Skocz do zawartości

SC Ulbra


gilik

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto Canoas jest największym miastem brazylijskiego stanu Rio Grande do Sul, które uzyskało prawa miejskie w 1939 roku. Zamieszkuje je aktualnie około trzystu tysięcy ludzi na powierzchni około stu trzydziestu tysięcy kilometrów. To tutaj w 1998 roku, a więc przed niespełna dziesięcioma laty został założony klub piłkarski Sport Club Ulbra, rozgrywający swoje mecze na dziesięciotysięcznym Stadionie Centro Esportivo da Ulbra. Największym osiągnięciem tego zespołu w krótkiej swojej historii jest drugie miejsce w Rozgrywkach Stanowych w 2004 roku.

 

Od dziś do sukcesów Ulbrę prowadził będę ja, młody, trzydziestoletni Marcelo Guedes de Lima. jest to moja pierwsza praca na takim stanowisku, a i tak zarząd klubu poprzez Dyrektora Sportowego Italgane Mendesa da Silvę nie bał powierzyć mi klubu. Podpisałem na razie jednak tylko roczny kontrakt wart 120 funtów tygodniowo. Na dobry początek dostałem też 10 tysięcy na ruchy transferowe oraz 9,5 tysiąca na zabezpieczenia płac, lecz większość z tej kwoty było już wykorzystywane.

 

Sztab szkoleniowy składa się z asystenta, trzech trenerów, i po jednym łowczym oraz uzdrowicielu. Asystentem jest mój rówieśnik, Fabio Caponi, o którym można powiedzieć, że jest bardzo obiecującym menadżerem. Trenerami są 37-letni Giovani Vieira Guimaraes, który potrafi utrzymać w ryzach wszystkich podopiecznych, Joao Roberto Ramos Goulart, również lat 37, dobry w pracy z juniorami oraz Luiz Carlos Cirne Lima de Lorenzi "Lisca", bardzo uniwersalny i bardzo dobry jak na ten poziom rozgrywek w wieku 33 lat. Łowczym jest 36-letni nie znający się na pewno na swoim fachu Jefferson de Rezende. Za lekarza mamy Pedro Paulo Melo, 33 lata, jeden z kibiców po kursie ratownika.

Odnośnik do komentarza

FM 2006 6.0.3

Ligi: Brazylia (3)

Baza danych: Normalna

Zasady: HC

 

 

Skład:

 

Bramkarze:

Fernando Wellington Oliveira de Mendonca "Fernando" (BR, 27, Brazylia)

Mauro Machado (BR, 30, Brazylia)

 

Obsadę bramki mam z głowy, gdyż przez minimum dwa sezony bronił będzie Machado o umiejętnościach dużych. D

 

Obrońcy:

Denis Cassio Borges "Denis" (O LŚ, P L, Brazylia)

Jairo Carneiro dos Santos "Jairo Santos" (O Ś, 35, Brazylia)

Tony Menezes (O Ś, 32, Kanada: 27/0)

Tiago Saletti (O Ś, 22, Brazylia/Włochy)

Rafael Masina Baumgarten "Rafael Masina" (O/DBP, 30, Brazylia)

 

Ci, których mam wyglądają bardzo ładnie, lecz ich ilość nie powala. Oba skrzydła są słabo obsadzone, a i na środku obrony mam tylko trzech zawodników.

Pomocnicy:

Cidimar Aparecido Ernegas "Alemao" (DP, 30, Brazylia)

Lisandro Bagnara "Bagnara" (DP, 24, Brazylia)

Emerson Loureiro Monteiro "Emerson" (DP, 26, Brazylia)

Ivanildo Aragao Costa "Ivanildo" (DP, 25, Brazylia)

Shizo Velasco Miguita "Shizo" (OP PLŚ, 24, Brazylia) - wypożyczony z GR Barueri

Alessandro Milagres "Ale" (OP PŚ, N Ś, 24, Brazylia)

Deives Thiago Santos da Silva "Deives Thiago" (OP L, 23, Brazylia)

 

Defensywni pomocnicy będą ostro walczyć o miejsce w składzie, ofensywni na razie konkurencji brak. A i ich jakość nie jest zbyt dobra.

 

Napastnicy:

Almir de Souza Fraga "Almir" (OP PŚ, N Ś, 36, Brazylia: 6/0)

Ricardo Joao Martins "Ricardo" (N, 24, Brazylia)

Luiz Fabiano Souza "Fabiano Souza" (N, 30, Brazylia)

Alexandre Fagundes de Menezes "Ale Menezes" (N, 28, Brazylia) - wypożyczony z GE Sao Jose

 

Podstarzały Almir powinien być gwiazdą. Reszta napastników nie dorasta mu do pięt.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy sparing zmuszony byłem rozegrać już następnego dnia po objęciu sterów Ulbry. Niestety było to spotkanie z pierwszoligowym Juventude i spodziewałem się pogromu. Tak źle jednak nie było i do 90. minuty utrzymywał się remis po 1. Wtedy jednak Denis dostał czerwoną kartkę za faul na polu karnym i straciliśmy jeszcze dwie bramki.

 

2.01.2006 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas, widzów: 3955

TOW: Ulbra - Juventude [1L] 1-3 (1-1)

Odnośnik do komentarza

Dix: Co do ligi to właśnie dzięki Tobie i Twojemu uporowi w walce o awans tam się wybrałem. Taktyka? Mam zamiar grać 5-3-2 lub 3-5-2 z typowymi skrzydłowymi i zagęszczonym środkiem pola.

 

 

W drugim sparingu z powodu braku wzmocnień sprawdziłem ustawienie z pięcioma obrońcami, przy czym skrzydłowi mięli biegać po całej długości boiska, walczyć za kilku.

 

Ustawienie to sprawdzało się w pierwszej połowie raczej słabo, lecz zmiennicy zaprezentowali się o wiele lepiej. Choć wpierw straciliśmy bramkę, to później wbiliśmy cztery amatorom Rio Grande. A sama gra nie powalała, lecz widać było, iż chłopcy bardzo się starali i przy ciężkim treningu będziemy mogli walczyć o środek tabeli we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

 

5.01.2006 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas, widzów: 131

TOW: Ulbra - Rio Grande [A] 4-1 (0-0)

Odnośnik do komentarza

Pierwszym nabytkiem jest 19-letni wychowanek Fluminense, Juliano Joao sa Silva "Juliano" (OP Ś, 19, Brazylia), który jednak przez cały sezon 2005 nie miał przynależności klubowej. To jednak mi nie przeszkadzało i za darmo mam w miarę utalentowanego ofensywnego zawodnika.

 

Z nim na ławce rozpoczęliśmy trening strzelecki na amatorskim Chapecoense. Do przerwy było pięć do zera i w trakcie drugiej części gry rozgrywał już Juliano. Tak dobrze już nie było, gdyż padły jeszcze tylko dwie bramki.

 

12.01.2006 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas, widzów: 129

TOW: Ulbra - Chapecoense [A] 7-0 (5-0)

Odnośnik do komentarza

T-m: A jak szybko tego opa każę skasować to znów trzeba będzie zmieniać :kekeke:

 

 

Przed inauguracyjnym spotkaniem w Stanowym Gaucho z drugoligowym, wielkim Gremio Porto Alegre zakontraktowałem dwóch nowych kopaczy. Pierwszym z nich jest 23-letni uniwersalny zawodnik środka boiska Alex Sandro Domingues Pereira "Alex" (O/P Ś, 23, Brazylia), a drugim jego rówieśnik, środkowy obrońca Ademir Weiss do Nascimento "Ademir" zakupiony za tysiąc funtów z CFA (DF).

 

Gospodarze szybko wybili nas z głowy grę, gdyż ich umiejętności kilkakrotnie przewyższały nasze. Gospodarze kontrolowali wydarzenia boiskowe od pierwszej minuty i do przerwy zaaplikowali nam trzy bramki. Chwilę radości przeżyliśmy jednak w 77. minucie, kiedy Emerson posłał prostopadłą piłkę do Ricardo między środkowych obrońców Gremio, którzy się pogubili, a nasz napastnik stanął oko w oko z golkiperem przeciwników. I strzelił bramkę. Pięć minut później jednak zespół z Porto Alegre dołożył kolejną bramkę i moją inaugurację można zaliczyć do nieudanych.

15.01.2006 Olimpico Monumental, Porto Alegre, widzów: 13 972

SG1.Gr.[1/10]: Gremio - Ulbra 4-1 (3-0)

1-0 Tcheco 10'

2-0 Ricardinho 33'

3-0 Reinaldo 45'

3-1 Ricardo 77'

4-1 Lucas 82'

 

MoM: Reinaldo (N, 25, Brazylia, Gremio) - 9

 

Machado - Tiago Saletti, Denis, Menezes, Rafael Masina, Deives Thiago (54' Shizo) - Alemao, Emerson, Ale - Almir (45' Juliano), Fabiano Souza (45' Ricardo)

Odnośnik do komentarza

W mojej grupie są następujące zespoły: Gremio Porto Alegre, EC Novo Hamburgo, 15 de Novembro, Sao Jose CS, Sao Luiz i Ulbra. Wygląda, że najłatwiejsza z trzech grup w moim stanie jest grupa 2. (Sao Jose(RS), Gaucho, Caxias, Esportivo, Veranopolis i Farroupilha). Natomiast 3. jest najtrudniejsza, gdyż jest tam dwóch pierwszoligowców (Internacional i Juventude), lecz zarazem jedna drużyna z 3. ligi (Brasil de Pelotas) i trzy amatorskie (Gloria, Santa Cruz(RS) i Passo Fundo).

Odnośnik do komentarza

Żle kojarzą mi się Gremio i Internacional (u mnie nieustannie walczy o mistrza) a ponadto Caxias, 15 de Novembro i Novo Hamburgo. Ostatnia ekipa co rok walczy w play-off a Caxias i 15 de Novembro walczą od dawna w drugiej lidze.

 

W moim sejwie Ulbra awansowałą do play-off w pierwszym sezonie (nie awansowała do II ligi), potem spadła, wróciła, awansowała do drugiej ligi i natychmiast wróciła do III :) Niezły kocioł. A ostatnio włodarze Ulbry są królami polowania. Skupują całe wagony kopaczy.

Odnośnik do komentarza
Żle kojarzą mi się Gremio i Internacional (u mnie nieustannie walczy o mistrza) a ponadto Caxias, 15 de Novembro i Novo Hamburgo. Ostatnia ekipa co rok walczy w play-off a Caxias i 15 de Novembro walczą od dawna w drugiej lidze.

 

W moim sejwie Ulbra awansowałą do play-off w pierwszym sezonie (nie awansowała do II ligi), potem spadła, wróciła, awansowała do drugiej ligi i natychmiast wróciła do III :) Niezły kocioł. A ostatnio włodarze Ulbry są królami polowania. Skupują całe wagony kopaczy.

 

Łohoho, ciekawie się tam dzieje ;) Co do drużyn to zauważyłem, iż ogólnie mój stan ma dobre drużyny, o czym zapewne się nie raz przekonam.

 

 

Już trzy dni później podejmowaliśmy Novo Hamburgo które w pierwszym spotkaniu rozgromiło 5-0 Sao Luiz i było zdecydowanym faworytem potyczki z nami. Wszystko zdawało potwierdzać przedmeczowe prognozy, gdyż goście przycisnęli nas od pierwszego gwizdka i starali się jak najszybciej posłać piłkę do siatki. Większość strzałów była jednak niecelna, a najbliżej zdobycia bramki był w 19. minucie Itaqui, lecz niecelnie wykonywał rzut karny. Do przerwy zanosiło się więc na niespodziankę.

 

W drugiej połowie zagraliśmy odważniej i kilka razy zagroziliśmy bramce Wesleya. Jednak to piłkarze Novo Hamburgo w 63. minucie pokonali Machado. Zrobił to Giovane Fleck strzałem głową po dośrodkowaniu wprowadzonego minutę wcześniej Naldinho. Goście z prowadzenia cieszyli się ledwie trzy minuty, gdyż celnym strzałem z dystansu z woleja popisał się Emerson. Lecz przeciwnicy pokazali swoją klasę i mimo, że skupiliśmy się na defensywie to na niespełna 10 minut przed końcowym gwizdkiem trzy punkty zapewnił im Naldinho.

 

18.01.2006 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas, widzów: 1908

SG1.Gr. [2/10]: Ulbra - Novo Hamburgo 1-2 (0-0)

0-1 Giovane Fleck 63'

1-1 Emerson 66'

1-2 Naldinho 81'

 

MoM: Giovane Fleck (OP Ś, 28, Brazylia, Novo Hamburgo) - 9

 

Mauro Machado - Tiago Saletti, Denis, Menezes, Rafael Masina (81' Almir), Shizo - Alemao, Emerson, Ale ŻK - Ricardo ŻK, Fabiano Souza (45' Juliano)

Odnośnik do komentarza

Wyjazdowe spotkanie Rozgrywek Stanowych z Sao Jose CS było dla nas łatwym spotkaniem. Od początku spokojnie kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia. Zamknęliśmy rywali na ich połowie starając się jak najszybciej posłać piłkę do siatki. W 4. minucie o centymetry pomylił się Fabiano Souza po dokładnym krosowym podaniu Shizo. Jednak już minutę później drugi z napastników, Ricardo, popisał się kapitalnym startem do piłki i świetną szybkością, wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Leonardo. Dwieście czterdzieści sekund później było 2-0 po strzale z 25 metrów Emersona. Nie spoczęliśmy na laurach i w 36 minucie Alemao podwyższył na 3-0. Jednak w ostatnich minutach pierwszej połowy nieco rozluźniliśmy się i Andre po indywidualnej akcji zdobył bramkę dla Sao Jose CS.

 

Po wznowieniu gry staraliśmy się podwyższyć prowadzenie i wpierw strzał Emersona wylądował na poprzeczce, by chiwlę później uderzenie Ricardo znalazło już właściwą drogę do siatki. Później graliśmy spokojnie długo budując akcje, ale rywale szczelnie murowali bramkę nie pozwalając na groźne okazje. Ten mur nie wytrzymał jednak naszego naporu po akcji defensywnego pomocnika Alemao, który przebiegł pół boiska, by strzałem z 18 metrów pokonać bezradnego Leonardo. Trzy minuty później nieco przyspaliśmy w defensywie i Marco Antonio zdołał przepchnąć Denisa w polu karnym, dzięki czemu spokojnie mógł posłać głową piłkę do bramki Machado.

 

22.01.2006 Joaquim Vidal, Cachoeira do Sul (RS), widzów: 2148

SG1.Gr. [3/10]: Sao Jose CS - Ulbra 2-5 (1-3)

0-1 Ricardo 5'

0-2 Emerson 9'

0-3 Alemao 36'

1-3 Andre 45'

1-4 Ricardo 48'

1-5 Alemao 66'

2-5 Marc Antonio 69'

 

MoM: Rafael Masina - 10 - cztery asysty i dobra gra na prawym skrzydle.

 

Mauro Machado - Menezes, Tiago Saletti (45' Ademir), Denis, Rafael Masina, Shizo - Alemao, Emerson, Ale - Fabiano Souza (76' Alex), Ricardo (64' Almir)

 

W tym spotkaniu mógł zadebiutować wychowanek Internacionalu Wagner Carniel Hiller "Wagner" (O Ś, 17, Brazylia), którego zatrudniliśmy jako wolnego strzelca.

Odnośnik do komentarza

Nie małym szokiem było dla mnie zgłoszenie się szwajcarskiego Grasshoppersu Zurych po naszego podstarzałego defensora Jairo Santosa. Jeszcze większym wynegocjowanie za jego kartę aż 100 tysięcy funtów. Sam zainteresowany chętnie przystał na warunki Szwajcarów i przeniósł się na Stary Kontynent.

 

Podbudowani ostatnim zwycięstwem trzy dni później podejmowaliśmy Sao Luiz. Przeciwnicy stracili do tej pory ledwie czternaście bramek i przyjechali do nas podreperować nieco ten licznik. Goście więc od początku skupili się na liczenia ile razy ich golkiper wyciągał piłkę z siatki. Do przerwy naliczyli ich pięć, z czego trzy w przeciągu pierwszych 22. minut strzelił Fabiano Souza, a po jednej dołożyli Emerson i Alemao, obaj strzałami zza linii pola karnego. Po przerwie mięli mniej liczenia, gdyż tylko dwa razy Alemao i raz Tiago Saletti pokonali golkipera Sao Luiz. Na trzy minuty przed zakończeniem tego jednostronnego pojedynku obrońca gości Leonardo za bezpardonowy atak w nogi Ricardo obejrzał czerwoną kartkę.

25.01.2006 Centro Esportivo da Ulbra, Canoas, widzów: 1885

SD1.Gr.[4/10]: Ulbra - Sao Luiz 8-0 (5-0)

1-0 Fabiano Souza 4'

2-0 Fabiano Souza 11'

3-0 Fabiano Souza 22'

4-0 Emerson 37'

5-0 Alemao 44'

6-0 Alemao 48'

7-0 Tiago Saletti 55'

8-0 Alemao 78'

Cz.K. Leonardo 87'

 

MoM: Fabiano Souza - 10

 

Machado (73' Fernando) - Menezes (67' Wagner), Denis, Tiago Saletti, Rafael Masina, Shizo - Alemao, Emerson, Ale - Ricardo, Fabiano Souza (56' Almir)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...