Skocz do zawartości

Demo FM 2009 - pierwsze wrażenia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra nie mam nerwów do tego demka.

 

Ja tez nie.

Te kontuzje to są jakieś jaja. Po 3 rozegranych meczach ligowych miałem zdrowego jednego pomocnika :| Co ciekawe w jednym z meczy moi zawodnicy spowodowali 3 poważne i 2 drobne urazy przeciwnikowi. Bramkarze zachowuja sie fatalnie; na 2 karne, które widziałem bramkarz nawet nie drgnął, Buffon wpuszcza mi jakieś farfocle. A wisienka na torcie jest bramka na 1-0 w tym meczu: http://w15.easy-share.com/1702279129.html co robił bramkarz? :think:

dobranoc.

Odnośnik do komentarza

Gram już długi czas w demo i czytam forum i jedyna rzecz , która mnie zdenerwowała to ten mecz 3D to znaczy , że z nim mają ludzie problemy tak jak są wypisywane tu na tym forum np. Napis gool wcześniej od strzału ,dreptanie w miejscu ludzików , strzelanie słabsza nogą , zawiechy w meczu ,wyrzucanie do windowsa itp. Ja akurat mogę tylko zauważyć długie3 ładowanie meczu i napis GOOL nic więcej. Dlaczego to pisze , a bo dlatego że w jednym z newsów było napisane przez SI że silnik meczowy 3D był tworzony od 3 lat siedzieliśmy z kumplem przed demem i tym forum i czytaliśmy o tym 3 D i boli mnie i mam straszną złość na SI , bo po co pisali że robili go 3 lata po co dlaczego jakby napisali ,że w tym roku zaczęli robić 3 D i to jest ich próba to bym do tego się nie przyczepił , ale nie którzy wydawcy przez 3 lata robią grę dobra lub przez 3 lata zrobią 2-3 gry , a tu przez 3 lata mieli problem zrobić części silnika gry wiem , że zostanę zganiony przez forumowiczów , ale zrozumcie mnie to boli jestem z FM od CM 00-01 i te 3 LATA bolą mnie . Ogólnie demo podoba mi się i silnik 3 D jest fajny bardzo mi podoba się przypomina mi USM 98 choć tam byli nie proporcjonalni zawodnicy do murawy i mam nadzieje ,że patch który i tak wyjdzie poprawi nie ścisłości .

 

P.S. Nie mogę przeboleć tego 3 D fajny jest podoba mi się ,ale z tego gdzie kiedyś czytałem silnik meczu to z jakieś gry wzięli starszej (nie jestem pewien bo nie mogę znaleźć tego news). Uważam tak silnik 3D powinien chodzić nawet na zintegrowanych kartach ,ale cóż to TYLKO MOJE spostrzeżenie

 

Łonio poprawiam dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam na forum!

To mój pierwszy wpis, gram od 99 roku.

 

Rozpocząłem demo Southamptonem. Poza zerowym funduszem transferowym :P nie mam większych uwag... Kontuzji nie mam przeraźliwie dużo, raptem jedna na 6 meczów sparingowych, ale za to pięciomiesięczna Svensonna...

Faktycznie strzały w słupki i poprzeczki występują jakby częściej, ale moim zdaniem to akurat pozytywna zmiana!

Silnik meczowy działa nieźle, po patchu napewno bardziej się poprawi. Nie miałem narazie większych obcinek oborńców, choć napastnicy nadal oko w oko z bramkarzem... no wiadomo o co chodzi... :>

Szata graficzna fajniejsza, taka przyjemniejsza dla oka.

No i w jednej rzeczy już wiem że będę konserwatystą - tryb 2D!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ogólne spostrzeżenia

 

1)Żadna poprzednia wersja "nie stworzyła" na forach tylu postów o błędach w instalacji

Instalacja powinna być bezbłędna w standardowych ustawieniach komputera !!!

Jeśli czegoś brakuje powinno być to w instalce

 

2)Kontuzje to stara tradycja ...

 

3)Tryb 3d jest do kitu , brak realizmu i te zacięcia :(

Odnośnik do komentarza

Według mnie widok 3D jest bardzo ciekawy:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b1246362745536e1

 

A co do gry to nie jest źle.

-U mnie instalacja bez problemu,

-Kontuzje chyba w normie - 4 mecze, 2 kontuzje,

-Napis GOOL w ogóle nie przeszkadza

-Tryb 3D - no tu nie wiem co się stało. Włączam mecz > Classic view i kapselki mi grają. Później zacząłem widoki zmieniać i była mieszanka. Dopiero po kilkukrotnym zmienianiu widoku normalni ludzie biegali. Ale to tylko raz miałem, jakaś zwiecha. Wiadomo idealny nie jest - gracz stoi z piłką kilkanaście sekund i nic nie robi albo po wślizgu wstaje długo. Nieraz 3D lubi też przyciąć, ale nie oczekiwałem od niego jakiś tam cudów. Wiadomo było, że będzie prymitywny.

-Inne nowinki są spoko: trening ulubionych zagrań, konferencje, oceny, podpowiedzi asystenta w trakcie meczu i kilka innych

 

Na razie jedynym minusem są podwójne literki.

 

Edit:

Wiadome są już daty jakiś patchów. Wiem, że jeden będzie jakoś niedługo. A inne?

Odnośnik do komentarza

Moje wrażenia hmmm.. zacznijmy od początku. Czytając o wprowadzeniu 3D bardzo się ucieszyłem (zważywszy też na współpracę z SEGA), informacje na temat tego, iż pracowali od dłuższego czasu też były na plus. A co otrzymaliśmy?

 

Jak zwykle jedno wielkie GÓWNO! (przepraszam ale nie jest to wulgaryzm) Tryb 3D!!! Czy Panowie z SI wiedzą, że mamy XXI wiek i czas komputerów Atari i Commodore minął! Tryb jest totalnie niedopracowany, już pomijam, że brzydki ale jest źle (ba nawet chyba wogóle) zoptymalizowany, przecież to nie jest żadna FIFA ani PES żeby ludzie mieli problemy z meczem w trybie 3D. Po raz kolejny SI dało produkt nie dopracowany a to co wrzucili to albo jest śmiesznym dodatkiem albo zamydleniem oczu (3D).

 

Jedna rzecz mnie zastanawia: czy Wam płacą za pozytywne recenzje? bo jak czytam posta "że błędów jak na lekarstwo" albo "najlepsza wersja FM" to już nie wiem czy wy jesteście głupi czy dziesiątki użytkowników, którzy zalewają fora o błędach w FMie.

 

I jak tu krytykować piractwo.

Odnośnik do komentarza
Moje wrażenia hmmm.. zacznijmy od początku. Czytając o wprowadzeniu 3D bardzo się ucieszyłem (zważywszy też na współpracę z SEGA), informacje na temat tego, iż pracowali od dłuższego czasu też były na plus. A co otrzymaliśmy?

 

Jak zwykle jedno wielkie GÓWNO! (przepraszam ale nie jest to wulgaryzm) Tryb 3D!!! Czy Panowie z SI wiedzą, że mamy XXI wiek i czas komputerów Atari i Commodore minął! Tryb jest totalnie niedopracowany, już pomijam, że brzydki ale jest źle (ba nawet chyba wogóle) zoptymalizowany, przecież to nie jest żadna FIFA ani PES żeby ludzie mieli problemy z meczem w trybie 3D. Po raz kolejny SI dało produkt nie dopracowany a to co wrzucili to albo jest śmiesznym dodatkiem albo zamydleniem oczu (3D).

 

Jedna rzecz mnie zastanawia: czy Wam płacą za pozytywne recenzje? bo jak czytam posta "że błędów jak na lekarstwo" albo "najlepsza wersja FM" to już nie wiem czy wy jesteście głupi czy dziesiątki użytkowników, którzy zalewają fora o błędach w FMie.

 

I jak tu krytykować piractwo.

 

 

Zgadzam się, choć nie w całości. Najbardziej mnie denerwuje tryb"3D". Otóż gram sobie w FIFA 08 bez najmniejszych problemów na średnich detalach, a FM 09 krzyczy, że mam za słabą kartę graficzną na ten tryb 3D... To jest śmiech na sali. Pare pixelów i nic więcej. A już o kontuzjach nie wspomnę... Ale na plus trzeba dodać pare nowości tj. Przebudowany system transferowy, podpowiedzi asystenta i pare innych.

 

Raczej zostane przy FM 08:D

Odnośnik do komentarza
Ale na plus trzeba dodać pare nowości tj. Przebudowany system transferowy, podpowiedzi asystenta i pare innych.

 

no tak ale czy to od razu powinno mieć uzasadnienie do wydania nowej wersji i zebrania znowu kasy od graczy? to powinien poprawiać patch do starej wersji :D

 

Tryb 3D byłby uzasadnieniem do wydania nowej wersji gry gdyby był :D - bo to co jest to "popierdułka jakaś" a nie tryb 3D

Odnośnik do komentarza

Po jednym dniu testowania na różnych klubach, różnych taktykach dochodzę do wniosku, że poza tym 3D nie ma w zasadzie innych sporych dodatków, jest kilka cieszących udogodnień ale wydaje mi się że to trochę mało, poza tym jak już koledzy wspominali wyżej tryb 3D wymaga optymalizacji i to moim zdaniem kolosalnej, ja rozumiem że mój sprzęt (AthlonXP Barton 2600+ , Radeon 9500 64MB, 512MB RAM) nie należy już do nowości jednak to co otrzymujemy na ekranie jest niewspółmierne z wymaganiami, najprostszym rozwiązaniem oczywiście jest zakup nowego kompa jednak atutem serii CM/FM do tej pory było to że nie wymagał on nowej kosiarki, która ten niezoptymalizowany silnik 3d pociągnie bo ma zapas kości RAM i a grafika tyle pamięci że "Crysis" w najwyższych detalach chodzi na 30" monitorze. Co tu dużo mówi, trochę dali ciała, trzeba wyłączyć 3D i grać nadal bo to ciągle wciąga i kręci

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...