valle del Giovenco [C2C] – Siena B [NL] 2:2 (1:1)

28. C.P.Berra 1:0
37. D.Corvia 1:1
89. C.Giordano 2:1
90. M.di Crescenzo 2:2 rz.k.

MoM: C.Giordano (MC, Valle del Giovenco) – 8

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2007

 

Bilans (Valle del Giovenco): —

Serie C2/C: —

Coppa Italia Serie C: —

Finanse: +680.000€ (w ostatnim miesiącu -123.000€)

Budżet transferowy: 146.281 € (70% z transferów)

Budżet płac: 11.000€ (wykorzystane 9.820€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Maciej Iwański (26, AMC; Polska: 3/1) z Zagłębia Lubin do Reading za 1.900.000€

2. Radosław Sobolewski (30, DMC; Polska: 27/1) z Wisły do Stade Rennais za 1.200.000€

3. Grzegorz Bonin (23, AMR; Polska: 1/0) z Korony Kielce do Austrii Wiedeń za 1.100.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Ricardo Carvalho (29, DC; Portugalia: 38/4) z Chelsea do Realu Madryt za 16.750.000€

2. Lucho Gonzalez (26, MC; Argentyna: 38/5) z Porto do Tottenhamu za 15.500.000€

3. Jean II Makoun (24, DMC; Kamerun: 13/0) z Lille do Fiorentiny za 14.750.000€

 

Ligi świata:

 

Hiszpania: —

Polska: Legia [+0]

Portugalia: —

Rosja: Spartak Moskwa [+3]

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. [—] Brazylia (1500), 2. [—] Argentyna (1476), 3. [—] Włochy (1368), 21. [—] Polska (912)

Odnośnik do komentarza

W kolejnym sparingu przyszło nam rywalizować z ekipą z Serie B – Grosseto. Była to mocna drużyna. Niestety moi zawodnicy nie dostosowali się do poziomu, odnosząc sromotną klęskę. Piłkarze zagrali poniżej oczekiwań, przez lokalne gazety większość została oceniona poniżej 6.

 

02.08.2007 Stadion Alfredo Barbati, Pescina: 214 widzów
TOW Valle del Giovenco [C2C] – Grosseto [SB] 0:4 (0:2)

32. S.Fresi 0:1 rz.k.
45. V.Virga 0:2
57. S.Dall’Acqua 0:3
61. S.Dall’Acqua 0:4

MoM: S.Dall’Acqua (FC, Grosseto) – 9

Odnośnik do komentarza

Po tym meczu udało nam się zakontraktować byłego obrońcę Torino, który ostatnio grał w Pro Partia, Andrea Citterio (SW/DC; 32; Włochy). Jest to dla nas ogromne wzmocnienie.

Niestety ze składu na co najmniej dwa miesiące wypadł defensywny pomocnik, Stefano De Angelis.

 

Kolejne spotkanie znowu rozgrywaliśmy u siebie z drużyną z Serie B. Tym razem trafiło na Frosinone. Nasze nadzieje na dobry rezultat zostały szybko rozwiane, więc kazałem chłopakom pograć piłką. Niekoniecznie im to wychodziło, ale nie oczekiwałem dużo od chłopaków. Miałem jednak małą nadzieje, że trafią chociaż jednego gola. Niestety ta sztuka również im nie wyszła, a mecz znowu zakończył się wynikiem 4-0 w plecy, ale momentami gra dawała nadzieję na utrzymanie się w lidze.

 

8.08.2007 Stadion Alfredo Barbati, Pescina: 214 widzów
TOW Valle del Giovenco [C2C] – Frosinone [SB] 0:4 (0:2)

2. F.Evacuo 0:1 
18. F.Evacuo 0:2
63. Z.Dedic 0:3
88. Z.Dedic 0:4

MoM: Z.Dedic (FC, Frosinone) – 9

Odnośnik do komentarza

W 2. rundzie Eliminacji LM odpadło Zagłębie Lubin po przegranym 2-1 dwumeczu z FC Kopenhaga. Natomiast w Pucharze UEFA w 2. rundzie Eliminacji GKS Bełchatów wygrał z portugalską Leirą, a Groclin przegrał z MTK Budapeszt 2-1.

 

Do naszego zespołu na zasadzie wypożyczenia dołączyli bramkarz Ternany Daniele Tazza (GK; 23; Włochy) oraz lewy obrońca Filippo Petterini (D/WB L; 26; Włochy). Rozwiązałem również kontrakt z Michelem De Feudis (AMRC; 35; Włochy). Z klubu odszedł również Cristian Pablo Berra (FC; 25; Argentyna). Za jego transfer na klubowe konto wpłynęło 10.000 € od klubu Pro Partia.

 

 

W pierwszym spotkaniu o punkty przyszło nam się zmierzyć na wyjeździe z Val di Sangro w Coppa Italia Serie C. Drużyna gospodarzy była namaszczana jako faworyt tego meczu. Miejscowi chóralnie ruszyli do ataku. Nasza drużyna przyjmowała to ze spokojem. Większość akcji kończyła się na linii obrony, lecz jeśli napastnicy rywala przedarli się przez tę zaporę to w bramce czuwał Tazza. Niestety w doliczonym czasie bramkę do szatni strzelił nam Stefano Romano. W drugiej połowie kazałem chłopakom bardziej zaatakować, lecz nie przynosiło to rezultatów. Miejscowi nadal atakowali, lecz świetnie w bramce spisywał się nasz nowy nabytek. W 79. minucie świetną okazję zmarnował Andrea Citterio. Stojąc sam naprzeciwko słupka uderzył nad poprzeczką. Po tej akcji wiedziałem, że skoro marnujemy takie okazje to nie wygramy tego spotkania.

 

22.08.2007 Stadion Monte Marcone, Atessa: 406 widzów
CISC (1/4) gr. O Val di Sangro – Valle del Giovenco 1:0 (1:0)

45. S.Romano 1:0

Valle del Giovenco: Tazza – Stroffolino, Silvestri (78. F.Petterini), A.Citterio, G.Filippi – A.Luciani – S.Federico, G.Sansone, A.Censori, C.Laboragine (78. C.Giordano) – D.Corvia (78. L.Arcamone)

MoM: S.Romano (FC, Val di Sangro) – 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...