Skocz do zawartości

Magazyn Orange Ekstraklasa


Rekomendowane odpowiedzi

Fm 06

Patch 6.0.3

U?ywaj prawdziwych pi?karzy: NIE

Ligi: Orange Ekstraklasa i II liga

 

Uczestnicy:

1. Vetr Profesor Buffu (Zagłębie Lubin)

2. Longer (Wisła Płock)

3. eloooos (Cracovia)

4. Timon kolek23 (Korona Kielce)

5. diego44 Kuchar (Groclin Grodzisk Wlkp.)

6. Fenomen (GKS Bełchatów)

7. olfeusz kolek23 piwlak91 (Odra Wodzisław)

8. Lebron & Pavulon (Legia Warszawa)

9. Adi zg krzysfiol Icon (Wisła Kraków)

10. devon4 Żyłek Vetr (Arka Gdynia)

11. Wujek Przecinak gilik (Polonia Warszawa)

12. Icon Vami Wojtmen (Górnik Zabrze)

13. og02r Brachu Mike Mitnick (G. Łęczna)

14. Paróva (Amica Wronki)

15. Profesor Dix__ Counter (Lech Poznań)

16. Jagi JmK Soviet (Pogoń)

17. Szczurek (Śląsk Wrocław)

18. krzysfiol Kinas(Ruch Chorzów)

19. Pulek Gilik(Zawisza Bydgoszcz)

 

Regulamin dla przypomnienia, kontynuacja Magazynu Orange Ekstraklasy.

 

Zasady:

 

1. Każdy chętny forumowicz objął drużynę Orange Ekstraklasy.

Teraz będzie się toczyła walka między każdą ekipą I ligi polskiej.

 

2. Skauci wyszukują graczy, który pierwszy ten lepszy. Jeżeli skaut znajdzie jakiegoś zawodnika z ligi to będę go sprzedawał po prostu za godziwę cenę, ale w wielu sytuacjach, jeżeli to kluczowy gracz to cena będzie mocno rosła, żeby jak najwięcej zyskać, więc po prostu nie będzie żadnej stronniczości. Dla każdego będę starał się jak najlepiej.

Jeżeli trener widzi lukę na jakiejś pozycji, a ja tego nie zauważam to proszę kierować prośby na PW. W takim momencie wyślę skauta w poszukiwaniu piłkarza na tą pozycję. Do okna zimowego jest czas..

 

3. Skriny będą się ukazywać dosyć często, aby przybliżyć wam najlepszych graczy, którzy są fikcyjni. < nieważne, gdyż otrzymujecie skriny wszystkich zawodników.

 

4. Każdy trener swojej ekipy może mi podrzucić taktykę, którą bym zastosował. Taktyki stawiamy na serwerek, a potem na gg lub na PW wysyłacie mi link.

Zawodników będę wystawiał na każdy mecz jak najlepszych, którymi będę dysponował w danej drużynie

 

Niektórzy trenerzy wybierają skład, jest już taka opcja dostępna.

Kto nie wybiera składu to ja w sposób jak najbardziej obiektywny wybieram jedenastkę.

Jeżeli ktoś się nie pojawił, a był podany do składu po prostu leczy kontuzję.

kto podaje skład ten ma większe poparcie zarządu i jest mniejsza szansa na zwolnienie. Nie znaczy to, że Ci co nie podają stracą posadę, ale jeżeli nie będzie wyników i nastąpi zaniedbanie (brak zainteresowania) to out. Trzy minusy (brak aktywności w trzech przypadkach) oznaczają zwolnienie.

 

 

5. Trenerzy będą w miarę możliwości odpowiadać na wyniki pomeczowe jak i na pytania od dziennikarzy.

 

6. Opowiadanie będzie się toczyło jako program Magazyn Orange Ekstraklasa. Jednak osoby, które się tam pojawią będą różne i raczej inne w porównaniu do magazynu, który jest pokazywany w TVNie.

 

7. Chętni do zabawy pisać na PW.

Jak zwolni się jakieś miejsce w jakimkolwiek klubie to poinformuję i zapytam czy chętny do zabawy chce przejąć posadę. Trochę będzie trzeba czekać, bo części codziennie się ukazywać nie będą. Zapewne co kilka dni.

 

8. Spadkowicze zwolnią swoich trenerów, natomiast II-ligowcy zostaną objęci przez chętnych.

 

9. Zasady trenera reprezentacji:

Każdy trener wie, gdzie są jacy gracze. Więc selekcjoner mówi mi do jakiego kraju się wybiera, a ja z czasem pokazuję mu skriny graczy, którzy grają właśnie w tym kraju. Trener będzie takim kolekcjonerem skrinów piłkarzy. Co do polskiej ligi zapewne z niej będzie tylko kilka powołań (3-6), więc trzeba też interesować się OE. Później będzie w końcu powoływać, a przed meczem będzie mi mówił jaki skład wystawia.

Powiedzmy trener leci do Anglii gdzie gra kilku graczy. Mówi mi to po południu, więc wieczorem, albo rano na następny dzień będą już skriny piłkarzy. Jeszcze w zależności czy daleko do meczu kadry, jeżeli tak to nie ma co się spieszyć, jeżeli nie to trener mi po prostu napisze list? krajów jakich chce odwiedzi?. Ten kto zostanie trenerem kadry to dostani? ode mnie list? pa?stw, gdzie są Polscy piłkarze. To chyba tyle, dziękuję za uwagę.

PS Reszta pytań też na PW ! Jeżeli będzie podanie to oddzielnie, tzn. po kilku linijkach odstępu te pytania ;).

 

10. Nie liczcie, że części Orange Ekstraklasy będą pojawiać się tak często jak na początku, bo coś takiego po prostu może się znudzić, co za dużo to nie zdrowo ;) . Wolę regularnie, ale powoli, więc bądźcie cierpliwi.

 

11. Ożywienie opka, a zarazem wprowadzanie nowych pomysłów jest bardzo mile widziane. Utarczki słowne także, to jest inny żwiat, więc nie bierzmy do siebie każdego słowa.

 

12. Rozgrywka w weekendy, ale biorę pod uwagę także wtorki/środy.

 

13. ZASADA TRANSFERÓW:

 

Jeżeli zawodnik nie mieści się do składu i regularnie nie gra to prawdopodobnie zostanie sprzedany do klubu, gdzie będzie bardziej potrzebny (lub zostanie wypożyczony do końca sezonu do klubu bez funduszy na zawodników).

Jeżeli zacznie narzekać to sprzedaż wchodzi bardziej w rachubę, ale można spodziewać się większego zysku, jeśli jest to gracz podstawowej jedenastki.

Pamiętajcie, że dla każdej drużyny staram się jak najlepiej.

Chciałbym przeprowadzić kilka transferów między klubami w polskiej lidze. Wiem, że każdy chciałby zatrzymywać swoich piłkarzy, a także wzmacniać zespół, ale kim, skoro jedno przeczy drugiemu, a nie chcę, aby doszło do sytuacji, że obcokrajowcy dominują naszą ligę.

Jeżeli chcecie (wypadałoby !) to podawajcie graczy, których mam sprzedać lub wypożyczyć (lepiej mi się będzie pracować na rynku transferowym), choć czasem może dojść do sytuacji, że wypożyczę nie podanego zawodnika, ale to dlatego, że nie gra w swoim klubie i tak i tak ze względu np. na morale albo po prostu nie wystawiacie tego zawodnika ! Takie obowiązują zasady.

Nadal jest mi ciężko kogokolwiek zakupić (zaklepać transfer, bo do okienka transferowego 2 miesiące). Dlatego wprowadzam kolejną zasadę - morale. Jeżeli są niskie lub bardzo niskie to jest szansa, że zawodnik odejdzie do innego klubu.

 

Mam nadzieję, że nie będziecie źli, ale tak jak zaznaczałem kilka razy - chcę przeprowadzić kilka transferów, które będą korzystne dla wszystkich klubów.

Słabsze kluby będą mogły sięgać po graczy z niższymi moralami (Ci widocznie nie występują w swoich zespołach regularnie), natomiast mocniejsze kluby mają większy budżet i tym samym mają możliwość zakupić lepszych piłkarzy gorszych klubów. Jeżeli nie rozumiecie przeczytajcie kilka razy.

 

Mam nadzieję, że nie macie mi za złe kolejnej wprowadzonej zasady - po prostu muszą być pewne utrudnienia i zarazem trzeba przeprowadzać transfery.

Dodatki wprowadzone podczas rozgrywki:

 

14. Mianowicie ten kto podaje pierwszą jedenastkę będzie miał wgląd na swój skład, gdzie zaprezentowane będą średnie ocen, morale, strzelone bramki, asysty. Będzie to możliwe, dzięki skrinowi, który będę umieszczał po spotkaniu w momencie podania wyniku, np.

Pogoń Szczecin (skrin ze menu Pogoni) - Górnik Łęczna (skrin z menu Górnika) x:x

 

15. Kolejny dodatek - każdy klub może poświęcić jednego skauta, by ten obserwował następnego przeciwnika. Dzięki temu trener może dowiedzieć się jaką taktyką rywal grał w poprzednim spotkaniu (ale może ona się zmienić, gdyż rywal może wyjść na nadchodzące spotkanie inną taktyką z innym składem).

Przez to zmniejsza się szansa na znalezienie bardziej wartościowych piłkarzy, gdyż ten będzie się koncentrował tylko i wyłącznie na nadchodzącym przeciwniku, a nie na szukaniu odpowiednich graczy dla klubu.

 

 

 

PS Resztę pytań zadawać na PW, a dodawać będę do pierwszego posta.

 

 

Dziękuję za uwagę.

 

 

Ludzie oczekujący na posady to: piwlak91, Nowy As, lotokot.

Odnośnik do komentarza

Arka Gdynia – Wis?a P?ock

 

Aktualnie Arka w lidze odgrywa rol? cichego kota. Zdobywa punkty, jednak nikt specjalny nie zwraca na nich uwagi. Na razie sam trener jest zadowolony ze swojej pracy. Wis?a P?ock natomiast gra przeci?tnie, a ich trener obieca? o wiele wi?cej. Dzisiaj ma to udowodni?, zdobywaj?c 3 punkty. W bramce Wis?y P?ock, wypo?yczony z Cracovii, Owczarek. W 17 minucie naprawd? przyzwoita interwencja golkipera go?ci. W 30 minucie rajduje praw? stron? Konopka, do?rodkowanie, uderza Sander, ale wybrania to Owczarek. Wida?, ?e to mo?e by? bardzo dobre wypo?yczenie. W 41 minucie Wis?a P?ock odpowiada i uderzeniem popisuje si? Kowalczyk. Doskona?a interwencja Melnyka. Ten tak?e zna si? na swoim fachu. Do przerwy ci?nie Arka, chc?c udowodni? swoj? wy?szo?? na boisku. W drugiej cz??ci gry pi?karze z P?ocka chc? udowodni?, ?e s? pouk?adanym zespo?em – spójna akcja, ale zaskakuje ich Melnyk, a potem dosy? szybki kontratak. W 63 minucie po rzucie wolnym, Jose zagrywa na krótki s?upek, wyskakuje niespodziewanie Majewski i pakuje pi?k? do bramki. Mamy 1:0 dla gospodarzy. Rado?? kibiców. W 71 minucie kolejna dobra akcja, wychodzi Rivera, ale jest faulowany przed polem karnym. Ustawia pi?k? Jose, który za chwil? do niej podbiegnie. Uderzenie... i GOOOOL !!! Przepi?kna bramka, mamy 2:0 i ju? raczej Wis?a P?ock si? nie podniesie. Go?cie próbuj? stworzy? jeszcze zagro?enie pod bramk? Melnyka, ale ca?a obrona bezb??dnie. W 86 minucie Kowalski lewym skrzyd?em do Malinowskiego, ten mija rywala, podaje w pole karne, uderza Sander, Owczarek bez szans po raz kolejny. Zawiod?a obrona i mamy 3:0. Arka wygrywa zas?u?enie po o wiele lepszej, drugiej po?owie. Wis?a P?ock musi jeszcze popracowa?, ?eby wygrywa? w tym sezonie w dobrym stylu.

 

Arka Gdynia – Wis?a P?ock 3:0

63’ Majewski 1:0

71’ Jose 2:0

86’ Sander 3:0

 

Sk?ady.

 

 

 

Po meczu powiedzieli:

Andrij Melnyk (Arka Gdynia) – jestem zadowolony ze swojej postawy na boisku. Kilka ?adnych interwencji, a moi koledzy w ataku postarali si? i zdo?ali strzela? bramki. Ca?y zespó? zagra? pi?knie. Wis?a P?ock zaprezentowa?a si? s?abo i z tak? gr? do czo?ówki nie maj? co si? pcha?. Nam te? jeszcze troch? brakuje, ale jeste?my na jak najlepszej drodze do sukcesu.

 

 

Mariusz Kowalczyk (Wis?a P?ock) – niestety nie uda?o mi si? wykorzysta? dwóch sytuacji w pierwszej po?owie. W drugiej nam czego? zabrak?o, chyba koncentracji, ale w obronie i wszystko si? posypa?o. By?a dobra atmosfera, teraz nie jest za dobrze, ale w przysz?ej kolejce zagramy o wiele lepiej, i to nie z byle kim, bo z Cracovi?.

 

 

 

Cracovia Kraków – Pogo? Szczecin

 

Je?eli ju? mowa o Cracovii to czas pojawi? si? na stadionie przy ul. Ka?u?y. Tutejszy zespó? podejmuje Pogo? Szczecin. Pierwsze minuty nie zapowiadaj? wielkiego widowiska. Trener Laskosz coraz bardziej si? obawia o swoj? ekip?, która nie gra ostatnio tak dobrego futbolu jak w poprzednim sezonie. Pogo? natomiast, bez dokonywania jaki? wielkich transferów gra przyzwoicie i zgarnia zas?u?one punkty. W 14 minucie w pole karne dosta? pi?k? Rodrigues, przepu?ci? go Shevchik, uderzenie, ale wybroni? Marciniak, dobija natomiast Martinez i jest 1:0 dla go?ci. Zapad?a wielka cisza na stadionie. W 20 minucie ?wietn? interwencj? popisuje si? by?y bramkarz ligi rosyjskiej. W 21 minucie z dystansu uderza Rodrigues, znów wybi? t? pi?k? golkiper, lecz niekryty Adler wybieg?, zdoby? pi?k? w powietrzu i zdobywa bramk? na 2:0. Kibice s? zszokowani. Takiej sytuacji dawno nie widzieli. Bardzo trudne po?o?enie pi?karzy Cracovii. Trener pewnie tak?e jest zaniepokojony, a jednocze?nie zak?opotowany. Damian Marciniak wymienia si? pi?k? z Guerrronem, mocne uderzenie pomocnika gospodarzy i gooool ! Bez szans Ulatowski. Mamy ju? 2:1 i wszystko zaczyna powraca? do formy, jednak niepokoj?ce mo?e by? to, ?e Cracovia traci ostatnio du?o bramek. Do przerwy wynik si? utrzyma?, a w drugiej cz??ci gry cisn? gospodarze, którzy wiedz?, ?e s? u siebie i maj? wsparcie od kibiców. W obronie Pogoni bardzo dobrze gra Garcia, który zatrzymuje co raz jakie? ataki Cracovii. Schodzi Marciniak po dosy? przeci?tnej grze. W 72 minucie Renato zagrywa do Tomasza Wójcika, szybki obrót o 180 stopni, uderzenie z zaskoczenia i goool ! Bramka zdobywa w niesamowity sposób. Jest remis, teraz zacznie si? walka obu ekip o 3 punkty. W 90 minucie prostopad?a pi?ka do Irodotou, który otrzymuje pi?k?, kieruj?c si? na bramk?. Akcja sam na sam, strzela, ale wybroni? Ulatowski. Jeszcze chwil? pó?niej mocno strzela Tomasz Wójcik, ale pi?ka minimalnie mija s?upek. Koniec meczu i jednocze?nie koniec marze? o 3 punktach w tym spotkaniu.

 

Cracovia Kraków – Pogo? Szczecin 2:2

14’ Martinez 0:1

21’ Adler 0:2

30’ Guerron 1:2

72’ T. Wójcik 2:2

 

Sk?ady.

 

 

Tomasz Wójcik (Cracovia Kraków) – to nie by? dobry mecz w naszym wykonaniu i w wi?kszo?ci o tym wiemy. Guerron i ja byli?my mo?e wyró?niaj?cymi si? postaciami, ale stracili?my na pocz?tku meczu dwa gole i trzeba by?o to odrobi?. Jeste?my ?wiadomi, ?e nie posz?o po naszej my?li. Jeszcze jeden mecz i czeka nas Puchar UEFA. Trzeba by? gotowym na zwyci?stwa. Trener Laskosz to wielka posta?, która, jak my?l?, tchnie w nas ducha walki. Postaramy si? nast?pnym razem o wiele lepiej zagra? od pierwszej do ostatniej minuty.

 

Rafa? Budka (Cracovia Kraków) – przyznam, ?e ten mecz nam nie wyszed?. Mi szczególnie. Przy jednym z goli nie przykry?em dobrze Martineza i niestety wiemy jak si? sko?czy?o przy dobitce. Je?eli trener s?dzi, ?e zaprezentowa?em si? s?abo i s? lepsi to pogodz? si? nawet z rol? rezerwowego. Na treningu jednak b?d? chcia? pokaza?, ?e posiadam umiej?tno?ci i zdarzaj? si? od czasu do czasu b??dy. W weekend gramy z Wis?? P?ock i musimy j? pokona?, ?eby wspi?? si? do powstaj?cej dopiero czo?ówki w tym sezonie.

 

 

 

Groclin Grodzisk Wlkp. – Legia Warszawa

 

Tutaj wszyscy liczyli na wielkie widowisko z obu stron. Groclin, który jest ostatni oraz Legia, która zajmuje 14. lokat?. To nic, kibice wiedzieli, ?e na tych pozycjach s? z przypadku. Patrz?c na znakomit? postaw? w europejskich pucharach trzeba wyj?? z takiego za?o?enia.. albo jest inne wyt?umaczenie – w naszej lidze s? jeszcze lepsze zespo?y, które na pewno zakwalifikowa?yby si? do Ligi Mistrzów czy Pucharu UEFA. Nawi?zuj?c do samego meczu nie by? zbyt ciekawy. W 19 minucie doskona?a interwencja El-Sayeda, który ratuje swój zespó? po szybkiej kontrze Groclinu. To chyba nie jest Legia z poprzedniego sezonu, ale tak?e gospodarze graj? dosy? kiepsko, gdy? cz?sto trac? w g?upi sposób pi?ki. W 31 minucie do akcji dochodzi Ionescu, który gubi si? w polu karnym i po chwili oddaje niecelny strza?.. ale Legii tych strza?ów brakuje. W 39 minucie Milutinovic na prawej flance, do?rodkowanie dosy? p?askie, wyskakuje Malinov spod opieki obro?ców, strzela w sam róg bramki i trafia do siatki. Legia prowadzi 1:0. Mamy przerw? i jednocze?nie prowadzenie go?ci. W 56 minucie kolejna interwencja golkipera Legii, za 3 minuty silnie strzela Lewandowski, ale znów broni El-Sayed. W 64 minucie ?wietnie pi?k? rozegrali zawodnicy Groclinu, szybka wymiana pi?ek przed polem karnym, prostopad?a pi?ka od Lewandowskiego do Ionescu, a ten strzela szybko, nie broni tego tym razem El-Sayed, obro?cy przysn?li i gooool ! 1:1 w tym momencie. Groclin dalej walczy o swoje, a Legia nic nie mo?e poradzi?. Petrenko do Rodrigueza, ten wybiega, nie ma pozycji spalonej, szybko biegnie na bramk? Legii, uderzenie i gooool ! 2:1 dla gospodarzy. Role si? odwróci?y. Pracuje Legia, ?eby odrobi?, ale kontruje Groclin w 89 minucie. Nuno fauluje i ?ó?ta kartka, a powinna by? czerwona. Tylko Neagu zas?uguje na pochwa?y. Nuno musi jeszcze troch? po?wiczy?, ?eby si? przystosowa? do polskiego stylu gry. Koniec meczu i Legia zajmuje ostatni? pozycj? w tabeli.

 

Groclin Grodzisk Wlkp. – Legia Warszawa 2:1

39’ Malinov 0:1

64’ Ionescu 1:1

71’ Rodriguez 2:1

 

Sk?ady.

 

 

Maciej Kotwica (Legia Warszawa) – dopiero wróci?em po kontuzji, a ju? jeste?my po tej pora?ce na ostatnim miejscu w lidze. To po prostu katastrofa. Naprawd? ?le si? dzieje w naszych szeregach. Nie wiem co o tym w ogóle my?le?. Jak podej?? do meczu z Anderlechtem. Chyba wi?kszo?? ma ten problem. Ja si? nie wtr?cam w sprawy trenera i prezesa, gram tutaj, ?eby wygrywa? i zamierzam awansowa? do Ligi Mistrzów z kolegami z zespo?u. Szkoda, ?e gramy w tak s?aby sposób.

 

 

Adrian Wasilewski (Prezes Legii Warszawa) – wszyscy mnie wypytuj? co z trenerem G?bskim. To on zdoby? Mistrzostwo Polski, dlatego dajmy mu jeszcze troch? czasu, wszystko powinni?my pouk?ada?. Ca?y zarz?d mu pomaga, a chcemy, ?eby wstrz?sn?? troch? zespo?em. Do?ek w ma?o odpowiednim momencie. Nie przypominam sobie s?abszej dyspozycji w ubieg?ym sezonie i niestety teraz to wychodzi. Oby si? wszystko u?o?y?o. Zapowiada?em, ?e ufam trenerowi i czas mu daj?. S?ysza?em te? o wyznaczeniu do 15. kolejki. Tu nie ma wyznaczenia. Je?eli b?dzie gorzej to po prostu si? rozstaniemy. To dopiero 5. kolejka. Zaczekajmy kolejne pi??.

 

 

 

Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz

 

Drugi mecz by?ego trenera Odry, który dosy? szybko zrezygnowa? ze swojej posady. Po wygranej z Górnikiem Zabrze, czas przyszed? na Zawisz?. Beniaminek, który sprawi? ogromn? niespodziank? i zremisowa? z Cracovi?. Oczywi?cie wed?ug trenera Pulkowskiego to jego ekipa zas?u?y?a na zwyci?stwo, ale t? dyskusj? zostawmy na kiedy indziej. Korona gra obiecuj?cy futbol od pierwszych minut i wida?, ?e dzisiejsza gra b?dzie kierowana na Jankowskiego. W 12 minucie obrona Korony zaskoczona, bo pierwsza akcja Zawiszy i uderza? Malinowski. W 24 minucie bardzo sk?adna akcja Korony Kielce. Wi?niewski do Augustyniaka, szybka pi?ka do mocno rozp?dzonego Jankowskiego, ten zmyli? obro?ców, uderza mocno i bez szans Moskal. Wida?, ?e ten ch?opak ma talent. Zdobywa gola i jest prowadzenie gospodarzy. W 31 minucie za mocno strzela? Markiewicz, pi?ka musn??a poprzeczk?. Zawisza nie mo?e wyj?? ze swojej po?owy. Kilka minut pó?niej S?awomir Wójcik, który jeszcze niedawno by? wystawiony na list? transferow? ?wietnie dogrywa do Kowalskiego, ten uparcie biegnie na bramk? przeciwników, obro?cy nie potrafi? go zatrzyma?, a Szczotka by? bardzo bliski faulu i jednocze?nie czerwonej kartki. Uderza, Moskal ponownie nie móg? liczy? na wsparcie kolegów z defensywy i przepuszcza pi?k?. 2:0. Za chwil? Wójcik zagrywa do Markiewicza przed pole karne, uderzenie z pierwszej pi?ki, podkr?cona futbolówka leci na bramk? i gooool ! Pi?ka w siatce. Brawo za wykonanie. Korona gra bardzo ?adny futbol i wida?, ?e ten klub idzie ca?y czas do przodu. Z tak? gr? mog? si? zaprezentowa? nawet w przysz?ym sezonie w europejskich pucharach. Jednak nie ma co wyci?ga? pochopnych wniosków, gdy? to dopiero drugi mecz w roli tego trenera. Po przerwie Zawisza zaczyna atakowa? i w ko?cu si? udaje zdoby? bramk?. W 53 minucie ?adne zagrania Króla na Malinowskiego, a ten zmyla golkipera i trafia do siatki przy prawym s?upku. 3:1. W kolejnych minutach bardzo ma?o zabrak?o snajperom gospodarzy do strzelenia nast?pnej bramki. Zawisza ju? w tym meczu nie mia?a g?osu. Korona gra ?adnie i zdecydowanie, otwarty, ofensywny futbol. Piwowarczyk do Jankowskiego, ten technicznie pokonuje Moskala i 4:1 dla gospodarzy. Brawo za dobry mecz.

 

Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz 4:1

24’ Jankowski 1:0

35’ Kowalski 2:0

38’ Markiewicz 3:0

53’ Malinowski 3:1

85’ Jankowski 4:1

 

Sk?ady.

 

 

Rafa? Jankowski (Korona Kielce) – naszym celem w tym sezonie jest... no w?a?nie. Poprzedni trener niedawno odszed?, a tego dopiero poznajemy, jego koncepcj? i styl budowy dru?yny. Moim celem jest strzelanie bramek, w tym sezonie dla Korony. W tamtym pokaza?em si? z bardzo dobrej strony w Polonii i moja warto?? wzros?a przez co wiele klubów zrezygnowa?o z zakupu. Tutaj si? wychowa?em i my?l?, ?e je?eli gra dalej si? b?dzie tak uk?ada? to europejskie puchary w przysz?ym sezonie s? mo?liwe. Na razie skupmy si? przed zbli?aj?cym meczem w weekend.

 

 

 

 

 

_________________________________________________

Jutro druga cz???, ale jako? o wiele wcze?niej :)

Odnośnik do komentarza

Pawe? Laskosz - Cracovia Kraków

Znów zagrali?my s?abo i znów stracili?my punkty. Nie wiem co si? dzieje z tym zespo?em, mo?e kilku moich podopiecznych potrzebuje terapii wstrz?sowych? Dziwi mnie to, ?e Marciniak który dosta? szans? na szpicy w ataku nie wykorzysta? jej, baaa, zagra? fatalnie i chyba tym samym zapewni? sobie wyst?py w rezerwach. W nast?pnej kolejce zmierzymy si? z nieprzewidywaln? Wis?? P?ock i licz? na prze?amanie, je?li ono nie nast?pi, zastanowie si? nad moj? przysz?o?ci?. Czy mam zamiar opu?ci? Pasy? Nie, ale je?li moi podopieczni dalej b?d? gra? na pó? gwizdka to rozwa?e tak? ewentualno??...

Odnośnik do komentarza

Adrian Juszkiewicz, Pogo? Szczecin

 

No có?, szkoda, zremisowali?my wygrany mecz. Przy stanie 2:0 dla nas nie mo?emy pozwoli? przeciwnikowi strzeli? bramki. No nic sta?o si?, gratuluj? trenerowi Laskoszowi zmotywowania dru?yny na drugie 45 minut. W Szczecinie, b?dzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza

Artur Cha?kowski - Korona Kielce

 

Drugi mecz i drugie zwyci?stwo, czego chcie? wi?cej? Zachwyci? mnie sposób, w jaki pokonali?my Zawisz?. Wida?, ?e uda?o mi si? dotrze? do zawodników, przekaza? im moj? filozofi? futbolu i pokaza? im, jak maj? gra?. Je?li nic si? nie zmieni, to zgadzam si? Rafa?em Jankowskim - europejskie puchary s? mo?liwe, lecz na razie musimy skupi? si? na meczu, który czeka nas za tydzie?. Moim celem pozostaje d?ugofalowa budowa zespo?u, lecz je?li po drodze uda?oby si? awansowa? do pucharów, to pan prezes chyba by si? nie obrazi?. Wielkie brawa dla wy?ej wspomnianego Jankowskiego. Ch?opak jest jeszcze bardzo m?ody, lecz ju? teraz jest czo?ow? postaci? w moim zespole. Je?li b?dzie si? dalej rozwija? w tym tempie, to mo?liwe, ?e nie d?ugo nie b?dziemy mogli op?dzi? si? od ofert z klubów z lig zagranicznych...

Odnośnik do komentarza
Sobiech zagro?ony?

 

Wprawdzie jeste?my dopiero po 5 kolejkach to ju? bardzo g?o?no mówi si? o zwolnieniu trenera p?ockiej Wis?y. By?y obiecanki, zapewnienia, a tym czasem dru?yna nie potrafi zdoby? punktów z przeci?tnymi, ni?ej rozstawionymi rywalami. Brak zaanga?owania, brak woli walki to tylko niektóre czynniki, które s? przyczynami s?abej gry P?occzan. Za to wszystko odpowiedzialny jest tylko i wy??cznie jeden cz?owiek...

 

Trener Sobiech, bo o nim mowa, niegdy? pewny siebie cz?owiek, straci? teraz w oczach kibiców bardzo wiele. W meczu z Ark?, przegranym zreszt? w kiepskim stylu, ani razu nie wsta? z ?awki, nie pokrzykiwa? na swoich podopiecznych, nie chcia? udzieli? wywiadu, pomijaj?c nawet fakt, ?e nie stawi? si? na konferencji prasowej, co ju? mu si? nie pierwszy raz zdarzy?o. To ju? nie ten sam Sobiech (profesjonalista w 100%, dla którego nie by?o w s?owniku s?owa „nie”). Wi?c co si? tak naprawd? dzieje na ?ukasiewicza 34? Nikt nie chce o tym rozmawia?. Prezes uspokaja, a na pytanie o zwolnieniu trenera robi t?g? min? i odpowiada: Zobaczymy... . Sytuacja ma si? ujawni? na dniach. B?d?my wi?c cierpliwi.

Odnośnik do komentarza

Emanuel Kowalski, Groclin:

 

,,W koncu doczekalismy sie upragnionego zwyciestwa i to nie z byle jaka druzyna! Juz nie bedziemy okupywac ostatniego miejsce, mam nadzieje, ze najgorszy okres mamy za soba. Przegrywalismy i zdolalismy wpakowac dwie zwycieskie bramki, które daly nam wazne 3 punkty. Relacje na linii trener-prezes tez lekko poprawione. Oby teraz bylo lepiej!''

Odnośnik do komentarza

Mariusz G?bski - Legia Warszawa

Nie potrafie "na goraco" wyjasnic tego, co dzieje sie z zespolem. Moze chlopcy mysla tylko o meczu z Anderlechtem? Klucz do rozwiazania problemu lezy w glowach zawodnikow. Przeciez pilkarsko jestemy najlepszy zespolem w lidze, a wzmocnienia, ktore poczynilismy jeszcze bardziej nas umocnily.

Czy jestem powaznie zagrozony? O to trzeba pytac prezesow. Ja caly czas wykonuje swoja prace i do poki nie zostane zwolniony, to bede wkladal cale serce w ta prace.

Odnośnik do komentarza

Ruch Chorzów – Wis?a Kraków

 

Spotkanie beniaminka, który prezentuje si? ponad swoje mo?liwo?ci, zajmuj?c pozycj? lidera oraz wa?ny mecz Wis?y Kraków, której jest potrzebna wygrana, aby obj?? pierwsze miejsce. Dzisiaj musz? pokona? w?a?nie Ruch Chorzów. Mecz na szczycie. Zawodnicy gospodarzy wiedz?, ?e mog? liczy? na swoich kibiców. Wis?a Kraków, która mia?a s?aby poprzedni sezon, przede wszystkim przez pierwszego trenera, dzisiaj mierzy w mistrzostwo z nowym szkoleniowcem – trenerem Kubiniokiem. Rozpoczynamy widowisko. 3 minuta meczu, wbiega w pole karne Mwanza, ale jest faulowany przez Kusiaka. Obro?ca Ruchu zobaczy? ?ó?t? kartk?. S?dzia dyktuje jedenastk? i do pi?ki podbiega Owczarek.. goool ! 1:0 dla go?ci. Brawo. W 8 minucie atakuje ponownie Wis?a Kraków, do?rodkowanie, strzela Mwanza, ale broni Kovacic. Dobra interwencja golkipera. W 13 minucie Dariusz Kowalik posy?a szybko pi?k? do Zaj?ca, ten przejmuje i strzela po ziemi. Pi?ki nie si?ga Ramirez i jest ju? remis 1:1. W 16 minucie Tomasz Ka?mierczak na lewej flance próbuje min?? obro?c?, decyduje si? na do?rodkowanie, wybiega szybko Mwanza i teraz bez problemu strzela do siatki gospodarzy. Znów jest prowadzenie Wis?y Kraków. Steven Rogers pope?nia b??d i puszcza wybiegaj?cego do pi?ki ?uka, ten strzela i Ramirez bez jakiegokolwiek wsparcia tego obro?cy puszcza pi?k?. Nie mia? szans. Jest 2:2, ponownie remis. W 35 minucie uda?o si? Wi?lakom przebi? pod pole karne rywali. Podanie prostopad?e, nie ma spalonego, co sygnalizuj? obro?cy, Klimkiewicz sam na sam, uderza, Kovacic, ale nie wybroni? ! 3:2 dla Wis?y Kraków. Do przerwy bardzo ogl?damy pi?kne widowisko i dosy? du?o bramek. W 49 minucie druga ?ó?ta kartka dla Kusiaka i ten zawodnik musi opu?ci? muraw?. Teraz jest tylko dwóch snajperów z przodu w ekipie gospodarzy. W 55 minucie Piotr Dutka wypuszcza pi?k? na 25 metr Owczarkowi, a ten mocnym strza?em trafia w okienko. Jest 4:2. Ruch teraz zaczyna panicznie wybija? pi?ki. Graj? coraz gorzej. Nie wiedz? praktycznie co si? dzieje na boisku. Pi?karze Wis?y graj? zdecydowanie, twardo, nie odpuszczaj? ani jednej pi?ki. W 63 minucie Mwanza zostaje zablokowany przez bramkarza, ale jeszcze strzela na ?lepo Klimkiewicz i gooool ! 5:2 dla go?ci. Kibice przyjezdni ?wi?tuj? ju? 3 punkty i co najwa?niejsze fotel lidera. A to nie koniec tego widowiska. W 67 minucie faul ponowny na polu karnym i jedenastka. Tym razem do niej podchodzi Trabelsi... strzela i gooool ! 6:2. Wynik ca?kowicie niespodziewany. Ruch nie istnieje w drugiej po?owie. W 75 minucie Trabelsi wpuszcza w pole karne Kowalika, a ten z ostrego k?ta pakuje pi?k? do siatki. W 89 minucie Mwanza ucieka obro?com, chyba ca?a defensywa zaspa?a, strzela mocno, a Kovacic móg? to z?apa?. By? ca?kowicie zrezygnowany jak jego koledzy. 8:2 i takim wynikiem ko?czy si? to spotkanie, bardzo korzystne dla Wis?y.

 

Ruch Chorzów – Wis?a Kraków 2:8

3’ Owczarek (kar) 0:1

13’ Zaj?c 1:1

16’ Mwanza 1:2

22’ ?uk 2:2

35’ Klimkiewicz 2:3

55’ Owczarek 2:4

63’ Klimkiewicz 2:5

67’ Trabelsi (kar) 2:6

75’ Kowalik 2:7

89’ Mwanza 2:8

 

Sk?ady.

 

 

Robert Owczarek (Wis?a Kraków) – kolejny dobry mecz i co najwa?niejsze osi?gn?li?my fotel lidera. To by?o naszym celem pr?dzej czy pó?niej. Nawet dobrze, ?e tak wcze?nie. Rywale, których si? obawiali?my s? w dole tabeli dlatego trzeba tworzy? sobie przewag?. Ruch zagra? dobrze, ale w pierwszej po?owie. Chyba ta czerwona kartka o wszystkim przes?dzi?a. Na dodatek my umiemy wytrzyma? kondycyjnie 90 minut. Jestem zadowolony z kolejnych bramek. Chyba trener Kubiniok te? mo?e by? z nas dumny.

 

 

Wojciech Misiewicz (Ruch Chorzów) – pierwsza po?owa ?wietna, w drugiej przysn?li?my przy kilku sytuacjach i si? sko?czy?o tragicznie. Ten wynik po prostu nas upokorzy?. Tracimy fotel lidera i na dodatek nawet 2. miejsce. Naszym celem by?o utrzymanie. By? dobry start, ale sezon jeszcze nie jest nawet w ?rodkowej fazie. Po za tym meczem prezentowali?my si? przyzwoicie ogrywaj?c lepszych od siebie.

 

 

 

Zag??bie Lubin – Górnik ??czna

 

Zag??bie, które mia?o bardzo ci??kie pocz?tkowe spotkania – trzy pora?ki po kolei, dzisiaj podejmuje Górnika z ??cznej. Klub trenera Stasie?owicza powoli si? podnosi i wraca do swojej dyspozycji z poprzedniego sezonu. Ten mecz ma to udowodni?. Górnik tak?e strzela wiele bramek, ale mnóstwo ich traci przez co gubi? punkty. Od pierwszych minut spotkania Zag??bie utrzymuje si? d?u?ej przy pi?ce. Pressing i strza?y pod bramk? Górnika. Ale ani Aristizabal w stuprocentowej sytuacji ani Basic w troch? gorszej sytuacji nie zdo?ali trafi? na bramk?. Znamy t? nieskuteczno?? Zag??bia z poprzednich spotka?.. W 23 minucie po rzucie ro?nym by?o bardzo blisko zdobycia gola. Konopka trafia w poprzeczk?. W 26 minucie zagranie Mujiriego do Konopki, ten wybiega na czyst? pozycj?, strza? po ziemi i gooool ! 1:0 dla Zag??bia. Górnik nadal nie istnieje na boisku. W 30 minucie ostre wej?cie w Giraldo, który by? jedynym wyró?niaj?cym si? pi?karzem. W 38 minucie do?rodkowanie po ziemi w pole karne Zag??bia, chce strzela? Malinowski, uderza, ale jednocze?nie upada. S?dzia pokazuje, ?eby gra? dalej. Do przerwy prowadzenie gospodarzy. Szybko zaczynaj? pi?karze z Lubina drug? po?ow?, Bardhi w pole karne, jest przy pi?ce Basic, strzela z lewej strony... gooool ! 2:0 dla zawodników Stasie?owicza. Zaczyna naciska? Górnik, ale Thomas broni. Wkurzony na ?awce rezerwowych Pawlak, który pojecha? na Mistrzostwa ?wiata, a dzi? nie mie?ci si? do sk?adu z ??cznej. Rozwali? swoje siedzenie i poszed? do szatni. Jeszcze w ko?cówce Konopka atakuje na bramk?, ale zmarnowa? swoj? okazj?. Górnik tak?e podejmuje ofensywne próby, ale Jankowski bez ?adnej mobilizacji strzela wysoko nad poprzeczk?. Zawodnik, który tak?e mocno si? wyró?nia? w ubieg?ym sezonie, teraz jest sadzany na ?awce.

 

Zag??bie Lubin – Górnik ??czna 2:0

26’ Konopka 1:0

46’ Basic 2:0

 

Sk?ady.

 

 

Dariusz Wilk (Zag??bie Lubin) – ca?y czas pracujemy nad tym, aby wygrywa?. By?y trzy pora?ki, s? dwie wygrane i ju? wskakujemy z 16. na 6. lokat?. Spory awans, z którego mo?emy by? dumni. Ciesz? si?, ?e mog? gra? w ?rodku pola. Doszed? mi konkurent z Korony – Drag. Z meczu na mecz powinno by? coraz lepiej.

 

Mariusz Pawlak (Górnik ??czna) – ja nie gram, trener ma mnie w dupie. Zdenerwowa?em si?, bo gra jaki? Basic, co oznacza, ?e jestem tym trzecim golkiperem. Bardzo si? wkurwi?em, gdy dowiedzia?em si?, ?e nie zagram. Czekaj? mnie teraz chyba rezerwy, skoro nie potrafi? za?apa? si? do jedenastki. Totalna pora?ka. Trener K?kol mnie rozumia?, a ja jego po moich s?abych wyst?pach. Pojecha?em na M? i si? na dodatek jeszcze czego? nauczy?em, ale nie, najlepiej trzyma? mnie na ?awce, bo jeszcze jestem m?ody.

 

Przemys?aw Jankowski (Górnik ??czna) – wchodz? na ko?cówki, ale tymi ko?cówkami nic nie zrobi?. Chcia?bym gra? od pocz?tku. Rozumiem nerwy Marka, który jest najwi?kszym poszkodowanym. Ja siedz?, Malinowski siedzia? na ?awce, tak?e Romanchuk chodzi po denerwowany. To wszystko mo?e klubowi wyj?? na z?e na d?u?sz? met?. Ja mam nadziej?, ?e kto? mnie podkupi, ale trzeba wy?o?y? oko?o milion euro na stó?.

 

 

 

?l?sk Wroc?aw – Lech Pozna?

 

?l?sk w roli beniaminka na pewno dzisiaj faworytem nie jest. Trener Adrian Skura, podobnie jak szkoleniowiec Laskosz tak?e maj? urwanie g?owy. Ten pierwszy jest po dwóch niez?ych meczach i jeszcze Puchar UEFA napawa optymizmem. W ataku D?browski i Herrera, za nimi Corozo. W 4 minucie dobra interwencja Milovanovica, a chwil? pó?niej Dervishiego. ?l?sk gra dobrze t? taktyk?, prezentuje ca?kiem niez?y futbol, podobny do tego z Chorzowa. Lech natomiast jest ambitnym klubem, ale dzisiaj na tym si? ko?czy, bo du?o trac? i nie potrafi? stworzy? wielkiego zagro?enia pod bramk? rywali. W 35 minucie torpeda w wykonaniu Wojciechowskiego, a wybroni? pi?k? w ?wietny sposób Dervishi. Do przerwy nic wielkiego ju? si? nie wydarzy?o. ?l?sk remisuje na razie 0:0. Dopiero w 48 minucie wycofanie Maciejewskiego do bramkarza, a ten traci g?upio pi?k? przez pojedynek z napastnikiem. Tomasz Rogalski zdobywa gola i jest prowadzenie gospodarzy we Wroc?awiu. Co chwil? znów naciera ?l?sk, a z dystansu swoich szans szuka Abushov. W 63 minucie podanie na Nowackiego od Corozo, który musia? kilku zawodników min??, napastnik uderza po ziemi z ostrego k?ta i gooool ! Mamy remis 1:1. Atakuje Lech Pozna?. Teraz oni przejmuj? przewag? i inicjatyw?. W 78 minucie wybita pi?ka i szybka kontra ?l?ska, Aguilera ?wietny rajd, podaje zza Ros?onia, Bartek Rogalski wybiega do pi?ki, zatrzymuje si?, uderza technicznie, Dervishi ponownie pope?nia b??d. Tak ?wietny bramkarz mo?e mie? jeden gorszy mecz. To w?a?nie dzisiaj zawali? obie bramki. ?l?sk wygrywa po rozwa?nej grze z Lechem Pozna?, który by? dzisiaj przeci?tnym zespo?em. Chyba zlekcewa?yli gorszego przeciwnika.

 

?l?sk Wroc?aw – Lech Pozna? 2:1

48’ T. Rogalski 1:0

63’ Nowacki 1:1

78’ B. Rogalski 2:1

 

Sk?ady.

 

 

Artur Paw?owski (Lech Pozna?) – wszystko by?o na jak najlepszej drodze, a nagle ze ?l?skiem wracamy do punktu wej?cia. Gramy nadal s?abo i nie potrafimy koncentrowa? si? na s?abszych rywalach. Na szcz??cie w Pucharze UEFA graj? tylko najlepsi z najlepszych lig europejskich.

 

Marcin Warzycha (?l?sk Wroc?aw) – kolejny udany mecz. Du?o bramek stracili?my do tej pory, ale odrabiamy to punktowo po dobrym spotkaniu z Lechem. Na naszym koncie dorobek si? powi?ksza i b?dziemy chcieli si? pi?? w gór? tabeli. Z tego co wiem trener Tkaczyk zna si? z trenerem Patejukiem i obaj rywalizuj? ze sob?, chc? pokaza? który jest lepszy.

 

 

 

Tabela Orange Ekstraklasa (5/30)

 

 

Jedenastka Kolejki nr 5:

Milovanovic (?l?sk W.) – Ouattara (Arka G.), Drag (Groclin), Piwowarczyk (Korona K.), Neagu (Legia W.) – T. Wójcik (Cracovia) Owczarek (Wis?a K.), Aristizabal (Zag??bie L.) – Mwanza (Wis?a K.), Jankowski (Korona K.), Klimkiewicz (Wis?a K.)

Trener: Rafa? Kubiniok (Wis?a Kraków)

 

 

Najlepsi strzelcy:

Owczarek (Wis?a K.) 7 goli

Jankowski (Korona K.) 5 goli

Malinov (Legia W.) 4 gole

Klimkiewicz (Wis?a K.) 4 gole

Citko (G. ??czna) 4 gole

B. Rogalski (?l?sk W.) 4 gole

Corozo (Lech P.) 4 gole

 

 

 

Zbli?aj?ca si?, 6 kolejka Orange Ekstraklasy:

 

19 sierpnia, sobota

16:00 GKS Be?chatów – ?l?sk Wroc?aw

16:00 Legia Warszawa – Ruch Chorzów

16:00 Pogo? Szczecin – Korona Kielce

16:00 Wis?a P?ock – Cracovia Kraków

16:00 Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze

16:00 Górnik ??czna – Arka Gdynia

18:00 Wis?a Kraków – Zag??bie Lubin (TV)

 

20 sierpnia, niedziela

17:00 Lech Pozna? – Groclin Grodzisk Wlkp. (TV)

 

 

 

 

Stal Rzeszów – GKS Be?chatów

 

Klub I-ligowy wyszed? rezerwowym sk?adem oprócz Kazcioglu, który gra dzisiaj na prawej obronie z powodu braku jakichkolwiek zawodników na t? pozycj? w tym momencie. Stal, klub III-ligowy dzisiaj liczy na sprawienie niespodzianki. W pierwszych minutach Stal zaatakowa?a, ale na tym si? sko?czy?o. GKS przej?? pi?k? i jej d?ugo nie oddawa?. Mecz nie nale?a? do najciekawszych, ale wszyscy w zarz?dzie GKSu s? przekonani, ?e Ci pi?karze mogliby stanowi? nawet drug? ekip? w I lidze z Be?chatowa. W 39 minucie rzut karny po faulu i do pi?ki podbiega Sikora. Nieudany strza?, wybroni? bramkarz i wszystko stoi dalej w miejscu na 0:0. Stal nabiera pewno?ci siebie, ale zanim zdo?ali zaatakowa? to ko?czy si? w?a?nie ta pierwsza po?owa. W drugiej cz??ci gry GKS Be?chatów naciska i atakuje, a w 70 minucie po do?rodkowaniu z rzutu ro?nego do siatki trafia ?liwa. Chwil? pó?niej troch? zazdrosny o gola poczu? si? Dutka, który otrzyma? pi?k? i szybko zdecydowa? si? na strza?, który ju? przes?dzi? o awansie do nast?pnej rundy w Pucharze Polski. GKS po dobrym meczu wygrywa i zagra w kolejnej fazie z Lechi? Gda?sk.

 

Stal Rzeszów – GKS Be?chatów 0:2

70’ ?liwa 0:1

73’ Dutka 0:2

 

Sk?ady.

Odnośnik do komentarza

Krzysztof Patejuk Ruch Chorzów

 

Taka pora?ka bardzo boli. Wis?a pokaza?a nam miejsce w szeregu i obna?y?a wszystkie nasze z?e strony. Walka o byt w ekstraklasie b?dzie szalenie trudna, poniewa? taki wynik na pewno wp?ywa negatywnie na morale dru?yny. Mam jednak nadziej?, ?e Ruch podniesie si? z kolan i zacznie znów zdobywa? regularnie punkty. W nast?pnej kolejce gramy z Legi?, która ma nó? na gardle. Obiecuje, ?e Ruch stawi dzielny opór sto?ecznemu zespo?owi.

Odnośnik do komentarza

GKS BOT Be?chatów

 

W meczu pucharowym postawi?em na rezerwy i te mnie nie zawiod?y. Zagrali?my dobre spotkanie, wyra?nie przez dziewi??dziesi?t minut przewa?aj?c nad przeciwnikiem. Mo?e brak?o jeszcze troch? skuteczno?ci pod bramk? przeciwnika. Spotkanie mog?o si? z pewno?ci? zako?czy? du?o wy?szym zwyci?stwem naszej dru?yny, ale nie chc? ju? narzeka?. Ciesz? si?, ?e nasz drugi sk?ad tak dobrze sobie poradzi?. Puchar b?dzie dla graczy z tego sk?adu furtk? - okazj? do wybicia si? i awansu do pierwszej dru?yny.

Odnośnik do komentarza

Marcin Rurarz - Górnik ??czna

 

Boli pora?ka, szczególnie, ?e mieli?my ma?o szans na zdobycie bramki. Najbardziej mnie martwi kontuzja Giraldo. Na razie nie wiem, na jaki czas nas opu?ci. CO do pomeczowych wypowiedzi zawodników. Pozostawi? je bez komentarza.

Odnośnik do komentarza

Wis?a Kraków:

Fenomenalny! Po prostu fantastyczny mecz w naszym wykonaniu! Przyznam szczerze, ?e spodziewa?em si? zwyci?stwa ale je?eli kto? powiedzia?by mi przed meczem, ?e zdob?dziemy a? 8 bramek nazwa?bym go oderwanym od rzeczywisto?ci. W moich ?y?ach p?ynie troch? niebieskiej krwi, dlatego szkoda troch? mi Ruchu. Ale profesjonalizm wymaga od nas tego by pokona? nawet najwi?kszego przyjaciela. Kolejny raz mog? by? dumny z Bertka Owczarka, który by? moim zawodnikiem numer jeden w Górniku i w Wi?le ponownie udowadnia, ?e mój styl prowadzenia dru?yny bardzo mu odpowiada. Bercik wyrasta na zawodnika ?wiatowej klasy i kolejny raz upominam si? o powo?anie go do kadry narodowej - ch?opak swoim zaanga?owaniem, ambicj? i niesamowitymi umiej?tno?ciami zas?uguje na to by by? przywódc? bia?o-czerwonych. Genialnie zagrali napastnicy Klimkiewicz w Mwanza. Tomek Ka?mierczak rz?dzi? razem w Owczarkiem w pomocy. Jedynie Steven Rogers przespa? ten mecz ale dzi? byli?my w tak fenomenalnej formie, ?e nawet graj?c w pi?tk? pokonaliby?my ka?dego. Ruch nie wytrzyma? tego spotkania psychicznie. Zarówno trener, który chcia? pokaza?, ?e niepowodzenie w Wi?le by?o dzie?em wielu czynników niezale?nych od niego, jak i zawodnicy Ruchu przecenili swoje umiej?tno?ci. Na Wis?? nie startuje si? z trzema napastnikami w wyj?ciowym sk?adzie. Oby tak dalej Bia?a Gwiazdo! A trenerowi Patejukowi na pocieszenie mog? powiedzie?, ?e jego ekip? sta? na walk? o europejskie puchary czego jemu i Niebieskim serdecznie ?ycz?.

Odnośnik do komentarza
Trener zagro?ony

 

Coraz wi?cej mówi si? o nadchodz?cym zwolnieniu trenera Mariusza G?bskiego. Przegrana z Groclinem w bardzo kiepskim stylu.

 

- Legia gra s?aby futbol od pocz?tku tego sezonu. Mecz z Anderlechtem by? najlepszym. Pami?tamy te?, ?e Legia wygra?a z Wis?? Kraków i na tym si? sko?czy?o. Zauwa?my, ?e je?eli Legia nie awansuje do Ligi Mistrzów to prezes i ca?y zarz?d mo?e mocno si? zdenerwowa? na trenera i go wyrzuci? si? z posady Legii – mówi Jacek Gmoch.

 

 

Prezes odmawia komentarzy, mówi jedynie:

- Mecz z Ruchem dla szkoleniowca jest bardzo wa?ny, dla ca?ej Warszawy jest kluczowy co dalej.

 

Wkrótce Legia Warszawa zagra z Ruchem Chorzów, a nast?pnie rewan?owe spotkanie w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Te dwa mecze mog? zadecydowa? o pozycji trenera G?bskiego.

 

 

Coraz gorsze morale

 

Coraz gorzej dzieje si? w ??cznej. Dobrych kilka pierwszych spotka?. Ostatnie straty punktów w g?upi sposób odbijaj? si? na zespole. Narzeka? zaczynaj? Przemys?aw Jankowski, Mariusz Pawlak oraz Giraldo.

 

- Atmosfera jest dosy? kiepska pomimo zdobycia wielu punktów jak na pocz?tek sezonu. By?em bardzo zdenerwowany po tym jak trener posadzi? mnie na ?awce. W zespole dzieje si? ?le, s?ycha? o wielu odej?ciach, ale najgorsze jest to, ?e ?adne oferty nie wp?ywaj? dla mnie czy dla Marka. Trudna sytuacja, naprawd? nie wiem co robi? – mówi Przemek Jankowski.

 

 

- Kilka s?ów powiedzia?em po meczu. Pono? mam p?aci? kar? za krzese?ko na ?awce rezerwowych. Nie b?d? nic p?aci?. Bramkarzowi pierwszemu nie wychodzi, drugiemu tym bardziej, ja szans nie dostaj?. Zobaczymy co dalej ?ycie przyniesie. Na Mistrzostwach ?wiata by?em i nauczy?em si? wiele od trenera Tkaczyka. Mo?e porozmawia z szkoleniowcem Marcinem Rurarzem ? Bo to co si? dzieje w klubie jest chore – zaznacza w wywiadzie Mariusz Pawlak.

 

 

- Sytuacja jest trudna, coraz wi?cej k?ótni w klubie. Ciekaw jestem co zrobi z tym trener, bo za weso?o nie jest – informuje Giraldo.

 

 

Imprezowicz dalej w akcji

 

Emin Abushov w poprzednim sezonie si? nie popisa?. Pobicie ochroniarza po treningu to by?o naganne zachowanie. Wida?, ?e dalej niczego si? nie nauczy?.

 

Emin Abushov, zawodnik ?l?ska Wroc?aw w ubieg?ym sezonie pobi? ochroniarza po treningu. Trener Mate?ko nie potrafi? zapanowa? nad swoimi pi?karzami. I tym razem ?rodkowy pomocnik da? o sobie zna?. Wieczorem zosta? zatrzymany przez policj?. Oskar?ony o pobicie w klubie nocnym w ogóle si? nie przejmowa?. Dlaczego ? W jego organi?mie znalaz?o si? oko?o 2 promile alkoholu.

Nadal nie wiadomo jak na to zareaguje aktualny jego trener – Piotr Tkaczyk, selekcjoner polskiej reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Adrian Skura - Lech Pozna?

 

Jest mi bardzo smutno z powodu pora?ki. Nie wiem co si? dzieje z moim zespo?em. Mo?e zawodnicy nie podchodz? dobrze do meczów, albo to ja co? ?le robi?. No trudno musimy gra? dalej, mo?e si? wszystko jako? u?o?y i za jaki? czas wrócimy do czo?ówki. Niech jednak nikt nie my?li, ?e chodz? po mnie my?li o rezygnacji z Lecha. Ja Lecha nie opuszcze z w?asnej woli, co najwy?ej prezes...Zostan? w Lechu do ko?ca.

Odnośnik do komentarza

Micha? ?yli?ski, Arka Gdynia

 

Przepraszam, ?e wypowiedzi udzielam dopiero teraz, ale zaraz po meczu z Wis?? P?ock wsiad?em do samolotu i uda?em si? do Londynu na tygodniowy sta? pod okiem samego Arsena Wengera z Arsenalu Londyn. Mam nadzieje, ?e to czego si? nauczy?em dobrze wykorzystam w pracy z Ark?. Co do samego meczu to ciesz? si? ogromnie. W ko?cu pokazali?my skuteczn? i dobr? gr?. Bardzo dobrze zagrali napastnicy Majewski i Sander. Po pierwszych meczach mog? te? stwierdzi?, ?e "mózgiem" mojego zespo?u jest Jose. Co tutaj du?o mówi?? Jeste?my jednym z zespo?ów, który nie przegra? jeszcze meczu. Plan minimum na ten sezon je?li dalej b?dzie nam tak sz?o to walka o Intertoto. Z Górnikiem ??czna nie b?dzie ?atwo, ale licz? na 3 pkt. Jeste?my na fali...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...