Skocz do zawartości

Ligi Skandynawskie


Głosik

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie można dyskutować na temat lig skandynawskich: Szwedzkiej, Norweskiej, Fińskiej, Islandzkiej, Duńskiej oraz Farerskiej.

 

 

Aktualna tabela Ligi Fińskiej po 23 kolejkach (pozostały 3)

 

 

01 FC Inter Turku 49

02 FC Honka Espoo 49

03 HJK Helsinki 41

04 FC Lahti 39

05 TPS Turku 36

06 MyPa Anjalankoski 35

07 FC Haka Valkeakoski 32

08 FF Jaro Jacobstad 32

09 Tampere United 30

10 RoPS Rovaniemi 24

11 VPS Vaasa 23

12 IFK Mariehamn 23

13 KuPS Kuopio 19

14 FC KooTeePee Kotka 8

 

1 Eliminacje Ligi Mistrzów

2-3 Eliminacje Pucharu UEFA

13 Baraże

14 Spadek

 

Mecze 24 kolejki

TamU - Mariehamn

FC Lahti - FC Haka

HJK - TPS

VPS - FF Jaro

KuPS - MyPa

FC Inter - FC Honka

KooTeePee - RoPS

 

 

-----------------

Można tu zobaczyc skróty meczów ligi fińskiej

 

------

Oficjalna strona Veikkausligi

Odnośnik do komentarza

AIK Solna przegrał ostatni mecz z Halmstad 2:1 i obecnie jest na 9 miejscu w lidze. W sumie nienajgorzej biorąc pod uwagę zamieszanie w okienku transferowym, najlepsi gracze odeszli, a praktycznie nikt nowy nie przyszedł oprócz niepewnego bramkarza. Wyprzedzają nas lokalni rywale - Djurgarden i Hammarby, na szczęście niewiele bo są odpowiednio na 6 i 7 miejscu z tym, że Hammarby ma jeden rozegrany mecz mniej.

 

Poza tym jest mało informacji o Allsvenskan, nie mówiąc już o niższych ligach. Bez znajomości szwedzkiego raczej nie można się nic o nich dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Wyniki 24 kolejki

 

FC Lahti - FC Haka 1-0

82' min. Drilon Shala (Lahti)

 

HJK -TPS 1-0

63' min. Paulus Roiha (HJK)

 

Tampere United - IFK Mariehamn 1-0

16' min. Henri Myntti (TamU)

 

KuPS- MyPa 1-4

27' min. Ilari Aijala (MyPa)(Warto zaznaczyć że gol padł bezpośrednio po rzucie rożnym)

32' min. Jarno Tuunainen(MyPa)

72' min.Petru Racu (MyPa)

89' min Saku Puhakainen (MyPa)

90' min. Antti Hyninen (KuPS)

 

VPS- Jaro 2-1

43' min. Joachim Tuuri (VPS)

49' min. Jordan Simpson (Jaro)

88' min. Antonio Inutile (VPS)

 

mecz KooTeePee - RoPS dzisiaj

 

I w końcu być może najważniejszy mecz sezonu mecz Inter Turku - Honka przed meczem obie drużyny zgromadziły identyczna ilość punktów (49), a więc wygrany już może szykować szampany :]

Inter T. - Honka 0-0

 

Remis niezupełnie odzwierciedlający przebieg spotkania. Inter zdecydowanie zasługiwał na zdobycie 3-ech punktów.

 

Tabela Veikausliigi (Po 24-ech kolejkach)

 

1 Inter T. 50 pkt.

2 Honka 50 pkt.

3 HJK 44 pkt.

4 FC Lahti 42 pkt.

5 MyPa 38 pkt.

6. TPS 36 pkt.

7.Tampere United 33 pkt.

8. FC Haka 32 pkt.

9. FF Jaro 32 pkt.

10. VPS 26 pkt.

11.RoPS 24 pkt.

12. Mariehamn 23 pkt.

13. KuPS 19 pkt.

14. KooTeePee 8 pkt

 

kursywą oznaczone zespoły, które jeszcze nie grały

Odnośnik do komentarza

Ja tam polecam ze swojej strony LiveSports.pl możecie śledzić 2 fińskie, 4 szwedzkie, 2 farerskie, 3 duńskie i 2 norweskie ligi na żywo. W Szwecji o ile się nie mylę jeszcze liga żeńska (tego nie jestem pewien)

 

Wieści z Ykonnen (wczorajsze mecze)

GrIFK - Hameenlinna 3 - 1

Oulu - Atlantis 2 - 2

 

Wieści z Norwegii (już dzisiejsze)

 

Tippeligaen

Bodø/Glimt - Vålerenga 1 - 2 - mecz z dużą ilością kartek (3+1 valarenga, 2 Bodø/Glimt) gole w ostatnich 10 minutach

Lillestrøm - Fredrikstad 1 - 2

Strømsgodset - Aalesunds 0 - 1

Viking - Tromsø 2 - 1

Lyn - Rosenborg 1 - 2

 

Adeccoligaen

Nie będę omawiał całej kolejki, tylko mecz z udziałem polaka

Sarpsborg - Sogndal 2 - 2 - Daniel Marcin Lubieniecki rozegrał pełne 90 minut w barwach Sogndal, przeciwko swojemu byłemu klubowi

 

Allsvenskan

 

Djurgården - Sundsvall 3 - 1

Halmstad - AIK 2 - 1

Trelleborg - Kalmar 2 - 1 - wynik dla mnie małe zaskoczenie w tym meczu

Odnośnik do komentarza

kurde, mam mieszane odczucia po tej kolejce Tippeligaen - z jednej strony liczylem na przynajmniej remis Lynu w meczu z Rosenborgiem, ale z drugiej strony bardzo pozytywnie zaskoczyl mnie Fredikstad, ktory wygral wyjazdowe spotkanie z Lillestroem :jupi:

 

Z cyklu ciekawostek warto wspomniec, ze bramke dla Lynu w przegranym meczu z Rosenborgiem strzelil w ostatniej minucie meczu Tomasz Sokolowski :)

 

W meczu Bodo/Glimt z Valerenga do 88 minuty utrzymywalo sie prowadzenie gospodarzy, ale fantastyczna koncowka Valerengi i dwa gole zadecydowaly o tym ze punkty pojechaly do Oslo

 

Rowniez niepocieszony jestem ze kolejna z druzyn, ktorym kibicuje, Brann, poleglo na wyjezdzie z Molde 2:3 mimo, ze dlugo prowadzili nawet dwoma bramkami :/ bramke dla Brann strzeli Vagaan Moen :jupi:

Odnośnik do komentarza

FC Honka - TamU 2 (honka musi stracić punkty wreszczie)

 

FC Lahti - Mariehamn 1

 

MyPa - FC Inter 0 (MyPA gra u siebie i może być niespodzianka)

 

FF Jaro- KuPS 1

 

RoPS - VPS 2

 

TPS - KooTeePee 1

 

FC Haka - HJK 2

 

Allsvenskan (wybrane mecze):

 

AIK - Norrkoping 1

Kalmar - IFK 2

GAIS - Malmo 2

Ljungskile - Halmstadt 2

Odnośnik do komentarza
Z cyklu ciekawostek warto wspomniec, ze bramke dla Lynu w przegranym meczu z Rosenborgiem strzelil w ostatniej minucie meczu Tomasz Sokolowski :)

 

Przecież to jest Norweg, gdzie ta ciekawostka :> Z tego co wiem to kiedyś jeden z bardziej perspektywicznych Norwegów, ale nie wiem co poszło nie tak, że nadal się tam kisi :-k

Odnośnik do komentarza
Z tego co wiem to kiedyś jeden z bardziej perspektywicznych Norwegów, ale nie wiem co poszło nie tak, że nadal się tam kisi :-k

oj tam 'kisi' ;] ma 23 lata, pewne miejsce w składzie solidnej drużyny ligowej, za sobą debiut w pierwszej reprezentacji... lepiej, że siedzi w Lyn i gra, niż miałby odejść do przeciętnej drużyny Championship i walczyć - nie wiadomo, jak udanie - o miejsce na boisku.

Odnośnik do komentarza
Z tego co wiem to kiedyś jeden z bardziej perspektywicznych Norwegów, ale nie wiem co poszło nie tak, że nadal się tam kisi :-k

oj tam 'kisi' ;] ma 23 lata, pewne miejsce w składzie solidnej drużyny ligowej, za sobą debiut w pierwszej reprezentacji... lepiej, że siedzi w Lyn i gra, niż miałby odejść do przeciętnej drużyny Championship i walczyć - nie wiadomo, jak udanie - o miejsce na boisku.

 

a ja chciałbym wspomnieć że jest synem Kazimierza Sokołowskiego, przed laty pomocnika Pogoni Szczecin, z którą osiągnął największe sukcesy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

W norweskim zespole MO Idrettslag jest kilku naszych graczy, w tym dwóch moich znajomych z którymi miałem okazje grac w juniorach :) napastnik Mariusz Ekiert i Andrzej Mazur. Z tym drugim grac w halowych turniejach w woj. lubuskim :) Z rozmow z nim wiem jak bardzo dobrze jest w tamtejszych nizszych ligach rozwiniety system licencji. Jesli jakikolwiek klub zalega z wyplatami i pilkarz to udokumentuje i zglosi taki klub leci o kilka lig nizej :) Wiekszosc spotkan graja na sztucznej trafie, zaplecza sa rewelacyjne. No i chlopaki graly min. z rezerwami Rosenborga Trondheim :) Strona klubu http://www.mo-il.no/.

Odnośnik do komentarza

A tydzień temu zakończyła rozgrywki liga szwedzka. Tabela wygląda tak:

Pl.	  Verein 		  Sp. 		  g. 	u. 	v. 		  Tore 	Diff. 		  Pkte.
1 	Kalmar FF (P) 		  30 		  20 	4 	6 		  70:32 	38 		  64
2 	IF Elfsborg Boras 		  30 		  19 	6 	5 		  49:18 	31 		  63
3 	IFK Göteborg (M) 		  30 		  15 	9 	6 		  50:26 	24 		  54
4 	Helsingborgs IF 		  30 		  16 	6 	8 		  54:41 	13 		  54
5 	AIK Solna 		  30 		  12 	9 	9 		  36:32 	4 		  45
6 	Malmö FF 		  30 		  12 	8 	10 		  51:46 	5 		  44
7 	Örebro SK 		  30 		  11 	9 	10 		  36:39 	-3 		  42
8 	Halmstads BK 		  30 		  11 	8 	11 		  41:38 	3 		  41
9 	Hammarby IF 		  30 		  11 	8 	11 		  44:51 	-7 		  41
10 	Trelleborgs FF 		  30 		  9 	13 	8 		  33:31 	2 		  40
11 	GAIS Göteborg 		  30 		  9 	11 	10 		  30:36 	-6 		  38
12 	Djurgardens IF 		  30 		  9 	9 	12 		  30:41 	-11 		  36
13 	Gefle IF 		  30 		  7 	7 	16 		  33:42 	-9 		  28
14 	Ljungskile SK (N) 		  30 		  6 	6 	18 		  23:52 	-29 		  24
15 	GIF Sundsvall (N) 		  30 		  5 	7 	18 		  26:54 	-28 		  22
16 	IFK Norrköping (N) 		  30 		  4 	8 	18 		  31:58 	-27 		  20

Dzięki dwóm wygranym w dwóch ostatnich meczach i przy stratach punktów przez rywali AIK zajął piąte miejsce. :jupi: Najlepsze z możliwych, bo jak widać czołówka była poza zasięgiem reszty drużyn. Tym samym wyprzedził dwa inne stołeczne kluby: Hammarby i Djurgarden. :D Szczególnie cieszy przeskoczenie o kilka pozycji Hammarby, bo oni ostatnio bardziej z nami walczyli niż Djurgarden, które przeżywa mały regres.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...