Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrażenie - negatywne. Silnik meczowy wydaje się mocno niezmieniony z 08 (w 1 meczu doliczono 5 minut) ale widoczność w 2D przynajmniej u mnie dużo gorsza. 3D zupełnie bez rewelacji, ale może muszę się przyzwyczaić, szkoda że nie można zrobić przybliżenia. Dość długi setup meczu. W wyglądzie, wciąż na pierwszy rzut oka, niewiele zmian. Tekstury koszulek rodem z roku 1995.

Odnośnik do komentarza

także jestem po paru meczach na szybko mogę powiedzieć , że kompa niestety trzeba u mnie zmienić aby grać 3d bo ładuje się długo , natomaist denerwuje mnie wspomniany już bug albo błąd jakkolwiek to nazwać , że wpisując 1 litere wyskakują 2. Często w okienku szukaj wpisuje zawodników i tutaj to przeszkadza najbardziej gdyż profil raz się stworzy i jest już spokój.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze minuty z demem i pierwszy bug...

Jako, ze grałem mecz towarzyski, to przeprowadziłem około 5 zmian na raz, włącznie z bramkarzem. Problem w tym, ze zawodnicy postanowili zejść z boiska gdy... drużyna przeciwna była przy piłce O_O

Screeny:

 

http://img521.imageshack.us/my.php?image=49725947fa8.jpg

http://img380.imageshack.us/my.php?image=95441596ba0.jpg

 

 

EDIT:

 

A ja mam pytanie strzelil ten bramke co biegl do pustej z pilka? :D Chyba mamy kolejny CM4 :>

 

Strzelil :P

Odnośnik do komentarza

No dobrze, spedzilem nocke przy grze i gralo sie naprawde milo. :) Odwoluje ten moj "fm08 w innym opakowaniu".

 

+ tryb 3D przyjemny dla oka ktory naprawde pozwala poczuc sie w skorze trenera, jest to jednak naprawde spory krok do przodu

+ konferencje prasowe calkiem calkiem, niby nic wielkiego a cieszy, chociaz z drugiej strony jest to bajer w stylu rozmow przed/po meczowych

+ gruby plus dla mnie - oceny pilkarzy po spotkaniach bardziej precyzyjne, az sie zdziwilem ile to daje :)

+ ten maly kolorek pokazujacy czy zawodnik lubi grac na pozycji czy nie naprawde przydatny, nie trzeba sie bawic w profil -> ustawienia by sprawdzic czy zawodnik lubi grac na danej pozycji czy nie, wygrywa sie czasami troche czasu.

+ forma na ekranie skladu naprawde swietnie zrobiona, srednia pieciu ostatnich spotkan + male slupki w zaleznosci od ocen, mozna naprawde szybko ocenic forme zawodnika, spora zmiana jak dla mnie, o ktorej sie duzo nie mowilo z tego co widzialem

+ System transferowy rzeczywiscie nieco lepszy, bardziej realistyczny

 

 

- dosc dziwny poziom trudnosc/druzyn, grajac naprzyklad Lyonem moglem latwo rozgromic ta sama taktyka OM jak i zremisowac z jakims podmiotem z Kazachstanu...

- mam wrazenie ze zbyt duzy nacisk dali na atut wlasnego boiska

- trybowi 3D blizej raczej jest do kulek co ma swoje plus jak i minusy (dziwne zachowanie zawodnikow itd), animacje sa raczej prymitywne, graficznie dali nam naprawde minimum...

- gra sie naprawde zacina przy 3D (a zaznaczam ze u mnie chodzi Gothic 3 :keke: ), sprawdzalem w informacjach kompa, fm09 zjada 2,5x wiecej ramu przy wlaczonym trybie 3D... nie popisali sie panowie z SI

- rany boskie koszulki sa katastroficzne, i co gorsze, chyba nawet SI to zrozumialo bo w ekranie spotkania mamy teraz herby zamiast koszulek... nie widze tez sensu robienia garfiki amatorskiej bo absolutnie nic nie widac w trybie 3D (patrzylam z licencjowanymi koszulkami)... duuuuuuuuuuzy minus tego fm'a bedzie oj oj

- 70% bramek z poza pola karnego :doh!:

- tak jakby sporo kontuzji, no ale co roku tak mowimy mam wrazenie, wiec to chyba jakas tradycja

- taktyki jakies takie zj*** przez brak mozliwosci dawania strzalek i przymusowe strzalki do kazdej taktyki... czuje sie jakos niezbyt z tym...

 

 

Mimo sporej ilosci minusow bilans jest jak najbardziej pozytywny, jezeli uda im sie usprawnic ten tryb 3D, tak zeby zjadal mniej pamieci, nastepnie zrobic cos z koszulkami (szczerze mowiac spokojnie mozna dac koszulki 2D jak wczesniej a w trybie 3D zmieniac tylko kolory...) to tylko grac i grac :)

 

Chyba czas powiedziec dobranoc :lol:

Odnośnik do komentarza
Czy tylko u mnie jest tak dużo kontuzji? Praktycznie w każdym meczu min. 1 łapię :(

 

Zagrałem 2 sparinig:

 

1. - Higuain miesiąc kontuzja

2. - vd Vaart miesiąc kont.

 

Przypadek moze...

To u ciebie i tak mało, u mnie Gerard Pique 3 miesiące, a Rafa Marquez 6 :|

Z tego co zauważyłem to każdy ma minimum dwie kontuzje na dzień dobry :doh!:

Co mogę powiedzieć o FM 09?

No nic dla mnie jest zajefajny, nie miałem żadnych bugów poza podwójnymi literkami.

Odnośnik do komentarza

Poszli panowie w robienie graczom pod górkę w jednym aspekcie:

 

Mamy ekran składu, chcemy posortować według atrybutów ofensywnych. W 08 braliśmy po prostu "ATTACKING", a w 09 musimy najpierw ATTRIBUTES -> rozwijane menu -> i dopiero ATTACKING. Słowem, 2 razy dłużej wyświetla się atrybuty. Jak wiadomo, gracz zaawansowany robi to z automatu i zabiera mu ustawienie składu około 30 sekund (po 3 na każdą pozycję - bo wystarczy jeden rzut oka na profil). Tu będzie to zabierało dwa razy dłużej... W perspektywie gry 40-sezonowej, oznacza to znaczne wydłużenie rozgrywki.

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem, że przy oglądaniu kluczowych akcji w trybie 3D, niemal każdy atak zaczyna się od wyrzutu z autu. Oddawanych jest bardzo dużo strzałów z dystansu, a w moim pierwszym meczu było z 4-5 słupków i poprzeczek.

 

Tryb 2D ma dużo gorszą widoczność niż w poprzednich wersjach.

 

Krótko mówiąc - wszystko znakomite oprócz meczu. Tego nie da się oglądać na moim komputerze. Pożera tyle RAMu, że przeskakując do Windowsa nie można normalnie pisać (nie wyobrażam sobie pisania opka) ;(

 

A już myślałem, że zmienię wysłużonego FM2006... :|

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...