Skocz do zawartości

Powrót do potęgi


Pisi

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2008

Wersja: 8.0.2

Baza danych: duża

Dodatkowi piłkarze: Bośnia

Ligi: Anglia(1), Belgia (1), Chorwacja (1), Czechy (1), Dania (1), Francja (1), Hiszpania (1), Holandia (1), Niemcy (1), Polska (2), Portugalia(1), Rosja (1), Rumunia(1), Serbia (1), Szkocja (1), Szwajcaria (1), Turcja (1), Ukraina (1), Włochy (1)

Zasady: Normalne

Klub: Górnik Zabrze

Reputacja managera: krajowa

Dodatkowe informacje: Nie używam żadnych edytorów, ani tego typu programów. Atrybuty piłkarzy mam ukryte.

Styl opisywania meczów mówiąc krótko jest zerżnięty od Jamala. Jeśli Jamal ci to przeszkadza powiedz, to zmienię na jakiś własny, ale nie ukrywam, że Twój mi się podoba.

 

Kilka słów o mnie:

Mam na imię Mariusz. Osiągnąłem wiek 30 lat i uznałem, że czas zająć się prowadzeniem pierwszej drużyny. Znużyło mnie już szkolenie młodzieży, z którą praktycznie osiągnąłem wszystko w polskiej piłce.

Bardzo mi zależało, aby poprowadzić do sukcesów górnika Zabrze, z którym jestem związany od wielu lat. Górnik, klub z tradycjami i ogromnymi sukcesami w ostatnich latach przeżywa duży kryzys. Pracując z młodymi piłkarzami Górnika, zauważyłem, jaki ogromny potencjał drzemie w tych chłopakach. Wiedziałem, że to jest moment, w którym można coś osiągnąć. Jest szansa by wrócić na szczyt.

30.06.2007r.

Tego dnia udałem się do gabinetu prezesa Ryszarda Szustera. Przedstawiłem mu swoje zdanie na temat Górnika oraz opowiedziałem, na co moim zdaniem stać Górnik. Poprosiłem o danie mi szansy zwłaszcza, że dotychczasowy trener Ryszard Wieczorek został zwolniony z funkcji managera drużyny. I tak oto po 2-godzinnych ustaleniach podpisałem 2-letni kontrakt, w ramach, którego zarabiać miałem € 5,500 miesięcznie.

Budżet transferowy wynosi € 475’000,a budżet płacowy € 110’000 miesięcznie

Odnośnik do komentarza

Panie Majster, kilka błędów wyłapałem. Są to głównie błędy interpunkcyjne, wręcz niezauważalne, lecz niektórym, w tym mnie, to przeszkadza. Do tego wszystkiego błąd niewybaczalny dla fanów Górnika:

 

Bardzo mi zależało, aby poprowadzić do sukcesów górnika Zabrze

 

A tak poza tym, to powodzenia życzę i nie zniechęć się do pisania za szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Styl opisywania meczów mówiąc krótko jest zerżnięty od Jamala. Jeśli Jamal ci to przeszkadza powiedz, to zmienię na jakiś własny, ale nie ukrywam, że Twój mi się podoba.

 

Mi to nie przeszkadza, cieszę się, że komuś się to podoba. Szkoda tylko, że nie piszesz dalej o Lechu, bo tam Ciebie wolałem niż w Górniku :(

 

O, witamy pana majstra

 

Panie Majster,

 

Dacie już temu spokój :>? Nie każdy ma łatwe początki w pisaniu "opowiadań" i nie trzeba mu wytykać tych samych błędów przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Styl opisywania meczów mówiąc krótko jest zerżnięty od Jamala. Jeśli Jamal ci to przeszkadza powiedz, to zmienię na jakiś własny, ale nie ukrywam, że Twój mi się podoba.

 

Mi to nie przeszkadza, cieszę się, że komuś się to podoba. Szkoda tylko, że nie piszesz dalej o Lechu, bo tam Ciebie wolałem niż w Górniku :(

 

 

Lech zostawiam sobie na FM 2009. Teraz gram Górnikiem bo też lubię ten klub , a chcę poćwiczyć opisywanie kariery po prostu. Jeśli będą jakieś błędy to powiedzcie, a będę starał się ich wystrzegać.

 

 

 

Po ustaleniu wszystkich szczegółów dotyczących mojego kontraktu oraz celów postawionych mojej osobie, udałem się na pierwszy trening. 2-godzinny trening podzieliłem na cztery półgodzinne części. W każdej z tych części, przyglądałem się każdej formacji. Po skończonym treningu udałem się do swojego mieszkania w centrum Zabrza. Cały wieczór poświęciłem na przemyślenia dotyczące mojego zespołu. Doszedłem do wniosku, że dysponuję obiecującą kadrą, ale bez wzmocnień nie mam, co marzyć o najwyższych lokatach. Potrzebuję bramkarza, 2 obrońców, pomocnika i napastnika. Najlepiej młodych i perspektywicznych.

Do pierwszego meczu ligowego mam miesiąc. To dużo czasu, więc powinienem zdążyć przygotować drużynę.

 

Kadra:

Bramkarze:

Tomasz Laskowski: 23 lata, Polska: Bardzo słaby bramkarz. Wystawiony na listę transferową.

Sebastian Nowak: 25 lat, Polska: Pewniejszy w bramce niż Laskowski, lecz i tak nie widzę go w zespole.

Boris Pesković: 31 lat, Słowacja: Zdecydowanie numer „1” w Górniku, jednak nie należy do najlepszych bramkarzy w lidze.

Mateusz Sławik: 27 lat, Polska: Podobnie jak Laskowski i Nowak. Na sprzedaż

 

Pozycja bramkarza jest najgorszą formacją w zespole. Potrzebuje wzmocnienia i to szybko.

 

Obrońcy:

Tomasz Hajto: 35 lat, Polska: Niezwykle doświadczony obrońca. Przez wiele lat grał w bundeslidze. W Górniku zapewne do końca kariery.

Tadas Papeckys: 29 lat, Litwa: Bardzo solidny obrońca, reprezentant Litwy. Ważny punkt w zespole.

Patrik Pavlenda: 25 lat, Słowacja: Szybki obrońca, który może grać zarówno na prawej jak i lewej stronie.

Mariusz Pawelec: 21 lat, Polska: Młody obrońca. Niewiele o nim wiem. Zamierzam dać mu kilka szans na pokazanie się.

Maris Smirnovs: 31 lat, Łotwa: Doświadczony obrońca.

Adam Orłowicz: 21 lat, Polska: Młody obrońca. Czeka na debiut w pierwszej lidze.

Michał Pazdan: 20 lat, Polska: Świetny piłkarz. Młody i perspektywiczny. Przyszłość klubu i reprezentacji Polski.

Adam Marciniak: 18 lat, Polska: Utalentowany chłopak jednak na razie nie ma szans na regularną grę. Będzie występował albo w Młodej ekstraklasie i Pucharze Ligi albo zostanie wypożyczony.

 

Defensywa przedstawia się całkiem nieźle, chociaż w przypadku kontuzji będę miał problemy. Potrzebuję obrońców lewego i środkowego.

 

Pomocnicy:

Adam Danch: 20 lat, Polska: Podobnie jak Pazdan, przyszłość klubu.

Jerzy Brzęczek:36 lat, Polska: Najlepsze lata ma już za sobą, jednak i tak gra na wysokim poziomie. Zapewne zakończy karierę w Górniku. Być może przyszły trener.

Marko Bijać: 22 lata, Serbia: Piłkarz, który ma zastąpić Jerzego Brzęczka. Zobaczymy jak mu to wyjdzie.

Piotr Gierczak: 31 lat, Polska: Nie znam jego możliwości. Dostanie szanse by je zaprezentować.

Konrad Gołoś: 25 lat, Polska: Wypożyczony z Wisły Kraków. Bardzo dobry pomocnik. Będę chciał go wykupić.

Bartłomiej Maciejewski: 19 lat, Polska: Młody pomocnik. Zobaczymy, na co go stać.

Mariusz Kizys: 25 lat, Litwa: Podobnie jak Gierczyk. Dostanie szanse by zaprezentować swoje umiejętności.

Piotr Madejski: 24 lata, Polska: Utalentowany piłkarz. Na razie nie na sprzedaż.

Piotr Malinowski: 23 lata, Polska: Niezwykle skoczny, nieźle zapowiadający się piłkarz. Zobaczymy, co pokaże w nadchodzącym sezonie.

Dariusz Stachowiak: 23 lata, Polska: Dostanie szanse, by pokazać czy wart jest miejsca w drużynie. Jesień będzie dla niego decydująca.

Jarosław Białek: 26 lat, Polska: Solidny pomocnik. Na razie zostanie w zespole.

Dawid Sala: 23 lata, Polska: Na sprzedaż. Za słaby by występować w drużynie pierwszoligowej.

 

Linia pomocy przedstawia się niezwykle obiecująco. Gdyby udało się wykupić Gołosia, oraz sprowadzić jeszcze jednego obiecującego ofensywnego pomocnika byłbym bardzo szczęśliwy.

 

 

Napastnicy:

Dawid Jarka: 20 lat, Polska: Niezwykle utalentowany napastnik. Pewne miejsce w zespole na długie lata.

Tomasz Moskal: 32 lata, Polska: Doświadczony napastnik. W tym sezonie jednak tylko rezerwowy.

Piotr Ruszkul: 22 lata, Polska: W niższych ligach był gwiazdą. Zobaczymy jak to będzie w Górniku.

Tomasz Zahorski: 23 lata, Polska: Najlepszy piłkarz Górnika. Przyszłość klubu. Świetny napastnik. Nie na sprzedaż.

Marcin Wodecki: 19 lat, Polska: Utalentowany piłkarz. Ma zadatki by zostać czołowym napastnikiem ligi.

 

Z tej formacji jestem niezwykle zadowolony. Potrzebuję jedynie młodego piłkarza, który będzie alternatywą dla Jarki i Zahorskiego w przypadku kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Nie mów, że Sebastian Nowak jest słabym golkiperem. W mojej karierze w Górniku [grałem do 2020 r.] świetnie się spisywał. Przez dobre kilka lat był podstawowym graczem. Daj mu szansę a nie zawiedziesz się.

 

Aż tak słaby nie jest, ale na obecną chwile nie zasługuje na miejsce w pierwszej "11". Mam zamiar go wypożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Ach, Jarka :) Przypomniały mi się pierwsze lata w Lechu, gdy sprowadziłem Dawida do siebie. Dbaj o niego i nikomu nie oddawaj!

Z tym może być problem, bo pozyskaniem Jarki zainteresowane są: Anderlecht, Sparta Praga i Lech Poznań. Sam piłkarz również chce odejść do większego klubu. Zobaczymy jak to będzie.

 

Okres przygotowawczy:

 

W okresie przygotowawczym miałem rozegrać 7 sparing. Liczba przeciwników jest tak duża, że mogę sobie pozwolić na przetestowanie kilku taktyk. Chciałem również sprawdzić wszystkich piłkarzy i po okresie przygotowawczym dopiero pomyśleć dokładniej o wzmocnieniach oraz o tym, z kim mam się pożegnać.

 

Pierwszy sparing przyszło mi rozegrać w Chorwacji z amatorską drużyną.

 

01.07.2007r.

Vrbovec- Górnik Zabrze 5:6 (2:3) [Vujić 35,45’, Cindrić56’, Solaria 61’, Bajić 77’sam –Jarka 5’24’, Gołoś 30’, Kizys 48’, Brzęczek 62’, Maciejewski 90+3’]

 

Krótko mówiąc zgłupiałem po tym meczu. Ze zwykłymi kelnerami tyle bramek stracić? Muszę pomyśleć bardziej nad defensywą, bo katastrofalnie ona się przedstawia.

03.07.2007r.

Górnik Zabrze - Górnik Zabrze U-21 3:2 (3:0) ) [Jarka 6’19’, Papiez 37’sam- Ambroziak 66’, Lysiak 89’]

 

06.07.2007r.

Istra - Górnik Zabrze 3:2 (0:1) [Djuzel 52’, Baković 70’, Pokica 81’ – Gierczyk 6’, Papeckus 51’]

Tragiczny mecz w naszym wykonaniu. Powinniśmy przegrać wyżej, ale Zawodnik gospodarzy nie wykorzystał w pierwszej połowie karnego.

 

 

 

W drużynie widać było ogromne braki, jeśli chodzi o defensywę. Dlatego sprowadziłem do klubu 25-letniego obrońcę, Dmitry Molosh’a za którego zapłaciłem Zespołowi Nosta € 65’000.

Po długich negocjacjach udało mi się także wykupić z Wisły Kraków Konrada Gołosia. Ten piłkarz kosztował mnie aż € 230’000 co bardzo ograniczyło moją ofensywę transferową na ten sezon. Do drużyny U-21 został sprowadzony za darmo 17-letni Jakub Kosecki, który ma zadatki na dobrego piłkarza, jednak jeszcze wiele lat treningu przed nim.

 

Kolejny mecz sparingowy rozegraliśmy 11 lipca. Graliśmy na wyjeździe z zespołem Aluminij. Przed spotkaniem jednak otrzymałem wiadomość, że klub nie potrzebuję klubu filialnego, co mnie zasmuciło. Kompletnie nie rozumiem tej decyzji, ponieważ klub filialny byłby świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wypożyczanie naszych młodych piłkarzy.

 

11.07.2007r.

Aluminij - Górnik Zabrze 4:2 (3:2) [Gluhovic 11'k, Pazdan 17'sam, Cerar 20'62' - Moskal 32' Zahorski 43']

Odnośnik do komentarza

U mnie (w Śląsku Wrocław) również się nie sprawdził. Mam nadzieję, że u Pisiego będzie inaczej. Z polskich napastników polecam Kamila Bilińskiego :) chłopak został w mojej karierze 3 razy królem strzelców OE i 1 w lidze słowackiej. Pewnie miałby jeszcze więcej osiągnięć, ale nie chciało mi się grać już na tamtej karierze :P . Życzę sukcesów :)

Odnośnik do komentarza
za darmo 17-letni Jakub Kosecki

Kiedy byłem Menadżerem w Arce Gdynia to sprowadziłem do siebie tego piłkarza z nadzieją , że będzie to jakiś dobry talent... Niestety przejechałem się po całości .

Na pierwsze dwa-trzy sezony go wypożyczyć trza, a potem sie zobaczy. Żeby nie oftopować, czuję że możesz zdobyć "majstra" :D:kutgw:

Odnośnik do komentarza
Kosecki to lama. "Wóda" jest mega talentem. Wraz z Bilińskim [jak byś go kupił] to za kilka lat atak marzeń :keke:

Sprowadziłem Koseckiego na rok. Mam zamiar go sprzedać i zarobić parę euro na nim. Z czegoś klub musi funkcjonowac, a ściąganie za darmo piłkarzy , płacenie im śmiesznie niskich kontaktów i sprzedaż ich gwarantuje pewne zarobki.

 

 

 

 

Okresu przygotowawczego ciąg dalszy:

Zostały przedstawione prognozy mediów dotyczące kandydatów do tytułu mistrza Polski. Faworytami są: Warszawska Legia i GKS Bełchatów. Nasze szanse zostały ocenione, na 100:1 co oznaczało, że będziemy bronić się przed spadkiem. Typowane miejsce to 12. Niezbyt optymistyczne są te prognozy i mam zamiar udowodnić , że są bardzo błędne.

Wyniki meczów kontrolnych nie są zbytnio optymistyczne, ale wynikają one z tego, że piłkarze intensywnie trenują.

Wreszcie przyszedł na czas na mecze kontrolne na własnym stadionie. Piłkarzy coraz lepiej czuli się grając ze sobą, co było widać na treningach. W meczach kontrolnych sytuacja zaczęła ulegać zmianie. Traciliśmy coraz mniej bramek, a na skuteczność moich napastników nie miałem prawa narzekać. Jednak kondycyjnie nadal wyglądamy bardzo blado.

 

15.07.2007r.

Górnik Zabrze –Liberty S. 2:0 (0:0) [Jarka 52’, Malinowski 78’]

 

 

Nasz pierwszy mecz ligowy z Legią Warszawa został przełożony na 8 sierpnia, jako że Warszawska drużyna zakwalifikowała się do 3 rundy Pucharu Lata. Postanowiliśmy ten okres solidnie przepracować i prezes załatwił nam tygodniowy obóz w Czarnogórze. Niezbyt przyjazne miejsce, jednak trzeba je zaakceptować i wykorzystać.

18.07.2007r.

Górnik Zabrze – CzSK Pivara 5:1 (4:1) [Molosh 20’, Smirnovs 22’35’, Gierczyk 45’, Jarka 58’ – Rodić 2’k]

 

W między czasie polskie drużyny reprezentowały nasz kraj na arenie międzynarodowej. Groclin pokonał na wyjeździe Macedońskie Rabotniczki 2:0 a GKS Bełchatów gładko ograł w Andorze miejscową drużynę Satna Colona 3:0. Obie Polskie drużyny mają olbrzymie szanse awansu do 2 rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA

 

 

3 dni po meczu z CzSK czekał na nas bardzo wymagający rywal.Mieliśmy rozegrać sparing na własnym stadionie z angielskim Fulham. Na stadionie przy ulicy Roosvelta zasiadło blisko 5000 fanów gorąco nas dopingujących. Z postawy piłkarzy jestem zadowolony. Z wyniku nie. Nie wiem jak mogliśmy przegrać, skoro rywali oddali 4 strzały, z czego 3 celne.

 

21.07.2007r.

Górnik Zabrze- Fulham 1:3 (1:0) [Madejski 27’- Mc Bride 64’78’, Bouazza 72’]

 

 

Po długich negocjacjach udało nam się sprzedać Mateusza Sławika, którego nie widziałem w zespole. Sławik odszedł do zespołu Caslar, a zarobiłem na nim € 30’000.

Odnośnik do komentarza

Czarnogóra

 

 

22 lipca zameldowaliśmy się w hotelu w jakiejś nieznanej nam miejscowości w Czarnogórze. Dowiedzieliśmy się, że mamy rozegrać 4 mecze z półzawodowymi drużynami. Tego samego popołudnia udaliśmy się na stadion na którym mieliśmy następnego dnia rozegrać mecz. Szczęki nam poopadały. „Stadionem” było zwykłe boisko, wokół którego skupione były po dwa rzędy drewnianych ławek. Matko Boska u nas na takich boiskach to gra się w klasie B. Murawą była zwykła skoszona trawa. Wydałem polecenie piłkarzom by sobie pobiegali chwilę i zapoznali się z boiskiem. W końcu nie ma, co ryzykować połamania nóg. Po kilkunastu minutach wróciliśmy do „hotelu” o ile to tak można nazwać. Uciąłem sobie mała pogawędkę z prezesem Szusterem. Zapytałem, co to wszystko ma znaczyć. Niby tak bardzo kocha swój klub i wysyła nas w takie bagno i to tuż przed rozpoczęciem sezonem. Gdy proponowałem mu obóz za granicą myślałem o Czechach bądź Ukrainie, ale nie o takiej dziurze. Prezesowi mina zrzedła i następnym razem będzie konsultował ze mną wszystkie wyjazdy. Udałem się do swojego pokoju i modliłem się by ten tydzień szybko minął.

 

O poranku udaliśmy się na lekki rozruch. Piłkarze mimo złych warunków wyglądali na wypoczętych i byli w dobrych humorach. O godzinie 14 zameldowaliśmy się na boisku by rozegrać pierwszy mecz.

 

23.07.2007r.

Dedzić – Górnik Zabrze 1:4 (0:1) [Radović61’ – Jarka 24’67’90+2’ , Pawelec 49’]

 

Bardzo udany mecz w naszym wykonaniu. Coraz lepiej wyglądamy jako drużyn. Po raz pierwszy z optymizmem zacząłem myśleć o sezonie.

 

Kolejny mecz rozegraliśmy następnego dnia. Jednak jeszcze przed meczem pożegnaliśmy się z Tomaszem Laskowskim, który został sprzedany. Bystrc zapłaciło za niego € 20.000 oraz oddali nam Bośniackiego 21-letniego napastnika Vajna Logara. Może umiejętnościami nie zalicza się do czołówki klubu, jednak jest niezwykle pracowity, co ja osobiście bardzo cenię

24.07.2007r.

FK Berane -Górnik Zabrze 2:3 (1:1) [ Usomović 26', Drakulović 64'- Moskal 39', Jarka55', Hajto 73']

 

Wynik może nie najlepszy, ale gra była bardzo dobra. Zwłaszcza, że gramy dzień po dniu, co było widać po zawodnikach

 

Piłkarze nie odpoczywali po tym meczu, gdyż dzień później zagraliśmy kolejne spotkanie.

 

25.07.2007r.

Lovćen -Górnik Zabrze 1:5 (0:2) [Mekić 89’- Zahorski 24’45’, Gierczyk 72’, Jarka79’, Pejović 90’s]

 

Do następnego spotkania mieliśmy 2 dni. Jednak postanowiłem , że te dwa dni poświęcę na intensywne treningi.

 

27.07.2007r.

Kom - Górnik Zabrze 1:0 (1:0) –Janković 36’]

 

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Brak goli tłumaczę zmęczeniem piłkarzy. Dostali 3 dni wolnego, bo solidnie przepracowali okres przygotowawczy i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi do sezonu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...