Skocz do zawartości

SC Ulbra


gilik

Rekomendowane odpowiedzi

eksz, pech Ulbry z opowiadania Amicusa przeniósł siędo Ciebie :|

 

Jaki pech :> Trzy punkty mniej i nie było by nas już w lidze w najbliższym sezonie.

 

Napastnicy:

 

Fabiano Souza [15/8/2/2/7,13] - grał bardzo dobrze na samym początku, jednak z niewiadomych względów jego umiejętności zanikały, a i na treningach umiał nie trafić do pustej bramki. Stracił więc miejsce nawet na ławce rezerwowych.

 

Ricardo [16(3)/5/3/0/7,16] - od napastnika wymaga się przede wszystkim bramek, a z tym Ricardo miał problemy. Jest silny, skoczny i dobrze gra głową. Inaczej dawno pożegnał bym się z nim. A tak to pewnie jeszcze w najbliższym sezonie będzie w naszym składzie.

 

Diego Ruiz [8(2)/2/1/0/6,73] - przyszedł, strzelił dwie bramki i nic poza tym nie pokazał. Dosyć długo stawiałem na niego, lecz wreszcie moja cierpliwość się skończyła.

 

Diego Piscina [4(7)/2/1/0/6,82] - chłopak ma talent, lecz niestety natura poskąpiła mu szybkości, co raczej przekreślało jego szanse na wielką karierę. Ja póki co przekreślać go nie zamierzałem. Przeciwnie, myślę, że może być podstawowym napastnikiem w najbliższym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Jakież było moje zaskoczenie, gdy Alemao odrzucił ofertę AZ Alkmaar, podobnie zrobił z brazylijskimi zespołami Sport Recife oraz pierwszoligowym Goias, a zdecydował się przedłużyć kontrakt z nami! Co ciekawsze zgodził się na sporą obniżkę zarobków z 750 funtów na 650 tygodniowo i na wyższą klauzulę odejścia (600 tys. funtów).

 

Drużyny, które z naszej grupy awansowały do kolejnych rund radziły sobie dobrze. 15 de Novembro najpierw rozprawiło się z Alegrense (6-0 i 2-0), następnie z Ituiutabą (1-0 i 1-0), by w ostatniej rundzie pucharowej wyeliminować Madureirę (3-1 i 2-1) i awansować do decydującej fazy eliminacji. Sao Jose (RS) tak świetnie nie poszło, lecz po wyeliminowaniu Americano (2-1 i 2-2) oraz Nacional (AM) (4-0 i 0-0) apetyty były duże. Niestety na ich drodze stanęła Ciricuma (0-5 i 3-0), która wyeliminowała Sao Jose (RS) z ostatniej rundy.

 

A ja przedłużyłem kontrakt do końca 2009 roku.

Odnośnik do komentarza

Gdy moi zawodnicy byli już na urlopach nasi przeciwnicy grupowi, 15 de Novembro walczyli o awans do Serie B. Przez pierwszą rundę spotkań przeszli jak burza notując trzy zwycięstwa (Asa 5-2, Londrina 1-0 i Cricuma 1-0). W rundzie rewanżowej byłojuż o wiele gorzej, gdyż 15 de Novembro zanotowało jedynie remis 1-1 z Londriną i poniosło dwie porażki (cricuma 0-2 i ASA 0-3). Mimo tego wyniki innych spotkań były na tyle dobre dla nich, że 10 punktów wystarczyło do awansu z drugiego miejsca. Z pierwszego przeszła dalej Cricuma.

 

Królem strzelców Serie C wybrano Icaro z 15 de Novembre z 15 bramkami na koncie, choć taką samą ilość zanotował Beto Cachoeira z Sao Jose (RS). Menedżerem Roku wybrany został Edson Gaucho (Cricuma), przed Erandirem Montenegro (ASA) oraz Neyem Franco (Ipatinga). Nagrodę Piłkarza Roku odebrał Viktor z CRACu, a statuetkę dla Najlepszego Młodzieżowca Pintinho z Castanhal.

 

Mistrzostwo Brazylii wywalczyło Cruzeiro Belo Horizonte, przed Corinthians Sao Paulo i Sao Paulo. Do Serie B spadły natomiast drużyny Fortalezy oraz Parany, których miejsce w przyszłym sezonie zajmą Gremio Porto Alegre i Guarani Campinas. Do Serie C z Serie B zdegradowane zostały drużyny Sao Raimundo (AM) i Avai Florianopolis.

 

Zwycięzcą Copa Libertadores zostało Atletico Paranaese, które w wewnątrz brazylijskim finale ograło Sao Paulo 2-0. Copa Sudamerica wywalczyło Boca Buenos Aires, które w finale również pokonało Sao Paulo w takim samym stosunku.

Odnośnik do komentarza

A czy w ogóle awansuję? Oto jest pytanie.

 

2. stycznia, po otrzeźwieniu z popijawy noworocznej, przystąpiono w klubie do części oficjalnych dotyczących sezonu 2007. Wcześniej jednak kibice przyznali Alemao statuetkę dla najlepszego piłkarza Ulbry minionego sezonu.

 

Następnie poznałem skład oraz terminarz grupy 8. Serie C. Obok czterech przeciwników z sezonu poprzedniego (Brasil de Pelotas, Caxias, Esportivo oraz Sao Jose (RS)) przyjdzie się nam zmierzyć z trzema beniaminkami, którymi są Chapecoense, Pelotas oraz Rio Grande, które na starcie są faworytami do spadku. Dostaliśmy także nowe rozdanie grup w Rozgrywkach Stanowych. Tym razem trafiliśmy do grupy 2. z takimi zespołami jak 15 de Novembro, Sao Jose (RS), Passo Fundo, Gloria, Farroupilha i w tym roku możemy powalczyć nawet o awans do drugiej fazy! Na dodatek za prawa do transmisji telewizyjnych dostaliśmy aż 100 tysięcy funtów!

 

Wielką niespodzianką dla mnie była ukrywana przede mną rozbudowa bazy treningowej, która aktualnie jest według zarządu zadowalająca.

 

Teraz został już czas na wykorzystanie 18,000 funtów, które mam przeznaczone na transfery. Zapewne przybędzie do nas ogromna rzesza nowych kopaczy, gdyż moi obserwatorzy mięli nosa i większość z odkrytych przez nich piłkarzy stało się właśnie wolnymi zawodnikami.

Odnośnik do komentarza

Przed pierwszym spotkaniem towarzyskim z Juventude nie zdążyłem jeszcze dokonać wielu ruchów transferowych. Jak na razie pozbyłem się Carlosa Alvesa de Limę, który za 30,000 funtów oraz 50% następnego transferu zasilił Manchete oraz Alexa, który za kwotę 26 tysięcy funtów przeniósł się do Progresso (RS). W stronę przeciwną, czyli do Ulbry przywędrował jak na razie tylko doświadczony Gerson Lente (OP PŚ, 34, Brazylia), którego karta odkupiona z Villa Novo (GO) kosztowała mnie symboliczny tysiąc funtów.

 

Za to licznie zgromadzeni na naszym stadionie kibice oglądali aż jedenaście bramek w sparingu z Juventude. Tylko nie wiem czy byli zadowoleni z tego, czy wręcz przeciwnie, gdyż polegliśmy aż 9-2.

 

2.01.2007 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas (RS), widzów: 3970

TOW: Ulbra - Juventude [1L] 2-9 (0-3)

Odnośnik do komentarza

W następnych dniach urządziłem już masowe polowanie na zawodników, których skupowałem niemal hurtem. Jednak jeśli się nie musi za nich płacić to dlaczego miałbym ich nie zatrudnić? A jest takich kopaczy aż 14: Wilian (O Ś, 19, Brazylia), Matheus (O/DBP L, 19, Brazylia), Neto (P Ś, 19, Brazylia), Rodrigo (BR, 21, Brazylia), Bruno Garcia (BR, 19, Brazylia), Barrocal (DP, 18, Brazylia), Andrezinho (N Ś, 18, Brazylia), Carioca (DP, 20, Brazylia), Amaury (BR, 18, Brazylia), Valdir (DP, 21, Brazylia), Gil (OP/N Ś, 23, Brazylia), Fernandes (O P, 22, Brazylia), Lucas (P L, 18, Brazylia) oraz Jefferson (O Ś, 19, Brazylia).

 

Odejścia zażądał ode mnie Juliano, a ja szybko przystałem na to. Jeszcze szybciej zgłosiło się po niego kilka zespołów, z których Juliano wybrał Goiatubę, która zapłaciła nam 60 tysięcy funtów (większość w ratach) oraz zagwarantowała połowę kwoty kolejnego transferu.

 

Drugim i ostatnim sparingiem przez Stanowym Gaucho był mecz z rezerwami Gremio Porto Alegre, które przyjechało do nas w bardzo młodym składzie, ale i tak umiejętności tych piłkarzy były większe od naszych. Nadrabialiśmy jednak ogromną walecznością i zanotowaliśmy bezbramkowy remis.

 

9.01.2007 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas (RS), widzów: 108

TOW: Ulbra - Gremio II [A] 0-0

Odnośnik do komentarza

Jak mawiają starożytni Hiszpanie, taki landslide season :) , ale myślę, że będzie dobrze, komp. raczej nie potraktuje Cię jako kandydata do awansu, :P więc będziesz mógł grać spokojnie.

 

Pisałeś coś o spadku atrybutów na koniec sezonu, może trzeba coś poprawić w treningu? :-k

 

Obyś kiedyś trafił na Paranoę :] Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Czyżby czytelnicy bardziej przejęli się tym fatalnym wynikiem aniżeli ja :>

@Raulb: Przed rozgrywkami stanowymi ustawiłem mocniejszy trening fizyczny, jednak do ligi po tych rozgrywkach jest 4 miesiące, więc pewnie to za dużo nie da.

 

Pięć dni, które pozostało do inauguracji poświęciłem przede wszystkim ostatnim treningom, przyglądaniu się zawodnikom oraz ustalaniu skłądu pierwszego zespołu. Niemniej jednak nie pozostałem obojętny na sprawy transferowe i z wolnego transferu zatrudniłem młodego gracza środka pola, Marcelo (P Ś, 20, Brazylia). Poza tym sprzedałem dwóch zawodników Isailtona z rezerw do Sao Goncalo za 3 tysiące funtów oraz Diego, również z rezerw, za 5 tysięcy do Atletico Sorocaba. A na koniec podałem nazwiska 27 zawodników, którzy mają szansę na grę w Rozgrywkach Stanowych.

 

Bramkarze: Mauro Machado, Fernando, Bruno Garcia

 

Obrońcy: Fernandes, Lionel Viniegra, Zanga, Denis, Eduardo, Tony Menezes, Tiago Saletti, Mancha, Matheus, Deives Thiago

 

Pomocnicy: Alemao, Carioca, Emerson, Geova, Kako, Marcelo, Gerson Lente, Ale

 

Napastnicy: Gil, Andrezinho, Diego Piscina, Fabiano Souza, Ricardo, Diego Ruiz

Odnośnik do komentarza

Buuu... :( A ja myślałem, że to najpikniejsi...

 

 

W pierwszej kolejce Stanowego Gaucho mierzyliśmy się na wyjeździe z amatorskim zespołem Gloria w Vacarii (RS). Zadanie zdawać by się mogło banalnie proste, gdyż nasi przeciwnicy nie mięli ani jednego choć trochę profesjonalnego piłkarza, ot, sami kibice rzec by można. A, że mecz był transmitowany w jednej z miejscowych stacji telewizyjnych to zawieść nie mogliśmy.

 

A jednak. Rozegraliśmy żenująco słabe spotkanie, kopaliśmy wszędzie, bez sensu, lecz nie w kierunku bramki. Piłkarze Glorii nawet nie starali się nam przeszkadzać, gdyż pewnie mogli by wtedy przegrać, a tak to cieszyli się z remisu. Remisu, który im podarowaliśmy, choć sam jeden Alemao starał się nie dopuścić do takiego rozstrzygnięcia i w 39. minucie strzałem z dystansu wyprowadził nas na prowadzenie. Po przerwie gospodarze za sprawą bliżej nieznanego nikomu fanatyka Sergio doprowadzili do wyrównania.

 

14.01.2007 Alto da Gloria, Vacaria (RS), widzów: 2018

SG2.Gr. [1/10]: Gloria - Ulbra 1-1 (0-1)

0-1 Alemao 39'

1-1 Sergio 63'

 

MoM: Gil - 7

 

Garcia - Eduardo, Denis (74' Andrezinho), Tiago Saletti, Mancha, Deives Thiago - Alemao, Marcelo, Lente - Fabiano Souza (63' Piscina), Gil

 

W innym meczu naszej grupy 15 de Novembro rozgromiło inny amatorski zespół, Farroupilhę, aż 12-0! W trzecim spotkaniu Sao Jose (RS) ograło Passo Fundo 3-0.

Odnośnik do komentarza

Szołnuje Gila i jego historię. Wedle życzenia.

 

W spotkaniu z 15 de Novembro byliśmy skazani na porażkę, a i ja większej uwagi do rozgrywek stanowych nie poświęcam więc trzy dni przed spotkaniem poświęciłem na kolejne ruchy transferowe. Na początek pobyłem się Renana, który po ściągnięciu kilku bramkarzy nie miał szans na grę u nas, a taką szansę dostanie w Tiradentes (CE), gdzie odszedł za 20 tysięcy funtów. Kolejnym zawodnikiem, który już nie będzie bronił barw naszego zespołu jest Bagnara, który za taką samą kwotę odszedł do XV de Piracicaba. W zamian udało mi się namówić na przyjście do nas na roczne wypożyczenie młodziutkiego snajpera Internacionalu, Ramona (N, 18, Brazylia), który w macierzystym klubie nie miał szans na grę, a u nas może być gwiazdą.

 

Mecz u nas odbył się jakby według scenariusza, który był znany przed meczem. Goście usiedli na nas od pierwszych minut, a sforsowanie naszej defensywy nie było dla nich żadnym problemem. Machado, który wrócił do bramki, tylko w pierwszej połowie aż cztery razy nie miał nic do powiedzenia, gdy zawodnicy 15 de Novembro strzelali na naszą bramkę. Nieco honor uratowaliśmy w 84. minucie, ponieważ Andrezinho jakoś zdobył dla nas bramkę. Na dobicie jednak goście, za sprawą Bebeto, podwyższyli jeszcze w ostatnich sekundach na 5-1.

 

17.01.2007 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas (RS), widzow: 3560

SG2.Gr. [2/10]: Ulbra - 15 de Novembro 1-5 (0-4)

0-1 Paulo Roberto

0-2 Bebeto 27'

0-3 Rogerio Belem 37

0-4 Sananduva 45'

1-4 Andrezinho 84'

1-5 Bebeto 90'

 

MoM: Bebeto (OP/N Ś, 28, Brazylia, 15 de Novembro) - 10

 

Machado - Denis, Eduardo, Tiago Saletti, Deives Thiago (76' Viniegra), Mancha - Marcelo, Alemao (45'Emerson), Lente - Ramon, Gil (45' Andrezinho)

Odnośnik do komentarza

Amicus: Tak, zaczęliśmy fatalnie i jakoś nie możemy się rozegrać.

"Flooder": Gilów pełno wszędzie :keke: Może to nie ten :keke::>

 

Tuż po ostatnim spotkaniu do zespołu dołączył młody, ale ukształtowany piłkarsko Ronaldinho (OP/N Ś, 22, Brazylia). Niestety to nie ten wielki piłkarz, lecz powinien być i tak dużym wzmocnieniem. Powinien również szybko zwrócić włożone w niego 18,000 funtów przelane na konto Joiville.

 

W dwóch pierwszych meczach graliśmy słabo, tak jakoś nieporadnie. Liczyłem na odmianę w trzecim z Sao Jose (RS). Rozegraliśmy wprawdzie o wiele lepsze spotkanie, chwilami nawet przeważaliśmy, lecz bramki w stanie nie byliśmy zdobyć. W zamian goście, którzy do tej pory odnieśli dwa zwycięstwa ustrzelili jednego gola. W 16. minucie Bruno ze środka pola podał na lewe skrzydło do Evertona, który sprytną kiwką zmylił dwóch naszych defensorów i zacentrował na głowę Beto Cachoeiry, który na tyle dobrze dla siebie przepchnął Eduardo, że mógł mocnym strzałem pokonać Machado.

 

21.01.2007 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas (RS), widzów: 2020

SG2.Gr. [3/10]: Ulbra - Sao Jose (RS) 0-1 (0-1)

0-1 Beto Cachoeira 16'

 

MoM: Bruno (O Ś, 23, Brazylia, Sao Jose (RS)) - 8

 

Machado - Eduardo, Denis, Tiago Saletti, Mancha (56' Zanga), Deives Thiago - Alemao, Carioca, Lente - Gil (58' Andrezinho), Ramon (58' Ronaldinho)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...