Skocz do zawartości

Wymagania sprzętowe FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, pewnie juz wam bokiem wychodza takie pytania ale mimo wszystko zapytam......otóż ile lig(FM 09) udźwignie mój blaszak?. Oto mój komp:

Karta graficzna : GeForce 9600GT

Procesor: AMD Phenom 9550 Quad-Core (2.21GHz)

Ram: 2GB

 

Chce żeby wmiare płynnie działało nawet pow. 10 sezonów.

 

 

Jeśli to nie jest dobry temat to przepraszam.:)

Odnośnik do komentarza
Witam serdecznie, pewnie juz wam bokiem wychodza takie pytania ale mimo wszystko zapytam......otóż ile lig(FM 09) udźwignie mój blaszak?. Oto mój komp:

Karta graficzna : GeForce 9600GT

Procesor: AMD Phenom 9550 Quad-Core (2.21GHz)

Ram: 2GB

 

Chce żeby wmiare płynnie działało nawet pow. 10 sezonów.

 

 

Jeśli to nie jest dobry temat to przepraszam.:)

 

Gra będzie działała bardzo dobrze. Ja gram na 30 ligach na E2160 @2.8GHz, 2GB ramu i 9600GSO na rozdzielczości 1920x1200 i działa jak narazie gites majonez.

Masz właściwie taką samą kartę, tyle samo ramu, i nieco lepszy procesor. Jak chcesz 10 sezonów lub więcej, to daj powiedzmy z 20 lig i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza

a mnie się wydaje że cały ten topic to tylko po to żeby się pochwalić jaki kto ma sprzęt. Bo pytania typu: mam core quad geforce 9800GT, czy FM będzie mi chodził?? itp. są najzwyczajniej durne. Kurde FM to nie Crysis ani GTA4, ludzie opanujcie się, macie nowy sprzęt to FM wam pójdzie, skoro chodzi ludziom z P4.

Odnośnik do komentarza
a mnie się wydaje że cały ten topic to tylko po to żeby się pochwalić jaki kto ma sprzęt. Bo pytania typu: mam core quad geforce 9800GT, czy FM będzie mi chodził?? itp. są najzwyczajniej durne. Kurde FM to nie Crysis ani GTA4, ludzie opanujcie się, macie nowy sprzęt to FM wam pójdzie, skoro chodzi ludziom z P4.

 

Masz racje, ale jednak wiekszosc pytan jest nie o to CZY pojdzie tylko o to jak maksymalnie wykorzystac moc swojego kompa(ile lig itd.).

Odnośnik do komentarza

4 procesory to uświadczysz w serwerowni, nie w domowym PC ; ). Zapewne chodziło Ci o 4 rdzenie, a prawda jest taka, że narazie bardzo mało gier korzysta z 4 jaj, więc FM najprawdopodobniej też nie. Różnica może być widoczna wtedy, gdy występuje różnica np. między taktowaniami porównywanych procesorów.

Odnośnik do komentarza

Co do drugiego pytania, wydaje mi się oczywiste, że mając dwa razy więcej ramu na takim samym systemie będzie różnica. Nie jestem wstanie Ci wskazać jaka dokładnie (to mogłaby zrobić tylko osoba, która przesiadała się z 4GB na 8GB przy Viście), ale 4GB różnicy to na pewno sporo.

Odnośnik do komentarza

Wiem ktoś napiszę żebym sprawdził jak działa FM a nie pytał czy 2 rdzenie czy 4 czy 8 GB czy 4 GB RAmu. Ogólnie mam procesor E8500 2x 2GB OCZ 800 no i gram w FM 08 (dużo lig załadowanych) ale czekam na patcha 9.0.3 do FM 09 i nie raz pogrywam w FM 09 i tak myślę sobie czy warto dokładać 8 GB ramu i zmienić na Q9650. Najbardziej żeby ktoś wyraził się kto miał 4 GB a potem 8 GB lub kto miałdwa rdzenie a potem 4 i czy jest różnica ale tylko chodzi mi o FM .Znalazłem na forum http://community.sigames.com/showthread.php?t=88344 wypowiedz PaulC który piszę "The game supports 4 cores, when it plays out the background matches concurrently." a więc obsługuję tylko czy jest różnica czy nie proszę o jakieś wypowiedzi kto ma taki sprzęt ,jak to się sprawdza ,czy widać różnice szybkości ,ilości załadowanych lig. Może ktoś gdzieś chociaż wyczytał lub testował na FM 09 proszę o wypowiedzi. A może nie warto stawiać na dużo załadowanych lig tylko na coś innego tylko na co???

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie opłaca się zmieniać na Quada, a 4GB ramu jak nie masz co z kasą robić, to możesz kupić. Wzrost wydajności między E8500 a quadem jest na pewno nie wart wydawania takiej kwoty, jaką kosztuje ten quad. Poza tym ten quad dość sporo się grzeje z tego co czytałem w testach, więc powinien jeszcze dojść jakiś dobry cooler na CPU.

 

Niestety nie mogę się wypowiedzieć jaka jest różnica w FM.

Odnośnik do komentarza

Mam w planie zakupic tzw. Netbook a dokladnie bedzie to MSI Wind lub Samsung N10.W kazdym razie sa to netbooki "10 calowe" posiadajace procesor Intel Atom N270, 1.6 GHz i 1GB pamieci RAM.Dysk twardy to 120 lub 160 gb.Zewnetrzna nagrywarke DVD SLIM bym dokupil.

RAM mozna rozszerzyc do 2 GB i tak chce odrazu zrobic ale zastanawiam sie czy na tym komputerze bedzie sie dalo w miare przyzwoicie pograc w FM 2009 ?

Jesli ktos posiada taka maszynke lub moze sprawdzic bede wdzieczny bo nie ukrywam ze to glowny powod zakupu netbooka.Mam w pracy sporo czasu wolnego i niepostrzezenie bym sobie pogral nie ruszjac przy tym sluzbowego kompa.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Nie muszę mieć tych notebooków, by stwierdzić, że nie ma szans, abyś grał choćby na jednej lidze jednego kraju. Te notebooki powstały z myślą właściwie tylko o internecie, mają zdecydowanie za słabe procesory, że nie wspomnę o karcie graficznej, na której gra może nawet nie odpalić z powodu tego, że gra może jej zwyczajnie nie obsługiwać.

Odnośnik do komentarza

To jak już kupisz tego laptopa to odpal na nim FM'a i napisz, czy się da grać :D. To, że jest napisane jako grywalna nie znaczy, że jest to prawdą. Nawet na logikę można dojść, że skoro to jest laptopo tylko do neta, to nie jest zbyt mocny, i tak faktycznie jest (notabene 1GB ramu to trochę mało jak na FM'a). Więc nawet, jeżeli teoretycznie pamięci i procesor pozwolą na tą grę w jednej lidze, mecz zapewne będzie katuszą ze względu na układ graficzny.

Odnośnik do komentarza

Na logike patrzac to kazdy laptop nie jest do grania tylko do pracy a jednak sa laptopy rownie silne co blaszaki :)

Oficjalne wymagania minimalne FM 2009 to :

 

Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista

 

Wiec niezbyt widze jakich mialby taki netbook nie spelnic ? Na grafie GMA 950 mozna pograc nawet w NFS Most Wanted na niskiej rozdzielczosci a FM pomiajac widok 3d chyba graficznie specjalnie zaawansowany nie jest.

Procesor atom zapewne jest porownywalny z P4 a moze i lepszy a odnosnie Ramu napisalem ze odrazu rozszerzam do 2 GB.

 

Wiec chyba na logike pojdzie ale jak ktos moze sprawdzic bede zobowiazany :)

Odnośnik do komentarza

Widać, że Twoja wiedza na temat sprzętu jest stosunkowo niewielka ; p...

Przede wszystkim procesor atom jest jednostką zaprojektowaną przede wszystkim na minimalny pobór energii przy niewielkim wydzielaniu ciepła, co automatycznie skreśla go jako demona prędkości (dla przykładu - Atom ma tylko 47 milionów tranzystorów a rdzeń Wolfdale który jest również na 45nm ma ich blisko dziesięć razy więcej). Jako, że jest to laptop właściwie tylko do worda i neta, nie jest potrzebne nic szybkiego, a coś co podziała długo na akumulatorze i nie będzie potrzebowało drogich i dużych systemów chłodzenia. Poza tym im mniej ciepła dana jednostka wydziela, tym mniej energii jest kompletnie marnowane.

Poza tym, wymagania podawane przez producentów gier są mocno orientacyjne, bardzo często są zawyżane lub zaniżane, producent musiałby na pudełku umieszczać cały wykład dotyczący tego, jak gra zachowuje się z danym sprzętem aby można było uznać wymagania za wiarygodne.

 

No i :

Na logike patrzac to kazdy laptop nie jest do grania tylko do pracy a jednak sa laptopy rownie silne co blaszaki

To akurat słabe porównanie. Niewiele jest laptopów, które są wydajniejsze od sensownie składanego stacjonarnego PC za 2000zł, poza tym Asusy Eee, MSI Wind i produkty temu podobne to coś jakby mini-laptopy. O ile pozostałe notebooki (jak choćby używane IBM'y serii T w podobnej cenie) są do neta i worda, ale prócz tego mogą służyć do innych zadań (choć wywiązują się z tych zadań gorzej od stacjonarnego PC, gdzie jest dużo miejsca na chłodzenia, i wszelkie układy), a te mini-laptopy są właściwie tylko do neta i worda, bo tylko do takich zadań zostały zaprojektowane.

 

 

[+]

Widzę, że nie ma powodu, by dalej ciągnąć dyskusję, miłej gry w FM'a na MSI Windzie czy czymś w tym stylu ;D. A co do mojej wiedzy o sprzęcie, jeżeli chcesz ją kwestionować, zapraszam na PW :).

 

P.S

Tak się składa, że nic tutaj nie wklejałem, ciężko pojąć, że te rzeczy można po prostu wiedzieć ^^ ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...