Skocz do zawartości

Ogólnie o sieci internetowej


olfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Korzystam z internetu w sieci Aster. Niestety mam taki problem, że jak chcę sobie ściągnąć coś z np. Rapidshare'a za darmo to wyskakuje mi komunikat, że z mojego adresu IP ktoś ściąga plik. Wygląda na to, że do mojego komputera jest przypisane nie indywidulany adres IP tylko taki, że wiele ludzi ma taki sam (tak to rozumiem bo średnio się na tym znam). Wiecie może w jaki sposób to zmienić czy coś? Czy trzeba zadzwonić do dostawcy i spytać o co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś pomóc? Tak jak napisałem wyżej. Od providera netu dostaje 2 IP, jedno zewnętrzen i drugie wewnętrzne. Chciałbym jakoś skonfigurować ustawienia by łączyć się z netem przez IP zewnętrzne, ale próbuję już od dwóch dni i cokolwiek nie wpiszę w ustawieniach sieciowych to zawsze tracę połączenie. Ktoś mi kiedyś poradził by ustawić sobie DMZ, ale nie mam pojęcia co wpisać w ustawieniach routera by to działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Administrator mojej sieci internetowej podniósł opłatę z 35 zł do 50 zł, tłumacząc się Dyrektywą Unii Europejskiej nakładającej na firmy świadczące usługę dostępu do internetu obowiązek gromadzenia oraz archiwizowania danych o każdym połączeniu dokonywanym przez klienta. Podwyżkę tłumaczy dodatkowym serwerem, licencją, nośnikami etc.

 

Jaka jest alternatywa na rynku? Może bezprzewodowy? Nie mam łączy telekomunikacji polskiej.

Odnośnik do komentarza
Jaka jest alternatywa na rynku? Może bezprzewodowy? Nie mam łączy telekomunikacji polskiej.

Korzystam z oferty Playa - 45 zł / miesiąc za pakiet 5 GB. Do swobodnego korzystania z sieci spokojnie wystarcza, transfer porównywalny do jednomegowej nartostrady, z której korzystałem na wsi. Tyle tylko, że w moim przypadku o wyborze akurat Playa decydowało: a) fakt, że w wynajmowanym mieszkaniu nie było żadnych kabli; b) że nie wiem, ile w tym mieszkaniu pomieszkam i podpisanie nawet rocznej umowy z kimkolwiek na miejscu nie wchodziło w grę; c) korzystam z laptopa nie tylko w mieszkaniu; d) ceny w stosunku do konkurencji z Orange/Plusa/Ery.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

trochę dziwny mam problem z domową siecią, może ktoś doradzi.

net to upc sprint, router D-Link 524. bezprzewodowo z netem łączą się dwa laptopy, bynajmniej próbują się połączyć. jeśli jeden połączył się z siecią bezprzewodową, to na drugim w tym momencie sieć pada (albo nie idzie się połączyć, albo pokazuje że siła sygnału niska i de facto odbieranie pakietów nie istnieje) i tak jest ciągle - rzadko kiedy jednocześnie na dwóch lapach jest net, ciągle jest na przemian. any suggestions?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

OK, zaznaczam że nigdy tego nie robiłem i nie znam się na tym, a muszę to zrobić, więc mam do Was prośbę ;)

 

Mam net przez LAN od operatora osiedlowego a potrzebuję uczynić go bezprzewodowym. Nie chcę rozdzielać łącza tylko po prostu zrobić tak, żeby łapał mi laptop neta w całym mieszkaniu. Rozumiem że muszę kupić router (ale jaki?) i co dalej?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

1. kupujesz router wi-fi

2. konfigurujesz router(a wlasciwie to jesli uzywasz windowsa, wszystko powinno sie zrobic samo, w razie czego sa instrukcje dolaczane do routera

3. wlaczasz wi-fi w lapku (w kazdym robi sie to inaczej, nie powiem Ci jak zrobic to w Twoim ;) )

4. odnajdujesz w liscie sieci bezprzewodowych swoja, ktora skonfigurowales przy konfiguracji routera

5. voila :)

 

 

edyta zauwaza, ze pytales o to dosc dawno, nie wiem czy moje rady nie sa przypadkiem 'expired' :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jakiś czas było wszystko ok i znowu zaczęło się pierd$%^#. nie mam pojęcia czemu tak jest - ustawiam na routerze, potem jeden lap, drugi i na wszystkim z osobna jest ok, ale jednocześnie dwa laptopy nie mogą być podłączone do tej jeb#$^ domowej sieci :/

każdy lap łączy się na innym lokalny adres IP, zmieniałem też adresy MAC ich kart, powyłączałem wszelkie filtrowania na routerze i ciągle to samo - jak 2 włączone, to na jednym jest ok, a na drugim nawet nie widzi tej sieci

Odnośnik do komentarza

Czy jest taka możliwość, żeby, korzystając ze zdalnego pulpitu, na innym komputerze, nie ingerować w to, co robi jednocześnie druga osoba na tamtym kompie? Albo czy jest możliwość korzystania z oprogramowania na drugim komputerze (tak, aby cała praca zapisywała się i odbywała na tamtym komputerze?) bez uprzykrzania pracy osobie pracującej na nim?

 

Help please :-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam mały problem z routerem Netgear Dg384 dostałem go z Anglii, jest to netgear sky, lecz po zmianie oprogramowania działał przez 2tyg. wzorcowo pod neostradą, niestety ostatnio stracił połączenie z internetem, a ja z routerem nie mogę się dostać do panelu konfiguracji. Więc podłączyłem stary router, aby sprawdzić czy jest połączenie internetowe, i jak się okazało internet działa na starym routerze. Sprawdziłem zasilacz od netgeara jest na 100% dobry. Jak podłącze wtyczkę od internetu do netgeara to nie świeci się kontrolka :/ i w połączeniu sieciowym wyświetla się coś w stylu 'połączenie ograniczone'. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną to proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

czy sa na forum uzytkownicy Play-online? (bezprzewodowy dostep do neta)

prosze o kontakt na priva! (nie dzialaja mi niektore strony na 3 roznych kompach...dokladnie te same strony, jeden komp dzis specjalnie formatowany i tez kicha, chce sprawdzic czy innym tez one nie dzialaja, podam 2-3 linki do sprawdzenia)

Odnośnik do komentarza

Szukam jakiejś firmy, która zakłada i dostarcza internet, ja wiem styknie mi 2mb/s, żeby była dobra i najlepiej WiFi. Dodatkowo chciałbym aby ta sama firma zakładała kablówkę. Może ktoś jakaś polecić? Oczywiście o atrakcyjnych cenach czy promocjach.

Fajnie jakby miała dobrą stronę internetową. No i zasięg na Szczecin, czyli jakaś ogólnopolska firma.

 

Znam tylko globalconnect i upc.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam mały problem z routerem Netgear Dg384 dostałem go z Anglii, jest to netgear sky, lecz po zmianie oprogramowania działał przez 2tyg. wzorcowo pod neostradą, niestety ostatnio stracił połączenie z internetem, a ja z routerem nie mogę się dostać do panelu konfiguracji. Więc podłączyłem stary router, aby sprawdzić czy jest połączenie internetowe, i jak się okazało internet działa na starym routerze. Sprawdziłem zasilacz od netgeara jest na 100% dobry. Jak podłącze wtyczkę od internetu do netgeara to nie świeci się kontrolka :/ i w połączeniu sieciowym wyświetla się coś w stylu 'połączenie ograniczone'. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną to proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Przywróć do ustawień domyślnych i spróbuj połączyć się na domyślnym adresie IP. Możliwe też że padł, tak też bywa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam router firmy D'link. Skonfigurowałem go sobie i ok - chodzi. Zarówno na podpiętym stacjonarnym jak i na laptopie, ale zapomniałem założyć hasła na sieć. Niby, żeby to zrobisz trzeba wejść na :

http://192.168.0.1/, ale mi nie wchodzi na tę stronę ... Czy istnieje jakaś inna możliwość zmiany/założenia hasła na własną sieć? Bo zaczęło mi mulić i boję się, że ktoś kradnie mi net...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...