Skocz do zawartości

Ogólnie o sieci internetowej


olfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Już sam się pogubiłem. Załóżmy, że chcemy połączyć dwa urządzenia. Mamy np. dwie karty sieciowe na płycie głównej jedna odbiera neta do PC, a druga ma wysyłać do drugiego urządzenia. Czy w takim przypadku by drugie urządzenie odbierało neta, PC musi być włączony czy wystarczy, że będzie dochodzić prąd? Bo w przypadku routera wystarczy prąd, ale nie wiem jak z dwoma kartami sieciowymi w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Już sam się pogubiłem. Załóżmy, że chcemy połączyć dwa urządzenia. Mamy np. dwie karty sieciowe na płycie głównej jedna odbiera neta do PC, a druga ma wysyłać do drugiego urządzenia. Czy w takim przypadku by drugie urządzenie odbierało neta, PC musi być włączony czy wystarczy, że będzie dochodzić prąd? Bo w przypadku routera wystarczy prąd, ale nie wiem jak z dwoma kartami sieciowymi w komputerze.

Komputer udostępniający łącze musi być włączony. Znacznie wygodniej i taniej, w perspektywie czasu, wyjdzie zakup routera. Na allegro znajdziesz sporo sprzętu nowego i używanego. Z własnych doświadczeń polecam D-Link np. model 504T. Używałem takiego jeszcze tydzień temu a obecnie przesiadłem się na router z bramkę VoIP - Fritz Box Fon WLAN.

Router D-Linka nie zawiesił mi się ni razu.

Odnośnik do komentarza
Router D-Linka nie zawiesi? mi si? ni razu.

Szczesciarz :> Ja mialem straszne przejscia z APekiem D-Linka, ale mam podejrzenie ze kiedys chybq musial przyfajczyc nieco xD Natomiast najwieksza zaleta tego sprzetu jest baaardzo prosta konfiguracja i obsluga oraz niska cena ;)

Odnośnik do komentarza

Mi też się sfajczył router D-Link (jaki? najprostszy model kablowy). Winny był prawdopodobnie komp kumpeli. Jako jedyny nie był podpięty przez listwę zasilającą, a jej port w routerze padł jako pierwszy. Dodam, że w mieszkaniu była licha instalacja elektryczna na aluminium. Jednak nie narzekam, bo sprzęt wymienili. Trochę to trwało, jak mi powiedział sprzedawca dlatego, że to pierwszy D-Link który się zepsuł :) Poza tym incydentem sprawował się bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zakupilem niedawno do mojej sieci taka antenke za spora kase i co sie okazalo na moim gorzystym terenie wogole sie nie sprawdza. Poszukuje wiec jakiejs bardzo dobrej anteny dookolnej (nie sektorowej) o mozliwie najwyzszych parametrach. Czy jest ktos na tym forum, kto moze mi cos polecic. Od razu mowie ze jesli ktos chce mi dac link do Allegro, to tylko, gdy sam testowal taki sprzet. Chodzi mi oczywiscie o antene do nadawania sygnalu ;) Czekam na rady :]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym sobie odpalić po sieci z kumplem FMa. Kiedy ostatnio próbowalem to nie mogliśmy się połączyć. Dzisiaj w panelu administracyjnym swojego routera odkryłem ciekawą opcję, jaką jest Game & Application Sharing - zapewne należałoby tutaj dodać właśnie FMa :D Ale tutaj pojawia się problem. Otóż w liście dostępnych gier nie ma Football Managera. Mam teraz kilka opcji innych do wyboru:

1) wybrać dostępnego Championship Managera 03/04 ale nie mam pewności czy będzie działało

2) wybrać HTTP Server, ale odnośnie tego to sam nie wiem czy to może pomóc (pewnie nie...)

3) wpisać samodzielnie porty ale te nie wiem jakie powinny być

Czy ktoś może mi coś doradzić? :>

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pytanie z innej beczki: jaki bezprzewodowy internet polecacie?

Ten ktory dziala w twoim rejonie :lol:?

 

Tak powaznie to nie rozumiem pytania - chodzi Ci o firmie?

Tak, chodzi mi o firmę. Chciałbym się najpierw zorientować, później będę sprawdzał czy takie coś dostępne jest w moim rejonie.

Odnośnik do komentarza
Pytanie z innej beczki: jaki bezprzewodowy internet polecacie?

Ten ktory dziala w twoim rejonie :lol:?

 

Tak powaznie to nie rozumiem pytania - chodzi Ci o firmie?

Tak, chodzi mi o firmę. Chciałbym się najpierw zorientować, później będę sprawdzał czy takie coś dostępne jest w moim rejonie.

Wiesz jesli chodzi o bezprzewodowki to raczej ciezko znalezc firme, ktora operowala by na terenie calego kraju. Zwykle sa to lokalni operatorzy albo nawet sieci samodzielne stawiane przez uzytkownikow ktore sa wpinane w jakas siec kablowa. Inna sprawa, ze jakosc takich sieci zalezy w bardzo duzej mierze od tego gdzie sa stawiane i opinia z innego miejsca moze byc totalnie niemiarodajna.

 

Niemniej jedank moze ktos zna dzialajaca na terenie calego kraju firme zajmujaca sie tworzeniem sieci WiFi - choc szczerze mowiac watpie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...