Skocz do zawartości

CM 01/02 pod Windows XP


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób ma problem z uruchomieniem gry pod Windowsem XP. Najczęściej pojawiającym się komunikatem błędy wyświetlanym przez grę jest zbyt mała ilość pamięci. Poniżej instrukcja jak pozbyć się tego problemu.

 

1. Oryginalną płytę z Windowsem XP wkładamy do napędu i wyszukujemy na niej pliku act20.exe

powinien on się znajdować w lokalizacji D:\SUPPORT\TOOLS (gdzie D: to napęd CD)

 

2. Instalujemy aplikację na dysku naszego komputera.

 

3. Otwieramy zainstalowany program QFixApp.

 

4. W zakładce "layers" wybieramy "ProfilesSetup"

 

5. Przechodzimy do zakładki "Fixes" i tam klikamy na "GlobalMemoryStatusLie"

 

6. Klikamy na przycisk "Browse" i wskazujemy lokalizację pliku rozruchowego CM01/02, wybieramy oczywiście plik cm0102.exe

W programie klikamy na "Run"

 

7. Możemy grać bez problemów w naszego ulubionego Managera ;)

 

Aby gra uruchamiała się bez konieczności użycia QFixApp wykonujemy następujące czynności:

 

- Po wykonaniu powyższych czynności klikniemy na "Advaced>>" to pokaże nam się dodatkowa zakładka.

- Jeżeli chcemy aby gra za każdym razem uruchamiała się bez wykonywania powyższych czynności ponownie to należy stworzyć specjalny plik za pomocą programu.

- Aby tego dokonać należy wybrać opcję "create fix support" i następnie potwierdzić "tak" w komunikacie, który nam się pojawi.

- Program automatycznie utworzy odpowiedni plik w Windowsie i kolejne uruchomienia gry możemy dokonywać poprzez skrót na pulpicie i bez konieczności uruchamiania programu.

 

Miłej gry! :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Powiem szczerze, że zastanawia mnie jedna rzecz. Po co tyle kombinacji, skoro CM 01/02 chodzi bezproblemowo na Windowsie XP, jak i na Windowsie Vista... Wystarczy włożyć płytę, zainstalować i cieszyć się grą... Przynajmniej u mnie. Zero błędów, zero restartów, zero nagłych wywaleń z gry.

 

Od czego zależy więc, czy gra pójdzie od razu, czy trzeba nad nią trochę posiedzieć?

Odnośnik do komentarza

to ja już nie wiem...jak miałem CRTka to zawsze mnie to bolało, że ani pogrzebac w necie, ani w Winampie pozamieniać:)...i 85Hz zmieniłem na 60Hz na czas gry i okazało się wszystko było ok....niedawno kupiłem LCD (only 60Hz) i również moge sobie mykać od okna do okna bez black screena stąd moje przypuszczenie, że zależy to od częstotliwości odświeżania...

jeszcze mam sposób namber 2....jak grasz na zwykłym oficjalnym patchu (3.9.65, 3.9.68) nie "tapanifikujesz" to śmiało odpal sobie wersje gdi (cm 01-02 gdi masz w katalogu z grą)...

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Hej

 

Ja mam tez problem z cm-em...;/ Mianowicie mialem starego kompa i cm chodzil bez problemow na windowsie xp. Ale gdy kupilem nowego to pojawil sie problem. Gdy konczyla sie instalacja pojawil sie taki komunikat:

 

http://img43.imageshack.us/img43/6889/cm2z.jpg

 

A gdy próbowałem uruchomic gre pojawial sie taki:

 

http://img140.imageshack.us/img140/1636/32000709.jpg

 

bardzo prosze o pomoc

z góry dziekuje;)

 

edit:

Juz dziala;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

I stało się, zainstalowałem znów CM'a. :D W ukochanej wersji 01/02.

 

I pojawił się problem. Trzeba uruchomić CM 01/02 na nowym komputerze, który można określić - w miarę szybki? Mam laptop z dwoma rdzeniami CPU, nic wypasionego Core 2 Duo T7300. Po uruchomieniu CM'a gra działa wspaniale, wszystko dzieje się szybko, na kolejne dni się specjalnie długo nie czeka. Problem z tym, że dzieje sie to czasami za szybko. ; ) Gdy chcę np. negocjować z kimś kontrakt, nie jestem w stanie precyzyjnie go określić (przy jednym kliknięciu wartości przeskakują o kilka wartości), co za tym idzie nie da się nic zrobić, gra staje się zblokowana, człowieka ogarnia stan "złamanioręczny".

 

Chciałem podzielić się rozwiązaniem problemu.

 

Najpierw spróbowałem ograniczyć moc obliczeniową procesora. Niestety aplikacje typu CPUKill, czy CPUGrab nie działają na dwurdzeniowych procesorach.

 

Kolejnym etapem było zainstalowanie wirtualnego komputera (VirtualBox, Windows XP), przydzielenie do pracy 1 procesora i instalacja pod nim CM01/02. Gra działa fajnie. W tle jest sobie uruchomiony CPUGrab i gdy istnieje potrzeba negocjacji kontraktu ograniczam moc procesora o 85% (sporo, co?). Wtedy świat zwalnia biegu i można spokojnie przełączać kwoty za pomocą przycisków.

 

Troszkę zabawy z tym jest, ale da się i dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wykopywać starego kompa z piwnicy.

 

Jeśli temat już był, to sorry, ale jakem stara "Dubeltoofka", lubię duble. ;)

 

Jeśli ktoś zna prostszą metodę, proszę o informację, gdyż ta nie jest w 100% wygodna.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...