Skocz do zawartości

[FM 06] Farnborough Town


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

FM 6.0.3 75428

Baza danych: Duża

Ligi (41/16): Anglia (1-6)

Zachowani piłkarze: Szkocja, Walia, Irlandia, Polska, Szwecja

Pliki EDT: Profesorska Bomboniera MEGA SUPA 1.0

 

 

Nie będę rozpisywać się nad wstępem. Nie mam do tego daru i nie chce nic na siłę.

 

Dnia 30 lipca 2008 roku objąłem posadę w półzawodowym klubie z Angielskiej Nationwide Conference, Farnborough Town.

 

W sezonie 2005/2006 mój zespół występował jeszcze w Nationwide South. Sezon ten ukończył na 11 miejscu z 56 punktami i bilansem bramek 52-55.

W kolejnym sezonie tj. 06/07 powiodło się nam zdecydowanie lepiej. Uplasowaliśmy się na 3 miejscu [69 pkt, 69-46, 17-18-7] i zagraliśmy w barażach. W pierwszym meczu pokonaliśmy Gravesend [4:1] a w finale po heroicznym boju zostawiliśmy w tyle Welling.

Nasz powrót do Conference po 2 sezonach wypadł naprawdę dobrze. Uplasowaliśmy się na 14 miejscu, co należy nazwać sukcesem.

Nowy sezon 08/09 poprowadzę Ja, nieznany nikomu trener z Polski. Prezes Tony Theo podpisał ze mną roczny kontrakt opiewający na miażdżącą sumę 150 € tygodniowo.

Garść informacji o klubie:

 

Rok założenia: 1967

Status: Półzawodowy

Reputacja: Lokalna

Stadion: Cherrywood Road, Farnboough [4400 w tym 622 miejsc siedzących]

Baza treningowa: Doskonałe obiekty i szkółka treningowa :o :o :o :o

Barwy: Biało – czerwone lub żółto – niebieskie

 

----

 

Co do opka pod tytułem "Chorwacja" spokojnie wrócę do niego ale za tydzien aby dokończyć MŚ. Brak motywacji....

Odnośnik do komentarza

Zapoznanie z klubem zacząłem od sztabu szkoleniowego. A tutaj nie było za wesoło. Mój asystent Padraig Dully [iRL, 43L.] nie błyszczał niczym szczególnym, ale także nie był taki zły.

Dwóch trenerów Gerry Murphy [iRL, 47l.] i George Gower [ENG, 53l.] chyba minęli się z powołaniem. Byli beznadziejni, ale na chwilę obecną muszą wystarczyć.

Chris Fairs [ANG, 59l.] nasz pseudo – fizjoterapeuta umiał tyle, co wyczytał z medycznych gazet. Aż strach odsyłać kontuzjowanego gracza do takiego „lekarza”. Grrr…

W klubie miałem jednego scouta a był nim Neil Robinson [ENG, 38l.]. Nie mam zastrzeżeń, myślę, że sobie poradzi.

Podsumowując „wzmocnienia” bardzo by się przydały. Już dałem ogłoszenie i teraz czekam tylko na chętnych.

 

Po przejrzeniu sztabu nadszedł czas na zobaczenie kadry mojego zespołu.

Bramkarze:

Paul Harrison [ANG, 23l., Gk]

 

Podsumowanie:

W klubie jest tylko jeden bramkarz! Kompletnie mnie to zaskoczyło. Priorytetem będzie poszukanie zmiennika dla Paula. Sam Harrison prezentuje się rewelacyjnie jak na zawodnika z V ligi, ale bez zmiennika nie poradzimy sobie w przeciągu całego, długiego sezonu.

 

Obrońcy:

Andy Rohan [iRL, 26l., LB;D L/C]

Simon Jackson [ENG, 23l., D R/C]

Mark Dennison [ENG, 23l., DL]

Jay Gasson [ENG, 22l., DL]

Sean McDaid [ENG, 22l.,DL]

Andy Wright [sCO, 16l., DL]

John McStay [sCO, 21l., DC]

Adam Layfield [ENG, 21l., D/DM/M L]

Tom McGowen [ENG, 24l., D/DM/M L]

 

Podsumowanie:

Na lewą stronę obrony mamy za dużo piłkarzy. Pierwszym do odstrzału jest Dennison a po nim McDaid. Dobrze prezentuje się młody Wright. Środek obrony jak i prawą stronę mamy słabo obsadzoną. Celem będzie pozyskanie kilku środkowych defensorów, bo inaczej będzie z nami krucho.

 

Pomocnicy:

Lloyd Webber [ENG, 26l., DMC]

Ricky Newman [ENG, 37l., DM; M R/C]

Gavin Heeroo [MAU, 23l., M R/C, 3/0A]

Danny Risdon [ENG, 21l., MR]

Clay Boyd [ENG, 19l., MC]

Brian Cash [iRL, 25l., MR]

Mitchell Cole [ENG, 22l., AML]

Michael Charles [ENG, 19l., AMC; ST]

 

Podsumowanie:

Niewątpliwie najlepszym graczem w linii pomocy jest Boyd. Potrafi ładnie podać, dużo widzi na boisku, co jest ważne dla typowego rozgrywającego. Kolejną gwiazdeczką w zespole jest M. Cole. Na treningach prezentował się rewelacyjnie i mam nadzieję, że w lidze będzie podobnie. Reszta prezentuje typowy, średni poziom V ligowy.

 

Napastnicy:

Lee McEvilly [North IRL, 26l., ST, 1/0A]

Warren McBean [ENG, 22l., ST]

Peter Cox [sCO, 20l., ST]

 

Podsumowanie:

McBean w poprzednim sezonie aż 21 bramek i wysoko sobie zawiesił poprzeczkę. Młody Cox poprzedni sezon był dla niego pierwszym w Farnborough, ale za to udanym. W 18 meczach zdobył 6 bramek. Cox nadal się rozwija, ale już teraz prezentuje się całkiem przyzwoicie. Niewiadomą jest McEvilly. 2 lipca bieżącego roku zawitał w klubie z Northampton, gdzie rozegrał tylko jedno spotkanie. Wielka niewiadoma.

 

Do tej pory [czyt. Od 5 lipca do 27 lipca ] rozegraliśmy 4 mecze towarzyskie ale nie pod moją wodzą.

[D] Fenerbahce 1:2

[W] Eastbourne Boro 2:2

[D] Hull City 0:1

[D] Fulham 1:1

Odnośnik do komentarza

Dnia 30 lipca poprowadziłem drużynę po raz pierwszy. Do Farnborough zawitało Wycombe. Zespół, na co dzień grający w L1 tak jak się spodziewałem pokonał nas, czyli gospodarzy. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Najpierw Gulliksen pokonał Harrisona podkręconym strzałem z 20 metrów a w 27 minucie Thompson wykorzystał gapiostwo obrońców i ustalił wynik meczu.

Bardziej od wyniku interesowała mnie nasza gra. Chciałem zobaczyć jak zawodnicy przystosują się do taktyki 4-3-1-2. W I odsłonie meczu wyglądało to raczej mizernie ale już druga połowa była zdecydowanie lepsza. Gdyby lepsza skuteczność pod bramką rywala to byśmy zremisowali to spotkanie.

30.07.2008.
Cherrywood Road, Farnborough [60]
Mecz towarzyski

Farnborough [NC] – Wycombe [L1]  0:2 (0:2)

0:1 – S. Gulliksen `9
0:2 – J. Thompson `27

MoM: J. McAllister [ Wycombe, DL, *9]

Odnośnik do komentarza

Ostatni sparing to pojedynek z Burscough, klubem z Nationwide South. Rywale wyszli ustawieniem 4-2-4 i w pierwszej połowie stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramek. Ale nie ilość, lecz jakość się liczy w piłce. Tak właśnie było z nami. W przeciągu całego spotkania oddaliśmy 6 strzałów na bramkę, z czego aż 5 celnych. Rywale mieli 9 strzałów, lecz tylko jeden był oddany w światło bramki. W I połowie wyszliśmy na prowadzenie. Cole wykonywał rzut rożny. Dośrodkował na długi słupek a Robertson tak niefortunnie próbował wybijać piłkę, że ta znalazła się w siatce. Wynik ustalił Charles, który wykorzystał 40 metrowe podanie Heeroo.

2. 08.2008.
Victoria Park, Burscough [94]
Mecz towarzyski

Burscough [NS] – Farnborough [NC]  0:2 (0:1)

0:1 – J. Robertson `29 /sam/
0:2 – M. Charles `88

MoM: G. Heeroo [Farnborough, MC, *9]

Odnośnik do komentarza

W walce o Community Shield Chelsea pokonała Arsenal Londyn dopiero po serii rzutów karnych, 5-3. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2 [S. Wright – Philips `11, A. Shevchenko `18 – M. Owen `2, E. Adebayor `6].

 

Rushed, Cambridge i Rochdale są według Totalbet.com faworytami do awansu. Nasze szanse oceniane są, na 40-1 czyli środek tabeli.

 

W walce o elitarną Ligę Mistrzów, Legia Warszawa poległa już w drugiej rundzie z Dynamem Kijów. W pierwszym spotkaniu w Kijowie padł wynik 1:1 [s. Szałachowski] a w pojedynku u siebie warszawiacy polegli 1:2 [P. Król].

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej zostały rozegrane pierwsze mecze. Groclin zbłaźnił się na własnym terenie przegrywając z Żyliną aż 0:3.

Wisła Kraków ledwo pokonała na własnym obiekcie amatorów z Andory, FC Ranger’s 1:0 [Dudu]. Na mocniejszego przeciwnika trafiło Zagłębie Lubin. Na własnym obiekcie nie dało rady Salzburgowi przegrywając 0:1.

 

Wreszcie udało mi się ściągnąć jakiegoś zawodnika. Z Cambridge United wypożyczyłem do końca sezonu Roberta Macdonalda [ENG, 20l., AML;ST]. Z braku funduszy na transfery zmuszony byłem do wypożyczania zawodników. I tak kolejnym wypożyczonym graczem został Joel Grant [JAM, 20l., ST, 18/7 u21] został wypożyczony do końca sezonu z Watfordu. Mój scout wyszukał Paula Agu [ENG, 19l., Gk, 1/0 u21] i bez wahania podpisałem z nim czteroletni kontrakt. Jego wykupienie z Gillingham nie kosztowało nas ani złotówki.

Pierwszy mecz ligowy to pojedynek z Sherwsbury Town. W poprzednim sezonie rywale zajęli odległe, bo 18 miejsce w lidze, lecz mimo to nie jesteśmy uznawani, jako faworyci w tym spotkaniu.

Widać, że nie jesteśmy jeszcze zgrani. Ten mecz potwierdził, że taktyka 4-3-1-2 będzie sprawiać moim zawodnikom trochę kłopotów. W pierwszej części stworzyliśmy sobie dwie dogodne okazje, lecz ani Charles ani McEvilly nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza.

Rywale stworzyli sobie dużo sytuacji i w 79 minucie dopili swego. Brown podaje przed pole karne do niepilnowanego Langmeada a ten szybko minął obrońców i w sytuacji sam na sam Harrisonem strzałem w krótki róg otworzył wynik. W 90 minucie Harrison wykonywał „piątkę”. Podał krótko do McStay-a. Ten nie wiadomo, czemu szybko oddał piłkę do Harrisona, lecz podanie było zbyt mocne i tym samym McStay strzelił samobója i ustalił wynik na 0:2.

9.08.2008.
Cherrywood Road, Farnborough [702]
Nationwide Conference [1/46]

Farnborough (-) – Shrewsbury (-)  0:2 (0:0)

0:1 – K. Langmead `79
0:2 – J. McStay `90 /sam/

MoM: A. John [Shrewsbury, ML, *8]

P. Harrison – J. Gasson, J. Kennedy, J. McStay, S. Jackson – M. Cole, C. Bond, G. Heeroo – M. Charles – L. McEvilly, P. Cox [`45 W. McBean]

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie Southport, 5 zespół po pierwszej kolejce. Poprzedni sezon rywale zakończyli za wysokiej 9 pozycji.

Po nieudanym mecz w I kolejce przeszliśmy z 4-3-1-2 na normalne 4-4-2. Rezultaty było widać gołym okiem już po kilku pierwszych minutach spotkania. Nasza gra wyglądała płynnie.

Ogólnie mecz stał na niezłym poziomie. Pierwsza połowa to zacięty pojedynek. Wymiana ciosów jak w walce bokserskiej. Harrison bronił jak w transie. Z 4 czy 20 metrów to nie robiło dla niego różnicy. My pod bramką graliśmy trochę bojaźliwie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Druga połówka tego ciekawego widowiska była o wiele szczęśliwsza dla nas. Od początku tej części spotkania zepchnęliśmy rywali do głębokiej defensywy. Znów zawodziła skuteczność. Na pierwszą bramkę czekaliśmy aż do 70 minuty. Wtedy to Bond zagrał prostopadle do Coxa a młody napastnik w sytuacji sam na sam z Hackneyem ośmieszył bramkarza strzelając mu między nogami.

5 minut potem Cox miał na swoim koncie już dwie bramki. McBean otrzymał na prawej flance podanie do Jacksona. Popędził prawą stroną i na wysokości pola karnego podał na wolne pole do nadbiegającego Coxa. Cox przyjął piłkę, balansem ciała minął kryjącego go obrońcę a następnie położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

To nie był koniec. Jeszcze w 88 minucie zdobyliśmy trzecią ostatnia już bramkę. Harrison wysokim podaniem obsłużył Charlesa a ten szybko przerzucił piłkę na lewą stronę do Cola, który sprytnym podaniem stworzył świetna okazję McBeanowi. Napastnik w pojedynku z bramkarzem strzelił w krótki róg i ustalił wynik.

 

12.08.2008.
Cherrywood Road, Farnborough [684]
Nationwide Conference [2/46]

Farnborough (20) – Shrewsbury (5)  3:0 (0:0)

1:0 – P. Cox `70
2:0 – P. Cox `75
3:0 – W. McBean `88

MoM: C. Bond [Farnborough, MC, *9]

P. Harrison – J. Gasson, J. Kennedy, J. McStay, S. Jackson – M. Cole, M. Charles , C. Bond, G. Heeroo [`45 R. Macdonald] – L. McEvilly [`70 W. McBean], P. Cox

Odnośnik do komentarza

Do sztabu szkoleniowego dołączył nowy obserwator. Jest nim Phil Pugh [WAL, 41l.] i od razu posłałem go na szerokie wody. Niech spełnia swoje obowiązki.

 

W III kolejce podejmowaliśmy Leigh RMI. Jest beniaminek, awansowali z Nationwide North.

Do Boltonu jechaliśmy po 3 punkty. Nie przewidywałem innej opcji. Szybko okazało się, że rywale nie będą zbyt wymagający. Już w 40 sekundzie spotkania zdobyliśmy bramkę. Heeroo otrzymał kapitalne podanie od Jacksona. Miał dużo miejsca na prawej stronie. Gdy zbliżał się do linii końcowej spokojnie spojrzał w pole karne. Wypatrzył wbiegającego na bliższy słupek Coxa. Młody napastnik był całkowicie niekryty i spokojnie umieścił piłkę tuż przy słupku.

Rywale wraz z upływającym czasem grali coraz lepiej, ale wciąż za słabo. Powoli przejmowaliśmy grę i w 39 minucie podwyższyliśmy na 2:0. Cox wraz z McBeanem rozmontowali obronę rywali a ten ostatni strzałem po ziemi pokonał z 13 metrów bezradnego bramkarza.

Jeszcze w I połowie rywale próbowali nawiązać z nami walkę, ale już w drugiej nasza przewaga była miażdżąca. Kapitalne zawody grał Heeroo, który raz po raz nękał rajdami obronę rywali. Właśnie ten zawodnik podwyższył na 3:0. Dośrodkowanie z głębi pola Kennedyego sprawiło rywalom ogromny kłopot. Heeroo wykorzystał błąd w ustawieniu obrony i spokojnie przymierzył po przekątnej i nie dał żadnych szans Caigowi.

Po tym golu opanowaliśmy swoje zapędy ofensywne. Spokojnie kontrolowaliśmy grę nie dając pograć rywalom. Na dowód naszej przewagi dołożyliśmy jeszcze czwartego gola. W 85 minucie Heeroo został powalony w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości, rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Kennedy i tym samym ustalił wynik spotkania.

 

16.08.2008.
Hilton Park, Bolton[274]
Nationwide Conference [3/46]

Leigh RMI (21) - Farnborough (9) 0:4 (0:2)

0:1 – P. Cox `1
0:2 – W. McBean `39
0:3 – G. Heeroo `54
0:4 – J. Kennedy `85 /k/

MoM: M. Cole [Farnborough, ML, *9]

P. Harrison – J. Gasson, J. Kennedy, J. McStay, S. Jackson – M. Cole, M. Charles [`45 R. Macdonald], C. Bond, G. Heeroo – W. McBean, P. Cox [`73 J. Grant]

Odnośnik do komentarza

Do sztabu szkoleniowego dołączył nowy trener, Ingemar Eriksson [sWE, 50l.]

 

W 2 rundzie Pucharu UEFA Polskie drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Groclin w rewanżu z Żyliną wygrał 1:0 [s. Kazimierowski] lecz nie zdołał awansować dalej. Zagłębie Lubin także odpadło. W rewanżu znów przegrali z Salzburgiem 1:0. Jedynym zespołem z Polski, który przebrnął tą rundę została Wisła Kraków. W rewanżu męczyli się nie miłosiernie z Andorskimi amatorami. Ostatecznie w rewanżu Krakowianie wygrali 2:1 [P. Brożek, S. Dawid].

 

W IV kolejce podejmowaliśmy Scarborough. W poprzednim sezonie zajęli wysokie, bo 7 miejsce.

Pierwsze minuty były w naszym wykonaniu beznadziejne. Szybko wykorzystali to rywale i już w 5 minucie Harrison musiał wyjmować piłkę z siatki. Moren z głębi pola dośrodkowuje w pole karne, Whittington urywa się obrońcy i lekko trąca piłkę, która przelatuje nad wybiegającym bramkarzem.

Powoli próbowaliśmy coś stworzyć. Jednak w 15 minucie Cole popełnił katastrofalny błąd. Chciał podać do Harrisona, lecz jego podanie było zbyt lekkie i Nardiello szybko przeciął tor lotu piłki. Harrison był już wysunięty z bramki i Nardiello strzelił do pustej bramki.

W 18 minucie Charles ładnie minął obrońców lecz w sytuacji sam na sam z Bennionem strzelił bardzo słabo i wprost w ręce bramkarza. W 45 minucie rywale popełnili podobny błąd co Cole przy stracie drugiej bramki. Piłkę przejął McBean lecz z tej sytuacji zwycięsko wyszedł bramkarz gospodarzy.

Druga połowa nie była już tak porywająca. Dopiero w 74 został oddany celny strzał na bramkę. Harrison kapitalnie obronił strzał Nardiello z 9 metrów.

Po stracie drugiego gola nasza przewaga była widoczna. Niestety pod bramką rywali graliśmy jak młokosy i po dobrym meczu przegrywamy 0:2.

 

23.08.2008.
The McCain Stadium, Scarborough [1614]
Nationwide Conference [4/46]

Scarborough (13) - Farnborough (6) 0:4 (0:2)

1:0 – L. Whittington `4
2:0 – M. Nardiello `15

MoM: A. Donnelly [Scarborough, MC, *8]

P. Harrison – J. Gasson, J. Kennedy, J. McStay, S. Jackson – M. Cole [`45 R. Macdonald], M. Charles, C. Bond, G. Heeroo – W. McBean, P. Cox [`45 J. Grant]

Odnośnik do komentarza

W V kolejce czeka nas ciężki pojedynek z York City. Mimo że w swoim składzie mają takich napastników jak Barrowman czy Conell to zajmują odległe 19 miejsce.

Pierwsza połowa meczu nie była w naszym wykonaniu dobra. Oddaliśmy tylko dwa niecelne strzały na bramkę rywali. Za to Harrison miał pełne ręce roboty. Szczególnie w pierwszych minutach wybronił dwa bardzo groźne strzały.

Gdy jeszcze w pierwszej odsłonie działo się coś ciekawego to już druga połowa była bardzo nudna. Kompletnie nic się nie działo i mecz zakończył się wynikiem bez bramek. I tak mogę być zadowolony z wyniku. Rywale mają taki skład, że powinni być w czubie tabeli.

25.08.2008.
Cherrywood Road, Farnborough [681]
Nationwide Conference [5/46]

Farnborough (10) – York City (19)  0:0 

MoM: M. Broomes [York City, DC, *8]

P. Harrison – J. Gasson, J. Kennedy, J. McStay, S. Jackson – M. Cole, M. Charles [`45 R. Macdonald], C. Bond, G. Heeroo– L. McEvilly, P. Cox

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...