Skocz do zawartości

Magazyn Orange Ekstraklasa


Rekomendowane odpowiedzi

GKS BOT Bełchatów

 

Remis to nie jest to, czego byśmy oczekiwali po takim meczu. Boję się, że drużyna może nie podołać walce na kilku frontach pod względem fizycznym. Choć w europejskich pucharach gramy całkiem nieźle to jednak w lidze nie spisujemy się tak dobrze, jak rok temu. Oby tylko gra na europejskim poziomie nie wyszła nam bokiem...

Odnośnik do komentarza

Michał Żyliński, był trener Arki Gdynia

 

Aż nie wiem od czego zacząć. Może najłatwiej będzie od początku. Po meczu czytałem wypowiedzi Pana Kubinioka i stwierdzam, że on jest zazdrosny. Nie dziwie się, że nie dostaje żadnych propozycji stażu w Anglii skoro nie potrafi powiedzieć nawet słowa po angielsku. O nie przepraszam. Po ostatnim meczu Wisły z Arką, Pan Kubiniok śpiewał do Klimkiewicza "U lalala I love you baby", ale ja się tam w ich intymne kontakty nie będę "zagłębiał". Co do samego meczu był to mecz walki, który minimum powinniśmy zremisować. Mimo porażki pokazaliśmy, że Arka jest w tym sezonie bardzo mocną drużyną, która do końca będzie walczyć o europejskie puchary. Z taką obroną - straciliśmy najmniej bramek w lidze - z coraz to lepszym atakiem wierze w to, że Arka osiągnie sukces. Wielka szkoda, że nie pod moją opieką, ale wiem, że dołożyłem od siebie ogromną "cegiełkę" do tego aby klub z Gdyni zaistniał. Mam nadzieje, że mój następca nie popsuje tego co udało mi się zbudować. Teraz państwa żegnam. Niedługo mam samolot do Londynu. Informacje, które okazały się w prasie, że jadę tam na staż są półprawdziwe. Będę tam na stażu, ale dostałem również ofertę poprowadzenia drugiego zespołu Arsenalu Londyn. Jednak ja na 100% wrócę do naszej ligi. Nie wytrzymam za długo bez Pana Kubinioka, a wątpię aby on kiedyś wyjechał z Polski...

Odnośnik do komentarza

Paweł Laskosz - Cracovia Kraków

Nareszcie zagraliśmy tak jak lubie - z polotem, i co najważniejsze skutecznie. Zaczęło się źle, bo straciliśmy gola, ale też pokazaliśmy charakter - od razu ruszyliśmy do ofensywy by odrobić straty. Udało się, poszliśmy za ciosem i rozbiliśmy rywala z Łęcznej 5-2. Nie byłbym sobą gdybym nie wytknął moim podopiecznym błędów. Oczywiście najbardziej boli to, że nie potrafimy zagrać na zero z tyłu. W meczu z Sampdorią będziemy musieli zaprezentować o wiele lepszą grę w defensywie, by uzyskać dobry wynik. Przed meczami reprezentacji rozegramy zaległy mecz z GKS Bełchatów. Z menedżerem Bełchatowian jestem w bardzo dobrych stosunkach, ale od razu zapowiadam - licze na zwycięstwo. Przy okazji chcę zdementować plotki łączące moją osobę z Legią Warszawa - nie mam zamiaru opuszczać zespołu i kibiców Cracovii.

Odnośnik do komentarza
Sobiech znowu w akcji!

Na ostatniej pomeczowej konferencji trener naszej Wisły przeinaczył nazwę rywali, co bardzo rozśmieszyło Chałkowskiego - trenera Korony. Pan Artur krytykował także postawę opiekuna drużyny z Płocka. Sam zainteresowany przyznał, że każdy jest człowiekiem i pomyłka jest rzeczą normalną: Już przeprosiłem kolegę Chałkowskiego. - Takie coś mogło się przytrafić każdemu z Nas. Trochę mi z tego powodu głupio, ale wydaje mi się, że zareagowano na to zbyt poważnie. Byłem pod wpływem emocji i dlatego nie bardzo myślałem nad tym co mówię. Trochę mi przykro, że ocenioną moją pracę tak negatywie. Oczywiście nie mam z urazu do kolegi z Kielc. Już sobie to wyjaśniliśmy i mam nadzieję, że uniknę w przyszłości takich sytuacji. To mogło się nie podobać nie tylko trenerowi Korony, ale także miejscowemu zarządowi. Niestety żaden z przedstawicieli nie chciał z nami rozmawiać. Czy posada Sobiecha staje się co raz bardziej zagrożona?

 

Następnym rywale Wisły będzie zaprzyjaźniona drużyna z Zabrza. Mecz będzie można obejrzeć w telewizji ogólnodostępnej. [...]

Odnośnik do komentarza

Piotr Gil, Zawisza Bydgoszcz:

 

Mój debiutancki mecz zaczął się dla nas dobrze, bo od prowadzenia. Szkoda tylko, że ta bramka nas uśpiła i Bełchatów szybko doprowadził do wyrównania. Później na boisku sama walka i dobra dyspozycja linii defensywnych obydwu zespołów. Pomimo tego mogliśmy, a wręcz powinniśmy wywalczyć trzy punkty. Cóż, tak się jednak nie stało i trzeba się cieszyć z tego co mamy, czyli jednego oczka. Teraz czeka nas trudny wyjazd do Szczecina, ale osobiście liczę na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza

Adrian Skura - Lech Poznań

 

Jestem bardzo zadowolony z wyniku meczu. Ruch Chorzów zyskał bardzo dużo w moich oczach. Drużyna pana Patejuka moim zdaniem ma bardzo duże szansę na miejsce w środku tabeli, a wcześniej myślałem o nich jako o faworytach do spadku. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników, szkoda, że Barisic w swojej akcji trafił w słupek a nie w bramkę wtedy moglibyśmy cieszyć się z wyższej wygranej. Jeszcze czegoś nam brakuje, są wyniki ale nie ma efektywnej gry, musimy nad tym popracować. Szkoda, że z naszej ligi odchodzą tak świetni trenerzy jak trener Żyliński czy pan Stasiełowicz. Mam nadzieję, że to nie koniec kariery w polskiej lidze tych dwóch panów. Na chwilę obecną moimi priorytetami są mecze z AEKa Ateny, Zagłębiem Lubin oraz nadchodzący mecz z Arką Gdynia. W między czasie zagramy jeszcze w pucharze Polski i oczywiście nie odpuścimy, gdyż naszym celem jest obrona pucharu.

Odnośnik do komentarza
Nowy trener w Warszawie !

 

Do Warszawy zawitał Paweł Jaworski, nowy szkoleniowiec w polskim środowisku piłkarskim. Dochodzi do całkowitej rewolucji w Legii i jednocześnie do pierwszego takiego pomysłu !

Z Legią roczny kontrakt podpisuje.. drugi trener – Paweł Jaworski. Mianowicie będzie to współpraca dwóch szkoleniowców na tych samych prawach i przywilejach. Nie ma mowy, że jeden jest asystentem drugiego. Pan Gębski i Pan Jaworski to teraz dwaj współpracownicy, którzy mają uratować Legię, poprawić jej styl gry i przede wszystkim sięgnąć po mistrzostwo Polski. Ich celem jest właśnie obrona tytułu. Po za tym Legia ma się dobrze zaprezentować w spotkaniu z AC Milanem.

Jak ten pomysł wpłynie na Legię ? Jeszcze nie wiadomo.

 

- Po naradzie z zarządem zdecydowaliśmy, że nie ma co zwalniać aktualnego trenera Gębskiego, bo jesteśmy z nim w dobrych kontaktach, a wyniki jeszcze go umacniają na tej pozycji, jednak dobrze wiemy, że przyjdzie mały dołek i Legia może nie wrócić na szczyty. A w ten sposób Pan Jaworski ma mu pomóc w ulepszeniu taktyki i przede wszystkim w jakości zespołu, która jest katastrofalna. – mówi Adrian Wasilewski, aktualny prezes klubu.

 

 

- Nie negocjowaliśmy z Pawłem Laskoszem ani z Marco Polo. Szybko doszliśmy do porozumienia z Pawłem Jaworskim, który wygląda na odpowiedzialnego. Przede wszystkim liczymy na dobrą współpracę na linii Jaworski – Gębski. To ma być wymarzony duet trenerów – zaznacza rzecznik prasowy.

 

Zawodnicy także chyba nie są źli, że został zatrudniony dodatkowy, ważny trener, który ma pomóc zawodnikom w odbudowie formy.

 

- To będzie dla nas podwójna mobilizacja. Obaj nas o wiele więcej nauczą jednocześnie. Naszym celem jest mistrzostwo i dzięki temu ruchowi będzie o wiele łatwiej – mówi Goncalves.

 

 

 

Zmiany na stołkach trenerskich

 

Dochodzi do pierwszych zmian trenerskich w tym sezonie. Zawiszę obejmuje Piotr Gil, były trener Polonii Warszawa. Po za tym z posady w Lubinie rezygnuje Mikołaj Stasiełowicz, jednak zarząd mówi, że lada moment ogłosi się ich nowy trener, który ma doprowadzić do odbudowy zespołu. Były trener Zagłębia negocjuje z Arką Gdynia i jest bliski podpisania kontraktu.

Michał Żyliński rezygnuje ze swojej posady w Gdyni, a kibice mu bardzo dziękują za spędzony czas w ich ukochanym klubie. Teraz szkoleniowiec wybiera się na staż do Arsenalu, jednak szykuje się także jakaś praca dla niego.

Jak także słychać – nowym trenerem na równych prawach co Pan Gębski – zostaje Paweł Jaworski.

Odnośnik do komentarza

Paweł Jaworski - Legia Warszawa

Od zawsze marzyłem, by grać w tym klubie, a teraz to marzenie się niejako spełnia. Zostałem mianowany trenerem Legii Warszawa i wspólnie z Panem Gębskim mamy zamiar jeszcze pokazać, która z polskich ekip jest najlepsza. Rozumiemy się z Mariuszem znakomicie, a zawodnikom już od pierwszego treningu bedę się starał wbić do głów angielski styl gry - gra do ostatniej minuty, niesamowita waleczność, zawziętość, ale chcę też, by gracze pokazali swoje umiejętności techniczne i mam nadzieję, że będziemy grać efektownie i efektywnie, czego sobie, kibicom i działaczom Legii życzę.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Zagłębie Lubin

 

Zarząd klubu piłkarskiego Zagłębie Lubin SSA informuje, że nowym menedżerem pierwszego zespołu został pan Zbysław Korzonek, były trener Lecha Poznań, który ostatni rok spędził na stażu w angielskim zespołe Havant & Waterlooville. Zadaniem nowego szkoleniowca jest zakwalifikowanie się do europejskich pucharów, a w perspektywie 2-3 lat mistrzostwo Polski, Liga Mistrzów oraz uzdrowienie sytuacji w polskiej służbie zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Zagłębie Lubin

 

Zarząd klubu piłkarskiego Zagłębie Lubin SSA informuje, że nowym menedżerem pierwszego zespołu został pan Zbysław Korzonek, były trener Lecha Poznań, który ostatni rok spędził na stażu w angielskim zespołe Havant & Waterlooville. Zadaniem nowego szkoleniowca jest zakwalifikowanie się do europejskich pucharów, a w perspektywie 2-3 lat mistrzostwo Polski, Liga Mistrzów oraz uzdrowienie sytuacji w polskiej służbie zdrowia.

Tak to jest jak się ma w kieszeni sto samopiszących łapówek od firm farmaceutycznych (pomiotu diabła).

Następnym razem mniej pij Zbysiu, mniej pij, zanim cokolwiek podpiszesz... :doh!:

Odnośnik do komentarza

Menadżer Miesiąca Sierpień:

1. Rafał Kubiniok (Wisła Kraków)

2. Artur Chałkowski (Korona Kielce)

3. Paweł Laskosz (Cracovia Kraków)

 

Bramka Miesiąca:

1. Rafał Jankowski (Korona Kielce) 5 sierpnia przeciwko GKSowi Bełchatów (31 minuta)

2. Rafał Jankowski (Korona Kielce) 5 sierpnia przeciwko GKSowi Bełchatów (65 minuta)

3. Marco Reyna (Cracovia) 5 sierpnia przeciwko Górnikowi Zabrze

 

Piłkarz Miesiąca:

1. Robert Owczarek (Wisła Kraków)

2. Marcin Klimkiewicz (Wisła Kraków)

3. Rafał Jankowski (Korona Kielce)

 

Najbardziej starający się trener:

Tutaj jestem zadowolony z każdej postawy. Wiem, że był przestój jakiś czas no i gra się nie kleiła, ale mam nadzieję, że dalej się dobrze bawimy. Wszystko idzie do przodu. Ja jestem zadowolony i nie będę każdego chwalił osobno, po prostu prawie wszyscy spisują się za sierpień na medal, no poza Brachu, który ostatnio nie odzywa się coś, ale wcześniej także był aktywny w tym miesiącu.

Liczę, że tak dalej będzie i dziękuje za takie zainteresowanie.

 

PS Na liście oczekujących na pracę jest dwóch nowych trenerów oraz jeden, który brał już udział - to tak w ramach przypomnienia ;).

Odnośnik do komentarza

Marcin Rurarz Górnik Łęczna

 

Moi zawodnicy mnie rozczarowali. Ostatnie spotkania wyglądają tak, jakby grali przeciwko mnie. Zastanawiam się nad dymisją. Na razie chłopaki pojadą kopać fundamenty pod mój nowy dom. Może praca przy łopacie da im dużo do myślenia.

Odnośnik do komentarza

Adrian Skura - Lech Poznań

 

Nie ładnie tak wykorzystywać zawodników do swoich potrzeb panie Rurarz. Ja zamiast maltretować zawodników proponowałbym odbyć szczerą rozmowę z zawodnikami i wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski. Moja propozycja napewno byłaby korzystniejsza dla pana zespołu. Jeśli natomiast woli pan metody z przed II wojny światowej to już pana sprawa

Odnośnik do komentarza
Stasiełowicz nowym trenerem - niezrozumiała decyzja zarządu

 

Naprawdę nie rozumiemy, jaka diabelska siła kierowała prezesem naszego klubu, gdy postanowił uczynić Stasiełowicza następcą Pana Żylińskiego. Jak można zatrudniać trenera, który niszczy drużynę? Oficjalnie wzywamy fanów do buntu przeciw nowemu menedżerowi. Z takim trenerem czeka nas II liga, a tego przecież nie chcemy.(...)

 

Stasiełowicz w Arce!

 

Zgodnie z przewidywaniami były trener Zagłębia Lubin (zastąpiony niedawno przez pana Zbigniewa Korzonka - dop redakcji) objął stery zajmującej znakomite 3 miejsce Arki Gdynia. Mimo tego pan Stasiełowicz może spokojnie skupić się na swojej pracy. Zarząd wymaga od niego utrzymania się w Orange Ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

TVN 24

 

TVN24: Panie Zbysławie, dlaczego zdecydował się Pan na powrót do polskiej piłki?

ZK: Prezesowi Kaczyń... tfu, Pietryszynowi się nie odmawia. Poza tym dziewczyny w Anglii są brzydkie, piwo cienkie, a pogoda do...

TVN24: Taaak, zaczyna Pan meczem w Poznaniu - poprzednio trenował Pan właśnie Lecha. Nie przeszkadza to Panu?

ZK: Nie, nie przeszkadza, dzisiaj jestem trenerem Zagłębia Lubin i wierzę, że wywieziemy z Bułgarskiej komplet punktów. Pozostałe mecze Lech może wygrać, ale nie ten jeden.

TVN24: W jednym z poczytnych dzienników sportowych oskarżono Pana o nadużywanie alkoholu...

ZK: Mhm, jestem alkoholikiem, agentem WSI, człowiekiem układu, łapówkarzem i piątym teletubisiem, Drinky-Drinky. Jeszcze jakieś rewelacje?

Odnośnik do komentarza

GKS BOT Bełchatów

 

W związku z odejściem Alvarado klub musiał wzmocnić się innym napastnikiem, który mógłby zająć miejsce rewelacyjnego Honduranina. O odejściu Julio mówiło się od dawna, ale transfer został zrealizowany dopiero teraz. Piłkarz ten wybrał ofertę Dynama Moskwa, a na konto naszej drużyny wpłynęło 2,8 miliona euro. Za tę kwotę klub wzmocnił się dwoma napastnikami. Pierwszym z nich, kupionym raczej z myślą o przyszłości jest Kolumbijczyk John Jairo Moralez, który wcześniej występował w Cortului - drużynie rodzimej ligi kolumbijskiej i kosztował on nas siedem tysięcy euro. Drugim napastnikiem, który na chwilę obecną wydaje się być murowanym kandydatem do gry w ataku jest Bułgar Tsevelin Novachkov, który kosztował nas aż 600 tysięcy euro, ale wierzę, że kwota ta szybko się zwróci w postaci wielu zdobytych przez byłego gracza Litexu bramek.

Odnośnik do komentarza
Problemy zdrowotne Caicedo

 

23-letni Ekwadorczyk Geovanny Caicedo w ostatnim czasie ma nie lada problemy ze zdrowiem. W czasie przygotowań do sezonu Caicedo skręcił sobie kostkę przez co pauzował niecałe 3 tygodnie. Zanim zawodnik zdążył dojść do siebie nawiedziła go kolejna kontuzja, tym razem w czasie treningu zderzył się z kolegą z drużyny przez co stłukł sobie żebra. Przerwa w grze tego zawodnika nie trwała długo bo dwa tygodnie. Niestety od tej pory zawodnik ma niesamowite problemy z kondycją, co jak przyznał lekarz klubowy Lecha uznał za nie mały problem, gdyż zawodnik nie jest przygotowany do sezonu przez co podatny jest bardzo na kontuzje. Miejmy nadzieję, że nasz zawodnik szybko wróci do pełni formy i kondycji i będziemy mogli go spotkać na boisku w trakcie meczów. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

 

 

Zawodnicy chcą opuszczać Lecha

 

Wojciech Białek oraz Geovanny Caicedo chcą odejść z Lecha, ten pierwszy sądzi, że w naszym klubie nie ma szans na przebicie do pierwszego składu i ma racje, gdyż na prawej pomocy króluje Barisic, a jego zmiennikiem jest Rosiak. Caicedo natomiast uważa, że w obecnym klubie osiągnął już wszystko i chce odejść do większego klubu. Jednak pan Skura niechętne podchodzi do transferu Ekwadorczyka, mimo tego, że ten przez swoje problemy zdrowotne mało występuje w pierwszym składzie. Trener Skura wycenia Caicedo na 1,2 mln euro i od tej kwoty będzie rozmawiał w sprawie transferu.

 

 

 

Skura planuje wzmocnienia

 

Adrian Skura mimo tego, że okno transferowe dopiero co zostało zamknięte już szuka wzmocnień do klubu. Na oku trenera jest podobno dwóch zawodników z polskiej ligi oraz jeden bardzo utalentowany Kolumbijczyk. Nazwiska nie są jeszcze wiadome. Zarząd Lecha wymaga natomiast przeczyszczenia kadry z kilku zawodników, więc trener wykonał prośbę zarządu i na listę transferową trafili tacy zawodnicy jak: ofensywny pomocnik Branko Katic, prawo skrzydłowy Michał Kaczmarek, napastnik Sebastian Szustak oraz prawo skrzydłowy Wojciech Białek. Tacy zawodnicy jak Sebastian Szustak, Michał Kaczmarek czy Branko Katic na pewno zasługują na uwagę kilku klubów z naszej Orange Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza

Mecz zaległy

 

Cracovia Kraków – GKS Bełchatów

 

Już dzisiaj w barwach GKSu występuje nowo pozyskany zawodnik, który ma za zadanie zastąpić Alvarado Novachkov. Został ściągnięty za dosyć duże pieniądze do klubu. Także Milewski rozgrywa swoje pożegnalne spotkanie w barwach ukochanego klubu z Bełchatowa. Natomiast Cracovia nie wzrusza się ich nowym nabytkiem i przystępuje do spotkania bardzo spokojnie. W 5 minucie doskonała szansa Wójcika na objęcie prowadzenia, a chwilę potem kontra, po której Adamczyk mógł zdobyć bramkę. W 15 minucie groźny strzał na bramkę Cracovii, uderzał Novachkov, lecz Marciniak szczęśliwie wybija piłkę. W 22 minucie znakomita akcja lewą flanką, zagranie na prawą stronę boiska, Guerron przejmuje, podanie do Rojasa, który ucieka spod opieki obrońcy, uderza na bramkę, wybrania to Rojek, lecz podbiega Paweł, który znalazł się niespodziewanie na polu karnym, uderza szybko na pustą bramkę i gooool ! Cracovia prowadzi po bardzo szybkiej grze 1:0. Po rzucie rożnym w 33 minucie Marciniak miał ogromne problemy jakie stworzyła mu drużyna przeciwników. Wszystko zakończyło się dosyć szczęśliwie dla niego i jego kolegów z obrony. Do przerwy skromne prowadzenie Cracovii, które można odrobić. W 51 minucie po rzucie rożnym bardzo blisko zdobycia bramki był Renato. Później trenerzy przeprowadzają zmiany, które mocno wpływają na dalszy przebieg spotkania. W 68 minucie Shevchik zagrywa na Guerrona, a ten doskonałym podaniem do Tomasza Wójcika wystawia mu piłkę w polu karnym. Szybko uderzona piłka i zaskoczony Rojek musi wyciągać piłkę z siatki. Mamy 2:0. Chwilę później, bo w około 71 minucie świetna prostopadła piłka, Novachkov zagrywa do szybkiego Sokołowskiego, który strzelił prosto w bramkarza. Co za pech, tak świetne dogranie. W końcówce szybkie wyjście do piłki Guerrona, zagranie na Reynę, ale ten główkując, lobuje bramkę Rojka. Koniec spotkania i ostatecznie Cracovia po tym meczu zajmuje 3. miejsce w tabeli.

 

Cracovia Kraków – GKS Bełchatów 2:0

22’ Paweł 1:0

68’ T. Wójcik 2:0

 

Składy.

Odnośnik do komentarza

Paweł Laskosz

To był bardzo ważny mecz, z bardzo mocnym Bełchatowem. Nasza gra zaczyna się coraz lepiej układać i to widać. Widać też że moi podopieczni "łapią" o co chodzi w nowej taktyce. Spotkanie to jeszcze bardziej podbudowało morale drużyny przed meczami z Sampdorią. Pokazaliśmy że potrafimy dobrze grać w defensywie nawet bez Rafała Budki, który ciągle dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji. Bardzo cieszy mnie awans na 3 pozycję w tabeli, dobrą do ataku na pozycje lidera...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...